Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 окт. 2019, 15:21 ч.

Вторите семейства

• 15 888
  • 687
  •   1
Отговори
# 675
Дълбока интимност с човек, който не приема детето ми, е невъзможна за мен лично. Всъщност такива хора ме потрисат. Дори колеги, познати ...за мен са изключително неприятни.

# 676
Ремедиос, защо пък да остава мъжът ти сам? Не го ли обичаш, не би ли искала ако ти си отидеш от този свят той да бъде отново щастлив? Да бъде с някой, който го обича и се грижи за него, с който да остарее? Децата ти ще пораснат, ще имат свой живот и семейство, а той какво?

Защото, ако трябва да избирам между щастието на децата си и това на мъжа си, ще избера това на децата си. От твоите, а и други теми, оставам с впечатление, че ако я няма майката да пази и отстоява децата си, друг няма да го направи, включително бащата.  Мъжът се води по жената, с която е във връзка, с която спи и , която обича. Най-често тя манипулира мъжа и задава отношението към децата. В случай на евентуална моя смърт, децата ми ще разчитат единствено на баща си и  не ми се мисли някоя като теб да се появи. При развод, разбира се, всеки да си подрежда живота, но при смърт ще хвърлям мълнии отгоре върху желаещите.

Даскалке, не знам кой е жалък, но ти още нямаш деца. Повярвай,  всяка майка потреперва и си плюе в пазвата детето й да не се окаже в ситуацията на доведения ти син. Много е страшно дете да е в ръцете на алчна, безпардонна, нахъсана и дебелокожа жена.  Единственото хубаво е, че детето е явно със силен характер, обичано и глезено от другите си роднини и по един или друг начин ще израсте, да е живо и здраво.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 15:02 от RemediosLaBella

# 677
Аз съм твърдо "за" мъжът ми да си уреди родителските права, ако така или иначе ще остане основният отглеждащ до пълнолетието на детето. И съм писала нееднократно, че ако майката не твърдеше толкова упорито, че ще го вземе, щях да поставя това като условие преди да станем семейство. Ние си бяхме  приятели с екстри, можехме да си останем така още колкото е нужно, всички плюсове без отговорностите за мен да отглеждам чуждо дете. Самото дете щеше да е наясно и вероятно по-лесно да приеме нещата и т.н.

За осиновяване - абсурд. Детето си има жива, здрава и права майка.

Защо ти не си намериш чуждо дете, което те мрази до дъното на душата си да осиновиш? Ще разправяш после как се живее така.
И кога щеше да родиш нероден Петко? След десетина и повече години, когато станеш на 51-52 години.
Приятели с екстри Stuck Out Tongue Winking Eye

# 678

Тайничка, да, щях. Това е по-скоро бонус. Ако говорим чисто финансово, за мен щеше да е по-добре да съм с някои от бившите си, те всички са в пъти по-добре от него. При нас има дълбока интимност и приемане на другия такъв, какъвто е, което е основата на истинските отношения. Дали ще носи дрехи втора употреба или маркови е без значение, ако като се прибереш вкъщи не ти пее сърцето като си видиш човека.

Замисли се, той работи и друго, но иначе сме почти по 24 часа заедно. Ако имахме някакви фундаментални разлики, заради които да станем нещастни и да се разделим, досега да е станало, особено при натиска, на който сме положени.

Не е вярно и ти го знаеш това за бившите. Щяла си да обичаш финансово бившите, защото били по-изгодни, ама друг път. Сама каза, че последният бивш забременил млада кучка, а тебе оставил в небрано лозе.

# 679
  • Куциндрел
Не съм ги чела, разбира се, с месеци не отварях форума. Водя се по сегашните мнения и те ми рисуват една специфична картинка, а тя е - мащеха, която смята, че завареничето пречи на щастието.
Правилно си схванала картинката, а ако четеш старите теми ще видиш, че тя волно или не е направила така, че детето да я намрази.

# 680
Авторката, последните ти глупости рязко противоречат на предходните в другите теми, а именно, че майката на детето, както и то те намразили заради самата ти роля на втора жена.
Нали майката в началото те хвалела как се грижиш за детето, а то те било приело с любов?
Като цяло ти е много изкривена представата за собственото ти участие да се стигне до непоносимостта между малкия и теб. Пънеш се да обясняваш как си паднала от Марс и действията ти нямат нищо общо с чувствата на останалите.
Е да, ама не - хората ти четяха хронологията и постъпките в определени ситуации и могат да преценят. И съм сигурна, че резултата щеше да ти е същия със всяко дете.
До това води ревността от деца и опита ти по тази причина да ги свалиш от стъпалото на семейството, където е бащата и където им е мястото. Забраните да посещават части от къщата, да се вземат при излизания или да се "влачат" на работа с  баща си и т.н, са само следствие на това.
Тъй че булка, лъжеш предимно себе си.

# 681
  • Куциндрел
Е да, ама не - хората ти четяха хронологията и постъпките в определени ситуации и могат да преценят. И съм сигурна, че резултата щеше да ти е същия със всяко дете.
Мдам и пак е добре, че детето не е реагирало с автоагресия, че тогава нещата щяха да са още по-трагични  - тя щеше още да го мачка, а то да се затваря в себе си и т.н.

# 682
Не съм ги чела, разбира се, с месеци не отварях форума. Водя се по сегашните мнения и те ми рисуват една специфична картинка, а тя е - мащеха, която смята, че завареничето пречи на щастието.
Правилно си схванала картинката, а ако четеш старите теми ще видиш, че тя волно или не е направила така, че детето да я намрази.

Може и така да е направила. По принцип имам някаква идея на какво ниво са четвъртокласниците. То още дори не е пубер и общо взето е в много харна възраст за установяване на връзка. Така че не знам какво е правила Даскалката и какви възвишени методи е ползвала, та да оплеска така нещата и чак да я мразят.

Или наистина има дечица-дяволи, или тя интерпретира чисто детско поведение и реагира грешно.

# 683
  • Куциндрел
Не, тя просто не знае, че като имаш деца понякога трябва да отстъпваш.
Описанието й с елхата и коледната украса беше пример за това (в предната й тема). Даже и поплаквала ЛГ от яд, че не й се получило с Коледата както ТЯ иска. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 684
Именно - ако си роди свое, ще види, че и то е нелогично, непредсказуемо и понякога направо ще си я мрази. Общо взето ако си роди свое, зор ще види, или ще побърка детето - според това дали й се падне по-вяло и отстъпчиво или някое чепато. Щото генийчета със златни криле всички искаме, ама накрая се падат стандартни дечица.

# 685
  • София
Не съм ги чела, разбира се, с месеци не отварях форума. Водя се по сегашните мнения и те ми рисуват една специфична картинка, а тя е - мащеха, която смята, че завареничето пречи на щастието. Иначе може да е успешна жена (макар че колко да е успешна, ако 40К кредит й се струва тежест). Да, може да има добри намерения, но лично аз си правя извода, че с бодри крачки и с тия добри намерения си върви към ада.

Иначе моята позиция си е съвсем друга, аз съм по леките неща вече и се чудя защо някой твори толкова сложнотии, ама тяхна си работа, само гледам сеир и си водя записки.

Ами, картинката ти е доста изкривена- това са мненията на върлите отрицателки, които почти канонизираха за светица боклука, който е в основата на всичко, струпало се върху главата на детето.
А, тези 40к кредит са пари, теглени заради първата жена, с които е ремонтиран и обзаведен апартамента на майка Ѝ, който в последствие става собственост на тази първа жена. Но, в който няма място за детето ѝ. Както няма място и при нея- в Англия, при любовника......
Та, затова този кредит си го плаща мъжът сам, а авторката е вложила пари в бизнеса, че и 3 години издържа напълно баща и син, барабар с екстрите.
Всъщност, сагата е интересна, а темите са с хиляди постове, навъртени точно от съфорумките, които най- силно викат колко скучно им било, докато четели и пишели. Mr. Green

# 686
Мдам и пак е добре, че детето не е реагирало с автоагресия, че тогава нещата щяха да са още по-трагични  - тя щеше още да го мачка, а то да се затваря в себе си и т.н.

Това е единственото хубаво нещо в повествованието - че никъде не е станало дума за пречупено дете, а при всички описани извращения, пардон методи за възпитание и общуване, не би било изненадващ резултат.

# 687
  • Sofia
Дори не осъзнавате колко сте жалки. Вижте само коментарите, които правите. Само безкрайно нещастен човек може да се държи така.

Смятам, че това слага край на отношенията Ви с форума и потребителите ни.
Заключвам тук.

Общи условия

Активация на акаунт