Впечатляват ли ви новите дестинации?

  • 10 324
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 5 931
И какво ако имаш температура? Интересно какво те правят и как те изолират веднага, особено в България
Още повече че ти тъй и тъй си имал контакт със 100 души предния и този ден, особено ако слизаш от самолета
Абе, какво да кажем..... да не ти се случва...

# 136
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Всеки сам си решава в какво да вярва или да не вярва и как да пътува.
Ако беше толкова розово положението в Италия нямаше да има отменени събития, затворени училища и градини, градове под карантина и опразващи се магазини.

# 137
  • София
  • Мнения: 746
Не се притеснявам от коронавируса, според мен се насажда масова психоза. Това, което ме притеснява е, реакцията на хората около мен, когато кажа, че ще пътувам.

# 138
  • Мнения: 11
Мен не ме впечатлиха Амстердам, Виена и Прага. Амсетрдам ми е мрачен с тази архитектура на голи тухлички и облачно време, предполагам Стокхолм е по-красив, поне на снимки го намирам за по-хубав, може би най-хубавата северна столица!

А за Виена, след Братислава, където има поне 3 моста на Дунав, които са "уау" и приятна промената за разходки, очаквах и тя да има такива. Реално Дунав тече някъде извън баш центъра и мостовете им с нищо не блестят. Имат нещо като канал и плаж, но в Братислава променадата при Eurovea беше на крачки от стария град, друго е като атмосфера.

Въобще Австрия е доста стерилна, Унгария от границата с Австрия и Братислава до Балатон повече ми допадна - по-зелено, не така сиво, хората бяха по-топли. Не остана време за Будапеща обаче...

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 12:15 от lashantemi

# 139
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Lashantemi много объркано пишеш Simple Smile, в крайна сметка си впечатлен/а от места които си виждал на снимки само.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 890
Ми, то в подобни времена - това остана Simple Smile Да си разглеждаме картинки и да си "бройкаме".
Още ме е яд за едни острови, дето ги пропуснахме... Хубави снимки видях. А каква програма бях спретнала, ех

# 141
  • Мнения: 11
Две в едно, е какво не разбра? Виена и Прага са ми супер прехвалени, САЩ, Канада, Турция и Гърция, Испания - също. Любимите ми места в Европа са Южна Италия, Мадейра, Хърватия и от там нататък все нетипични дестинации като Швеция, Финландия, Унгария, Полша, Грузия, Армения, разни малки китни градчета в Бавария и някои градове в Украйна и Румъния.

С изключение на изброените Европа не ме влече, макар че и тези са си достатъчни за мнооого пътувания напред, та не ме притеснява. Grinning В Испания се шокирах от строежите и хотелите им по бреговете - същата работа като при нас - някакви хотелчета наблъскани като блокове, Южна Италия повече ме грабна, а и езикът е по-красив за мен. Като хора и в двете по-приятните са на юг... в Унгария например хората са по-топли от тези от Мадрид и Милано например! От испаноезичните ми харесват Аржентина, Мексико, Венецуела, Колумбия най-вече, но почти всички други също.

Извън Европа си мечтая да посетя Индия, Южна Корея, Япония, Австралия и Латинска Америка. Може и Индонезия и Тайланд. Африка не ме привлича. За мен не само природата и архитектура са важни, но да харесвам и културата и дори звученето на езика поне малко, затова Турция, Гърция и всички арабски, както и повечето Англо езични са ми супер анти.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 14:01 от lashantemi

# 142
  • Мнения: 11 056
lashantemi,
не се разбра защо изобщо пишеш за места, където не си ходил. Темата е за мнения на база опит от действително посетени дестинации.

# 143
  • Мнения: 7 245
Lashantemi, май всичко ти е анти. Испания е една очарователна дестинация, а обслужването е супер. Любима!

# 144
  • Мнения: 341
Тази Laschantemi май никъде не е ходила. Като й чета коментарите, вероятно впечатлението е само от лустросани кадри в нета. Още като сравниш Братислава с Виена и заключиш в полза на първата, означава, че не си бил на двете места. А следващият объркан пост направо ме застреля с коментари. Девойко, ти въобще стъпвала ли си някъде извън село?

# 145
  • Мнения: 2 124
Какво скачате - всеки си има право на мнение.
Виена и на мен не ми е любима. Живяла съм там 3 месеца през 2001 г., 2018 г. ходих пак заради дъщеря ми - затвърдиха се първоначалните ми впечатления, че това не е моят град.

# 146
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Самодива, не скачаме просто както Параход най точно се изказа темата за места лично посетени.

Писаниците на lashantemi са от типа какво си прочел и разгледал в Гугъл с лека доза надменност относно местата, които евентуално е посетила.

Все едно аз да започна да споделям впечатления от Ургвай защото да кажем имам много добра приятелка уругвайка, но факта че аз никога не съм била там няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт