Мъжете в женски форуми

  • 8 979
  • 230
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 17 918
Ми да, питам какъв е образът на мъжката част във форума. За нея е "неполезен".
Какво ми оцветяваш коментара като детска книжка.

Последно пиша в тази насока, щото не желая да става разправия на половете. Но когато една жена пише, че не харесва стисняци, егоисти, локуморазтягащи, сръдливи или че не намира нещо полезно и каквото се сетите, не се чувствайте длъжни да й кажете, че не е в ред, женомразка, капризна и т.н., защото тя не се обръща към вас, следователно не е редно вие да се обръщате към нея с квалификации. И се избавете от първичната хрумка, че ако не харесва еди- какви си, то е нещастница. Повечето, които коментират определен тип хора, го правят, защото познават и имат свестни хора и им се вижда отвратително другото. Подозирам, че всъщност се прави с цел уязвяване и инвалидиране, а не че някой е  толкова залупен.
Не харесваш сръдливи мъжленца- я да ти кажа, че си еди- каква си. Последното включване е добра илюстрация. Тя просто каза, че не намира полезни мнения, защо се чувстваш длъжен да й казваш, че е еди- каква си.

Блек, не го знам този. Още ли пише във форума.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Блек, не го знам този. Още ли пише във форума.
Да, ама той май взема участие предимно в темите за пазаруване. Simple Smile Просто е супер услужлив, изразява се много премерено и винаги дава точна информация. Струва ми се свежарка.

За друг трябва да се напъна, че да се сетя, ама, ако го измисля, ще препоръчам и друг младеж. Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 17 918
Може и старец. Joy Да уточня, да не залитне надругаде темата, че в първите страници са се размятали хвалби за срещи и намеци.
И май е трито. Може ли някой да ме светне какво е било изтрито?

# 108
  • Мнения: 48 194
Всъщност от телефона май не виждам пола, възможно е някой  ник да ме изненада и да е мъж...
Но то не е и нужно да виждам пола, те самички си се показват, последният е показателен пример де Simple Smile

# 109
  • Мнения: 677
Форумът е донякъде информативен и много забавен.
Има комедия, има драма, има за всеки по нещо.
Дойдох заради жилищни теми: покупки на имоти, ремонти, обзавеждане. СО ми е интересно и забавно. Рядко приемам нещо сериозно. Нямам много приятели и ми е приятно понякога да си клюкаря анонимно с вас 😊

# 110
  • Мнения: 7 006
Мъж в женски форум,ми е малко като "стара мома в панталони"..
Не мога да възприема подобен индивид на сериозно,ако ще камъни да завалят от небето.
Приемливо ми е участието им в теми касаещи здравеопазването,възпитанието и образованието на децата,но толкоз..
Абе общо взето,положението е "барабар Петко с жените"..

П.п.Недоклатените недоносчета с разпитванията им за интимни подробности,са друга бира.
Извикват у мен смесени чувства.
Отвращение и съжаление.
Отвращава ме поведението им,но пък ми става жал,за това,че природата ги е осакатила толкова много,че единственото което им остава са чикийте и списването на простотии в нета.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 314
Я, не съм видял тази тема. Simple Smile
Редно е да се отговори и на автора, та, Сърдитко-Петко не съм. Simple Smile Локуми...може и да разтягам понякога, не знам, предполагам отстрани по-добре се вижда.


Абе общо взето,положението е "барабар Петко с жените"..

Готово, на линия. Laughing Влязох тук, точно по повод здравеопазване. Към тогавашният момент търсех мнения и инфо, което вече не е на дневен ред. В темите за образование и възпитание надничам, но не се обаждам. Полезните ми мнения там, в общият случай, са твърде малко.

Но Хепи и Кукумицинка ме развеселиха. И още една дама, но не запомних. Че ако участието не е в тематичен подфорум е за бройкане. Ако/като имам време, бройкам. Полезни мнения. Но безполезните, също не са пренебрежимо малко. Simple Smile Също така има и забавни неща - писани, рисувани или снимани. Simple Smile

едит: Лане, това всъщност е добре. И удобно оправдание. Значи почти "легално" спираме да готвим, дори и да можем. Бачкането в градини и други, също. Е, книжки може да четем, Тайно. Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:34 от Онзи

# 112
  • Мнения: 10 893
   Започна да става интересно !
   Значи, мъжете не може да се интересуваме от кулинарство, работа в градината и отглеждане на цветя, изкуство, литература,пътешествия и др. Мъжките функции се ограничават до интереси за възпитание, образование на деца и тяхното здраве и всяко отиване в страни от тях, съответно споделяне на мнение във форум се възприема като неприемливо.
Ами щом така мислят жените, че трябвало да бъде  ....  Simple Smile

# 113
  • София
  • Мнения: 17 918
Защо да не може?
Според мен всеки, който се интересува от цветя, готвене, образование, фотография, компютри, наука за цветовете, ако щеш и гоблени (че вчера ме поправиха Blush) и т.н., е поне на йота нагоре от този, който умее само да нищи хората и да философства.

