201-ва златна немска есен

  • 25 940
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Само да вметна, че прословутият списък от BBK го пуснаха още през 2016 и то без да има конкретна заплаха от вирус, природно бедствие или терористична атака. Сега просто някои медии решиха да ни го припомнят.
При нас паника няма, нито пък празни рафтове по магазините, хора с маски и ръкавици по улиците и магазина също не видях, а сме в окото на бурята, в радиус от 30-40 км има вече над 60 заразени, а преди 2 часа обявиха и първия случай в града ни. Днес в Едека хората си пазаруваха съвсем нормално и нищо не беше свършило, само вчера в Росман дезинфектантите бяха на свършване, в Реве също беше спокойно вчера вечерта.
И двамата с ММ работим в големи международни компании с офиси по-цял свят, често има командировки до другите офиси или такива, които идват при нас. За сега и при двама ни спряха командировките в засегнатите райони, в четвъртък при ММ имаха извънредно заседание да обсъдят плана при евентуална карантина, при нас има възможност, който иска и самата работа му позволява, да работи от вкъщи.
Евана, погледни от позитивната страна, сега поне до лятото няма да ви се наложи да пазарувате. Joy Моят немец  пък е много спокоен, чак ме дразни.

# 676
  • Берлин
  • Мнения: 4 568
При нас нямаше дезифенктанти в 7 магазина,които проверих. В 2 аптеки проверих за маски, също нямаше. Мм пазарува седмичното всяка събота. Половината от нещата в списъка ги е нямало. Сега ще поръчам от нета дезинфектанти и така. Паника не видях. Обаче е парадоксално-уж да се избягват контакти,пък магазините пълни с народ и кафенетата (имахме слънце днес). Не вървят добре нещата,масовата пропаганда води до масова психоза и истерия. Дано не се стига дотам

# 677
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 784
За пръв път виждам в магазин празен рафт - изкупени бяха всички превръзки Grinning Grinning Grinning И народа се изнасяше от дм с огромни пакети от по 20 тоалетни хартии. Викам на мм, засрамих се, аз явно не съм паникьорка, ама дай да вземем поне един от малките пакети Simple Smile Та се прибрахме с един сапун допълнително, паста за зъби, тоалетна хартия и мокри кърпички. Тоалетната хартия също беше поизчерпана. Иначе в магазините няма празни рафтове.

# 678
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Ден първи от изложението, сравнено с предишни години, посетителите бяха по-малко. През половин час минаваха от фирмата за почистване, във входа на всяко хале стои диспенсър и мнозинството си дезинфекцираше ръцете.  Спортната секция на Уни Ерфурт имат ъгъл за игри за децата и бършеха всеки обръч и топка след употреба. Не видях никого с маска и ръкавици. Но отново видях, как може да се прави бизнес от паниката - до мен има щанд за бебешки лигавчета и т.н. Производителката 2 дни преди изложението взема наличните платове и ушива маски за лица за многократна употреба, сиреч перящи се. Само не видях, дали имаше купувачи за тях.

# 679
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
Нашата зимна ваканция беше началото на месеца, когато тъкмо са се заразявали май в Италия. А колежка на мъжа ми се върнала онзи ден или даже вчера от северна Италия и в понеделник ще е на работа. Той се чудеше как най-тактично да й намекнат, че може да си остане вкъщи, без да е дискриминиращо или прекалено параноично. Решили са в крайна сметка нищо да не й казват.

# 680
  • Мнения: 7 115
Да кажа  - на басейна днес след обяд имаше подозрително малко хора. Дали наистина не се е изплашил тоя народ?

Хаха, Гея, аз от няколко години/утре ще станат 4/ съм в менопауза и тези щандове ги подминавам като малка гара, та не съм забелязала дали и при нас са изкупени превръзките. Ако хептен закъсаме за маски, имам един пакет, доволно отлежал.  SmileySmileySmiley

# 681
  • Мнения: 9 395
abs,
Те на летищата не ги спират и поне проби да им взимат, ти в работата искаш. Аз мислех, че като има кризисен щаб, значи ще сложат граничен контрол - летища, пътища, ще питат, кой от къде идва. Те само предупредиха пристигащите, ако се почувстват зле, да си останат вкъщи и да се обадят. Ами хубаво, контрол няма, но ние взимаме мерки и теглилки, пък хората нека си се притесняват.

# 682
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 784
Пипи, в нашия дм щанда с тия материали е срещу пастите за зъби Simple Smile И аз нямаше да забележа, ако не бях пазарувала паста. Понякога се презапасявам с превръзки от БГ, понеже от тукашните имам проблем и рядко купувам.

# 683
  • Мнения: 1 164
Влизам с молба да помоля ,ако можете да пишете за кой район -град говорите .
Знам ,че вие се познавате и знаете ,но предполагам че има и др. като мен които четат за информация какво се случва.
При нас в Neumünster ДМ ,няма никакви дезинфекциращи препарати.Лидл ,Алди и те с празни рафтове.В скай и едека ,всичко е нормално.
Мола беше притъпкан от хора ,както и аутлета също.Пазари народа ,но не се е прибрал вкъщи за да се предпази:)

# 684
  • Мнения: 7 115
~Artemis~ аз съм в Мюнхен, Бавария, май се вижда и под профилната ми снимка.
Впрочем, аз бих помолила за същото, и аз не съм наясно кой от къде е .

# 685
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Днес намерих сагротан, даже прашясали в един баумаркт. Според мен купуват, защото виждат. Никой не се е сетил да го търси другаде. Значи яйцето още не е опряло до д-то 🤪

Пепе, няма да се учудя, ако и Зара и Н&М яхнат вълната и пуснат маски като моден аксесоар 🤣

Аз паника не виждам, навън всичко беше пълно, задръствания си имаше, а времето беше лошо...

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 09:00 от asyalein

# 686
  • Мнения: 602
Аз съм в област Рейханд Пфалц, и днес в ДМ, забелязах че няма нищо останало от дезинкф. препарати за ръце, абсолютно празно беше рафтът им. Тоал. Хартии, кухн. Ролки и те също бяха попривършили, другитр работи сякаш нормални за съботния ден.
В Лидл, Алди, Нетто, Васгау всичко си е нормално, освен дезинкф. Преапарти, които липсват.
Някъде четох, Че Германия е възможно да е предпиела карантина(в рамките от 3 до -15 дена  в засегнатите области и) никой да не излиза навън. Всичко щели да затворят, за да можели да дезинфекцират въздуха, затова хората се запасявали с храна, вода, Тоал,. хартии и т. Н. , не знам колко е е вярно това??? Ако е някой е запознат да сподели.
Кога ще дойде лятото, че да изчезнат тези вируси:rolling_eyes:

# 687
  • Мнения: 7 115
Честита Баба Марта! Здраве, много поводи за усмивки и всичко най-добро за вас и близките ви!

# 688
  • Мнения: 9 395
Честита Баба Марта! Да сме здрави и засмени цялата година!
В Билд пише, че днес свършва карантината за хората от Heinsberg. 300 души от карнавалното събитие. Така че има светлина в тунела.

# 689
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 784
Честита Баба Марта! Да се надяваме, че скоро ще приключи тази масова истерия!

Общи условия

Активация на акаунт