201-ва златна немска есен

  • 25 862
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
То не знам каква е ползата от карантина по училищата, като родителите им ходят на работа и пазаруват и после се прибират при тях. На моята работа вчера дойдохме 3 от 30, днес и аз няма да ходя, защото съм по лекари с детето.

Снощи в супермаркет Хит беше ужасно. Освен че няма нищо сухо пакетирано, почти никакви консерви, вода, сокове, за дезинфектанти и тоалетна хартия да не говорим, имаше само две касиерки и по едно време едната каза, че има файерабенд и затвори касата. Някои клиенти протестираха и тя отговори, че персоналът просто не идва на работа. Аз имам колежки, които трета седмица се пишат болни.

# 706
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Aко още сега се правят на болни, не знам какво чудо ще е , ако пламне епидемия от короната. Затова аз продължавам да трупам запаси у нас. Вчера в две вериги нямаше брашно. Макарони и ориз  бяха на лимит вече. Не ми е било спешно и не съм обикаляла, със сигурност ще има допълнително зареждане, но народът масово се презапасява. Тоалетна хартия имаше пак.
Гледах днес по Евронюз, че шефът на СЗО официално обяви, че корона вирусът не е грип. Тоест вид зараза от друг характер.

# 707
  • Мнения: X
И аз не знам какво чудо ще е. Шефът написа на една колежка това в Уотсап групата. Там съобщаваме като сме болни.

Da ich Ihnen die Krankheit nicht glaube hätte ich gerne eine Krankschreibung des Arztes.

Те явно и болнични носят когато искат, но шефовете ни вече са истерясали.

# 708
  • Мнения: 9 361
Ден на отворените врати ще има утре в гимназията на децата. Не го отмениха. Ще има много външни посетители, което не ми се нрави изобщо. Малката ще участва в малък концерт с хора на най-малките. Много ербап го дават.
Днес гледах пресконференцията на здравния министър.  Личеше , че са притеснени.
Дъщеря ми заминава след 2 седмици на ски-училище в Австрия. Все още не е отменено, но и тук такава паника няма. В работата ми, която е обществена институция от незадължителен характер е пълно. Влаковете са пълни, градския транспорт също.

# 709
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И аз не знам какво чудо ще е. Шефът написа на една колежка това в Уотсап групата. Там съобщаваме като сме болни.

Da ich Ihnen die Krankheit nicht glaube hätte ich gerne eine Krankschreibung des Arztes.

Те явно и болнични носят когато искат, но шефовете ни вече са истерясали.
А мен миналата седмица съвсем открито ми беше казано, че не искат да заразя останалите и да си остана у дома до петък, но да им изпратя болничен. За мен идеална ситуация, защото хем се лекувах на спокойствие, хем нямам минус в работното време.

# 710
  • Germany
  • Мнения: 7 947
Аз пък не разбирам какво толкова се дърпат от тази ваканция. Какво чакат? Да се натръшкат всички ли? Току що четох във фейсбук групата, че на една майка във Висбаден и е отказан преглед при педиатърката, заради вируса. Детето й е на 2г и е с висока температура.Предложила й да мине за рецепта за темпертуросвалящи... Абсолютно неподготвени са явно за ситуацията и действат хаотично. В училището на децата учителите правили залагания вчера кога ще затворят училището...

# 711
  • Мнения: 9 361
А, име на педиатърката има ли? Може и на лични. Да знам, ако е нашата, да не се мъча, а направо да ги водя в HSK ако се разболеят. Аз съм от Висбаден.

# 712
  • Мнения: X
А мен миналата седмица съвсем открито ми беше казано, че не искат да заразя останалите и да си остана у дома до петък, но да им изпратя болничен. За мен идеална ситуация, защото хем се лекувах на спокойствие, хем нямам минус в работното време.

И аз съм в къщи, но работя. А колежки просто постоянно се мелдват кранк, очевидно и болнични не носят. Аз не съм болна, но се побърках да обикалям лекари заради детето. На рецепцията я питаха дали е ходила в Италия, Китай и няколко немски града, между които и Овърат. А той е близо до нас и тя ходи там миналата седмица на гости. Тази от рецепцията с ужесена физиономия каза, че ще й правят тест. Дойде лекар и каза, че Овърат няма нищо общо. Взеха ми 5 евро за атест за училище. Една приятелка после ми каза, че така като имало по-висока заболеваемост, в много клиники вземали даже по 10. Отделно и не знам как да коментирам факта, че в събота направих термин за възможно най-близък ден, т.е. днес, имам бещтетигунг с код и карта и като отидохме казаха, че за съжаление термина не е вписан в календара им. После отидохме в клиниката на личния лекар, той напуснал, ние чакахме дълго за друг, който за гнойна ангина изписа АСС и Ибупрофен. Думи нямам. Това е не просто неподготвеност, а пълно малоумие, което на фона на здравните осигуровки които плащаме, направо ме вбесява.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 19:34 от Анонимен

# 713
  • Мнения: 9 361
Какъв е този Атестат за училище на дете, за който искат 5 евро? Единствено за спортния клуб на сина ми, ми искаха 20 евро за удостоверение, че може да се занимава активно със спорт, защото е под 10 г. и здравната каса не го поема? Но това е пожелание, всякакви бележки за училище са били безплатни.

# 714
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Soft click, отскоро ли си тук?
и с корона, и без корона съм се сблъсквала с такива малоумия....

мъжът ми каза, че при нас магазините са заредени и паника няма.
аз трябва да ходя да си пускам изследване на хормоните и се чудя дали да ходя. ЛЛ сигурно е луднал.
от друга страна колко време да чакам да се успокои ситуацията?...

# 715
  • Мнения: X
Еми ей такъв. Лекарят каза да стои до края на седмицата в къщи, от рецепцията казаха 5 евро. Явно прилагат принципа на търсене и предлагане.

# 716
  • Мнения: 9 361
Това е квитанция за платена услуга, не е удостоверение. Някой преглед не ви покрива здравната каса. Това си е да теб пред училището не важи.

# 717
  • Мнения: X
Soft click, отскоро ли си тук?
и с корона, и без корона съм се сблъсквала с такива малоумия....



Не съм отскоро. Малоумието им е пословично, но в такава ситуация да правят такива неща е престъпно безотговорно.

Deni-Meni, естествено че е квитанция за услугата издаване на атест, който не съм публикувала, защото и по него трябва да чертая. Ето го, щом е интересен. Не знам как реши какво не се покрива и че не важи за училището. Доста добър немски знам и работя ежедневно с къде по-сложни документи от атести от клиники. Към пет пъти ги карах да ми обяснят как така изведнъж се плаща това. Лекарят ми каза, че в момента кранксшрайбен не им е разрешено да издават за ученици. От клиниката разбира се, не от Бундестага.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 19:36 от Анонимен

# 718
  • Germany
  • Мнения: 7 947
А, име на педиатърката има ли? Може и на лични. Да знам, ако е нашата, да не се мъча, а направо да ги водя в HSK ако се разболеят. Аз съм от Висбаден.

Не видях да е споменала име жената. Ако ми излезе допълнитена информация ще пиша.

# 719
  • Мнения: 12
Момичета, миналия месец мъжът ми замина да работи в Саарбрюкен. Аз останах с двете ни деца в България. Чувствам се ужасно и не мога да свикна, че го няма при нас. Знам, че има и други като мен,които са минали през това. Моля, дайте ми някакъв съвет как да приема мисълта, че ще сме на 2000км един от друг. Постоянно плача и искам да се върне,но заради тежкото ни финансово състояние няма как да стане. Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт