Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 35 399
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 726
Момичета,
Някой знае ли след като се роди бебчето какво следва, за да се издаде акт за раждане и ЕГН при сключен брак с бащата.
Носи ли се копие от брачното в болницата или нещо такова?
И в коя агенция се регистрира детето?

# 646
  • Мнения: 492
Нещо за хапване и пиене си е това, което самите те предпочитат. 300 лв е доста голяма сума, поне според мен

Да побутна темата с едно питане, мислили ли сте ( ако взимате) какво ще купите на докторите за изписване. Аз ще раждам втори път при един и същ доктор и идеята ми за кошница с подаръци не е актуална, та събирам идеи. Мислех днес да я огледам дали носи злато или сребро и да взема някои ваучер, ама подаръкът ми не е толкова голяма суча ( до около 300 мак. 400 лева) та не знам, ако е злато дали ще в стигне сумата за нещо хубаво.

# 647
  • Мнения: 884
За пръв път ще раждам и не съм избрала все още къде,тъй като моята АГ ме изражда. По принцип може би ще остане без избор на лекар и т.н. отивам и раждам. ММ ще се занимава най вероятно с почерпката,но както каза Lorsy ,ще е сигурно за хапване и пийване за всички не само за лекаря или лекарката. И аз съм на мнение,че това им е работата. В нашия малък град добре се познаваме всички,че и лекарите познаваме добре. Моя позната ми каза да съм си приготвила 200-300 лева за лекаря да ми било спокойно,иначе много те мъчили. Ами ето за това и поради ред други причини не искам да раждам в нашата болница,макар,че работя в нея,но не като мед.персонал. Насочила съм се към съседния град там поне,няма да имам някакви хубави или лоши очаквания. Но пак ще видим как ще се развият нещата,защото има време до края на април.

# 648
  • Мнения: 492
Аз да попитам има ли още някой с бебе, което не се е обърнало? Моят АГ иска да определяме дата за секцио в края на месеца, ако още малкият е седалищно

# 649
  • Мнения: 884
Аз да попитам има ли още някой с бебе, което не се е обърнало? Моят АГ иска да определяме дата за секцио в края на месеца, ако още малкият е седалищно
Моето от 16 седмица си е главично и до сега си е така.Ще видим сега в петък как ще е ,но предполагам пак ще е така. Не е ли рано за плануване за секцио? Питам,защото не знам как ги определят.
Аз да питам какво трябва основно да си приготвим за родилното в багажа. Знам,че де пита в болницата,която ще раждаш какво искат,но все пак сигурно има нещо основно,което е без да ти го изискват.

# 650
  • Мнения: 289
Моето бебе също не се е обърнало в 30 г.с. Миналата седмица бях на ЖК и лекърката ми каза че има още време, доколкато разбрах до 34г.с. има шанс.

# 651
  • София
  • Мнения: 833
Момичета,
Някой знае ли след като се роди бебчето какво следва, за да се издаде акт за раждане и ЕГН при сключен брак с бащата.
Носи ли се копие от брачното в болницата или нещо такова?
И в коя агенция се регистрира детето?
По принцип в ЕСГРАОН би трябвало да е,относмо документите най-добре да питате в конкретната болница,където ще раждате,но при сключен брак автоматично мъжа се води баща .

# 652
  • Мнения: 492
Аз съм в 31гс. На мен ми казаха до 32-ра, че имало вероятност.

Моето бебе също не се е обърнало в 30 г.с. Миналата седмица бях на ЖК и лекърката ми каза че има още време, доколкато разбрах до 34г.с. има шанс.

# 653
  • Мнения: 715
Да уточня, това е максимума, предишния път дадохме кошница за 100 лева с линтдор и вино. Но имам бюджет, който има максимум. Всеки си решава дали ще даде нещо или не. Това със сигурност не е задължително условие. Аз обаче раждам за втори път при лекарка, която се държи много добре с мен и мъжа ми. Имаме възможност и решихме да направим отново този жест.

Днес вече минах тонове.Бебка се е обърнала с главата надолу, въпреки че няма значение в моя случай.  Пуснаха ми и цитонамазка днес. Малко имам зацапване кърваво, но ме предупредиха, че е нормално. Вече започвам да ходя на две седмици, не знам как ще съвместяваме графика с таткото, защото много рядко има опция да дойде баба някоя.

# 654
  • Мнения: 99
Аз вчера трябваше да съм на преглед, но АГ го отменк, защото има здравословен проблем. Следващата седмица ще ми се съберат и ФМ и преглед при АГ ще съм вече 30г.с. Досега на всички прегледи бебка си е била с главата надолу.

