За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 80

  • 32 365
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 444
Благодаря за отговорите!

# 736
  • Мнения: 2 836
Момичета,
Предстои пътуване със самолет и купуване на столче за кола (тогава ще е на 9-10м)
Как да разбера кое столче за кола е сертифицирано? Подходящо за нискотарифните компании 🙄 Някой летял с бебе може ли да сподели?

# 737
  • София
  • Мнения: 360
Момичета,
Предстои пътуване със самолет и купуване на столче за кола (тогава ще е на 9-10м)
Как да разбера кое столче за кола е сертифицирано? Подходящо за нискотарифните компании 🙄 Някой летял с бебе може ли да сподели?

В самолета бебето стои в скута на мама/татко, като е подсигурено с допълнителен колан. Не мисля, че се разрешават седалки/кошчета и тн. Най-малкото, че не се заплаща билет/отделна седалка за деца под 2г.

# 738
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Момичета,
Предстои пътуване със самолет и купуване на столче за кола (тогава ще е на 9-10м)
Как да разбера кое столче за кола е сертифицирано? Подходящо за нискотарифните компании 🙄 Някой летял с бебе може ли да сподели?

В самолета бебето стои в скута на мама/татко, като е подсигурено с допълнителен колан. Не мисля, че се разрешават седалки/кошчета и тн. Най-малкото, че не се заплаща билет/отделна седалка за деца под 2г.

Седенето в скута на родителя е единия вариант, да. Но може да се закупи билет, т.е. да се плати място, за бебето и то да пътува там именно в кошче за кола.

Сигурна съм, че Сайбекс имат един модел, който е сертифициран, в сайта им погледни. А най-добре отправи запитване към Авиокомпанията.

# 739
  • Мнения: 4 030
А ако няма закупен допълнителен билет, може ли столчето за кола да бъде взето като ръчен багаж?

# 740
  • Мнения: 183
Здравейте! Предстой ни да изберем ваксина срещу ротавирусите и сме пред голяма дилема. Бихте ли споделили при вас как е минало, какви са били колебанията ви, малко разяснения по въпроса😊

# 741
  • Мнения: 6 510
Ваксините за ротавирус са две. Ротарикс на два приема и Ротатек, три приема. Нашата педиатърка препоръча Ротатек, била по-добра и нея сложихме. И двете се дават през устата. Не е имал реакция.

# 742
  • София
  • Мнения: 88
Нашата педиатърката сложи Ротарикс заедно с другите две ваксини вчера на бебчо. Минаха 24 часа горе долу от приема, но няма никакви реакции за сега. Но и да има не мога да кажа от коя ваксина ще са. Надявам се да минават бързо и безпроблемно, че сърцето ми е свито от напрежение.Hands Pray

# 743
  • Мнения: 777
Нашият бебок го очакваме всеки момент и страшно много негативни мнения събрах за тези ваксини, от хора който не са ги слагали и се чудих дали да пасуваме и ние или да ги слагаме. Но в крайна сметка май ще слагаме всички и ще се надяваме и стискаме палци да няма странични ефекти Disappointed Relieved Hands Pray

# 744
  • Мнения: 1 134
Здравейте, дъщеря ми е на 6 месеца и имам питане за никненето на зъби. На 6.01 бяхме на консултация, но педиатърката отказа да сложи ваксина, т.к. имало секрет в носа и изписа хомеопатичен сироп. Гърдите и гърлото бяха наред, но от вчера детето има хрипове понякога при вдишване, без лаеща кашлица. Звъннах на педиатърката и тя беше категорична, че хрипът се дължи на задна хрема заради предстоящи зъби и всичко ще отшуми от само себе си. Също така каза категорично, че нямало смисъл да ходим на преглед. Искам да питам майките минали по този път дали това хриптене е нормално и ако да, за какво време минава? Извинявайте за дългия пост и предварително благодаря за отговорите.

# 745
  • Мнения: 5 468
На моето бебе му никнат зъби един след друг и често има секрети. Усеща се леко хриптене, най-вече когато легне. Но и каката постоянно носи вируси от градината, та не мога да кажа дали секретите винаги са от зъби или по-скоро са от вирусна инфекция.

Изчакай да отшумят и ще сложите ваксината. Ако усетиш задълбочаване на проблема, заведи бебето на преглед отново.
Здравейте, дъщеря ми е на 6 месеца и имам питане за никненето на зъби. На 6.01 бяхме на консултация, но педиатърката отказа да сложи ваксина, т.к. имало секрет в носа и изписа хомеопатичен сироп. Гърдите и гърлото бяха наред, но от вчера детето има хрипове понякога при вдишване, без лаеща кашлица. Звъннах на педиатърката и тя беше категорична, че хрипът се дължи на задна хрема заради предстоящи зъби и всичко ще отшуми от само себе си. Също така каза категорично, че нямало смисъл да ходим на преглед. Искам да питам майките минали по този път дали това хриптене е нормално и ако да, за какво време минава? Извинявайте за дългия пост и предварително благодаря за отговорите.

# 746
  • Мнения: 844
Момичета, направо съм в шах.. момчето ми преди дни навърши 9 месеца, до сега беше на кърма, но заради лечение във връзка с щитовидната жлеза трябваше да прекратя кърменето. Имам още малко запаси, но той отказва каквото и да е АМ.. пищи, плюе, бута. Опитах да смесвам с кърма, за да свикне постепенно с вкуса, но не.. дайте съвет какво да правя..

# 747
  • Мнения: X
Нашият бебок го очакваме всеки момент и страшно много негативни мнения събрах за тези ваксини, от хора който не са ги слагали и се чудих дали да пасуваме и ние или да ги слагаме. Но в крайна сметка май ще слагаме всички и ще се надяваме и стискаме палци да няма странични ефекти Disappointed Relieved Hands Pray

Чувала сте негативни мнения от хора, които не са слагали ваксините? И въз основа на какви доводи имат негативно мнение? От една позната на лелята на комшийката им ли са си сформирали негативни виждания?

# 748
  • Мнения: 3 096
Vivru, съжалявам, че се налага да спираш кърменето. От краткото ми пребиваване в темата за кърменето разбрах с каква упоритост и търпение си се борила за всеки ден кърмене. Не мога да помогна със съвет, защото не съм се сблъсквала с такъв проблем... Но исках да те питам дали си чела този блог пост на Хедра: https://xedra.wordpress.com/2019/02/18/thyroid/ Може и да се консултираш с нея евентуално. Дано не досаждам с тези съвети, но ми е мъчно, че спираш с кърменето, а по всичко личи, че ти е тежко. Все пак се надявам да се намери начин да продължиш, но ако няма какво повече да се направи, дано дечко да свикне някак с адаптираното мляко! Успех!

И да благодаря за съвета относно Еспумизана. Много съм доволна 🤗

# 749
  • Мнения: 3 938
Здравейте! Предстой ни да изберем ваксина срещу ротавирусите и сме пред голяма дилема. Бихте ли споделили при вас как е минало, какви са били колебанията ви, малко разяснения по въпроса😊

Нямах колебания. Педиатърът каза, че тази ваксина не дава странични ефекти и така й беше. Два приема бяха през устата - на малката й беше вкусно и не сме имали проблеми след това.

Общи условия

Активация на акаунт