За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 752
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 35 115
Здравейте, имам много банани, които са потъмнели отвън, какво мога да направя с тях? В повечето рецепти за кексове/ мъфини искат 1-2, а аз имам доста..

# 616
  • Мнения: 12 826
Банановите палачинки са най-лесни, а и ако сте цяло семейство ще ти отидат повече от 1-2 банана вероятно.
На един намачкан банан слагаш едно яйце и брашно (бяло/типово/пълнозърнесто) докато стане като кексова смес, после сипваш с лъжица в незалепващ тиган с много малко мазнина на дъното, колкото да не е без хич. Ако сложиш и бакпулвер се надуват и стават като мекички, само трябва на по-умерен котлон за да не останат сурови отвътре. Носят и канела, ако я харесвате.

Мисля че можеш и да замразиш на парчета и на порции, някои ги мятат замразени в блендер и правят нещо като сладолед така. А и предполагам че ще са ОК и да ги вложиш в нещо по-нататък, ако и без това трябва да са намачкани за рецептата.

# 617
  • София
  • Мнения: 10 875
Здравейте, имам много банани, които са потъмнели отвън, какво мога да направя с тях? В повечето рецепти за кексове/ мъфини искат 1-2, а аз имам доста..

И все пак опитай да направиш един Бананов хляб с ядки.Yum

# 618
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Замразявам на парчета и после на сладолед!!! Стават и за шейкове и смутита.

# 619
  • София
  • Мнения: 3 026
Здравейте, имам много банани, които са потъмнели отвън, какво мога да направя с тях? В повечето рецепти за кексове/ мъфини искат 1-2, а аз имам доста..
Правила съм много пъти по тази рецепта http://vkusnosbety.blogspot.com/2012/07/blog-post_31.html,много ни допадат.
И Джейми Оливър има рецепта която ни харесва .

Замразен бананов чийзкейк
Скрит текст:
Съставки
•   150 г натурален шоколад /70%/
•   8  узрели банана
•   250 г дулче де лече(варено кондензирано мляко)
•   500 г крем-сирене
•   300 г овесени бисквити
•   Зехтин
•   
•   1. Начупете 50 г шоколад в купа и го разтопете на одна баня.
•   2. Начупете бисквитите и ги смелете фино в кухненски робот или блендер. Добавете 2 с.л. зехтин и разтопения шоколад и смелете отново, до хомогенност.
•   3. Намажете със зехтин дъното и стените на форма с подвижно дъно /диаметър 20 см/. Постелете хартия на дъното на формата.
•   4. Обелете бананите и ги нарежете. Сложете ги в кухненски робот или блендер и добавете крем-сиренето и дулче де лече и разбийте до гладкост.
•   5. Изсипете сместа от бисквити на дъното на формата и я изравнете и притиснете. Върху основата сипете сместа т банани и крем-сирене. Поставете чийзкейка във фризер за поне 4 часа.
•   6. Преди да консумирате чийзкейка го поставете за 2 часа в хладилника, за да се отпусне. С помощта на нож оформете едри стърготини от целия шоколад. Поръсете обилно чийзкейка.

# 620
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Замразявам на парчета и после на сладолед!!! Стават и за шейкове и смутита.
И аз това бих предложила.
Освен това много харесваме у нас блендирани банан и сусам на пюре/паста - става за филийка, палачинка,.. просто така да се яде.
Или друг фаворит у нас - мус с авокадо и какао.
Или бананово руло, снимката е линк към рецептата.


# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Искам да приготвя червено кадифе,но на мен ми идва сухичка .
Ще бъде за колежките  в понеделник.Мога ли да я сиропирам и с какво?Според вас дали е удачно?

# 622
  • Мнения: 11 098
Моля, дайте идеи за меки ястия, че детето ми е с новопоставени брекети. Правих шейкове, картофено пюре, кремсупа от тиква, суфле от тиквички. Не искам още рецепти за пюрета и кремсупи, нещо по-интересно, за което не се сещам? Може да дъвче, но не и да отхапва с предните зъби (пример за храна, която не става - филия).

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Моля, дайте идеи за меки ястия, че детето ми е с новопоставени брекети. Правих шейкове, картофено пюре, кремсупа от тиква, суфле от тиквички. Не искам още рецепти за пюрета и кремсупи, нещо по-интересно, за което не се сещам? Може да дъвче, но не и да отхапва с предните зъби (пример за храна, която не става - филия).
Параход, искаш ли да разгледаш кутиите за у-ще на щерката, там е по-интересната храна.  Laughing Насреща съм за обяснения, рецепта. https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%9E%D0%B1%D1%8F%D … e%20Lunch%20Ideas
Сещам се разни, но си падаме по азиатската куня, а ти сама ще си прецениеш кое е по ваш вкус, освен да е :за брекети" .

# 624
  • Мнения: 11 098
Твоите кутии винаги мога да ги разглеждам Simple Smile
По-скоро питах за неща, които са окей за цялото семейство, защото нямам ресурс да готвя две отделни неща на всяко хранене (и без това се съобразявам и с един вегетарианец).
Надеждата ми е, че е преходен период Simple Smile

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
По-скоро питах за неща, които са окей за цялото семейство,
Ама ти прецени, което е ок за всички ви. Simple Smile
Скрит текст:
И аз готвя общо, но с новите неща експериментирем с храната за щерката, понеже е супер отворена към нови вкусове, всичко харесва. От това пробваме и ние (мъжо е по-конервативен в това отношение) и преценяваме кое е по общ вкус.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 15:37 от Morena

# 626
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Параход, ястия с ориз. Освен зеленчуци, можеш да добавиш гъби и крехко пилешко. (приготвено отделно). Мусака, яхния с риба  също са вариант. Мисля, че ако хляба е напоен в сос, ще може да го консумира.

# 627
  • Мнения: 35 115
Днес размразих няколко меса: свинско месо за готвене около 600 гр, пилешко филе около 300 гр и обезкостен джолан около 300 гр.
Идеи за рецепти да дадете някакви. Изчерпах се тотално!

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Днес размразих няколко меса: свинско месо за готвене около 600 гр, пилешко филе около 300 гр и обезкостен джолан около 300 гр.
Идеи за рецепти да дадете някакви. Изчерпах се тотално!
Не знам какво да преложа, като не знам какво си готвила до сега...
Свинско за готвене... аз утре ще готвя врат на винен кебап. Иначе го готвя и на гювеч;  с праз;  със зеле (прясо или кисело);  с ориз с домати и чушки;  картофена яхния; в азиатски ястия...
Джолана също... и още в тортия с разни добавки;  в хлебче...
Пилешкото филе - с панировка;  в азиатски ястия; в салати; на шишчета...

# 629
  • София
  • Мнения: 10 875
Днес размразих няколко меса: свинско месо за готвене около 600 гр, пилешко филе около 300 гр и обезкостен джолан около 300 гр.
Идеи за рецепти да дадете някакви. Изчерпах се тотално!

Свински рулца с патладжан

Свинско месо с елда и гъби

Ястие *За всеки повод*

Каша от просо и пиле

Детски пилешки пастет

Салата с китайско зеле, пиле и ананас

Общи условия

Активация на акаунт