В момента чета ... 62

  • 45 535
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 5 562
"Ние" ми хареса на мен, но "1984" ми въздейства много по-силно, Може би защото книгата на Оруел четох докато бях в гимназията, а тази на Земятин открих преди 2 години.

# 421
  • Мнения: 13 793
_re_ge, аз също много бях харесала "Да защитаваш Джейкъб", когато я четох.
Интересна , макар и не особено популярна във форума книга, предизвикваща много въпроси за размисъл.

Чета Да защитаваш Джейкъб по препоръка от тук. За съжаление нямам време и за сега съм я преполовила, но ме тегли тегли да чета. Много ми напомня по нещо Невинен до доказване на противното. Отделното е засегната темата родители / тийнейджъри и понеже имам един такъв у дома, това допълнително внася емоционална окраска в прочита. Питам се как бих постъпила, какво бих направила...
И аз се питах през цялото време как бих постъпила...
Много ми хареса и на мен историята за Джейкъб и ме замисли.

Вчера докато не я прочетох не мирясах. Потрисаща книга.  В тази книга няма нищо криминално, това е по-скоро книга за размисъл. Ама много размисъл.... днес чак я разказах на мъжа ми и двамата обсъждахме темата. Толкова е трудно да запазиш златната среда в поведението си на родител. Под впечатление съм цял ден.

Знаете ли нещо за другите книги на Автора - Линдей (Линди на други места) . Намерих онлайн за четене две книги и не знам с коя да започна.

# 422
  • Мнения: 74
Други книги от автора на "Да защитаваш Джейкъб " не съм чела. Не мога да дам препоръки. Но книгата наистина потриса, оставаш без думи, много е зловещо без директни такива описания. Помня, че и аз обсъждах с мъжа си тогава...трудно е да се каже как би постъпил човек.

# 423
  • Мнения: 74
"Жената в каюта 10" помня, че не ме впечатли. Малко ми беше в стил Шерлок Холмс.

# 424
  • Мнения: 10 685
Ето какво съм написала за "Да защитаваш Джейкъб" в ГР (дала съм 4*):

"Интересен и заплетен трилър, подвигащ сложни морални въпроси като съществуват ли "гени на убиец" и предават ли се те по наследство; познаваме ли изобщо собствените си деца и много други....
В началото малко ме дразнеше стилът на автора, но после свикнах.
Романът ми хареса и го препоръчвам."

И сега стоя зад мнението си Simple Smile

# 425
  • Мнения: 5 776
Да, много интересен роман, който поставя много повече въпроси, отколкото дава отговори.

Прочетох "Вратата" на Сабо, тя също е за отношения, които, въпреки че не разбрах докрай, ме разтърси.

1984 за мен е много силна и плашеща.

# 426
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Току що завърших "Книга за Балтиморови ". Мисля, че не веднъж сте я обсъждали тук. Чудя се само защо чак сега я прочитам. Силно впечатлена съм. И от книгата, и от автора. Чете се леко, бързо. И нормално. Голяма част от повествованието е през очите на дете. Постоянно се преминава от една година в друга, НО лично за мен е толкова добре и плавно разказано, че нито за момент не остава място за някакво объркване. Сякаш пред теб има части от пъзел и с всяка страница, малко по малко той се подрежда. Темите от живота: че той е като кардиограма. И сме долу, и сме горе. За нещата, които не са такива, каквито изглеждат. За изборите, които правим и как чертаят всъщност живота ни. И да, за любовта. Хареса ми, много! Blush
Приготвила съм си и останалите му две.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 19:51 от Лолита

# 427
  • Мнения: 13 793

Прочетох "Вратата" на Сабо, тя също е за отношения, които, въпреки че не разбрах докрай, ме разтърси.

Много си лоша Simple Smile веднага тръгнах да я търся !