П.С. Да се похваля днес се прибрах с количка Grinning Бях се влюбила в Tutis UNO, но я нямаше никъде на живо да я видя и ми излезе в сайта на един магазин и хоп да идем да я видим днес и си я взехме направо Grinning

# 655
  • Мнения: 36
Аз да попитам има ли още някой с бебе, което не се е обърнало? Моят АГ иска да определяме дата за секцио в края на месеца, ако още малкият е седалищно
В 28г.с бебето ми беше със седалищно предлежание, тогава лекаря ми ме успокои, че има още време да се обърне сега съм в 32г.с и на 10.02 бях на Ж.К и се беше обърнало. Не съм усетила кога. Много исках да родя естествено и изчетох доста информация. Упражението котешки гръб помагало много да се завърти бебето . Накрая реших да не правя нищо с идеята, че ако нещо трябва да стане то ще стане.

# 656
  • Мнения: 562

Спрямо това как е застанало мога да споделя това, което мисля аз, след консултация с АГ.
Моята госпожица също още е седалищно и това, което говорим е да не бързаме с окончателни решения за рязане. Имало шанс и в последния момент да се обърне, включително и ден преди раждането. Никой не дава гаранция ,че като се е обърнало сега с главичката надолу ще остане така и обратно, като не се е обърнало няма да се обърне.Обръщането било свързано и с леки контракции, които се засилват в последния месец (ако до момента не ги е имало) .
Планирано секцио толкова рано според мен е абсолютно грешно ако е само заради обръщането. Ако има друг медицински проблем - да, но ако е заради самото обръщане- определено не бих се съгласила поради няколко причини. Ако бебето е добре какво предполага рязането. Тоновете нали за това се следят. Раждането на първескиня може да отнеме до 20-24 часа. Все ще могат да организират секциото и то не е в последния момент. Когато ме оперираха от ЩЖ ми казаха 12 часа по-рано, подготвиха ме и бях планирана и оперирана. Мисля, че трябва да се даде шанс раждането да си тръгне. Естествено бебето да получи по естествен път дозата си хормони за разгръщане на дробчетата и др.  При съмнения,че бебето не се е обърнало има достатъчно време да се отиде до болницата, да се направи преглед да се реши как да е раждането. Ако се реши секцио има пре достатъчно време да се събере екип и да го извършат. Не на последно място - когато може да се избегне отваряне на коремната стена има смисъл да се изчака. Кой каквото да казва не е безобидна операция. Може след такава операция да не зарасне правилно и да има проблем при последващо забременяване.



Kолкото до подаръци за докторите смятам, че чак суми от порядъка на 300 лева са наистина много. Хареса ми какво каза лекторката онзи ден на лекцията. Тя беше акушерка  и спомена тези подаръци, че чак толкова няма нужда. Това била тяхна професия , а главния действащ е родилката, акушерката и екипа си вършат работата   и ако разчитат на подаръци, значи не са за тази работа. Съгласна съм, че ако  човек е доволен можее да даде нещо,  но не чак да се изхвърля и надцаква. Все пак не приключва всичко с раждането. А за педиатъра, който ще идва до дома и ще подпомага развитието на детето? Смятам, че всеки заслужава и нее бива да се подхожда толкова емоционално. особено,че имам познати, които жената е раждала в къщи (образовани,млади хора, не са от малцинствата) и все пак майката природа си е свършила работата. Ако се държи на личен подарък може да се поръча персонализиран подарък като чашата по-горе. Иначе като сси направя сметка колко бебета изписват всеки ден и че повечето хора им носят сладки неща,а април си  е малко  като време за диети покрай празниците бих поръчала хапки на някой кетаринг. И не само на екипа за раждане ,а в отделението. Все пак не отивам за два часа, а за няколко дена, през тези дни ще се изредят не един и два екипа, на които ще разчитам по еедин или друг начин


За багажа за болницата съм мислила и в главата съм нахвърлила някой неща, но не съм ги описала. Може би сега е момента да ги напиша тук и да допълвам.
Сметките са да раждам в частно АГ, затова дрехи за бебока няма да вземам, та това което съм замислила ще гледам да е малко като при постъпване и какво могат да ми донесат след това.
При постъпване и до първо свиждане , това което миисля,че ще ми трябва
1. Телефон
2. Зарядно за телефон
3. 2 нощници (идеята да са две е ако едната се изцапа да мога да сменя и да не се притеснявам)
4. Чехли (като за баня) . Като имам предвид, че ще изтичат води и разни други субстанции на дали е разумно да слагам меки чехли (пантофки)
5. Пантофките за стаята.
6. Няколко анатомични подложки за родилки. От болницата знам,че дават, но искам да взема такива, които съм ползвала и знам,че са ми удобни.
7. Залъгалка
8. Несесер с най-важната козметика- антибакериален сапун, шампоаннче (в джъмбо продават малки контейнери за пътуване. Ще взема от тях и ще напълня с шампоан и душ гел, за да не мъкна големи туби), четка паста за зъби
9. Вилица, лъжица, ножче ( имам къмпингарски прибор, който е компактен и ще свърши иделана работа
10. Поне 2-3 чивта чисто ластично бельо. Като имам предвид, че контракциите не свършват с раждането е хубаво да предвидя удобно, не толкова красиво памучно бельо. За еднократна употреба няма да вземам. Подложките са достатъчно широки и дълги за да се избегне разливане.
11. Най-шантавото в списъка е МП4 плеара ми. Като знам,че раждането отнема часове, предполагам,че ще има едно време ,което ще се мъкна по коридорите и ще е хубаво да имам с какво да се разсейвам. Обичам да слушам музика,винаги много ме е успокоявала, а плеара е много малък, побира се в шепа. На дали ще натовари толкова багажа
12. Хавлия - 2 бр -за тяло и лице/ръце

На първо свиждане да ми донесат. Подготвям чантичка
1. Още анатомични подложки ,ако имам нужда
2. Памперси ( осигуряват от АГ-то) просто един два да имам за резерва в чантата, ако се случи такка,че да не мога да ходя да търся.
3. Малко гримове ще ми послужат едва при изписването и няма да са кой знае колко. Няма да помъквам козметичния шкаф. Цялата козметика все пак има своя аромат, а не е толкова хубаво и покрай бебето да се отваря козметичен салон. Пък и на дали ще ми е до това чак толкова.
Ще попитам в АГ-то кога да донесат дрехите за изписване ден преди да ни изпишат или в самия ден.

# 657
  • Мнения: 492
Ще чакам и другия преглед, но това, което ми обясниха е, че насрочваме дата, а ако той реши да се обърне и в последния ден дори - си процедираме с естествено. Така че явно те се застраховат, за да не се стига до сформиране на екип за операция и подготовката за нея в последния момент. Аз самата съм раждана седалищно и двете с майка ми сме били на косъм, така че го приемам като достатъчен довод за операция седалищното предлежание.
Скрит текст:

Спрямо това как е застанало мога да споделя това, което мисля аз, след консултация с АГ.
Моята госпожица също още е седалищно и това, което говорим е да не бързаме с окончателни решения за рязане. Имало шанс и в последния момент да се обърне, включително и ден преди раждането. Никой не дава гаранция ,че като се е обърнало сега с главичката надолу ще остане така и обратно, като не се е обърнало няма да се обърне.Обръщането било свързано и с леки контракции, които се засилват в последния месец (ако до момента не ги е имало) .
Планирано секцио толкова рано според мен е абсолютно грешно ако е само заради обръщането. Ако има друг медицински проблем - да, но ако е заради самото обръщане- определено не бих се съгласила поради няколко причини. Ако бебето е добре какво предполага рязането. Тоновете нали за това се следят. Раждането на първескиня може да отнеме до 20-24 часа. Все ще могат да организират секциото и то не е в последния момент. Когато ме оперираха от ЩЖ ми казаха 12 часа по-рано, подготвиха ме и бях планирана и оперирана. Мисля, че трябва да се даде шанс раждането да си тръгне. Естествено бебето да получи по естествен път дозата си хормони за разгръщане на дробчетата и др.  При съмнения,че бебето не се е обърнало има достатъчно време да се отиде до болницата, да се направи преглед да се реши как да е раждането. Ако се реши секцио има пре достатъчно време да се събере екип и да го извършат. Не на последно място - когато може да се избегне отваряне на коремната стена има смисъл да се изчака. Кой каквото да казва не е безобидна операция. Може след такава операция да не зарасне правилно и да има проблем при последващо забременяване.



Kолкото до подаръци за докторите смятам, че чак суми от порядъка на 300 лева са наистина много. Хареса ми какво каза лекторката онзи ден на лекцията. Тя беше акушерка  и спомена тези подаръци, че чак толкова няма нужда. Това била тяхна професия , а главния действащ е родилката, акушерката и екипа си вършат работата   и ако разчитат на подаръци, значи не са за тази работа. Съгласна съм, че ако  човек е доволен можее да даде нещо,  но не чак да се изхвърля и надцаква. Все пак не приключва всичко с раждането. А за педиатъра, който ще идва до дома и ще подпомага развитието на детето? Смятам, че всеки заслужава и нее бива да се подхожда толкова емоционално. особено,че имам познати, които жената е раждала в къщи (образовани,млади хора, не са от малцинствата) и все пак майката природа си е свършила работата. Ако се държи на личен подарък може да се поръча персонализиран подарък като чашата по-горе. Иначе като сси направя сметка колко бебета изписват всеки ден и че повечето хора им носят сладки неща,а април си  е малко  като време за диети покрай празниците бих поръчала хапки на някой кетаринг. И не само на екипа за раждане ,а в отделението. Все пак не отивам за два часа, а за няколко дена, през тези дни ще се изредят не един и два екипа, на които ще разчитам по еедин или друг начин


За багажа за болницата съм мислила и в главата съм нахвърлила някой неща, но не съм ги описала. Може би сега е момента да ги напиша тук и да допълвам.
Сметките са да раждам в частно АГ, затова дрехи за бебока няма да вземам, та това което съм замислила ще гледам да е малко като при постъпване и какво могат да ми донесат след това.
При постъпване и до първо свиждане , това което миисля,че ще ми трябва
1. Телефон
2. Зарядно за телефон
3. 2 нощници (идеята да са две е ако едната се изцапа да мога да сменя и да не се притеснявам)
4. Чехли (като за баня) . Като имам предвид, че ще изтичат води и разни други субстанции на дали е разумно да слагам меки чехли (пантофки)
5. Пантофките за стаята.
6. Няколко анатомични подложки за родилки. От болницата знам,че дават, но искам да взема такива, които съм ползвала и знам,че са ми удобни.
7. Залъгалка
8. Несесер с най-важната козметика- антибакериален сапун, шампоаннче (в джъмбо продават малки контейнери за пътуване. Ще взема от тях и ще напълня с шампоан и душ гел, за да не мъкна големи туби), четка паста за зъби
9. Вилица, лъжица, ножче ( имам къмпингарски прибор, който е компактен и ще свърши иделана работа
10. Поне 2-3 чивта чисто ластично бельо. Като имам предвид, че контракциите не свършват с раждането е хубаво да предвидя удобно, не толкова красиво памучно бельо. За еднократна употреба няма да вземам. Подложките са достатъчно широки и дълги за да се избегне разливане.
11. Най-шантавото в списъка е МП4 плеара ми. Като знам,че раждането отнема часове, предполагам,че ще има едно време ,което ще се мъкна по коридорите и ще е хубаво да имам с какво да се разсейвам. Обичам да слушам музика,винаги много ме е успокоявала, а плеара е много малък, побира се в шепа. На дали ще натовари толкова багажа
12. Хавлия - 2 бр -за тяло и лице/ръце

На първо свиждане да ми донесат. Подготвям чантичка
1. Още анатомични подложки ,ако имам нужда
2. Памперси ( осигуряват от АГ-то) просто един два да имам за резерва в чантата, ако се случи такка,че да не мога да ходя да търся.
3. Малко гримове ще ми послужат едва при изписването и няма да са кой знае колко. Няма да помъквам козметичния шкаф. Цялата козметика все пак има своя аромат, а не е толкова хубаво и покрай бебето да се отваря козметичен салон. Пък и на дали ще ми е до това чак толкова.
Ще попитам в АГ-то кога да донесат дрехите за изписване ден преди да ни изпишат или в самия ден.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 10:51 от AnMary

# 658
  • Мнения: 562
Ще чакам и другия преглед, но това, което ми обясниха е, че насрочваме дата, а ако той реши да се обърне и в последния ден дори - си процедираме с естествено. Така че явно те се застраховат, за да не се стига до сформиране на екип за операция и подготовката за нея в последния момент. Аз самата съм раждана седалищно и двете с майка ми сме били на косъм, така че го приемам като достатъчен довод за операция седалищното предлежание.



Секцио се планира поне две седмици преди термин. В много редки случаи раждане тръгва до тогава. Тук във форума има много раззкази на раждали жени, където четох как се обръщат дори след като раждането започне.

Майка ми също е родена седалищно, но това няма никаква генетична обусловеност и моето дете да е така. Това как ще застане бебето няма общо как е било застанало бебето при роднини, колкото и близкородственни да са. Майка ми е родила две деца съвсем нормално предлежание, сестра ми роди също нормално без притеснение относно позицията.
 В АГ-тата винаги има готов екип. Във вътрешно отделение примерно се събира по спешност, но АГ-тата са задължени на смяна да има дежурен хирург, а както казах спешно раждане при първескиня е само при загуба на тонове, другото не се води спешно. За да е спешно трябва да е животозастрашаващо за майката и плода. Първескиня(пък и второ раждане) ражда толкова време,че ще се сменят екипите, докъто стане за спешно. За съжаление има лекари, които много обичат да се "застраховат" и да режат в работно време. Ако съм на вас ще държа да ми обясни с каква предпоставка държи на секцио (предлежанието не е фактор седмици по рано), освен ако вие самата не държите.

Препоръчвам ви една група, много приятна за четене
https://www.bg-mamma.com/?topic=1160723.45

# 659
  • Мнения: 289
Как сте момичета? Приятелка ми препоръча да си взема електрическа помпа за кърма Bebumi, гледам че сега са на промоция в Емаг. Имате ли наблюдения дали са добри? Също така мислите ли да използвате обиколници, чета противоречиви мнения за тях,че може да се задуши бебчето.

Общи условия

Активация на акаунт