За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 80

  • 32 417
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 16 871
Какво да изтървеш,те си отиват в градина директно,няма да кандидатдтва отново.
Моят е в СДЯ и трябва да кандидатства отново.

# 721
  • Мнения: 775
+1 за юриаж

# 722
  • София
  • Мнения: 2 566
Аз ползвам Mixa baby, има един без аромат ( който е нещо като душ олио), но на мен повече ми харесва другия, който е с лек аромат. Много е мек и се пени доста. А аз да питам майките с къдрокоси бебета- как ги решете? Използвате ли нещо за разресване, защото синът ми е с много непокорна коса, отзад на пружинки, а отпред на едри къдрици. Обикновено дава да я реша, но понякога много се заплита, особено отзад.

# 723
  • Мнения: 2 836
Момичета, Бърз въпрос - бебка на 7м преди малко повърна на фонтан голяяямо количество. Дали се е обезводнила, да й давам ли АМ и вода, или да изчакам?

# 724
  • Мнения: X
Белла, моят син на 3-4 пъти ми е повръщал по над 200мл на фонтан, ужасно е. Раздразнено стомахче е. Дай сега малко водичка, да отмие киселината от стомашния сок, но не я храни пак, ако сама не си поиска. Аз в тези моменти изчаквам 2часа и давам половината на обичайната порция мляко- дори и да пропусне хранене е важно стомахчето да почине. Ако след 2 часа е заспала- супер- бебетата и без това си хапват по-спокойно на сън 😁

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Лале, аз съм с Мустела измивен гел за коса и тяло - https://remedium.bg/baby-cleansers/mustela-baby-dermo-cleansing- … r-body-500ml.html
Ползвам го от раждането, вече 8+ и още не съм го преполовила. Има лек приятен аромат и нито е мазен, нито изсушава. Неутрален е един такъв.

# 726
  • Мнения: 3
Здравейте,незнам дали въпроса ми е за тук,но съм притеснена много и реших да се допитам до вас мами.Детето ми е на 1година и 2месеца,излезна ни проблем на пишленцето наполовина е отворена главичката,от едната страна му се получи един мехур бял под главичката,явно не съм се справила добре при забелването и докато е време ми трябва уролог,но да си разбира от работата,препоръчайте ми в Сливен или Стара Загора,благодаря ви предварително.

# 727
  • Мнения: 2
Здравейте, днес назначиха изледване за алергия към краве мляко на бебето ми, което е на 2 месеца и е на изключително кърмене. Въпросът ми е дали може да развие тази алергия? Много благодаря предварително!

# 728
  • Мнения: 113
Здравейте малката е болка и днес ни казаха да започнем да правим инхалация Тъй като е болна. За първи път ми е и много не съм запозната, малката е на 1 годинка. Изписаха ни да я правим с пулмикорт от който да слагам по 2 мл и 1 физиологичен разтвор. Въпроса ми е дали тези мл. от пулмикорт-а не са много, защото майками ме наплаши, тъй като преди години така предозира на брат ми ампулата за инхалация и стана страшно. Педиатъра ми казва, че тази доза е правила да я дам, а от друга страна майками ми мрънка да нв рискувам. В крайна сметка аз трябва да я дам защото малката кашля доста, някой давал ли е толкова мл. и може ли да каже безопасно ли е, защото аз изобщо не разбирам по повод инхалацията

# 729
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте малката е болка и днес ни казаха да започнем да правим инхалация Тъй като е болна. За първи път ми е и много не съм запозната, малката е на 1 годинка. Изписаха ни да я правим с пулмикорт от който да слагам по 2 мл и 1 физиологичен разтвор. Въпроса ми е дали тези мл. от пулмикорт-а не са много, защото майками ме наплаши, тъй като преди години така предозира на брат ми ампулата за инхалация и стана страшно. Педиатъра ми казва, че тази доза е правила да я дам, а от друга страна майками ми мрънка да нв рискувам. В крайна сметка аз трябва да я дам защото малката кашля доста, някой давал ли е толкова мл. и може ли да каже безопасно ли е, защото аз изобщо не разбирам по повод инхалацията

Аз винаги правя инхалации на моето като е болно. Два пъти са му изписвали пулмикорт - 1мл плюс 1мл физ. разтвор. Предполагам дозировката зависи от състоянието на детето. След като лекар казва, че е ок...

# 730
  • Мнения: 5 468
И на дъщеря ми(3г) й бяха изписали 1мл Пулмикорт с физ. разтвор(не помня точно дозировката).

# 731
  • Мнения: 4 042
Здравейте, взех си електрическата люлка на чиполини парадайз, има ли някой който също да я ползва, какви са ви впечатленията?

# 732
  • Мнения: 444
Здравейте,
Пъпът на дъщеря ни падна едва днес (30 дни след раждането), тъй като пъпната връв според педиатърката е била дебела.
Въпросът ми е дали изглежда нормално? Гледам в нета, че трябва да има дупчица на пъпа, но тук не виждам такава. Може би нещо не е наред? Или не е паднал целият?
Благодаря предварително за отговорите.

# 733
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Здравейте,
Пъпът на дъщеря ни падна едва днес (30 дни след раждането), тъй като пъпната връв според педиатърката е била дебела.
Въпросът ми е дали изглежда нормално? Гледам в нета, че трябва да има дупчица на пъпа, но тук не виждам такава. Може би нещо не е наред? Или не е паднал целият?
Благодаря предварително за отговорите.


На дъщеря ми изглеждаше почти по същия начин, а падна на четвъртия ден. Почиствах го със спирт 70% и пръсках Цителиум на А-дерма 2 пъти на ден. След около 10 дни, когато не кървеше вече, спрях да обработвам.

# 734
  • Мнения: 844
Аз почиствах със сребърна вода. Не щипе, а прави дезинфекция и помага за по-бързо заздравяване. Все още почиствам, защото пъпчетата са деликатно място.

Общи условия

Активация на акаунт