201-ва златна немска есен

  • 25 864
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честита баба Марта.
На 10 км от нас градчето има заразен. Мъжът ми каза. Аз отивам с детето в един музей...

В един момент си принуден да се запасяват, защото всички го правят и ако ти трябва нещо, не е ясно дали ще се зарежда нормално. Някои лекарства липсват от преди короната. Ако свършат памперсите, не се виждам да пера пелени, при все, че не съм подготвена и нямам необходимите неща.

# 691
  • DE
  • Мнения: 9 068
Направих кемерки Flushed Но ги улесних, тестото замесих в машината за хляб и не ги оформих на топка, а на пура, по-удобно е за хващане Grin .
Скрит текст:
Харесаха се.

# 692
  • Мнения: 9 361
Ася,
Пресметни, колко памперса ти трябват за 2 седмици горе-долу и просто купи. Като мине проблемът, ще ги изразходваш за бебето.

# 693
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дени, упражнението ми е ясно, обаче нямам място да ги държа, защото не са само памперси... 🤪

Не мога да преценя дали днес бяха повече или по-малко посетителите. Въобще паника не видях.

# 694
  • Мнения: 6 452
На няколко ключови места в населеното ни място са монтирали автомати за дезинфекция на ръце, в случая в спортната зала,  но има и в общината, началното училище и на още няколко места.

В гимназията ни няма такива, тя е към друга община.
Смятам идеята за чудесна,  дано я приложат поне в училищата и градините.

# 695
  • Мнения: 601
Момичета има ли райони, градове, области, под карантина, заради вируса??
Моля да споделите, ако има и къде??

# 696
  • DE
  • Мнения: 9 068
Сутринта четох, че в Манхайм са вече 15 заразените.
На децата в училище са казали, че ако има един заразен в училище ще ги пуснат грипна ваканция.
Дали са им предписание как да се пазят.

# 697
  • Мнения: X
Има подробна информация на сайтовете на съответните институции, също и в сериозноте медии, която постоянно се актуализира. Тук и да каже някой, ще е актуално за часове.

# 698
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
При нас в училището са пуснали официално на страницата, че ако някой е бил в рисков район, препоръчват да си остане в къщи. За повече нищо не са написали.

# 699
  • Мнения: 11 315
От една приятелка разбрах, че в нашата конника има съмнения за един пациент. Чакат официално потвърждение

# 700
  • Germany
  • Мнения: 2 010
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Fallzahlen.html, тук има по провинции. За другото във всяка област трябва да се търси.
https://www.muenchen.de/aktuell/2020-01/coronavirus-muenchen-inf … en-antworten.html - тук за Мюнхен за училище и детски градини. На нас ни пратиха вчера мейли, а днес и разпечатано.

# 701
  • Мнения: 6 452
Ден на отворените врати ще има утре в гимназията на децата. Не го отмениха. Ще има много външни посетители, което не ми се нрави изобщо. Малката ще участва в малък концерт с хора на най-малките. Много ербап го дават.
Днес гледах пресконференцията на здравния министър.  Личеше , че са притеснени.

# 702
  • Мнения: X
Айде и в Берлин го отчетоха. Затворили са и 2 училища, заради регистрирани болни в тях.
https://www.berliner-zeitung.de/mensch-metropole/mehrere-coronav … 432?dmcid=sm_fb_p

# 703
  • Мнения: X
В Берлин още вчера потвърдиха случай, но се га и училища затвориха. Хубаво че ги затварят всъщност.

# 704
  • Мнения: 6 452
Чета в новините, че немски вирусолози настояват за 2 седмици вирусна ваканция.  Правителството се дърпа. Вчера на пресконференцията на здравния министър казаха, че всеки случай на карантина ще се решава локално и индивидуално и масова карантина не предвиждат засега.

Общи условия

Активация на акаунт