Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 33 681
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 289
Аз съм в 19+ 6,с предна плацента и бонус малко излишни килограми. Бебка също не я усещам постоянно. Днес бях на втора фетална и докторката каза че е нормално.

# 391
  • Мнения: 181
Няма как постоянно да се усеща, най-малкото бебето си поспива Blush Нашата девойка е активна вечер и рядко през деня. Ако случайно се сгъна повече, започва да ме побутва, явно не й е много комфортно. Пия безкофеиново кафе, не съм забелязала да й влияе. Баткото го разбутвах със слаб черен чай, сега не смея да приемам кофеин или теин, защото получавам контракции и внимавам.

# 392
  • Мнения: X
Момичета има ли други на които коремчетата все още са им малки ? В 19 г.с. и с малко по -широка блуза дори не ми личи .
Лекаря видя че бебчо се развива добре за седмиците си .

# 393
  • Мнения: X
Аз. В 19+4 съм, преди две вечери бяхме на рожден ден с мъжО, дойде една бременна дама, самата тя добре сложена, стройна, коремчето - огромно😱 и тя била в 5ти месец 😱 Някои хора все още не могат да приемат, че съм бременна, защото изглеждам по-скоро преяла хаха JoyJoyJoy
качила съм общо 4кг до сега.


Момичета има ли други на които коремчетата все още са им малки ? В 19 г.с. и с малко по -широка блуза дори не ми личи .
Лекаря видя че бебчо се развива добре за седмиците си .

# 394
  • Мнения: X
Аз съм качила 3 кг . Като гледам други мами в 5 месец когато  ходя при лекаря и направо се свивам в чакалнята 😁

# 395
  • Мнения: 89
Аз дори още не съм си върнала килограмите от преди стимулацията. Бях 63. Отслабнах до 56 покрай лежането по болници. Днес, 20+2, съм 61кг. Казват, че бебчето се развива нормално, но не ми личи много.
Усещам го най- вече сутрин, легнала по гръб.

# 396
  • Мнения: 126
Аз съм качила 7 кг в 19 г.с., но в никакъв случай не мога да кажа, че корема ми е голям. И аз съм виждала момичета с огромни кореми в същия месец. А си мислех, че като ми е второ, коремът ще ми е много по-голям. Simple Smile

# 397
  • Мнения: 99
И аз съм качила 7 в 19г.с Confused опитвам се да ги задържа, че попринцип лесно качвам и цял живот се боря с тези килограми, а АГ каза да кача най- много 11-12 кг. За сега са май само на дупе и крака качени, корема ми е като да съм преяла, а не бременна Grinning


Аз съм качила 7 кг в 19 г.с., но в никакъв случай не мога да кажа, че корема ми е голям. И аз съм виждала момичета с огромни кореми в същия месец. А си мислех, че като ми е второ, коремът ще ми е много по-голям. Simple Smile

# 398
  • Мнения: 72
Здравейте! Скоро не съм се включвала. Как сте мили мамчета? 😊 Аз до момента съм качила близо 8 кг,но изобщо не личи. 😀 Иначе корема си ми е доста голям, в 22г.с. съм,а бебчо отговаря на 23-24г.с. и е доста едричък. Да попитам получавате ли крампи в краката? При мен се появиха преди 2 седмици,предполагам,че е нормално. Simple Smile

# 399
  • Мнения: X
Аз дори понякога се събуждам от крампи в краката . Много са неприятни . Сякаш като ги масажирам леко минава .

# 400
  • Мнения: 221
Здравйте, ние вече сме края на 21 г.с,  другата седмица влизаме в 6 месец 😊. За килограмите аз съм +5 (61кг) но ми се струва,че са само на корем (поне така се успокоявам де 😄). Първата снимка съм края на 4 месец, втората е от днес края на 5 месец, вече усещам бебка редовно, с предна плацентата съм,но се вдигна. Личи си ми с две думи,аз нямах никакъв корем преди бременността,но се гордея с него 🤗

# 401
  • Мнения: 12
Здравейте! През първата бременност пих огестан и актив мама, за това и сега ги пиех(сега съм при друг доктор, той не ми ги е назначавал) . Когато тогава изследванията показаха нисък хемоглобин, ми добавиха и ферофолагама. Това беше в 7 ми месец. Сега на изследването преди 2 седмици, като видяха, че имам нисък хемоглобин ми пуснаха доп изследване на вит Б12 вит д3 и фолиева киселина (Б9) Б12 се оказа много близо до долна граница, а д3 направо под нея. Сега пия вигантол по 10капки, малтофер по 2 табл и метилкобаламин по 1т. В момента съм 23 +1 и съм +8кг,което е с три повече от колкото предишната ми бременност. Тя беше лятна, а сега цял месец вече съм си в къщи в ремонтни дейности и това си оказа влияние

# 402
  • Мнения: 126
Здравейте! През първата бременност пих огестан и актив мама, за това и сега ги пиех(сега съм при друг доктор, той не ми ги е назначавал) . Когато тогава изследванията показаха нисък хемоглобин, ми добавиха и ферофолагама. Това беше в 7 ми месец. Сега на изследването преди 2 седмици, като видяха, че имам нисък хемоглобин ми пуснаха доп изследване на вит Б12 вит д3 и фолиева киселина (Б9) Б12 се оказа много близо до долна граница, а д3 направо под нея. Сега пия вигантол по 10капки, малтофер по 2 табл и метилкобаламин по 1т. В момента съм 23 +1 и съм +8кг,което е с три повече от колкото предишната ми бременност. Тя беше лятна, а сега цял месец вече съм си в къщи в ремонтни дейности и това си оказа влияние
Колко ти е хемоглобина? Моят е 117  и си мисля, че ми е малко нисък.

# 403
  • Мнения: 12
@goodly_nan хемоглобина ми е 109

# 404
  • Мнения: 832
Освен хемоглобинът е важно колко е желязото,  за да се види дали има анемия...
Аз съм с хемоглобин 119 и желязо 9,  при долна граница 6 и докторите ми казаха,  че е ниско- 20 седмица бях,  сега вече две седмици пия,  освен вие за бременни,  желязо,  б12 и б6. Орално вземам и вит Д защото там имам дефицит 17 при долна граница 20...
Чистият белтък също е към сина граница и пия допълнително протеин.
Не подценявайте всичко тези фсктори,  защото от това зависи здравето ви и това на бебето,  а всичко започва от вътреутробното развитие.
За кг - качила съм 5, 5,  бременна съм с близнаци, но истината е,  че истинското капитане започва сега след 20 седм децата качват предимно на маса и кг ще отхвъркнат за дни 😂.

Общи условия

Активация на акаунт