164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 80 069
  • 761
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 486
Г-жа Георгиева според сина ми е много добър учител. Това за минусите и плюсовете го прави в първите 2-3 седмици, след това изобщо го забраявала. На нас ни беше миналата година(в 9-ти), надяваше се да и в 10-ти, но явно е слязла едно стъпало по-надолу.

За плуването вчера по ФВС са им казали, че през пролетта ще има в 22-ро училище.

# 571
  • София
  • Мнения: 3 058
Осмокласниците са на смени също, поне досега винаги са били. Вторият срок би трябвало да минат втора смяна. А ФВС в това училище си се провежда, нормативи се покриват, че и тройки и четворки летят на тях много често (после се "оправят нещета", де  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 572
  • Мнения: 31
Директорката каза, на родителската среща, че втория срок си идват при нас в нашета смяна затова останах с впечатление, че са само първа смяна.

# 573
  • Мнения: 185
Добър ден. Имате ли отзиви за госпожа Мария Иванова по испански език?
Според дъщеря ми най-добрата учителка.

И аз се присъединявам към оценката - прекрасен преподавател и добър човек.

# 574
  • София
  • Мнения: 7 034
Директорката каза, на родителската среща, че втория срок си идват при нас в нашета смяна затова останах с впечатление, че са само първа смяна.
Винаги осмокласниците са първи срок - първа смяна, а втори срок - втора. От девети клас нагоре са обратно.

# 575
  • Мнения: 433
Според информацията в интернет  в 129 ОУ ще има (отново) избирателни секции идната неделя. Според някаква заповед на МОН от този петък, в училищата, където ще се провежда гласуване, няма да се учи в понеделник (отново).
Предполагам, и двете са относими и към Испанската, и на 3-ти няма да се учи под никаква форма?

# 576
  • София
  • Мнения: 486
Класната им беше писала и 3-ти е неучебен.

# 577
  • София
  • Мнения: 11 996
Най-накрая учебници на испански език: https://www.ibbcervantes-bg.com/?cid=2&NewsId=169 Свитъците, по които досега изучаваха предметите на испански, вече са издадени като учебници в pdf. Simple Smile

# 578
  • София
  • Мнения: 486
Здравейте, да сте имали някакъв проблем с г-жа Гьорева(по МАТ)?.
Правили са вчера входно и моят се прибира намръщен- "Даде ни тест с избираем отговор(а,бв,г) и пет минути преди края ни каза, че отговорите на някои въпроси са грешни и да не се съобразяваме с тях, защото искала решение". А той нашият на едната задача получава друг отговор, проверява пет пъти, пак същото и съответно се губи време. След това пък вика, че "Първият час ни се закле, че ще даде това, а всъщност даде друго." Опитали са се да говорят с нея след теста, но с нея не можело да се спори. И така... и миналите години се е оплаквал от нея, но чета само хубави отзиви и не съм обърнала такова внимание...

# 579
  • София
  • Мнения: 919
Да! Както се казва, малко цинично,: "не е на центъра" . В един момент е ок, в друг момент не мож' я асимилира що тъй прай 😁. В началото на срока дава един тест на едната група профил от випуска, а на другата- нищо. На другата група дава друг тест- 4 дена преди оформяне на годишна оценка...
Леко биполярно поведение има, меко казано. Според мен това не е преподавател, който бих нарекла достоен за ранга на училището.
(Това са разсъждения мои си, по преразкази😁)

# 580
  • София
  • Мнения: 486
Дали е достойна за ранга на училището не мога да кажа, но и набора ми беше споменавал, че всеки път влиза в час с различно настроение. Един ден била супер мила и добра. На следващия намръщена, не поздравява. А на по-следващия, ако имаш въпрос по домашното, не обяснява, пишела двойки... абе да не си и пред очите Joy

# 581
  • Мнения: 112
А за Гьорева уведомихте ли директора? Може пък да има ефект. Не знам дали е същата Гьорева, но преди седем години голямото ходеше на курс Мат в Междучасие. Една Гьорева за няколко срещи го накара да изпита отвращение към този предмет. Е, добре е, че следващата госпожа беше благословия във всяка едно отношение.
Успех!

# 582
  • София
  • Мнения: 486
Не сме уведомявали директора. Доколкото ви четох през годината има една г-жа Аламанова(която още не е била на сина ми), която колкото и жалби да се подадат, ефектът е никакъв.

# 583
  • Мнения: 48
Чак не мога да повярвам, че за същата Гьорева става дума. Може "центровете" да ни съвпадат просто...
 SmileySmileySmiley
Дано се наместят нещата.

# 584
  • София
  • Мнения: 919
Сега, истината е, че винаги има две и повече гледни точки. Не е хубаво да им дрънкаме кокалите на хората тука по форумите, да ги коментираме и злепоставяме 🙃, но е и истина, че просто някои преподаватели имат подход, харизма, търпеливи са и децата ги харесват, а има и такива, които сами по себе си може да са добри специалисти в областта си, но нямат грам педагогически подход и винаги са недолюбвани от учениците си.
Кой какъв е точно, ние не можем да знаем съвсем. Разбираме за тях през призмата на тийновете. Та, във всяко училище винаги е имало и ще има от единия, и от другия тип учители. Колкото по-малко от втория вид, толкова по-добре😁

Общи условия

Активация на акаунт