Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 21

  • 23 791
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 268
Роналд,
тоест ти си бил с абсолютно нормални стойности на гладно?
Какво те наведе изобщо на мисълта, че имаш ИР? Май нямаше много наднормени кг?
Подсладените напитки са най-гадното нещо, защото буквално може да изпие тонове захар, без да ги усетиш.
Като студентка съм пила по едно голямо шише кола на ден.
Знаех, че е вредна, ама тогава кой се е замислял толкова. Важното е да те държи буден дълго време.
Много е тъжно, че сега толкова малки деца са с проблеми.

Тъкмо щях да пиша и аз, че не всякаква Зона е ок. Следя във фейсбук Катерина и виждам, че публикува и много неподходящи за ИР рецепти.
Палеото също мисля, че е подходящо в някои случаи и е пълноценна и щадяща диета.

Миоки,
не си пробвала зелената извара от Лидл 0.3%, нито Скира. Нямат повече въглехидрати, нито добавена захар. Скирът е всичко друго, но не и безвкусен. Аз съм му страшен фен, но гледам да го ограничавам, че залитам много към млечни.

# 706
  • Мнения: 4 593
Тъкмо щях да пиша и аз, че не всякаква Зона е ок. Следя във фейсбук Катерина и виждам, че публикува и много неподходящи за ИР рецепти.
Палеото също мисля, че е подходящо в някои случаи и е пълноценна и щадяща диета.


Да, при Катина е по-либерално, повече по метода "на око". Но при ИР и други заболявания и тя препоръчва зелената зона.

Скирът и изварата на Лидъл наистина са вкусни, но като цяло, необезмаслените са ми по-вкусни, да не говорим колко обичам кашкавали и сирена...

# 707
  • Мнения: 31 648
H0uSse_Baby, а защо не одобряваш кашкавалите и сирената?

# 708
  • Мнения: 4 593
H0uSse_Baby, а защо не одобряваш кашкавалите и сирената?



Не аз, а в Зоната, т.е. Бари Сиърс. Там кашкавалът е лош избор, сиренето приемлив, т.е. не са за всеки ден. И лично аз така и не намерих обезмаслени, които да ми харесат и ядях пълномаслени, а оттам пък не добавях други мазнини, за да има баланс и т.н. Аз много обичам сирена и кашкавали и слава Богу нямам проблем с тях, така че си ги хапвам почти всеки ден сега.

# 709
  • Мнения: 31 648
Отдавна я четох Зоната.
Кашкавал хапвам, но не всеки ден. Различно. Може седмица да не ям, а после ще хапна. Понякога и два дни един след друг мога да похапна.
Ама като не мога да ям месо ежедневно и сирене трябва да ям. Вманиачих се по овче сирене в последно време и доста похапвам от него.
Мисля обаче да разделя сиренето от яйцата и засега с омлетите да приключа. И да видя какво ще стане.

# 710
  • Мнения: 18 542
Миоки,
не си пробвала зелената извара от Лидл 0.3%, нито Скира. Нямат повече въглехидрати, нито добавена захар. Скирът е всичко друго, но не и безвкусен. Аз съм му страшен фен, но гледам да го ограничавам, че залитам много към млечни.
Аз съм в UK, тук всичко що е обезмаслено е с повече захар от същото пълномаслено. Проверявала съм сметани, сирена, извари, млека от всякакви супермаркети.
Скир не знам какво е.
Зоната като режим, не ми е позната и за сега нямам намерения да се запознавам с нея. Чувствам се добре с моето хранене. Ям всякакви сирена и млечни. Само прясно мляко не пия, че ми създава колики и ме разхлабва.

Ето тази извара взимам от Лидъл. Тя е с 2,8гр ВХ. Същата low fat е с 3,1гр ВХ. Има и безмаслена. Нея не съм я гледала изобщо.

# 711
  • Мнения: 31 648
Миоки, търсех в Лидл такова котидж сирене и никъде не открих. Запазвам си снимката и ще търся пак  Laughing

# 712
  • Мнения: 27 486
За обезмасленото кисело мляко и аз гледах, а също и за безлактозно прясно мляко* и имат повече вгх/захар сравнени с пълномаслените такива.
Елора, има си котидж в Лидъл, даже видове. Blush

# 713
  • Мнения: 31 648
Оф, три пъти обиколих витрините. Гледах етикетите, гледах самите кутии и никакво котидж не видях.
 Пак ще ходя.

# 714
  • Мнения: 27 486
Елора, на Пилос и Милбона мисля, че са. Някъде до маслата, заквасената сметана, кремообразната извара, топените и крема сирената май бяха. Внимавай да не вземеш нискомаслено. Това по старата подредба де.

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 07:08 от dolce miele

# 715
  • Мнения: 4 593
На Пилос са по-вкусни за мен.

# 716
  • София
  • Мнения: 11 470
Роналд,
тоест ти си бил с абсолютно нормални стойности на гладно?
Какво те наведе изобщо на мисълта, че имаш ИР? Май нямаше много наднормени кг?

Да, привидно нормални стойности. Имах обаче симптоми, които четейки тук се риентирах. Замайване след ядене на тесто, сърцетуп и пр.Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 16 193
На мен на Била (Клевер) ми е много вкусно котидж сиренето.

# 718
  • Мнения: 407
Котидж сиренето в лидл е до маскарпонето и рикотата. Всички са кръгли и сини, приличат си.

# 719
  • София
  • Мнения: 11 470
А защо кашкавалът да е "неприемлив" според зоната? В него има малко вгх, пък човек повече от стотина грама едва ли ще изяде. Дори и 200 да са, би трябвало да са не повече от 3-4 вгх, без захар при това.
Котидж има вече навсякъде, аз научих за него от Елора, някакъв феномен ли се явява за Ир или просто заместител на обикновеното сирене? То (обикновеното сирене) пък защо да е противопокзано при Ир?

За червените тлъсти меса съм по-скоро склонен да вярвам, обожавам ги, но не нещо ми се струват бая инсулиногени (Невена беше писала доста по-назад в темите за месото и отговора на панкреаса). Вече не знам така ли е, не е ли.

Общи условия

Активация на акаунт