Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 789
  • 922
  •   2
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 412
Извинете ме за глупавия въпрос, но на кой ден след инсеминацията правите кръвен, че аз правя все инвитро и там е друго зависи колко дневен е ембриона, а за първи път правя инсеминация

# 736
  • Мнения: 48
Извинете ме за глупавия въпрос, но на кой ден след инсеминацията правите кръвен, че аз правя все инвитро и там е друго зависи колко дневен е ембриона, а за първи път правя инсеминация
Доктора ми каза да направя на 14тия, но аз направих на 13тия, ЧХГ ми беше 70.36 на 13ти ден.
Успех 😊🍀

# 737
  • Мнения: 1 718
Извинете ме за глупавия въпрос, но на кой ден след инсеминацията правите кръвен, че аз правя все инвитро и там е друго зависи колко дневен е ембриона, а за първи път правя инсеминация
На мен ми казаха на 12 ден( като не броя деня на инсето) и на този ден ЧХГ ми беше 108

# 738
  • София
  • Мнения: 3 412
Супер, благодаря ти мила много стиснати палчета имаш от мен и успех до финал Flowers Four Leaf Clover

Браво момичета, направо ми вдъхнахте кураж, а от колко Ф имате положителен резултат, защото при мен се спукаха 3Ф едновременно и 1Ф остана неспукан, но него не го броя и ги изпуснаха за пункция и затова ми направиха инсеминация

Успех на всички пожелавам от сърце Flowers Four Leaf Clover Flowers Hibiscus Hands Pray

Последна редакция: пн, 13 юли 2020, 16:59 от pepita5

# 739
  • Мнения: 1 718
Супер, благодаря ти мила много стиснати палчета имаш от мен и успех до финал Flowers Four Leaf Clover

Браво момичета, направо ми вдъхнахте кураж, а от колко Ф имате положителен резултат, защото при мен се спукаха 3Ф едновременно и 1Ф остана неспукан, но него не го броя и ги изпуснаха за пункция и затова ми направиха инсеминация

Успех на всички пожелавам от сърце Flowers Four Leaf Clover Flowers Hibiscus Hands Pray
Успешното инсе беше с 3 спукани фоликула, който според мен се спукаха 6-7 часа преди инсето.Даже мислех , че сме ги изтървали.

# 740
  • Мнения: 652
Момичета, който е стимулиран с Летрозол/Фемара на кой ден ви е била овулацията? Чудя се възможно ли е да ми се измести още на 10-ти ден (без стимулация е на 18-20 ден), защото изведнъж яйчници и гърди започнаха да болят, а и слуз се появи. Утре съм при док, но ако е минала как ще разбере не знам. Sad

# 741
  • Мнения: 910
Момичета, който е стимулиран с Летрозол/Фемара на кой ден ви е била овулацията? Чудя се възможно ли е да ми се измести още на 10-ти ден (без стимулация е на 18-20 ден), защото изведнъж яйчници и гърди започнаха да болят, а и слуз се появи. Утре съм при док, но ако е минала как ще разбере не знам. Sad
И на 12ти,и на 15ти ден ми се е случвало да имам ову с Фемара (пия от 2ри до 7ми ден), всеки месец различно. Щом имаш слуз, значи до 1-2дни ще е ову. Успех 🍀

# 742
  • Мнения: 470
Аз съм с лоша цитонамазка и отлагаме проверка на проходимостта Sad
А така се надявах този месец вече да започваме..Отивам на колпоскопия и ако всичко е наред продължаваме.

# 743
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз бях с фемара и овулирах на 15 ден, доктора има как да разбере, щом са се спукали Ф до няколко часа на тяхно място се образуват жълти тела, които започват да произвеждат необходимия прогестерон за една бременност, колкото повече жълти тела има толкова и прогестерона е в супер производство.

# 744
  • Мнения: 235
Момичета въпрос за тези които са със стимулация- какво точно взимате за да ви станат 3 и повече фоликула ?? Прочетох за Marbellaa и Pepita5, но сигурно има и други!
Имахте ли и странични ефекти?
Аз бях този месец на фермара за 5 дни, но пак си направих само един фоликул. Единствено се разви доста по бързичко и както по принцип съм с доста късна овулация, сега настъпи раничко!
Този месец пробвахме по старомодния начин 😅 и сега чакаме.

# 745
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
С Фемара съм правила и един, и три. Зависи си от организма и от месеца. От трите до О стигнаха 2. Когато беше един, растеше по-бързо, когато бяха два, растяха по-бавно.
Кръвен тест ми казаха да направя 20 дни след инсе. При мен беше отрицателен, но и аз прокървих предната вечер и бях сигурна, че няма Б.

