Какви са положителните страни на яслата

  • 5 488
  • 220
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
В момента, в който бебето ми почна да кашля, ама такова едно гадно и дълбоко и си казах „край. аз това дете не съм го намерила на улицата”. Няколко месеца са от голямо значение, когато е малко детето. Като стана на 5-6 м. и брат му пак почна градина беше съвсем друга работа. Тогава баткото хвана и въшки, ама бебето макар и с дълга грива се спаси, за разлика от мен Joy ! Ох, не е една...

Иначе за бабите зависи. Там вече хич не бих заела позиция, всеки си знае хала.

# 181
  • Мнения: 35 140
Ами, майка ми твърдя, че ви е много с акъла, знае целият режим На детето, но аз съм против тя да го гледа, защото детето има нужда от социализация и освен това там няма да се лигави така , както ще прави с баба си. Той не се заиграва, а само я действа " бабо,там", " бабо, дай". Искам да не я ангажирам с него. Доста ми помогна до момента. Винаги я имам на разположение, но детето ще ходи на ясла и детска градина, когато е в кондиция за това. Може да звуча грубо и строго, но това е нашето решение.

# 182
  • София
  • Мнения: 62 595
Социализация в яслата! Извинявай, ама социализация в ясла е... глупост. Естествено, че бабата ще го глези, нали това й е в длъжностната характеристика! но в същото време и ще му даде много чисто емоционално,  а това остава да топли сърцето за цял живот. В яслата са на операционно отглеждане, защото това е функцията на яслата - децата да ги гледа някой.
Ти какво заиграване очакваш? В малката възраст децата се заиграват самички за кратко, а през останалото време търсят компанията на възрастните или по-големи братя и сестри, защото така са устроени, те от тях се учат. В това отношение бабите са идеалните партньори - търпеливи са, имат желание и да пеят, и да редят кубчета, и да хранят. В яслата заиграването им е до първото дърпане и рев.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 05:50 от Andariel

# 183
  • Мнения: 35 140
Благодаря , че определи моето мнение като глупост. За това Светът е шарен, защото в него има различни мнения. Позволих си да изкажа моето.

# 184
  • София
  • Мнения: 62 595
Не твоето мнение, а мита за социализацията в яслата и колко е важно точно в яслата да се социализират. Да, да се търси социализация в яслата като основно благо е глупост на търкалета, но явно се купува като идея.

# 185
  • Мнения: 4 385

Ами да де, хремите си вървят по градините, но както написах, бебето ми или е с хрема или кашля, а това не смятам, че е нормално за едно 5 месечно бебе. Та точно това беше идеята на поста ми, освен че каката е постоянно болна, то и бебето е болно. Ако тя изкара някой вирус леко, то бебето го влачи много по-дълго. Та после нека ме убеждават, че трябва от малки да бъдат излагани на вируси. Колкото по-големи са, толкова по-укрепнала е имунната им система.

Това е твоят опит. Моят опит е обратния. Баткото нито веднъж не зарази бебето с вирус от ясла/градина. Нито пък аз. Първите вирусни инфекции на малкия дойдоха на втората година от започването му на ясла. Но сме взимали мерки вкъщи - дезинфекция до дупка, предпазна маска на устата (тип хирургическа) при много кашляне, яко миене на ръце често и избягване на контакт между кашлящия и хремав батко и бебето.

PeacockLove, споделям мнението ти. И вкъщи така бяхме.

# 186
  • Мнения: 503
Ами да де, хремите си вървят по градините, но както написах, бебето ми или е с хрема или кашля, а това не смятам, че е нормално за едно 5 месечно бебе. Та точно това беше идеята на поста ми, освен че каката е постоянно болна, то и бебето е болно. Ако тя изкара някой вирус леко, то бебето го влачи много по-дълго. Та после нека ме убеждават, че трябва от малки да бъдат излагани на вируси. Колкото по-големи са, толкова по-укрепнала е имунната им система.

В нашата градина си ги пускат с хрема без проблем, дори на родителската среща казаха, че това не го броят. Миналата година не беше така.

Да, и аз това имах предвид - с бебе е по-различна ситуацията и мен вероятно също щеше да ме е страх.

Andariel, чудесно е когато човек има баби на разположение. Аз нямам нито една. Майка ми и баща ми два пъти в годината взимат детето. Болни са и това е голям жест. За седмица - две го взимат, не е малко, но не е като да ми гледат детето,  а аз да работя. На моите приходи с мъжа ми също разчитаме.

