Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 окт. 2019, 12:49 ч.

НОИ - обезщетение за безработица

• 321
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,

Не знам дали въпроса ми трябва да  бъде в тази група, но не можах да намеря подходяща.
Знае ли някой, колко време след като се откажеш от това да получаваш обезщетение можеш пак да се възползваш от него.
Преди около година и половина останах без работа и се наложи да се възползвам от такова обезщетение, но не
за целия период от шест месеца тъй като си намерих нова работа на третия месец. От тогава исминаха
15 месеца(година и три месеца) и искам да знам дали мога да го продължа за още три месеца.
Също така, ще отпуснат ли обезщетение ако съм напуснал по собствено желание или трябва да съм бил уволнен, съкратен или освободен по чл. 71 за да мога пак да се възползвам?

Някои казват че трябва да минат три години от момента в който се откаже човек,  други пък две, а не мога и да
намеря инфомация никъде.

# 1
Щом напускаш нямаш право.

# 2
Хората които са ти казвали че трябва да чакаш 3или2 години са имали предвит че ако сега си се възползвал от обещетението, право на такова имаш чак след 3(не след 2) след 3г. А за прекъсванията нз как стоят нещата.

# 3
  • Sofia
Щом напускаш нямаш право.
Това не е вярно.

# 4
Ще имаш право на минималното обезщетение от 9.20 на работен ден за остатъка от тези 6 месеца.

# 5
  • пловдив
Момичета, искам да попитам след втората година на майчинство, дали може да се запишеш в бюрото по труда като безработен и каква би била сумата.
Работата ми е доста натоварена и незнам дали ще успея да се върна след второто майчинство. Затова питам за всеки случай, ако ми се наложи да напусна какви са възможностите. Благодаря предварително!

# 6
Момичета, искам да попитам след втората година на майчинство, дали може да се запишеш в бюрото по труда като безработен и каква би била сумата.
Работата ми е доста натоварена и незнам дали ще успея да се върна след второто майчинство. Затова питам за всеки случай, ако ми се наложи да напусна какви са възможностите. Благодаря предварително!
Ако напуснеш ще получаваш 4 месеца минималното обезщетение (9.20лв на работен ден или около 200 лв месечно).

# 7
  • пловдив
Благодаря много за бързия отговор! 🙂

# 8
  • София
Единственият текст, който намирам по темата на автора е т.12 от "Парични обезщетения за безработица по КСО" в сайта на НОИ: Изплащането на обезщетението за безработица се възобновява от деня на отпадане на основанието за спиране за оставащия към датата на спиране период. . В какви срокове обаче след отпадане на основанието за спиране, не намерих!

Общи условия

Активация на акаунт