За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 80

  • 32 298
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 775
Vivru, пробвай да смениш шишето и биберона. Какви използваш? Пробвай тези




На Томи типи биберона е много мек и според мен ще се научи по-лесно.
Какви АМ си давала? Моето момче е пробвало много млека, но единствено аптамил му харесва. Другото, което можеш да пробваш в краен случай, на мен ми е помагало, когато отказваше да пие - разтварях по една бишкота на плазмон в шишето. Става малко по-сладко

# 751
  • Мнения: 757
Тяхното мнение са го изградили негативно заради странични ефекти на техни познати който са слагали ваксините или поне твърдят че се дължи на тях ...

Нашият бебок го очакваме всеки момент и страшно много негативни мнения събрах за тези ваксини, от хора който не са ги слагали и се чудих дали да пасуваме и ние или да ги слагаме. Но в крайна сметка май ще слагаме всички и ще се надяваме и стискаме палци да няма странични ефекти Disappointed Relieved Hands Pray

Чувала сте негативни мнения от хора, които не са слагали ваксините? И въз основа на какви доводи имат негативно мнение? От една позната на лелята на комшийката им ли са си сформирали негативни виждания?

# 752
  • Мнения: 433
Ваксинирах и двете си деца с Ротарикс - никакви странични реакции не получиха.Мнения на познати не се котират при мен, особено на тази тема... А Вие конкретно за ротавирусната ваксина ли се чудите или и за останалите (понеже говорите в множествено число)...?

# 753
  • Мнения: 844
Момичета, много благодаря за бързите отговори и за подкрепата! С шишетата нямаме проблем защото от първия ден е на изцедена кърма, иначе точно това на Томи му е любимо. Опитах с аптамил, фризолак, лактана био.. няма успех. Опитвам и нощем когато е сънлив, но пак усеща и не иска. От фризолака повръща дори..
И аз мислех за Хедра, утре ще й звънна.
Благодаря ви отново ♥️

# 754
  • Мнения: 757
Като цяло за всички , но вече не се чудя а знам че ще ги слагаме 


Ваксинирах и двете си деца с Ротарикс - никакви странични реакции не получиха.Мнения на познати не се котират при мен, особено на тази тема... А Вие конкретно за ротавирусната ваксина ли се чудите или и за останалите (понеже говорите в множествено число)...?

# 755
  • Мнения: 183
Конкретно се колебая за въпросната ваксина Ротарикс. Вече за задължителните ваксини не се колебая. Не мога да се боря със системата и нямам желание. Но защо е избираема, не разбирам, след като би повлияла положително при възможно последващо заболяване. Исках да чуя мнения на мами, минали по този път.

# 756
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Според мен е много несериозно и безотговорно да не си ваксинираш бебето против тетанус, туберкулоза, полиомиелит, хепатит, и друго подобни болести, водещи до трайни или необратими последствия. Визирам здраво бебе, все пак. Ако е преждевременно родено, с поднормено тегло, с някакво заболяване, естествено че педиатърът трябва да прецени. За Ротавирусната ваксина обаче и ние се чудехме до последно и накрая не я сложихме. Не казвам, че е правилно решение, просто въпрос на избор на родителите. Доста медицински лица ни казаха, че не е необходима и нито ще помогне, нито ще навреди. Не знам дали е така, за сега, да чукна на дърво, не сме имали проблеми (8++)

# 757
  • Мнения: X
Конкретно се колебая за въпросната ваксина Ротарикс. Вече за задължителните ваксини не се колебая. Не мога да се боря със системата и нямам желание. Но защо е избираема, не разбирам, след като би повлияла положително при възможно последващо заболяване. Исках да чуя мнения на мами, минали по този път.
Избираема е, защото сам по себе си един своевременно диагностициран и лекуван ротавирус без усложнения не е смъртоносен. А на никой друг, освен на вас, не му пука дали точно вашето дете ще изкара подобен вирус по-леко или по-тежко.

# 758
  • Мнения: 422
Детето ми е на 2г. и 3м. Ходи на ясла. През седмица има разстройство, вече трети път и мирише адски лошо акото. Първите два пъти давах Биогая, Ентерол и лечебна хумана (хич не иска да я яде и пие),  сега последните дни давам Ре-комфорт и Биогая. Държи го по 5 дни поне това разстройство. Хидрасек не иска и да види.
Педитърът няма предположение за тази миризма, не знам на какво може да се дължи. Предположения? Съвети?
Има да вади един кътник, ръцете му са постоянно в устата. Дали не е от това?

# 759
  • Мнения: 1 134
Дайте фецес за изследване- посявка.

# 760
  • Мнения: 2 062
Здравейте мами! Имам бебе на 2 месеца и 11 дни. До преди 3 седмици се случваше да си събира очите към носа., но отшумя.. От 2 дена обаче отново го прави, и този път събирането не е леко като преди, ами доста навътре ги събира - половината му око буквално "остава" вътре, и трябва да го взема за да мигне и да се оправи. Много е страшно и много се тревожа. Четох, че до 6тия месец уж е нормално, но мен по-скоро ме тревожи факта, че самото събиране е много повече от преди. Не знам дали се дължи на факта, че една идея са му по-укрепени очните мускули и може повече да върти очите... На някое бебче случвало ли се е?

# 761
  • Г. О.
  • Мнения: 1 705
Моето бебе така си кривеше очите и педиатърът каза, че не е проблем - важното е да не ги раздалечава. При синът ми отшумя към края на 2-рия месец.

# 762

Общи условия

Активация на акаунт