Парфюмни размисли и страсти - 231

  • 58 472
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 266
И като сме на вълна ориенталци, днес получих пълно шишенце от приятелка, която не се е спогодила с  Van Cleef & Arpels Collection extraordinaire bois dore. Изобщо не познавах парфюма, но ми хареса.

# 106
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 201
Може ли ти и другата парфюмна фея, която го има да опишете Taklamakan и като падне тайната и другия. Тези парфюми са истински бижута и бих желала да прочета повече за тях.

За съфорумката не знам, но аз ще се опитам, макар че съм далеч от майсторството на Ковачева (ах, тази Ковачева Heart)
Първо, за да се разбере посланието на създателя, трябва да се разбере и името на творбата му.
Такла-Макан е пустиня, чието име в превод означава Пустиня на смъртта (буквално - "Ако влезеш, няма да излезеш"). Легендите говорят, че под палещите лъчи и в горещият пясък на тази пустиня са погребани/мумифицирани хиляди хора, както и градове, и съкровища. Тази пустиня е известна и с едно природно чудо - един път тя се покрива със сняг. За няколко часа. Хората, които са го видели казват, че е потресаваща картина.
Скрит текст:

От две тествания са ми впечатленията и са крайно постни, според мен. Трябва му повече разносване, той си е сложен и красив парфюм. Не ми допадна за носене, но ме влюби в създателя му.

Taklamakan при мен започва със взрив от горещи смоли и напорист тамян, който в последствие се успокоява и се разстила на различни, но кратки картини - горящите дърва на един спокоен, уютен огън; после се появи арабски пазар със натрапчивите му и специфични аромати; после излезе наяве Мароканската пустиня на Тауър; после се появи една изоставена и мрачна църква, и така .... различни картини, различно развитие, различно настроение.
Смолист, горещ, удов аромат. При мен никаква сладост не излезе докато не затихна и не се кротна така, че едвам да го усещам на кожата си. Ванилия не усетих като водеща нотка.
Многопластов парфюм - мрачен, вълнуващ и малко тъжен.
За ежедневна употреба при мен не става, но бих си го тествала, тествала, тествала....искам да разгадавам картините, нарисувани от СтефАн. Невероятен, просто невероятен! Heart Eyes

Сигурна съм, че на всяка кожа ще е различен!

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 21:54 от Радика

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 259
Мислех ,да си замълча по темата ,то с едно арабче .....срамота  Stuck Out Tongue Winking Eye  http://www.fragrantica.com/perfume/Rasasi/Daarej-pour-Homme-19688.html а и всички го знаят и имат ,така ,че нищо интересно.
Blush гледам в разменките ,започнаха разводите с Франческа ,ми така е италианките не са лесни Joy

# 108
  • София
  • Мнения: 2 512

Blush гледам в разменките ,започнаха разводите с Франческа ,ми така е италианките не са лесни Joy
Не е нищо невиждано, което никога не се е случвало. Когато се поръчват парфюми, каквито и да са, насляпо, обикновено така се случва. Без значение, дали са  италианки, арабки, французи и т.н. Peace

Последна редакция: пт, 11 окт 2019, 01:58 от sympathy

# 109
  • Мнения: 8 459

Blush гледам в разменките ,започнаха разводите с Франческа ,ми така е италианките не са лесни Joy
Не е нищо невиждано, което никога не се е случвало. Когато се поръчват парфюми, каквито и да са, насляпо, обикновено така се случва. Без значение, дали са на италианки, арабки, французи и т.н. Peace
И Рава доста се разменя.  А е много хвален. Няма универсален вкус.

# 110
  • Мнения: 913

Blush гледам в разменките ,започнаха разводите с Франческа ,ми така е италианките не са лесни Joy
Не е нищо невиждано, което никога не се е случвало. Когато се поръчват парфюми, каквито и да са, насляпо, обикновено така се случва. Без значение, дали са на италианки, арабки, французи и т.н. Peace
по принцип може да е така, но моите "насляпо" са 90% ок, а пък и аз стрелях в най-трудните Франческа:))) някой доста е набрал на тази марка

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 22:07 от Dorry88

# 111
  • Мнения: 31 128
Радика, невероятно описание, благодаря ти. ❤
Някога ще го взема, насляпо разбира се.

# 112
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 147
Момичета кажете някой секси аромат, с кой се чувствате по-предизвикателно Stuck Out Tongue

# 113
  • Мнения: 4 999
На мен на Том Форд парфюмите са ми много секси.

# 114
  • Мнения: 2 956
Ултра,мега секси ми е Valentino Donna Noir Absolu Yum
Също и скандалите,и Отровното момиче на Диор.....

# 115
  • Мнения: 1 575
Момичета кажете някой секси аромат, с кой се чувствате по-предизвикателно Stuck Out Tongue

Montale Vanilla Extasy - намирам го за аромат, който определено се забелязва от другия пол

# 116
  • Филибето
  • Мнения: 1 031
Моля за описание на Rose de Petra Stéphane Humbert Lucas 777 като получат които са поръчали. Във фрагрантика някои потребители го оприличават на Калиграфската роза Арамис , дали имат нещо общо? Благодаря.

# 117
  • Мнения: 4 422
Благодаря за темата.Ако Амуаж не се броят за арабски тогава имам само Rawaa и един ,който собственоръчно си донесох от Дубай ама не му знам името и напоследък ми идва хард и не съм го ползваладори се опитвам да го дам на ЛМ.

# 118
  • София
  • Мнения: 6 197
Момичета кажете някой секси аромат, с кой се чувствате по-предизвикателно Stuck Out Tongue
Градската кралица, Tenue de Soiré, Кавали Голд, Л’ инстант меджик. Различните вариации на Класик на Готие направо пък ме карат да се чувствам мръсница Joy

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Леко опушени ванилии, с намек за уд, топли, в линията на Tobacco Vanille, Perfect Tobacco, са ми мръснишки и секси.
Любимите ми Scandal, Poison Girl, Mancera Musky Garden, Dolce & Gabbana The Only One са секси...

Tom Ford Noir Pour Femme, Black Orchid, Vevet Orchid също пръскат сексапил. Bowtie

Общи условия

Активация на акаунт