Какви са положителните страни на яслата

  • 5 493
  • 220
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 44
Благодаря ви , дами, за мненията и подкрепата.
Дефакто, нещата сега не са идеални, но са ок и нямаме големи проблеми с мен детегледачката и тати, когато е тук.  Дали е оптимално -- не съм сигурна, но детето е здраво и усмихнато, малко глезеничко. Може да не е най-развитото дете на света, да не ходи на гърне, да не се храни сам, но говори доста думички (все още не прави словосъчетания) и обича да му чета книги. За развитието ще гледам да се включа аз с повече и разнообразни активности, когато сме заедно.
Относно  яслата, колкото родители и деца-толкова  мнения. На някои родители и деца наистина им харесва, други съвсем не могат да се адаптират и много боледуват. На мен майка ми много негативно ми влияе и ме плаши с "коктейли от вируси", висене по болници, страхотии и клекнах за яслата на този етап. Особено с мнението на педиатърката, че е рисковано за бъдещото бебенце.

Но аз забелязвам, че на моя син страшно много му харесва да играе с батковци, търчи след тях, гледа ги, плаче и иска да му дават топките си, бордовете си и тн. Тоест, търси социализиране, нищо, че е малък. Заради това си мисля, че все пак той е от социалните и адаптивни деца.
Сега обмисляме разни развиващи занятия, подходящи за него и особено за него и мен заедно през уикендите.

# 166
  • Мнения: 4 394
На мен майка ми много негативно ми влияе и ме плаши с "коктейли от вируси", висене по болници, страхотии и клекнах за яслата на този етап.

Майка ти със сигурност го вярва, че и теб те е настроила. Какво нещо е незнанието. Вирус ще пипне навсякъде. А някои вируси даже е добре да ги пипне като дете, а не като възрастен. Например варицелата. Относно бъдещото дете, ще е опасно само ако е нещо, което ти не си карала и не си имунизирана. Отново например варицелата. Първият ми син беше с варицела, докато бях бременна с втория и понеже съм я карала в градината като дете, нямаше проблем за бебето.
Надявам се, че ще намерите това, което ви устройва като решение. Пък ако толкова ви е страх, нека детето да е вкъщи, докато се роди бебето.

# 167
  • Мнения: 7 988
Бебетата имат имунитет първите 6 месеца след раждането и ако са изключително кърмени, е даже по-добре да имат срещи с вируси.

# 168
  • Мнения: X
Не е вярно това, болниците са пълни с кърмени бебета като стой, та гледай.

Вируси има навсякъде, но в яслите са концентрирани. Като бременна и с батко в градина, бях болна постоянно. После започна да боледува изключително кърменото ми новородено. Вярно, нищо тежко не лепна, но аз взех мерки и спрях брат му от бациларника. И ще ви кажа защо, защото моя близка с голямо дете в градина и малко новородено, лежа в болницата и бебето беше на системи. Нямаше да го преживея това, защото с баткото бях в болница като беше на 4 месеца и знам какъв ужас е. Така, че слушай майка си, абсолютно права е жената!

# 169
  • София
  • Мнения: 38 811
Моята дъщеря беше 4 група и със стабилна имунна система, та се разминахме леко. Ама ясленче и бебе ще е двойна грижа, вместо облекчение.

# 170
  • София
  • Мнения: 62 595
Всичко това как за бебетата било ок да се излагат на вируси и прочие са дрън-дрън, пък който иска да им се хваща! Ако някой вярва в позитивната сила на вирусите за имунитет на бебета и малки деца, нека да си го задържи за себе си и да го експериментира за своите деца. После той ли ще гледа чуждото болно бебе?

# 171
  • Мнения: 4 394
Андариел, никой не твърди, че бебетата трябва да се излагат на вируси нарочно, но 2-годишните не са бебета. Ако говорим за първите 6 месеца след раждането, никое бебе тогава не ходи на ясла. И наистина бебетата са имунни към много и чрез кърмата им се подсилва имунната система - това е медицински факт.
Ако логиката е, че бебето на всяка цена трябва да се предпазва от вируси, то батковци и каки трябва да се спрат от ясли, градини, училища и да им се наложи домашен арест, за да не се разболяват изобщо.

# 172
  • София
  • Мнения: 62 595
Не на всяка цена да се предпазва, но и зорлем да не се излага на зарази. Това с имунитета от кърмата е много хубаво, но докато на човек не му дойде до главата и не цъфне в болницата. Някои са късметлии и децата им почти не боледуват, но болшинството си боледуват по устав. В детските заведения постоянно се въртят вируси и вечно има сополиви и кашлящи, постоянно някой е болен. Едно болно дете вкъщи е неприятно, а две е кошмар, особено ако едното е бебе, а другото е още в бебешка възраст.

# 173
  • Мнения: 1 001
В офисите на мъжа ми и моя има повече хора, отколкото в яслената група на детето. И аз се разболявям вече по-често от нея.
Не всеки иска или може да стои вкъщи, докато децата се изнесат.

# 174
  • Мнения: X
Аз освен, че ходя на работа, пътувам и с градски транспорт, там също се разнасят вируси на воля. Но такова чудо като в детските заведения не съм виждала. При това децата ми са общо взето с добър имунитет, не боледуват сериозно.
Естествено, че не всеки иска да си оставя детето вкъщи за вечни времена, щом иска да опита,  не виждам причина да не пробва. Ако се наложи, ще си преразгледа решението.

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво става накрая, въртим и сучем, пак до нуждите на възрастните опираме. Simple Smile

# 176
  • Мнения: X
Какво нещо е незнанието. Вирус ще пипне навсякъде. А някои вируси даже е добре да ги пипне като дете, а не като възрастен.
Наистина, какво нещо е незнанието. То пречи на хората да осъзнаят, че вероятността да пипнеш вирус в претоплено, непроветрено помещение с още 20 деца е значително по-голяма отколкото другаде. Вероятно пак незнанието е попречило на революционната за медицината идея да излагаме децата още като новородени на вируси, защото е по-добре да ги изкарат като малки.

Не всеки иска или може да стои вкъщи, докато децата се изнесат.
Ама те вече на двегодишна възраст ли се изнасят?

# 177
  • Мнения: 35 153
И какво става накрая, въртим и сучем, пак до нуждите на възрастните опираме. Simple Smile
Не и е нужда да работя. Задължение ми е, за да издържам детето си. Не мога да разчитам на заплатата на мъжът ми. Не мога да си позволя детегледачка. Не искам баба му да го гледа.

# 178
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм с две ръце едно дете да го гледа баба му пред това да е на ясла с някакви чужди хора. При една съвсем нормална, с акъла си баба, тя е най-доброто решение за детето. Една нормална баба няма как да нанасе поразиите, които може да нанесе яслата. Съжалявам, ако написаното от мен не се хареса на ползващите ясла, но житейски бабите печелят.

# 179
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Да, съвсем резонно ви е предупредила педиатърката. Каката ни от 1 месец посещава детска градина, като половината време не е ходила, защото е болна. Тъкмо се закрепи, отиде за 2-3 дни и хайде отново. Още по-кошмарното е, че бебето боледува с нея. Нямам сън вече, защото малкият или е с хрема и не може да спи, или кашля и не може да спи. Да не говорим, че каката направи усложнение, което ни отведе в спешното посред нощ, след което не съм спала няколко нощи от страх да не се случи и с него същото. Да, малките деца боледуват отвреме навреме, но такова чудо при нас досега не е било. Ако продължава така, ще я спирам от детска, колкото и да знам, че ще е объркващо за нея. Така че, според мен, не си струва да поемаш този риск с още по-малко дете и бебе.

Аз лежах с детето с панкреатит в болница лятото. Уж чревен вирус, цялата група била болна от същото в градината, но само неговият панкреас пререагира. Искаха и в Пирогов да ни приемат, че и без коментар от детски хирург в Пирогов другаде не искаха да ни приемат...Също и бронхиални спазми е правил два. Та каква хрема...Хремите си вървят в градините по принцип. Ако има още едно малко дете, както при вас - друга работа. Моето започна да поукрепва вече - изкара за месец и половина 5 хреми за по 3 - 4 дена. Но не като миналата година - сополи - антибиотик. Напоследък е подсмърча - оздравява.

Ами да де, хремите си вървят по градините, но както написах, бебето ми или е с хрема или кашля, а това не смятам, че е нормално за едно 5 месечно бебе. Та точно това беше идеята на поста ми, освен че каката е постоянно болна, то и бебето е болно. Ако тя изкара някой вирус леко, то бебето го влачи много по-дълго. Та после нека ме убеждават, че трябва от малки да бъдат излагани на вируси. Колкото по-големи са, толкова по-укрепнала е имунната им система.

Общи условия

Активация на акаунт