# 746
  • София
  • Мнения: 3 412
Само да ти кажа аз съм на 44г. , вече съм доста гърмян заек и зная много неща от опит. Слушай дали си пила фемара няма да направиш повече Ф при нисък витамин Д тогава и АМХ ти пада. Затова отиди и купи Вигантол струва 2ва и нещо към него купи и магнезий от 250мг. Запичваш да пиеш по 10 капки Вигантол всеки ден след обяд и вечерта след вечеря магнезия така докато свърши Вигантола стига за 40 дни, но още към 20 ден има резултат щом ти дойде цикъла ще имаш повече антрални тогава пиеш фемара и се сдобиваш с повече Ф.
Само да уточня, че магнезия помага за добро усвояване на витамин Д и отстоянието между двете трябва да е поне 2-3часа иначе си пречат.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 11:27 от pepita5

# 747
  • Мнения: 1 718
Момичета въпрос за тези които са със стимулация- какво точно взимате за да ви станат 3 и повече фоликула ?? Прочетох за Marbellaa и Pepita5, но сигурно има и други!
Имахте ли и странични ефекти?
Аз бях този месец на фермара за 5 дни, но пак си направих само един фоликул. Единствено се разви доста по бързичко и както по принцип съм с доста късна овулация, сега настъпи раничко!
Този месец пробвахме по старомодния начин 😅 и сега чакаме.
Здравей, моите 3 станаха с много мъка.В този месец започнахме с клостил от 5 до 9 ден , никакво помръдване на фоликулите , Персенска се ядоса и ми даде 3 инжекции Фостимон.На прегледа бяха започнали да се уголемяват , но не достатъчно.Назначиха ми и 2 инжекции Менопур 150 и чак на 21 ден бихме инжекцията и на 23 ден от цикъла беше инсето.Като цяло , доста стимулиран цикъл си беше.

# 748
  • Мнения: 1 980
Аз на първата инсеминация преди 4 години направих 3 фоликула с Мерионал. Когато решихме да опитваме за второ дете, ме стимулираха с Летрозол два поредни месеца. Единия месец образувах 3 фоликула, но не успяхме, а на следващия- 4, като направихме реинсеминация, понеже имаше останал един неспукан. Все си мисля, че се получи благодарение на реинсеминацията. Аз честно казано се страхувах от многоплодна бременност и никога не съм целяла толкова фоликули, но ние бяхме с много влошена спермограма, и така поне увеличавахме шансовете. Овулацията при всички симулации се е случвала на 14-15 ден. Без стимулация ми е между 14-ти и 16-ти ден. Не знам Летрозола дали я измества, при мен се падна точно. Всичките ми инсеминации са провеждани на 14-ти ден, като реинсеминацията се проведе на 15-ти.
Предварително си бях коригирала дефицитите. Бях пуснала и имунологични изследвания. Имах и генетични за тромбофилия още с първата бременност.
При първото ми инсе преди 4 години лекарят каза да се тествам на 17-ти ден от процедурата. На следващите две бях при друга лекарка и тя каза на 14-ти ден. Аз обаче след последната направих кръвен на 7-ми -8-ми ден, понеже ме глождеше дали не се получават биохимични бременности. Тестът показа 2.45. Повторих 48 часа по- късно и беше 12.25. После правих още два пъти, за да следя расте ли добре. Само да отбележа, че няколко дни след Хориомон, направих тест, за да проверя изчистил ли се е.

# 749
  • Мнения: 235
Само да ти кажа аз съм на 44г. , вече съм доста гърмян заек и зная много неща от опит. Слушай дали си пила фемара няма да направиш повече Ф при нисък витамин Д тогава и АМХ ти пада. Затова отиди и купи Вигантол струва 2ва и нещо към него купи и магнезий от 250мг. Запичваш да пиеш по 10 капки Вигантол всеки ден след обяд и вечерта след вечеря магнезия така докато свърши Вигантола стига за 40 дни, но още към 20 ден има резултат щом ти дойде цикъла ще имаш повече антрални тогава пиеш фемара и се сдобиваш с повече Ф.
Само да уточня, че магнезия помага за добро усвояване на витамин Д и отстоянието между двете трябва да е поне 2-3часа иначе си пречат.

Мерси момичета!
Да pepita,
Права си... преди няколко месеца се изследвах и бях с ниски стойност на витамин Д! От тогава започнах да го пия всеки ден(на капки е). Но сега ще тествам и твоята схема! Мерси!!!

Общи условия

Активация на акаунт