Пети клас 2019/2020

  • 23 132
  • 776
  •   1
Отговори
# 420
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Моичкият пък донесе 3 по ИИ на контролно. Не знаех, че и там се правят или по-скоро с голямата са правили само веднъж и то наказателно. След лек разпит на какво е било ми обясни, че е имало 15 въпроса от сорта "С акварелни бои се рисува....а-барок, б- рококо и т.н." Е не знае, но пък лошото е, че госпожата е била предопредила миналата седмица да си прочетат урока, но няма кой да се сети.

# 421
  • София
  • Мнения: 4 560
Ако позволите съвсем леко отклонение на темата с един въпрос - какъв подарък за рожден ден би се харесал на момче петокласник? Девойката е поканена от бивш съученик, а на мен се пада "честта" да осигуря подаръка. Приемам всякакви идеи Rolling Eyes, моля ви!
Ако бюджета позволява - магнитни топчета. Моята е подарявала и на момче, и на момиче - определно ги харесват децата.

Тонка, абсолютно същата работа. Значи много са отвеяни тия Близнаци, все витаят някъде да му се не види... И всичко се отлага за посления момент.
Изрично казах по природа да учи определенията. Просто там няма какво друго да дадат. Уж ги знаеше - препитах я. На 3 въпроса не е отговорила изобщо.

Всички са наказани без тв и нет заради каката до края на седмицата. Той и брат ѝ има вина де.  Излових го, че нищо не е хванал от материала за ъгли и лъчи (3 клас).
Но контролните на голямата преляха чашата.
Всички са вкиснати, включително и таткото. Но това е положението.

# 422
  • Мнения: 9 776
....Всички са вкиснати, включително и таткото. Но това е положението.

Ела да видиш у дома. Вкисна ли се аз, щастливи хора в къщи няма. Лошото е, че това продължава вече страшно много време.

# 423
  • Мнения: 8 949
Вчера писах в групата на класа да попитам колко контролни ще имат в крайна сметка в петък и им напомних, че съгласно Наредбата за оценяването на учениците не може да има повече от едно контролно в един учебен ден.
Както и предполагах, класната се опитва да изопачи истината - каза, че по ЧП щяло да бъде писмено изпитване за 15 минути. Много ми е интересно как ще ги изпитат на 15 урока от началото на срока за 15 минути. По другите предмети вече по всичко са правили 1-2 контролни за по цял час, а по ЧП на толкова много материал - писмено изпитване. Сигурна съм, че няма да е за 15 минути. И нека да видя аз колко контролни ще направят в петък и после ще ходя да си поговоря с чичко директор. Ха!

Отново поисках класната да организира родителска среща, на която да ни представи другите учители. Първия срок почти мина, ние още не ги познаваме.

И сега да се оплача колко много ме дразни пасивността на повечето родители. Значи като се видим почват да се вайкат как учат по цели нощи, как им е дошло до гуша, трудно, натоварено. А като стане на въпрос в групата, пред класната мълчат като пънове. Ами то затова така ще ни мачкат тия учители. Преподават и изпитват просто като норматив, без изобщо да им пука дали децата научават нещо в крайна сметка.

# 424
  • Мнения: 9 776
...Отново поисках класната да организира родителска среща, на която да ни представи другите учители. Първия срок почти мина, ние още не ги познаваме.....

Аз на това се надявам - на предстоящата РС следващият вторник да влязат учителите в класа и да се представят. Да не говорим, че това трябваше да се случи още в началото на учебната година и най-малкото да си кажат изискванията. В движение искат да се случи всичко, ама като му се изпусне края от самото начало, иди наваксвай после.

# 425
  • Мнения: 8 522
И сега да се оплача колко много ме дразни пасивността на повечето родители. Значи като се видим почват да се вайкат как учат по цели нощи, как им е дошло до гуша, трудно, натоварено. А като стане на въпрос в групата, пред класната мълчат като пънове. Ами то затова така ще ни мачкат тия учители. Преподават и изпитват просто като норматив, без изобщо да им пука дали децата научават нещо в крайна сметка.

И мен това ме дразни в класа на дъщеря ми. На РС само аз и един баща коментираме проблемите, всички останали мълчат като пънове, ама две птички пролет не правят. В крайна сметка спрях да се обаждам, защото излиза че само аз съм все недоволната.
В класа на синът ми е съвсем различно, родителите са доста критични /повече от необходимото/, има поне 10 родителя дето хич не си поплюват и редовно директора присъства на РС за да се решават проблемите. Миналата година, чак ми стана неудобно, двама учителя бяха изправени като на другарски съд пред родителите на РС.

# 426
  • Мнения: 2 114
За мен е странно защо се прави първа родителска среща без преподавателите. Какъв е смисълът?
И аз съм на същото мнение, Утро77 - мълчат родители не само на родителски срещи. Нямат въпроси, всичко им е ясно и после само се оплакват по между си. Но темата е трудна и дълга.

# 427
  • Мнения: 8 949
За мен е странно защо се прави първа родителска среща без преподавателите. Какъв е смисълът?


Няма смисъл. Дължи се на безотговорността на класния ръководител.
Нашата класна до този момент е супер безучастна...
Твърде лошо...

# 428
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
За мен е странно защо се прави първа родителска среща без преподавателите. Какъв е смисълът? ...