# 428
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
"Книга за Балтиморови" също е за отношенията. Семейните отношения имам предвид. Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 19:48 от Лолита

# 429
  • Мнения: 452
Затворих "Споделен живот" на Джоди Пико...  Thinking
Отдавна не бях чела книга, в която до последно да не мога да определя "на чия страна съм"... Дано никога не ми се налага подобен избор, като на родителите, дано! 

# 430
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Затворих "Споделен живот" на Джоди Пико...  Thinking
Отдавна не бях чела книга, в която до последно да не мога да определя "на чия страна съм"... Дано никога не ми се налага подобен избор, като на родителите, дано! 
Аз пък никога не съм имала съмнения по темата. Смятам, че да създадеш дете за "резервни части" е отвратително. Родителите нямат право да се разпореждат по този начин с живота на детето си.

# 431
  • Мнения: 13 793
Затворих "Споделен живот" на Джоди Пико...  Thinking
Отдавна не бях чела книга, в която до последно да не мога да определя "на чия страна съм"... Дано никога не ми се налага подобен избор, като на родителите, дано!  
Аз пък никога не съм имала съмнения по темата. Смятам, че да създадеш дете за "резервни части" е отвратително. Родителите нямат право да се разпореждат по този начин с живота на детето си.

Вече съм на стр.200
Съгласна съм че да създадеш дете за резервни части е отвратително, но да си родител на дете с проблем е много трудно. И колкото и да се стараеш е ужасно сложно е да спасиш баланса. Общо взето,  в живота ми има  сервирани проблеми наподобяващи тези  ( не от толкова генерално естество като в книгата , но не по - малко трудни за преодоляване от един родител)  и трябва да кажа, че само ако не си бил в "обувките на такъв родител"  е  лесно да разделиш нещата на черно и бяло. Обаче иначе , както казах , балансирането без засягане на всяка от страната по един или друг начин,  изглежда  на моменти невъзможно.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 21:11 от _re_ge

# 432
  • Мнения: 74
Аз прочетох "Хлебарките". Добра е, но не колкото следващите от поредицата за Хари Хуле. Почвам "Леопарда", пак Несбьо. Те май бяха единствените от поредицата, които не съм чела.

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Когато четох "Споделен живот"много ме беше впечатлила. Нестандартна , уникална .Мисля си, че когато родителите са пред такъв проблем, те се чудят "кой път да хванат", за да се справят и намират едно теоретично решение. И когато това "решение" стане реалност, те търсят начин да запазят всичко, защото им е скъпо и, мило и нямат приоритети. Товарът им пада, когато някой вземе решението вместо тях. Хора сме. Слаби сме. Не можем да избутаме птичето от гнездото

# 434
  • Мнения: 6 346
"Хлебарките" е втората за Хари Хуле, първата е "Прилепът" - аз прочетох нея, защото предпочитам да ги чета поред. Бях чела лоши отзиви за "Прилепът", очаквах и на мен да не ми хареса много. Но се оказа, че книгата е доста прилична. Напълно е възможно по-нататък да са по-хубави, сигурно затова и Несбьо е настоял издаването им на български да не започне от първата или втората книга.

И аз да се наредя до другите, които прочетоха "Истории от 90-те". Много интересна колекция от истории, човек има за какво да се замисли, всеки от авторите се връща към нещо различно, което му се е случило тогава, набляга на различни неща. Приятно ми беше да се върна назад и да прочета как тези хора са видели 90-те, с какво са ги запомнили. Някои неща от този период, които се споменават в книгата, явно удобно бях забравила, нали вече не са част от живота ни (и дано никога повече да не се връщат)... Книгата е хубав повод да се върнем към спомените си и евентуално да се опитаме да ги преосмислим.

Между другото, този шведски трилър, който започнах, е много необичаен и доста стряскащ.
Скрит текст:
Цялата идея е да се покаже начинът на мислене на психопатите, така че читателят да влезе в главата им.

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 07:23 от Cioccolata

Общи условия

Активация на акаунт