Фермата сезон 5 тема 3

  • 27 299
  • 981
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 219
Не мисля че опосумите ще изтърват така лесно и двамата и спора между тях.На каква база ще му махнат имунитета на Ивайло,че да угодят на Митко при положение че уж толерират него.Не съм гледала промото,доста пъти сме виждали монтажите извадени от ситуацията и накрая не е имало нищо толкова гръмко.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Честно казано ще бъркам бетон някъде по-скоро отколкото да се предлагам и целувам краката на Сами и Митко Айти за работа.... Ама явно хора всякакви.

Малко объркано виждане... или пък аз нещо грешно те разбрах, но какво трябва да значи това "да целувам краката му"!? На Сами сферата каква точно е не знам, но познавам много добре на Митко Ай-ти-ту сектора. Няма при нас такова нещо като целуване на краката на чорбаджитУ, има стискане на ръце, договаряне или ДОуговаряне на взаимно полезни условия. Най-обикновени "прости" програмисти си напускат просто щото кафето в офиса не ги кефи, щото им шумял климатика и директно във врата им духал, щото джага нямало, стая за почивка, щото 13-та заплата не се полагала и една камара още други гивезелъци... и това говоря за най-обикновеничките програмистчета, стажантчета още някакви зелени и неопитни. Иди пробвай се да привлечеш някой на ниво софтуерен инж., експер бази данни или със сертификати от Оракъл, Майкростофт, с патент върху интелектуална собственост.... А сети се сега кой на кого краката целува? Не сме се запрепъвали един през друг в тоя сектор работниците... дори обратното - работодателите нас търсят и съблазняват с какви ли не по-добри условия на труд и развитие. Ха!!!! Абсолютно безплатни ми се оказаха цели два езикови курса, платени ми от злите шефове, за каквито набеждавате Миткото IT, за да си получа хартийката от мен се искаше просто нивото да си защитя, а не само като зомби там да ходя и само присъствие да демонстрирам.

# 122
  • ново
  • Мнения: 5 962
Има хора и 5 деца гледат със скромен доход, дупе знае 2 и 200.
Те някои и по кофите ровят, ама това е техен избор.
Приветствам хората, които не чакат да ги удари тотото, а се вземат в ръце и променят статуса си. И аз мога да си гледам детето със заплата, ама като мога да подобря стандарта си по друг начин го правя.

# 123
  • Мнения: 8 767
Има хора и 5 деца гледат със скромен доход, дупе знае 2 и 200.
     Естествено,че има.Хареса ми конкретно зададеният въпрос,към конкретният Иван.Защото ,малко или много ,сме в течение на неговото фемили,демонстриран стандарт и прочие.Евала,работи,изкарва,държи стандарт.Ама малко неподготвен ми беше с това изказване,че видиш ли,ако ти е призвание тази професия,не ти трябват кинти,ще си караш с малко.
     Аз пък смятам,че учителите не вземат вече толкова малки заплати,но работата им е трудна и отговорна,спор няма.Смятам,че лекарите трябва да много добре платени,за да не губят време и енергия във втора работа,или мисли  и схеми как да източат здравната каса.
     И Сами по-рано,и Марияна преди няколко предавания дадоха много простичко обяснение защо се стремят към по-висок стандарт.Защото,ако си свикнал да караш хубава кола,ти искаш следващата да е по-хубава.Ако си свикнал да спиш на удобен матрак,искаш и се стремиш следващата спалня да е още по-удобна,луксозна и прочие.

# 124
  • Мнения: 6 219
Не беше прав спор няма,но и не знам защо толкова го нападате и съдите.Няма семейство, тепърва ще има и ще му трябват повече пари.Мисля че предимно към айти иска да се пробва,при Сами и неговите режими и мотивации не мисля че се е насочил.Няма нищо лошо в това да търси и разпитва щом не е доволен от работата си. По скоро си търсеше приказката с тях.

# 125
  • Мнения: 8 767
Няма лошо ,че си търси ново поприще.Начинът,по който го направи не е окей.Аз на негово място бих поразпитала малко повече за дейността им,за да разбера какви качества и знания се искат.ще си направя изводите,съм или не съм за тази работа,мога ли с нещо да се доразвия-курсове,още едно висше образование,език.пък тогава ще се самопредлагам.
    Имам двама близки в ай ти сферата.Много им се кефя,постигнаха много.но непрекъснато учат,усъвършенстват ,ходят на курсове,не се страхуват да напуснат едно място ,за да почнат на друго.но си знаят цената-какво могат и какво предлагат.
    Изгледах епизода на Живот зад фермата.Водещият накрая оправда Бети  заради английският,който вкарва,че видите ли,тя е половин българка.Дълго е живяла в Англия и понеже мисли на АЕ,затова така се получава.Да бе да!Няколко пъти я дават как отведнъж се сеща ,че ще й се "Е..... мамата...."директно на български,а не се сеща да каже Всичко е наред,когато снощи успя да махне опашката на кравата от косата си.
    Аз мисля,че тя и в реалния живот се прави на интересна с този англ.език.

# 126
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Мен Станислав не ме разочарова пък, иска да си смени работата и използва случая, голям праз, че попитал директно. Думите на Иван по повод призванието, естествено, бяха голяма тъпотия, защото призвание ток не плаща, та.. Все пак доброволческата дейност е присъща на богатите, мхм. Митака с лека закачка към Краси, тя галантно отвръща, изкефи ме. А Бети показа за пореден път "чувството си за хумор", или по-скоро отсъствието на такова. Опротивя ми тотално тази жена..
Ха, дано има дуел Шопски-Митко ИТ!

# 127
  • Мнения: 4 746
Прави се на интересна разбира се , за 4 години толкова да забрави български може само Камелия Тодорова.
Велислава е от 10 години в Германия. Така пък не чух от нея една немска дума. Краси и той отдавна е в Испания, освен да се лигави с Паулина , не съм го чула да говори смесен бг-испански..

# 128
  • London
  • Мнения: 6 732
Честно казано ще бъркам бетон някъде по-скоро отколкото да се предлагам и целувам краката на Сами и Митко Айти за работа.... Ама явно хора всякакви.

Малко объркано виждане... или пък аз нещо грешно те разбрах, но какво трябва да значи това "да целувам краката му"!? На Сами сферата каква точно е не знам, но познавам много добре на Митко Ай-ти-ту сектора. Няма при нас такова нещо като целуване на краката на чорбаджитУ, има стискане на ръце, договаряне или ДОуговаряне на взаимно полезни условия. Най-обикновени "прости" програмисти си напускат просто щото кафето в офиса не ги кефи, щото им шумял климатика и директно във врата им духал, щото джага нямало, стая за почивка, щото 13-та заплата не се полагала и една камара още други гивезелъци... и това говоря за най-обикновеничките програмистчета, стажантчета още някакви зелени и неопитни. Иди пробвай се да привлечеш някой на ниво софтуерен инж., експер бази данни или със сертификати от Оракъл, Майкростофт, с патент върху интелектуална собственост.... А сети се сега кой на кого краката целува? Не сме се запрепъвали един през друг в тоя сектор работниците... дори обратното - работодателите нас търсят и съблазняват с какви ли не по-добри условия на труд и развитие. Ха!!!! Абсолютно безплатни ми се оказаха цели два езикови курса, платени ми от злите шефове, за каквито набеждавате Миткото IT, за да си получа хартийката от мен се искаше просто нивото да си защитя, а не само като зомби там да ходя и само присъствие да демонстрирам.

Аз какво говоря, ти къде се отплесна....

По логиката, която засичам в коментарите следва изобщо да няма нито учители, нито военни, нито лекари.... понеже следва да карат по-хубава кола и да си подобряват стандарта. Според мен по-важно е да се повишат заплатите на тези професии, богати няма да станат, но поне да докарват приличен среден доход позволяващ нормален живот.  Няма как всеки да е айти или бизнесмен, живота има нужда и от други професии......

# 129
  • Мнения: 968
Аз не го разбрах разговора, че търси точно при тях работа, а изобщо смята да търси нещо по-добре платено.Затова и Сами и Митко 1 му казаха да почва английския, защото и в чужбина работодателите търсят езиково ниво.Приказките на Митко 1 за 'патент" бяха в смисъл, че трябва да откриеш в какво си най-добър , да насочиш усилия само там и то е като твой патент. Даже много добри съвети му даде, да се концентрира и да учи език.
Не бих обвинила Станислав, че е лъгал във визитката си. Не ги пишат самите участници, а продукцията и така Тишо се оказа вегетарианец, въпреки, че първо заръфа салама. Може начина по който обяви намерението си да не беше най-елегантния, ама как да стане? Да поиска от  секретарката  среща с Митко 1, да причака Сами след участие? Направи го открито, малко нахално и точно на време.  
Семейството на Сами не е заможно, той самият го каза. Баща му ,египтянинът ги е напуснал когато той е бил много малък, първо пращал пари, после изчезнал. Сами дължи успеха само на себе си, на своята упоритост и интелигентност. Не е останал да се бие в агитки или за някой "бос", поел е по тежкия път и сега е успял млад мъж.
Не е ли малко рано за битка на титаните Иво-Митко? Конфликта им може да напълни още няколко епизода, още не сме преполовили формата май.

# 130
  • Мнения: 10 802
Станислав каза на Сами и Митко да го имат предвид. Аз разбрах, че за работа при тях или техни познати. Определено не разпитваше просто така.
А този Митко, дето беше в предно издание на Фермата, дето все е на дуелите  на известните, той не беше ли полицай? И какво прави при Иван и Андрей? Аз останах с впечатление, че работи за тях? Ако се е отказал от полицията и започнал във Фермата да работи, ето нагледен пример за призванието и че сиренцето е с пари.

# 131
  • Мнения: 3 865
Ами доста апетитна беше тая пица. Особено онази с прошутото. Само , че ми направи неприятно впечатление, че опита да отвори опаковката със зъби. Както би казала Бета so not cool, broo.

Що я кръстиха Фермерска пица. Моята домашната е по-скромна, а тази беше луксозно гарнирана. То с хубави продукти всеки ще направи вкусна пица. Айде да направи само с неща от фермата и градината (и без месо щото не колят животни) и да опече на огън. А те в печка я пекат, а уж в бедняшката ферма. Айде нема нужда толко да прехвалват Силвия, че тъкмо беше почнала да ми става симпатична. Верно си пасват с Бети - току виж се взели накрая.

# 132
  • London
  • Мнения: 6 732
Той още докато участваше във Фермата онзи Митко беше бивш полицай.

Сами с какво точно е успял?

# 133
  • Мнения: 3 865
 Изобщо не съм съгласна с Иван за призванието.Да,когатопочваш една от тези работи,се иска призвание.Но изобщо не е нужно да търпиш ниското заплащане.Правилно го попита Андрей със заплата на военен как ще гледа 4 деца???И една Ирини.Ще гледа,амадруг път.
  

Станислав е жалък позьор. Не разбрах има ли някакво ИТ образование, че се предлага в ИТ фирма. То аз че имам няма да се престраша, а пък той къде се бута. Излъга за всичко във визитката си. Пари няма ама 4 деца приготвил. Коя ще ти ги роди бе - само движи въздуха с философиите си, а реална полза от него - никаква.
Иначе за мен всяка професия е призвание и всеки трябва да си намери точното място за да е щастлив. Това, че в БГ заплатите са подигравка е си е съвсем отделно.

# 134
  • Мнения: 6 219
Ти въобще гледаш ли Фермата или си тролиш за спорта?4 деца има Иван,Станислав не помня да е казал какви са му бъдещите планове. И не всеки трябва да е с образование за айти сферата,айде не се правете на толкова недосагаеми.

Общи условия

Активация на акаунт