За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 80

  • 32 529
  • 762
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 660
Бебе на което и никнат кучешки зъби кашля само сутрин възмможно ли е да е от зъбите?

# 511
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте, бебето ми е на 6++. Снощи докато играехме на земята забелязах, че докато е по корем си отмята глава назад и настрани, все едно иска да се обърне, но не го прави. Реших че е защото доста поиграйте и се поизморила. Днес сутринта когато стана я сложих пак по корем да видя дали ще го направи и пак го направи....според вас дали има повод за притеснеснение?

# 512
  • София
  • Мнения: 360
Бебе на което и никнат кучешки зъби кашля само сутрин възмможно ли е да е от зъбите?

Според мен няма как да кашля от зъби. Щом е само сутрин може би е от секрет, натрупан през вечерта.

# 513
  • Мнения: 556
Здравейте!
Моля препоръчайте ми гелче за венците!
На почти 3 месеца е и явно вече я сърбят, защото вечер вместо да яде използва бибата да си чеше венците.

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Curlly, и нашата го правеше миналия месец, не знам какво е, ние също се чудехме. Сега е на 7++, така че може да е някаква фаза или нещо свързано със зъбите. Тогава ни изби първият зъб.

# 515
  • Мнения: 844
Здравейте!
Моля препоръчайте ми гелче за венците!
На почти 3 месеца е и явно вече я сърбят, защото вечер вместо да яде използва бибата да си чеше венците.
Не бързай с гелчетата, нека се чеше, скоро и пръстчетата ще смуче, но това е нормална фаза. Докато няма болка, да плаче, да не се храни нормално според мен не давай нищо за зъбките, аз при силен дискомфорт давам мама натура дентокинд (таблетки, разтворени с малко вода в лъжичка). Но гелчетата не са безкрайно безвредни

# 516
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Благодаря ти Happy_life, позачудих се защото по принцип е доста стабилна по корем, върти от и по гръб но това е нещо като залитане все едно и го прави от два дни. Днес ще видя майка ми при ортопед и ще попитам него.

# 517
  • Мнения: 113
Здравейте момиченцето ми е почти на 1 годинка, проблемът е, че изобщо не дъвче. Гледам другите дечица вече на тези месеци дъвчат, дават им хляб, бисквитка, а на малката като и дам банан и го гълта цялото парченце и после се дави, някой има ли някаква представа как да я науча да дъвче вече не е страх да и давам не пасирана храна, защото постоянно се задавя

# 518
  • Мнения: 844
Заставай пред нея и мляскай стабилно, да те вижда и имитира

# 519
  • Мнения: 5 468
Adrianav9, пробвала ли си с бебешки бисквити? Те са подходящи, защото се топят в устата. Дъщеря ми с тях се научи да дъвче.

Beni2017, гелчетата за зъби наистина не са препоръчителни за обикновен дискомфорт. Аз мажа само в краен случай с Дентинокс, но на моето бебе му избиват зъби буквално един след друг и е ужасно кисел и нервен, на моменти се дере от рев. Давам му Дентокинд и определено има ефект. Ако при твоето бебе е обикновен сърбеж и дразнене на венците, може да му даваш гризалки.

# 520
  • Мнения: 113
Adrianav9, пробвала ли си с бебешки бисквити? Те са подходящи, защото се топят в устата. Дъщеря ми с тях се научи да дъвче.

Beni2017, гелчетата за зъби наистина не са препоръчителни за обикновен дискомфорт. Аз мажа само в краен случай с Дентинокс, но на моето бебе му избиват зъби буквално един след друг и е ужасно кисел и нервен, на моменти се дере от рев. Давам му Дентокинд и определено има ефект. Ако при твоето бебе е обикновен сърбеж и дразнене на венците, може да му даваш гризалки.
Купувам някакви на Хумана , но са много твърди не знам дали св топят а и ме е страх да и я дам точни заради това че е твърда. Вие каква марка давате

# 521
  • София
  • Мнения: 360
На Хип бебешките /6м/ и на Плазмон /4м/ се топят. Моят с тях започна и с добре сварени зеленчуци на малки парчета или жулиени - хващаше ги сам с ръка и гризеше. И въпреки всичко се давеше много, че и сега на 1г и 7м също се случва.

# 522
  • Мнения: 5 468
Аз съм давала бебешките бисквити на Хип. Те се топят в устата и са подходящи за случая. На дъщеря ми й давах в ръчичката докато сме на разходка с количката и тя за нула време се научи да дъвче.

# 523
  • Мнения: 3 955
Чакате ли да се в появило зъбче, за да започнете да давате от бебешките бисквити?

И също така - казаха ми за гръцки гел при никне е на зъби - някой дали го е изпробвал и дали е ефикасен? Чудя се има ли смисъл да поръчвам на някой да ми го купува.

# 524
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте мами,имате ли представа дали тези шишета стават за системата анти-колик?

Общи условия

Активация на акаунт