Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 35 470
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 99
Аз съм взела ето този комплект, не мисля че има опасност от задушаване, тъй като обиколника се връзва за решетките на легълцето.


Как сте момичета? Приятелка ми препоръча да си взема електрическа помпа за кърма Bebumi, гледам че сега са на промоция в Емаг. Имате ли наблюдения дали са добри? Също така мислите ли да използвате обиколници, чета противоречиви мнения за тях,че може да се задуши бебчето.

# 661
  • Мнения: 884
Днес бях на преглед при АГ. Свалила съм два килограма . Бебето е 1.630кг.,а предния път беше 1.033 кг. Каза,че е доста голямо и се усъмни в гестационен диабет. Пусна ми изследвания и в понеделник ще се чуем да каже какво е положението. 29 г.с+3 дни съм, а бебето отговаряло на 32 г.с.+ 4 дни. Ако няма гестационен диабет каза,че просто ще си е голямо. Извика ме пак на 16.03 след един месец тоест. Не трябва ли да ме вика вече по често? И какво знаете за гетсациония диабет?

# 662
  • Мнения: 221
Прието е отклонение в теглото да варира +- 200 грама,зависи от апаратурата,дали ще мръдне бебето. Така,че бъди спокойна, има и много случай за прогнози за голямо бебе (над 3,500 кг - 4 кг) а да се роди напълно нормално под тези стойности.
Ние следобед сме на последната ФМ,нямам търпение да видя бебка, само да е добре.
И ако може да не бъде срамежлива пак на видеото от 3D и 4D 😊
Ние пък нали изоставахме,но си навакса и се надявам да си качва.
Ina_lh аз съм 31г.с + 4 вече ни викат всяка седмица на тонове и през две седмици на преглед.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 13:30 от Dreamer_19

# 663
  • Мнения: 492
Ще видим как ще се развият нещата, но ме следят двама доста добри лекари, които са на едно и също мнение. Ако трябва секцио, няма да споря с никого. Ще прочета из форума все пак информативно, благодаря!

Ще чакам и другия преглед, но това, което ми обясниха е, че насрочваме дата, а ако той реши да се обърне и в последния ден дори - си процедираме с естествено. Така че явно те се застраховат, за да не се стига до сформиране на екип за операция и подготовката за нея в последния момент. Аз самата съм раждана седалищно и двете с майка ми сме били на косъм, така че го приемам като достатъчен довод за операция седалищното предлежание.



Секцио се планира поне две седмици преди термин. В много редки случаи раждане тръгва до тогава. Тук във форума има много раззкази на раждали жени, където четох как се обръщат дори след като раждането започне.

Майка ми също е родена седалищно, но това няма никаква генетична обусловеност и моето дете да е така. Това как ще застане бебето няма общо как е било застанало бебето при роднини, колкото и близкородственни да са. Майка ми е родила две деца съвсем нормално предлежание, сестра ми роди също нормално без притеснение относно позицията.
 В АГ-тата винаги има готов екип. Във вътрешно отделение примерно се събира по спешност, но АГ-тата са задължени на смяна да има дежурен хирург, а както казах спешно раждане при първескиня е само при загуба на тонове, другото не се води спешно. За да е спешно трябва да е животозастрашаващо за майката и плода. Първескиня(пък и второ раждане) ражда толкова време,че ще се сменят екипите, докъто стане за спешно. За съжаление има лекари, които много обичат да се "застраховат" и да режат в работно време. Ако съм на вас ще държа да ми обясни с каква предпоставка държи на секцио (предлежанието не е фактор седмици по рано), освен ако вие самата не държите.

Препоръчвам ви една група, много приятна за четене
https://www.bg-mamma.com/?topic=1160723.45

# 664
  • Мнения: 72
Здравейте,момичета! Да се отчета и аз,в 32 г.с. съм.Днес ходих извънредно на преглед,тъй като от няколко дни съм с болки ниско долу като менструални.Увеличи ми дозата на магнезия,но няма ефект.Оказаха се контракции и доктора искаше дори да ме приеме в болница за няколко дни.Провери ме и за разкритие,но слава богу нямам.В крайна сметка ме пусна вкъщи и каза само да лежа.Утре вечерта пак ще ходя да види как е положението.Дано всичко е окей и бебчо да не тръгне по-рано.

# 665
  • Мнения: 7 366
Относно кг и размери по ехограф ...аз съм от януарските мами в началото на ян.беше 4200...също се усъмни за гестационен диабет на 20.01 -секцио се роди 3740 бебка ...голям отклонение ...така че вече не вярвам 😀

# 666
  • Мнения: 126
Днес бях на преглед при АГ. Свалила съм два килограма . Бебето е 1.630кг.,а предния път беше 1.033 кг. Каза,че е доста голямо и се усъмни в гестационен диабет. Пусна ми изследвания и в понеделник ще се чуем да каже какво е положението. 29 г.с+3 дни съм, а бебето отговаряло на 32 г.с.+ 4 дни. Ако няма гестационен диабет каза,че просто ще си е голямо. Извика ме пак на 16.03 след един месец тоест. Не трябва ли да ме вика вече по често? И какво знаете за гетсациония диабет?
И аз бях на преглед и съм в началото на 29 г.с, беборана тежи 1500 кг. 😰
Д-р ми каза да огранича и избягвам въглехидрати, сладко, тестени. На горната граница съм, което не е добре за бебето. Sad

# 667
  • Мнения: 884
Днес бях на преглед при АГ. Свалила съм два килограма . Бебето е 1.630кг.,а предния път беше 1.033 кг. Каза,че е доста голямо и се усъмни в гестационен диабет. Пусна ми изследвания и в понеделник ще се чуем да каже какво е положението. 29 г.с+3 дни съм, а бебето отговаряло на 32 г.с.+ 4 дни. Ако няма гестационен диабет каза,че просто ще си е голямо. Извика ме пак на 16.03 след един месец тоест. Не трябва ли да ме вика вече по често? И какво знаете за гетсациония диабет?
И аз бях на преглед и съм в началото на 29 г.с, беборана тежи 1500 кг. 😰
Д-р ми каза да огранича и избягвам въглехидрати, сладко, тестени. На горната граница съм, което не е добре за бебето. Sad
На горната граница на гестационен диабет ли? На мен ми каза да хапвам,заради двата свалени килограма. Каза,че е добре да се отиде на третата ФМ. Ние мислехме да не ходим,но с тези чуденки за диабета със сигурност ще отидем. Дано просто да са си големи мъниците. ММ е бил 4.150 нормално раждане. Свекърва ми е висока колкото мен,тоест 1.55 и е била като кукла слаба и не е качила много по време на бременността. Аз почнах на 53 кг и ги задържах до 4 месец. След Коледа бях 62,а сега 60.

# 668
  • Мнения: 126
Днес бях на преглед при АГ. Свалила съм два килограма . Бебето е 1.630кг.,а предния път беше 1.033 кг. Каза,че е доста голямо и се усъмни в гестационен диабет. Пусна ми изследвания и в понеделник ще се чуем да каже какво е положението. 29 г.с+3 дни съм, а бебето отговаряло на 32 г.с.+ 4 дни. Ако няма гестационен диабет каза,че просто ще си е голямо. Извика ме пак на 16.03 след един месец тоест. Не трябва ли да ме вика вече по често? И какво знаете за гетсациония диабет?
И аз бях на преглед и съм в началото на 29 г.с, беборана тежи 1500 кг. 😰
Д-р ми каза да огранича и избягвам въглехидрати, сладко, тестени. На горната граница съм, което не е добре за бебето. Sad
На горната граница на гестационен диабет ли? На мен ми каза да хапвам,заради двата свалени килограма. Каза,че е добре да се отиде на третата ФМ. Ние мислехме да не ходим,но с тези чуденки за диабета със сигурност ще отидем. Дано просто да са си големи мъниците. ММ е бил 4.150 нормално раждане. Свекърва ми е висока колкото мен,тоест 1.55 и е била като кукла слаба и не е качила много по време на бременността. Аз почнах на 53 кг и ги задържах до 4 месец. След Коледа бях 62,а сега 60.

На горна граница като за размери на които да отговаря, не за гестационен диабет. Каза ми, че ако аз качвам прекалено много кг, ще започна да качвам кръвно, съответно и кръвотока към бебето ще намалее и ще започне да изостава с развитието.

# 669
  • Мнения: 884
Ами аз свалям то качва да видим до къде ще я докараме. Дано да сме добре,че то не остана много.Да споделя и за хемороидите. Споделих аз на АГ какво се случва след ходене по голяма нужда и тя ми вика за хемороиди ли говориш и аз стоя се чудя как да отговоря. Предполагах,че един поглед поне ще удари ли от къде да знам,а тя направо мен пита. Аз от къде да знам хемороиди ли е,кога съм имала такова нещо. Обясни защо се появявали и ми изписа мехлем за след тоалет,който намалям болката и дискомфорта. Аз чак такива болки нямам,но..и каза,че след раждането се оправяли,което пък съм чувала,че не при всички. Имам и въпрос за дрешките. Купихме доста бодита с дълъг ръкав с майка ми. Хубаво ама само по боди ли ще е. Отиваме в един магазин за бебешки стоки и аз с идеята,че ританки ще взимам само за тези бодита с дълъг ръкав,като бебето е за 28 април. Майка ми нищо не казва как трябва да се облича и продавачката ми обяснява,че трябвало боди с дълъг ръкав, блузка с дълъг ръкав и ританките. Това във времето в което ми показва комплектче ританки с блузка. Викам е как така и тя е как само по боди и ританки ли. Grinning Ами от къде да знам за пръв път ще имам бебе. Аз си мислех за боди с дълъг ръкав,елеченце и ританките и естествено завит с одеалце или пелена. Кажете вие как ги виждате нещата и как да били на момичетата,които са бременни с второ.

# 670
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Моето дете е родено на 24 април и беше с боди с къс ръкав, камизолка и ританки + шапка. Чорапите ми ги върнаха, увиха я в пелената, която беше средна дебелина. Лятото вечер съм я завивала със същата и не е супер дебела. Беше слънчев ден като ни изписваха на 27 и това беше достатъчно.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 10:14 от decuto

# 671
  • Мнения: 64
Момичета не е по темата ,во искам да попитам някая мама чака ли превод зя балнични от декември месец?

# 672
  • Мнения: 884
Отдавна ги получих за декември парите.

# 673
  • Мнения: 128
А относно дрехите за бебче, колко броя трябват ориентировъчно бодита, ританки, ромпъри, и до 3я месец ли може да се носят тези които са като размер 0-3 или омаляват по рано? Благодаря

# 674
  • Мнения: 289
Момичета от около час имам стягане и болка от слънчевия сплит до около четири пръста над пъпа. Ще изчакам още малко и ако не премине ще звъня на лекърката, малко ми е неудобно защото е почивен ден. Имате ли престава какво може да е?

Общи условия

Активация на акаунт