# 187
  • София
  • Мнения: 62 595
Разгледах случая с баба под ръка. Има голяма разлика между "нямаме баби и бабите са болни". И " не искам баба, а ясла".  Все едно да имаш мерцедес, а да се возиш в градския транспорт. Simple Smile

# 188
  • Мнения: X
Не вярвам, че е възможно малко бебе поне веднъж да не се зарази от батко в ясла/ градина. Съжалявам, ама това е абсурдно! Да се карат леко вирусите ок, ама да не пипне нищо, няма как да стане!

Социализацията, не виждам защо да не се случи на една по-зряла възраст, да кажем къмто 3 години Trollface . Не мисля, че ще му се отрази на детето и че ще повлияе на бъдещите му умения в обществото. И на 2 години става, разбира се, ако майката трябва да работи, но довода да е реалния.

# 189
  • Мнения: 503
Разгледах случая с баба под ръка. Има голяма разлика между "нямаме баби и бабите са болни". И " не искам баба, а ясла".  Все едно да имаш мерцедес, а да се возиш в градския транспорт. Simple Smile

Добре, баби няма при нас, това е положението.

Детската ни градина е частна, с ясленска група. Детето дори не е сменяло заведение, както в държавните, а си продължи със същите деца. В групата са 14 на брой, 2 учителки и леля. Помещенията са големи, проветряват, лично съм виждала, извеждат ги редовно. Гледат ги прекрасно. Освен че всеки ден получавам информация, ако реша, че и ако не питам дори - има табло, на което пише всяко дете спало ли е, какво е яло... Имаме електронен дневник. Да се информирам начини много. Въпросът е, че самото дете се чувства добре там, което е най-добрият показател. По-добър от това какви са ползите СПОРЕД мен. То няма търпение да отиде на градина всеки ден. Щом е щастливо, за мен по-важно от това няма. И не, на 2 и половина децата вече се заиграват с деца. Моето и миналата година, в яслата, имаше 2 приятелчета, с едното неразделни. Тази май са около 5 /до колкото деца на тази възраст се свързват стабилно, нали/

# 190
  • Мнения: 35 140
Моето дете е на площадката при всеки удобен момент. Сутрин преди обедния съ ни вечер след сън. Смея да твърдя, че се е специализирал много добре . Но все пак искам да ходи , за да срещне още деца и нова обстановка. Това е моето решение. Но ако имах второ дете и трябваше да решавамюдсли да пусна сега по- голямото- не бих го пуснала.

# 191
  • Мнения: 1 001
Е, вие ще изкарате, че до 3 години децата са някакви Маугли-та, където нямат нужда да общуват с външни лица. Аз бях така, купон голям, цял ден само с баба вкъщи.
Ние си имаме приятели с деца, те се познават буквално от бебета, търсят се, казват си по имена, забавно им е. Айде да им ограничим конкактите, това са измишльотини.

# 192
  • София
  • Мнения: 62 595
Бъркаш "външни лица" с "още петнайсет деца на същата възраст в яслата". То и аз имам нужда да контактувам с външни лица, но не и с още 20 възрастни в една стая всеки ден и да трябва да се "дърпаме" за ресурси.
Бъркаш и виждането с познати деца за малко с това да са по цял ден с деца, които са с различно възпитание, непознати родители и т.н. И аз "играя" с познати възрастни, но не искам да играя с възрастни, събрани на случаен принцип и по цял ден.

# 193
  • Мнения: 1 001
Е, явно имаме различни професии, аз също контактувам с много хора, най-малкото, че в моят тийм сме 15, плюс с всичките, с които говоря по телефона, колкото и да не ми се занимава.

# 194
  • Мнения: X
По принцип човек се адаптира към всякаква среда. Аз съм работила и с 50 човека в едно помещение и с 1. Ако иде реч как ми е било по-спокойно, безспорно е било в по-тиха и по-ненатоварена среда. Децата мисля, че не са толкова обременени относно тишината, освен това си почиват на обяд, така че ако получават адекватни грижи и занимания, могат да си изкарат деня приятно. От друга страна, не мога да приема, че 9-10 часовия престой на малко дете извън вкъщи (че и на голямо) е по-добре от домашната среда. Истината е някъде по средата, малко в градината, повечко вкъщи и навън. За съжаление, идеалния вариант трудно се постига, особено ако родителите са на 8 часов работен ден.

Общи условия

Активация на акаунт