# 114
  • Мнения: 2 478
Въобще не обобщавам, а разсъждавам по друг начин, всеки с мисленето си, а именно аз гледам на такива случки, като напълно нормални, Arrow да, ти си харесал първоначално човека, и се уговаряте, виждате, излизате, но гаранции за развитие, и/или че ще си паснете и нещо ще излезе, няма. Всичко е късмет и обстоятелства. Бройкаджии мъже и жени ги оставяме на страна в уравнението.
Moже и два, три пъти да се видите неангажиращо, като ти да излизаш с цел да разнообразиш за себе си, а не че търсиш връзка непременно с човека.
Може, както казваш и с 10-на да излезеш и пак нищо да не излезе, а не че има проблем "в теб". Човек трябва да се наслаждава на живота, да е усмихнат, готин и позитивен, да се обича и уважава, за да го уважват и обичат и другите, а точният човек ще се появи, когато най-малко очакваш и го търсиш. SatisfiedBowtie

О, хич нямам предвид непременно да намериш точния човек, с когото да създадеш семейство, сред тези десет души,с които си ходил на кафе, ама мисля, че е лош знак, ако нито един от тези десет не иска да се видите отново.

Апропо, тук често се коментират редовни първи срещи едва ли не в тризвездни ресторанти на Мишлен, а на практика се оказва виждане на кафе, където общата сметка трудно надвишава 10 лева.
Това се случва с времето, седмиците, месеци общуване, и от самото начало няма как да знаеш ще се получи ли.

Забравяш, че както теб, така и ти "режеш", респективно не "припознаваш" човек в другия, с който искаш да прекарваш време още, и още, да се опознавате и т.н.

При мен никога не е "само" кафе, просто ми е скучно и тъпо. Винаги има хапвания, вечери, обяди, разходки с колата на хубав въздух и природа. Просто обичам и искам да си прекарвам добре. Кафета, център, молове и т.н., са ми втръснали толкова години, и гледам по друг начин да разнообразявам, ако щеш да запаля красавицата си и да отида до друг град "на кафе", за мен е ок, разнообразие и разходка. Ако нещо друго се получи, чудесно, ако ли не - прекарал съм си пак добре. Един контакт и/или познаство не наврежда на никой.

И стига с тези сметки, банално е вече. Много са ми интересни момиченцата и жените, като почнат да ме разпитват на първа, втора среща. Знам, че съм интересен, но е нахално и незряло. Всеки зрял индивид работи, издържа се, оправя се в живота, както може и разбира. Естествено, остават си с питането или получават "базова" информация. Реално, друга и не ги интересува.

Относно "впечатлението" кой какво оставя, и кой е "харесван" или не, както е в реала, така и тук. А за писането във форума, активността и дали някой ме взима или не насериозно, въобще съм се научил с вятърни мелници да не споря и ми е много леко и спокойно.
Вкратце, хората се усещат и без много приказки.
В "реала" получавам и имам уважението на безброй хора, и на тези, от които трябва да го имам, както и те моето, оттук насетне животът си върви.
Всеки търси някаква "стойност" в другия, за да иска да поддържа отношения и познанство, като цяло. В днешния свят тази стойност често е обвързана и с интерес, в което няма лошо, стига да си човек и да си адекватен.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:52 от FragranceFanatic

# 115
  • Paris, France
  • Мнения: 14 422
  Започна да става интересно !
   Значи, мъжете не може да се интересуваме от кулинарство, работа в градината и отглеждане на цветя, изкуство, литература,пътешествия и др. Мъжките функции се ограничават до интереси за възпитание, образование на деца и тяхното здраве и всяко отиване в страни от тях, съответно споделяне на мнение във форум се възприема като неприемливо.
Ами щом така мислят жените, че трябвало да бъде  ....  Simple Smile

Че най-добрите готвачи са мъже. Най-добрите обяснения за хляб със закваска на български са от Ердинч в този форум, а Ердинч е мъж и даже не е българин. Градинарство и цветя също не са само женска работа.

Някои хора вземат себе си и форума твърде насериозно. Не обръщайте внимание и се забавлявайте!

Ако форумът не е за мъже, защото е за майки не би трябвало жени без деца да пишат тук, а има и такива.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:53 от Nevena Virolan

# 116
  • Мнения: 7 006
   Започна да става интересно !
   Значи, мъжете не може да се интересуваме от кулинарство, работа в градината и отглеждане на цветя, изкуство, литература,пътешествия и др. Мъжките функции се ограничават до интереси за възпитание, образование на деца и тяхното здраве и всяко отиване в страни от тях, съответно споделяне на мнение във форум се възприема като неприемливо.
Ами щом така мислят жените, че трябвало да бъде  ....  Simple Smile
Никой не е казал подобно нещо,но ти,си изсмукваш някакви неща от пръстите.Нещо,което също ми е по-приемливо за жена,отколкото за мъж.
Тема на друг разговор е нуждата да се забодеш баш в кокошкарника,че да блеснеш с интересите си в културата,изкуството и т.н.

# 117
  • Мнения: 19 319
но от мъжете- не се е случвало някой да ми направи изключително приятно и добро впечатление, или мнението му да е много полезно. Тоест форумът и да е полезен за мъжете, с многото информация, то мъжете не са ми били полезни във форума.
Тя (HAPPY) е най-важна. Мъжете или трябва да са ѝ полезни с нещо или са нежелани. Даже като четящи сигурно са на неподходящо място. Добре е да уточним женски форум целият bg-mamma ли е или разделите, където се обсъждат женски теми? Защото смисълът на темата е за всичко в bg-mamma, а доводите са като за определени теми.

Естествено, че ще напише за себе си, тя как ги вижда нещата. Доста себично и самодоволно ще е да обобщи мнението на всички жени, да говори от името на всички.

За мен е проблем всъщност, когато се препълни с екземпляри, които прокарват някакви нездрави идеи, говорейки с апломб уж от името на цели групи хора. Десет такива, ако напишат самоуверено, че слънцето изгрява от север, а някой, който не става по изгрев, може да се разколебае в собствените си знания по въпроса. Разбира се, това е много краен пример, но тук има хиляди реални за взаимоотношенията между хората, за здравни въпроси и пр., които могат да разколебаят човек, ако няма жизнен опит, не е информиран, липсват му по някаква причина социални контакти извън виртуалните, където изведнъж попада не на един, а на няколко човека, прокарващи определена идея, повтаряйки и потретвайки. Примерно за аспирина като противозачатъчни - неприятно впечатление ми направи мъж, явно на години, който упорито и уверено твърдеше, че всичките му познати жени са го ползвали като вагинална контрацепция. Ще го прочетат пуберите и ще решат, че е ок, което бе е много ок. Или друг, който, пак по противозачатъчен въпрос, разправяше, че всички жени взимали противозачатъчни, какво да се прави, нямало друг начин за предпазване от нежелана бременност. А има други начини. Мъжът ми ни издържа всички, аз моите пари не си ги харча за издръжка, и така си беше доста преди детето. Дали, ако нямах мъж и някакъв житейски опит, нямаше да ме почовърка дали пък не са прави групичката, която твърди, че мъжът не трябва да демонстрира финанси с плащането на сметката от 2.5 лева за сок, дали нямаше да възприема за нормално, ако ме заюркат да се връщам на работа с едногодишно, защото парите не стигат...

# 118
  • Paris, France
  • Мнения: 14 422
Въобще не обобщавам, а разсъждавам по друг начин, всеки с мисленето си, а именно аз гледам на такива случки, като напълно нормални, Arrow да, ти си харесал първоначално човека, и се уговаряте, виждате, излизате, но гаранции за развитие, и/или че ще си паснете и нещо ще излезе, няма. Всичко е късмет и обстоятелства. Бройкаджии мъже и жени ги оставяме на страна в уравнението.
Moже и два, три пъти да се видите неангажиращо, като ти да излизаш с цел да разнообразиш за себе си, а не че търсиш връзка непременно с човека.
Може, както казваш и с 10-на да излезеш и пак нищо да не излезе, а не че има проблем "в теб". Човек трябва да се наслаждава на живота, да е усмихнат, готин и позитивен, да се обича и уважава, за да го уважват и обичат и другите, а точният човек ще се появи, когато най-малко очакваш и го търсиш. SatisfiedBowtie

О, хич нямам предвид непременно да намериш точния човек, с когото да създадеш семейство, сред тези десет души,с които си ходил на кафе, ама мисля, че е лош знак, ако нито един от тези десет не иска да се видите отново.

Апропо, тук често се коментират редовни първи срещи едва ли не в тризвездни ресторанти на Мишлен, а на практика се оказва виждане на кафе, където общата сметка трудно надвишава 10 лева.

Общата сметка може да не надвишава 10 лева, но ако трябва да се плати паркинг, скъп транспорт до мястото, далече е става скъпо.

Редовно пия кафета с непознати, мъже и жени, знаейки, че едва ли някога ще се срещнем в реала отново. Така съм пила кафета с майки, с които съм се запознала от бг-мамма. Не, че не сме се харесали, а просто живеем далече едни от други, единият няма време, после другият. Пиенето на кафета с непознати е един от начините да си поддържам редките езици, които иначе няма къде да говоря, да се разтуша.

# 119
  • Мнения: 10 893
Забелязва се нещо много интересно.
    Написал някой нещо и получава коментар по поста си от няколко човека, мненията на които се припокриват. И се почва една епопея, как не се е разбрало какво иска да каже автора, как грешно се тълкуват думите му, какъв бил дълбокия замисъл и какво е искал да изрази с мнението си, с цитати и референции към предишни постове и такива от други теми. Няма да споменавам как самоотвержено го защитава - като Матросов на амбразурата, подкрепян в тил от дузина подобни автори, за които има специфична дума. Едва ли не, да се прави литературен разбор на мнение от 5 реда, защото написалият го "гений" е останал неразбран от масите, които трябва да "осветли " със своята мисъл и вездесъщо мнение. 
     Това явление се среща в над 75% от темите и вместо полза единствено увеличава ентропията  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт