164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 80 136
  • 761
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 12 015
1. Заслужава си.
2. Да.

# 406
  • София
  • Мнения: 2 660
Имам деца в 91 НЕГ и в 164 ГПИЕ. За първото - бих отказала всеки, който е готов да ме послуша. За второто - препоръчвам с две ръце - макар и детето да е там само от три месеца.

# 407
  • Мнения: 249
Здравейте, интересувам се от частен учител по испански за сина ми - ученик в 10 клас във 2АЕГ. Испанският му е втори профилиращ предмет и установихме, че е натрупал мн пропуски по различни причини. Бих искала да започне уроци, за да навакса пропуските. Предпочитам да са он лайн. Дали бихте могли да ми препоръчате учител , от който сте доволни и имате добри впечатления. Досега не сме търсили и всякаква информация ще ми е полезна. Може и на лични. Предварително благодаря!

# 408
  • София
  • Мнения: 922
Хей, мами, ЧНГ! Темата нещо я няма последния месец. Simple Smile Влизам набързо да изразя възмущение. 》》》Не може цял срок да мине и в последната седмица, в последния момент за оценяване да се пусне тест за ДВЕ оценки наведнъж! (Норма се гони явно)- с въпроси от типа "Колко градуса е средната температура през януари в Овиедо"  ... 🙄И да се напраскат 3-ки и 4-ки...щото видите ли- не знаете колко градуса е в Овиедо! Ами не е адекватно!!! Просто някои елементи от посткомунистическия "майндсет" не могат да бъдат изкоренени току така... Какво да ви кажа, не липсват разочарования и в най-розовия кът на Рая! 🙄

# 409
  • София
  • Мнения: 12 015
Пословична е Аламанова. Абсолютно ненормална история.

# 410
  • София
  • Мнения: 3 061
Мдамм, всяка учебна година в текущия 11-класен випуск има 30-тина двойки за срока и 20-тина за годината. Както казват учениците - един цял клас (сумарно) остава на поправка. По основен, профилиращ предмет. Ще кажеш, че са събрали случайни хора от улицата и са им плеснали тест по ИЕ.

# 411
  • София
  • Мнения: 12 015
И всеки випуск пуска жалби срещу нея, без резултат. Безумни и непредвидими въпроси на тестовете /като цитирания от Перуанка/, които освен това просто няма откъде да прочетеш - няма учебници, помагала ... нищо. Да допълня, че цитираният въпрос е по модул "Езикът чрез литературата". Flushed

# 412
  • София
  • Мнения: 922
Аз не мога да си обясня това как може да се допуска...🙄 едва сега се сблъсквам с тази стена, не знаех, че е чак такава работата. Всъщност, мога да си обясня и предполагам на какво се дължат подобни ... гаври, и мисля, че си има дори конкретна терминология за това, но не знам защо се толерира от директорката. Това са някакви, явно хронични, своеволни изцепки.
Какви личности се изграждат така от тия млади хора? Каква е поуката от целия този цирк, на гърба на децата? Кому е нужно, каква е ползата?! Не го намирам нито за образователно, нито за поучително...

По единия профил математика също имам коментари за подхода, но ще си замълча за сега Sad

# 413
  • София
  • Мнения: 12 015
Аламанова води проектите, затова се толерира. https://www.ibbcervantes-bg.com/?cid=13&NewsId=142
Страшен чешит е. Любимо ми е това с оценките, които ще се пишат за похвали от участие. Този от класа, който е с най-много похвали, получава 6, а следващите надолу според броя на похвалите. Значи за похвали може да имаш 5, 4, 3. Демек, хвалила съм те, ама не достатъчно, значи ... 3. Joy

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 15:30 от sanaka

# 414
  • София
  • Мнения: 7 039
Hushed на всички единадесети класове ли преподава тази "симпатяга"? Има ли шанс да пропусне нашите хубостници?

# 415
  • София
  • Мнения: 12 015
Не мисля, че има шанс да ви пропусне.

# 416
  • Мнения: 254
Здравейте,
имам въпрос. Класните ръководители от подготвителния клас остават ли и в по-горните класове?

# 417
  • София
  • Мнения: 12 015
Ако са учители по испански, обикновено не остават.

# 418
  • София
  • Мнения: 7 039
Момичета, вчера г-жа Йончева е обяснила на децата, че избора на профил не е от решаващо значение за кандидатстването във ВУЗ  след това. Казала им е, че с подходящи частни уроци няма никакви ограничения за бъдещото им кандидатстване. От това, което аз чета не е така, но може и да греша. Моля за вашето мнение.

# 419
  • София
  • Мнения: 12 015
В българските университети е така, поне засега /освен в СУ, където за някои специалности изискват профилирана матура по БЕЛ, но това е направено по-скоро от непознаване на нормативната база, може и да го променят/. В чужбина обаче е твърде вероятно липсата на важните за специалността предмети във втори гимназиален етап, да се окаже проблем, може и да е непреодолим такъв /особено за предмети като физика, химия, биология/. Като завърши първият випуск по новата програма, ще разберем. Рано е още да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт