Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 724
  • 922
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 133
Аз съм на същата възраст и моя лекар ме посъветва да мина през 4-те инсиминация и да кандидатстваме за фонда. Вече минахме три процедури.

quote author=Georgieva1117 link=topic=1149774.msg41230007#msg41230007 date=1597565745]
Не се чувствам все още притисната, на 29 съм. А за поликистозата само инофолик комби ми изписаха.
Здравей,
Ако не сте притиснати от възрастта не мисля, че опитите за инсеминация са напразни. Все пак обработват материала взет от мъжа Ви и скъсяват пътя на сперматозоидите.
Освен това би трябвало да ви назначат някакво лечение за поликистозата.


Здравейте, момичета, престраших се и аз най-накрая да пиша във форума, защото вече съм много объркана и имам нужда от съвет! Моята история накратко: С мъжа ми правим опити от около две години и половина като октомври 2019 решихме да посетим репродуктивен специалист. Оказа се, че съм с поликистозни яйчници. Не съм пълна, нямам окосмяване, акне, цикълът ми е около 40-50 дни, но го има винаги. Тръбите ми са проходими, спермограмата е добра. Започнахме стимулация на овулацията, която липсваше до момента. Един месец с кломифен и след това четири месеца с летрозол, но без резултат-образувам фоликули, пукат се с овитрел, но бременност няма. Лекарката предлага да започнем инсеминации. Аз обаче се чудя има ли смисъл от тях? Стимулацията не е ли със същите препарати? Дали няма да са загуба на време и средства? Има ли някоя от вас, която е била в подобна ситуация?
[/quote]

# 826
  • Мнения: 1 711
Не се чувствам все още притисната, на 29 съм. А за поликистозата само инофолик комби ми изписаха.
Здравей,
Ако не сте притиснати от възрастта не мисля, че опитите за инсеминация са напразни. Все пак обработват материала взет от мъжа Ви и скъсяват пътя на сперматозоидите.
Освен това би трябвало да ви назначат някакво лечение за поликистозата.


Здравейте, момичета, престраших се и аз най-накрая да пиша във форума, защото вече съм много объркана и имам нужда от съвет! Моята история накратко: С мъжа ми правим опити от около две години и половина като октомври 2019 решихме да посетим репродуктивен специалист. Оказа се, че съм с поликистозни яйчници. Не съм пълна, нямам окосмяване, акне, цикълът ми е около 40-50 дни, но го има винаги. Тръбите ми са проходими, спермограмата е добра. Започнахме стимулация на овулацията, която липсваше до момента. Един месец с кломифен и след това четири месеца с летрозол, но без резултат-образувам фоликули, пукат се с овитрел, но бременност няма. Лекарката предлага да започнем инсеминации. Аз обаче се чудя има ли смисъл от тях? Стимулацията не е ли със същите препарати? Дали няма да са загуба на време и средства? Има ли някоя от вас, която е била в подобна ситуация?
Здравей , аз също съм с поликистоза , след 2 години опити се ориентирах към репродуктивен.Имах липса на овулация , при мъжа ми всичко беше наред.на 27 години съм и решихме първо да пробваме с 4 инсета и ако не стане да преминем към ин витро.След 3-та инсеминация съм бременна с близнаци.
Според мен пробвайте , в рамките на няколко месеца може да ги направите , не отнемат чак толкова време и са по-щадящи като процедура.
Успех!🍀🤗

# 827
  • Мнения: 30
Благодаря за вдъхната надежда, пожелавам ти лека бременност Heart Eyes
Не се чувствам все още притисната, на 29 съм. А за поликистозата само инофолик комби ми изписаха.
Здравей,
Ако не сте притиснати от възрастта не мисля, че опитите за инсеминация са напразни. Все пак обработват материала взет от мъжа Ви и скъсяват пътя на сперматозоидите.
Освен това би трябвало да ви назначат някакво лечение за поликистозата.


Здравейте, момичета, престраших се и аз най-накрая да пиша във форума, защото вече съм много объркана и имам нужда от съвет! Моята история накратко: С мъжа ми правим опити от около две години и половина като октомври 2019 решихме да посетим репродуктивен специалист. Оказа се, че съм с поликистозни яйчници. Не съм пълна, нямам окосмяване, акне, цикълът ми е около 40-50 дни, но го има винаги. Тръбите ми са проходими, спермограмата е добра. Започнахме стимулация на овулацията, която липсваше до момента. Един месец с кломифен и след това четири месеца с летрозол, но без резултат-образувам фоликули, пукат се с овитрел, но бременност няма. Лекарката предлага да започнем инсеминации. Аз обаче се чудя има ли смисъл от тях? Стимулацията не е ли със същите препарати? Дали няма да са загуба на време и средства? Има ли някоя от вас, която е била в подобна ситуация?
Здравей , аз също съм с поликистоза , след 2 години опити се ориентирах към репродуктивен.Имах липса на овулация , при мъжа ми всичко беше наред.на 27 години съм и решихме първо да пробваме с 4 инсета и ако не стане да преминем към ин витро.След 3-та инсеминация съм бременна с близнаци.
Според мен пробвайте , в рамките на няколко месеца може да ги направите , не отнемат чак толкова време и са по-щадящи като процедура.
Успех!🍀🤗

# 828
  • Мнения: 1 980
С първата инсеминация чаках 17 дни до теста, както ми беше казал лекарят. Едва издържах. Четири години по- късно, с втората- 14 дни.
При третата, която беше месец след втората, започнах да правя кръвни 7-8 дни след процедурата, за да видя да не би да се получават БХ бремеменности, понеже бяхме с много лоша морфология. През 48 часа следях как расте ЧХГ-то.
Marbellаa, честито! Голяма радост е това.

# 829
  • Мнения: 1 259
Здравейте скъпи момичета, радвам се за успехите ви!

Аз съм след втора инсеминация / заради неизяснен стерилитет + СПКЯ/ която има голям шанс да е неуспешна.  След  стимулация с фемара  5Х 2 , направих само 1 фоликул. Процедурата беше на 31.07, фоликулът не се беше пукнал при размер 24,3 мм и точно 37 часа след Овитрела. Направихме процедурата в петък и в понеделник бях на преглед, лекарката потвърди че се е пукнал, нямаше течност  и според нея ову-то е било  на 1-ви или 2 ри август. Според Вас има ли шанс нещо да е оцеляло до 48 часа след инсе-то? При първата процедура ми изписаха кринон, а сега нищо, казаха ми дебела лигавица ще си караш на  естествения прогестерон. Направих днес уринарен тест - 17 дни след инсето и 15-16 след предполагаема ову-отрицателен. Има ли смисъл да пускам кръвен, ако да в коя лаборатория в София стават по-бързо? Последно бях пускала в Цибалаб и много се замотаха. От друга страна не ми идва, с болки като при ПМС съм от седмица, коремът ту от ляво, ту от дясно, гърдите много болят, не знам вече... да се надявам ли или да не си мечтая излишно и да гледам трезво на нещата?

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 15:06 от mexicana___

# 830
  • Мнения: 133
Здравей,

аз днес направих тест след моята трета инсеминация която беше на 04.08 и е отрицателен.
Според мен уринен тест с такова закъснение при теб би трябвало да отчита, ако има бременност.
Аз пия утрогестан и миналия месец имах 8 дни забавяне заради него.
При мен днес е 13-ден след инсеминацията и при отрицателен тест мисля да го спра, за да не се получава отново забавяне. Ние също сме с неизяснен стерилитет.
Ако нещо те тормози пък направи кръвен, дано имаш късмет!


Здравейте скъпи момичета, радвам се за успехите ви!

Аз съм след втора инсеминация / заради неизяснен стерилитет + СПКЯ/ която има голям шанс да е неуспешна.  След  стимулация с фемара  5Х 2 , направих само 1 фоликул. Процедурата беше на 31.07, фоликулът не се беше пукнал при размер 24,3 мм и точно 37 часа след Овитрела. Направихме процедурата в петък и в понеделник бях на преглед, лекарката потвърди че се е пукнал, нямаше течност  и според нея ову-то е било  на 1-ви или 2 ри август. Според Вас има ли шанс нещо да е оцеляло до 48 часа след инсе-то? При първата процедура ми изписаха кринон, а сега нищо, казаха ми дебела лигавица ще си караш на  естествения прогестерон. Направих днес уринарен тест - 17 дни след инсето и 15-16 след предполагаема ову-отрицателен. Има ли смисъл да пускам кръвен, ако да в коя лаборатория в София стават по-бързо? Последно бях пускала в Цибалаб и много се замотаха. От друга страна не ми идва, с болки като при ПМС съм от седмица, коремът ту от ляво, ту от дясно, гърите много, болят не знам вече... да се надявам ли или да не си мечтая излишно и да гледам трезво на нещата?

# 831
  • Мнения: 74
Здравейте , предстоеше ми кръвен тест на 20.08 , но днес прокървих за съжаление , и смятам да спирам дуфастона и ..... продължаваме напред !!Вписвам се с първа неуспешна инсеминация ! 😢

# 832
  • Мнения: 133
Горе главата Heart Decoration Сигурна съм, че всяка от нас ще има успех.
Просто при някои става малко по-бавно Simple Smile

Здравейте , предстоеше ми кръвен тест на 20.08 , но днес прокървих за съжаление , и смятам да спирам дуфастона и ..... продължаваме напред !!Вписвам се с първа неуспешна инсеминация ! 😢

# 833
  • Мнения: 74
По принцип и аз съм сигурна , че и на нас ще ни се усмихне късмета , нооооо все пак си имах някаква надеждичка! Нищо де , продължаваме напред ! ❤
Горе главата Heart Decoration Сигурна съм, че всяка от нас ще има успех.
Просто при някои става малко по-бавно Simple Smile

Здравейте , предстоеше ми кръвен тест на 20.08 , но днес прокървих за съжаление , и смятам да спирам дуфастона и ..... продължаваме напред !!Вписвам се с първа неуспешна инсеминация ! 😢

# 834
  • Мнения: 74
Момичета помагайте , моля ! Колко дни след като спра дуфастона трябва да дойде и цикъла ???? Вторник прокървих и реших , че ми е дошло и спрях дуфастона . А до днес още няма нищо, ни вест ни кост. Май ще трябва да си направя кръвния и направо отивам .

# 835
  • София
  • Мнения: 3 412
На мен ми дойде точно след 24ч. от спирането на Дуфастона

# 836
  • Мнения: 30
И на мен по принцип ми идва до ден-два след спирането му. Този месец обаче минаха 3-4 дни

# 837
  • Мнения: 439
На мен ми се размертикосваше цикъла от него. До към 4-5 дни мисля, че ми е закъснявало.

# 838
  • Мнения: 104
И при мен 2-3 дни след спирането ми идва цикъла.

# 839
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Индивидуално е, на мен ми дойде докато го пиех. В плюс, слагах и Утрогестан. В деня, в който ми дойде, ми беше датата за теста, на 7 дни закъснение. Тестът беше категорично отрицателен и ги спрях.

Общи условия

Активация на акаунт