201-ва златна немска есен

  • 25 858
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Еми ей такъв. Лекарят каза да стои до края на седмицата в къщи, от рецепцията казаха 5 евро. Явно прилагат принципа на търсене и предлагане.


Това са го минали като igel Leistung. Мъжът ми прочел някъде, че в клиника били откраднати шишетата с дезинфектанти.

# 721
  • Немция
  • Мнения: 6 879
Пепе, и аз четох вчера за откраднатите дезинфектанти. Не се споменаваше за какво количество става дума. Сигурно търговийка ще се завърти с тях.Rolling Eyes
Сега прочетох , че в Sulingen, Niedersachsen пък са откраднали 1200 маски за лице.

Сони, в твоето положение не виждам друг вариант освен да се съберете цялото семейство в Германия. Нямам представа на каква възраст са ви децата, но да се живее разделено години наред е неподходяща опция за едно семейство.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 19:24 от Бибит

# 722
  • Мнения: 11 315
Момичета, миналия месец мъжът ми замина да работи в Саарбрюкен. Аз останах с двете ни деца в България. Чувствам се ужасно и не мога да свикна, че го няма при нас. Знам, че има и други като мен,които са минали през това. Моля, дайте ми някакъв съвет как да приема мисълта, че ще сме на 2000км един от друг. Постоянно плача и искам да се върне,но заради тежкото ни финансово състояние няма как да стане. Disappointed
Нека да се настани и ориентира и да ви вземе.
Тук имаме голяма бг общност и бг училище.
Аз съм край Саарбрюкен. Той в кой град е.

# 723
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нова дума  научих покрай короната- "Hamstern"

# 724
  • Мнения: 6 452
Да, и аз много се смях на това.

Нашата гимназия продължава с непукизма. Вчера денят на отворените врати мина по план. Другата седмица ще водят няколко поредни дни деца в Европейския парламент в Страсбург с няколко часа свободна програма в града. Класът на първородния в това число. Съседния клас се готви за традиционното пътуване до Италия в края на март,  също не смятат да го отложат.

# 725
  • Germany
  • Мнения: 7 946
В нашето училище отмениха всички пътувания.

# 726
  • Мнения: 6 452
Така трябва за всички, мисля.
Можеше да има официално решение от Шуламт по провинции, а не да оставят решенията на директорите по места. Заради няколко пренавити непукисти ще пламне всичко за нула време.

# 727
  • Мнения: 9 361
Продължаваме да се подготвяме за ски-училището на дъщерята в Австрия. След около 2 седмици е. Купонът е пълен. Освен това още на специалната родителска среща през октомври ни предупредиха, че след пътуването 50 % са болни с кашлица, сополи и температура. Красота.

# 728
  • Мнения: X
Обстановката се променя за дни. Вчера влязох в един Кауфланд, ми то бомба беше паднало. Окото ми се уплаши.всичко разграбено. Сапуни, поне сенситив бяха останали в петък, сега и тях ги няма.
Вчера четох в едно ел.издание, че лекарите в Берлин нямали подготовка за епидемия от вируса. Няма достатъчно защитни костюми, маски и др. консумативи. Казват да се избягват навалици и струпвания на хора.
Мм ме врънка,да съм си взела отпуската и да стоя вкъщи, защото аз съм най-сигурния преносител за корона вируса Sunglasses. Само аз пътувам с бусове и банове, а сутрин особено, всичко е фул от народ.
Много патова ситуация, ма.ка му.
Майтап, ама вчера на работата ми мина мисъл да открадна пълния диспенсер с дезифектант в тоалетната. Както няма никъде, този от 500 мл. добре щеше да ми дойде. Joy

# 729
  • Мнения: 1 996
Явно не само на теб ти е хрумнало...При нас във фирмата вече всички консумативи са под ключ, а вчера "изведнъж" се изпразниха всички диспенсери по тоалетните, явно някой е минал с шишенце...

# 730
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При вече резервирани пътувания не връщат парите, ако няма обявено извънредно положение. Само страхът от заразяване не било причина за Reiserücktritt. Предполагам за това не ги отменят, изчакват до последния момент дали няма да обявят, че има епидемия.

Вечи, по сутрешния блок говореха нещо за вашата провинция...

# 731
  • Мнения: X
Вчера четох в едно ел.издание, че лекарите в Берлин нямали подготовка за епидемия от вируса. Няма достатъчно защитни костюми, маски и др. консумативи. Казват да се избягват навалици и струпвания на хора.


Аз днес четох, че имало все повече заразени лекари, в това число и педиатър от университетска клиника в Заарланд. Миналата седмица в петък бил на конференция във Франкфурт и там го заподозряли.

Струва ми се, че му изтърваха края.

# 732
  • Немция
  • Мнения: 6 879
И според мен "се изтърва края". Лекарите от самото начало трябваше да са опаковани така, aма е трудно за осъществяване. Особено лични лекари или УНГ, които се сблъскват ежедневно с грипозни пациенти. Миналата седмица водих малкия на очната лекарка, тя беше с маска, закачена на врата. Не знам в какви случаи я слага на лицето. Но при нея открай време има табелка, която препоръчва при болни от някакъв вирус да се носят маски, което е необичайно, в друг немски лекарски кабинет не съм го засичала.
В линка горе се споменава, че ще правят спешни центрове, където можеш да се обърнеш в случай на съмнение от корона вирус. В Хановер, според статията, щели още тази седмица да се задействат.

Хм, и според мен се изчаква за екскурзията в Италия. Аз бих била против да ми пратят детето в епидемична зона- от новините останах с впечатление, че кой се е завъртял там, все е закачил короната. Още повече, че учениците няма да стоят изолирани в едно помещение.
Няма ли начин родителите да се обърнат към директора с молба да се отмени пътуването в Италия?

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 12:26 от Бибит

# 733
  • Мнения: 6 452
Сигурно има начин. Вероятно се обсъжда между родителите, но тъй като не става въпрос за класовете на моите деца, не мога да знам.

Да, и аз мисля че изтърваха положението.

# 734
  • Мнения: 11 315
Асе, при нас е детски лекар от униклиниката. Бил се заразил на конгрес във Франкфурт и колегата, с който са били, също е заразен. Но той е от друга провинция. Засега е спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт