164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 80 055
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 383
Здравейте,
темата не е много активна напоследък, но все пак ще отправя запитване към аудиторията:
Има ли родители на деца от 11 клас, които са при Арабаджиева по математика и, ако да, можете лид а споделите какви са отзивите на децата ви за методите ѝ на преподаване и изпитване? Как се отнася тя с децата ви и има ли промяна в последно време - със започването им на 11 клас и особено със ситуацията с пандемията?
Смятат ли децата, че е обективна, последователна и нетенденциозна в оценяването? Имат ли проблеми с поднасянето на материала, обясненията на госпожата, темпото и методите на преподаване?
Опитвам се да проуча дали проблемът, за който предполагам се досещате, е само в "нашия телевизор" или е реална ситуация, касаеща доста голяма група деца от един цял випуск.

# 61
  • София
  • Мнения: 177
Аз само ще кажа, че моето дете нямаше да се справи по математика без уроците в Ucha.se, и повече няма да коментирам Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 7 033
Започвам да мисля, че проблема с математиката изобщо не е в нашия телевизор.И аз бях убедена, че синът ми има проблеми с математиката заради мързела си (до миналата година ходеше на състезания и олимпиади по математика и винаги е бил сред първите), но присъствах в два дистанционни часа по математика и малко си промених мнението. Той е осми клас, цитираната г-жа им предава по информационни и нямам впечатления от нея.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 819
Buni, ама изобщо не е във вашия телевизор. Ако помниш, още началото на зимата изревах от математичката. Лошото е, че не виждам полезен ход и май ще се мъчим с нея до 12  клас.

# 64
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Здравейте! Може ли да ми  изясните  дали информацията за учителите, които са посочени в сайта на училището е актуална? Виждам името на преподавател по математика, който се спряга за такъв и в друго училище - Баликова. И също, има ли цикличност при преподавателите - тези, които са били с 12 клас да поемат след това 8 клас. Благодаря!

# 65
  • София
  • Мнения: 11 982
Списъкът е актуален. Ако си спомням добре, Баликова преподава в АК 2018/2019г., имаше масово недоволство срещу нея там, а от 2019г. е в Испанската. Smirk Нямам преки впечатления от нея.
По принцип учителите по БЕЛ и МАТ, които извеждат 12-ти клас, поемат новите осмокласници. Учителите по испански в 8-ми клас водят само 8-ми клас. Така беше досега. Сега, с новата програма и постъпването в 11-ти клас на първия випуск по нея, може и да има промени.

# 66
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Много благодаря, Санака! В такъв случай, остава надеждата, МАТ да поеме Гьорева за осмокласниците.

Последна редакция: сб, 20 юни 2020, 16:24 от googlish

# 67
  • Мнения: 2 687
с един въпрос - за училищния извънкласен живот Simple Smile
всички извънкласни дейности ли са активни към 2018 или никой не е ъпдейтвал сайта в тази му част... ще се радвам да споделите актуално инфо.

# 68
  • София
  • Мнения: 287
с един въпрос - за училищния извънкласен живот Simple Smile
всички извънкласни дейности ли са активни към 2018 или никой не е ъпдейтвал сайта в тази му част... ще се радвам да споделите актуално инфо.
Мога да кажа със сигурност само за т.нар. клуб "Млад журналист" (не съм чула синът ми да говори за клуб, затова "т.нар."), че съществува. Издават училищния вестник и през настоящата учебна година. Дори по време на извънредното положение излезе един брой.

# 69
  • София
  • Мнения: 11 982
И "Млад художник" го има, както и спортните отбори. Мисля, че и останалите са актуални, но предвид ИП от средата на март, едва ли някой може да даде много актуално инфо.

Гугичка, къде изчезна цяло ИП? Ти пикник не видя ли, че се организира? Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 287
Видях и съм въодушевена, но при последната ни уговорка, издъних работата с болен малчо ден преди срещата и сега си мълча да не чуе дяволът😊

# 71
  • Мнения: 2 687
да попитам знаещите за по-горните класове: какъв подход следват за втория език (АЕ), строго и с добро (b2) ниво ли излизат 12ти клас? знам, че b2 не се предполагам да имат, но си зависи от училището, амбициите...

за извънкласните ясно, че в последните 3-4 месеца никакви социални няма, но говоря по принцип... нещо от първа ръка, освен описанията в сайта, чиито развития приключват 2018та. театър, вокална група? супер за журналистиката Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 11 982
Сегашните 12-токласници излизат с ниво С1 по английски, но това все още са випуските отпреди промяната. С какво ще излизат випуските по новата програма още никой не може да каже.

# 73
  • Мнения: 2 687
Еха това звучи супер! Промяната засегна ли часовете втори език по брой?

# 74
  • София
  • Мнения: 11 982
Промяната се изразява в това, че МОН нахокаха Испанската и НЕГ, че започват английския от ниво В1 в 9-ти клас и сега започват от 0. Учителите се опитват да направят каквото могат по въпроса, но ...

Общи условия

Активация на акаунт