При нас специално - за да се запознаят родителите с общата организация - отсъствия, уведомления, бележки, ООП,ИУЧ, ФУЧ, да се разпишат, че са запознати с правилника, дали са или не са съгласни за снимки, да се избере представител за настоятелството и Обществения съвет, да се запознаем с класната, дето се вика, поне от нея някакво лично впечатление да имаме. Иначе за някои места още течаха конкурси за учители. Laughing
Само за тези дейности, с всички смислени и безсмислени въпроси и коментари отгърмяха към 2 часа (а с тези родители сме "заедно" от 4г.!). С учителите бих имала желание да се срещам, когато те имат някакво впечатление от моето дете или при възникнал проблем. Изискванията могат да си ги формулират писмено и да ги споделят в ел.дневник, както и аз бих им задавала организационни въпроси чрез него.

# 429
  • Мнения: 2 114
gargamela, и нашата първа протече така и в такава продължителност. И все пак всеки учител се представи, посочи изискванията си, за всички родители беше полезно. Не вярвам да има родители, които не искат поне една първоначална среща с тях.
При нас ел.дневник се ползва според  убеждението и полезността за всеки учител. Има педантични учители /попълват всичко - своевременно и в пълнота/, има и такива, които не знаят за какво служи и как да го ползват, нехайни са.
vita, аз не се отказвам от въпроси, нищо че съм също една от двама/трима.

# 430
  • София
  • Мнения: 9 517
За мен е странно защо се прави първа родителска среща без преподавателите. Какъв е смисълът?


Няма смисъл. Дължи се на безотговорността на класния ръководител.
Нашата класна до този момент е супер безучастна...
Твърде лошо...
Дали на първата родителска среща ще минават преподавателите или не, е решение на училището - в училището на сина ми минават, в това на дъщеря ми - не и така е още от преди, когато синът ми беше в 5-7 клас, така че няма нищо общо с класния.
Защо мълчат родителите - защото част от тях знаят, че няма смисъл. Ако си случил на кофти класна, нищо няма да се получи - 3 години спорех с класната на сина ми и полза нямаше - просто беше кофти човек, това направи и класа кофти - бяха разделени на групички, обиди, сбивания, лоша дисциплина - до 7-ми клас. В новото му училище класната е ОК и такива неща няма. Сега старата му класна преподава на щерката по английски - същия темерут си е, не е мръднала грам.

# 431
  • Мнения: 688
Като ви чета и ми става ясно защо и при нас повечето родители на родителските са само слушатели. А най-лошото е че като питам за разяснение на нещо и все някой родител ще се обади те са им казали на децата, е да ама мойто дете или е разсеяно, или дисциплината е била толкова лоша и шума ужасен, че той нищо не чул и разбрал. После съответно във вайбър групата и други родители питат за същото, но никой не ме подкрепя на родителски...
При нас преподаването е доста занижено, а едновременно с това изискванията на учителите са големи, препуска се през материала и няма грам упражнения и затвърждаване на знанията. Оправданието на учителите е, че дисциплината в класа е ужасна...
Моето дете има някакъв проблем с разбирането на материала по БЕЛ, плана и дефинициите на госпожата са им диктувани на академично ниво и той горкия едва схваща какво е определението например за фолклорна легенда, трябваше да снимам и да напиша тук. В 4 клас им бяха казвани елементарни дефиниции на почти бебешки език и сега изведнъж им се диктуват лекции и дефиниции като за гимназисти, повечето думи децата не знаят какво е значението им. Но другите родители си мълчат или се справят някак но не знам как.

# 432
  • Мнения: 8 949
tsveta_pile, при нас е абсолютно същата история. Децата също вече се оплакват, че не чуват добре в час, не разбират, защото дисциплината е лоша.
Много ми е чудно как при предишната класна дисциплината беше отлична и не се чуваше и звук в часовете й.
А сега изведнъж всички учители се оказаха напълно неспособни да задържат вниманието на децата и да ги респектират по някакъв начин. Много съжалявам, но смятам, че това си е точно тяхно задължение и тяхна работа - да укротят класа и да си осигурят нормална дисциплина. И отказвам моето дете да е потърпевш от лошата дисциплина на други. Ще им го заявя това на следващата родителска, който иска да се сърди. Проблемът с дисциплината не е в децата, а в самите учители.

За уроците по БЕЛ - нямам думи. Точно така е - на високо ниво и все едно до сега сме били в някаква бебешка група.
Но всъщност това не е само по БЕЛ. В повечето учебници има много неясни за децата думи. Получава се така, че те  трябва да учат нещо, което не разбират и от там е толкова трудно.

# 433
  • Мнения: 688
utro77, аз в началото обвинявах детето и продължавам де с цел да не се отпуска повече, но като си помисля ако се поставя на негово място - 5-6 часа прекарани в ужасен шум и напрежение да схване нещо от учителя който явно си приказва урока без да му пука. След това детето ходи на курс по английски (защото този в училище за нищо не става), започна и уроци по БЕЛ (понеже с тази учителка в училище няма да е лесно) и след всичко това имат дадени купища домашни, то се събира по 10 часа работа/учене. Аз едва ли бих издържала всеки ден на това, а те са деца имат желание да излязат или да се разтоварят с някоя игра (пък било то и фортнайт Relaxed)
Прекалено много се товарят с не чак толкова нужни неща и ми се струва че този балон ще се спука някога, жалко че децата ни са потърпевши.

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
И на мен взе да ми писва.Ами не помня такова чудо с каката ,а беше в математическа гимназия.Ми реално погледнато моят работен ден е по-къс от този на детето. Не знам как го мислят тези отгоре ,ама това е тормоз и за деца и родители.Задължително проверяваме домашни и я препитвам по разказните.Не искам да абдикирам,ама ако аз като голям човек не издържам ,какво остава за децата?

Общи условия

Активация на акаунт