Мъжете в женски форуми

  • 8 907
  • 230
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 780
Тъй като вече имаме доста теми, изобилстващи от тънка и ирония и дебелашки шеги, за ССФ и нейния недосегаем образ, реших да направя тази, за да "уважим" и мъжкото присъствие във форума.

Има ли такъв събирателен образ на мъжете във форума според вас? Приличат ли си потребителите от мъжки пол? Доста често по темите вече се срещат и мъжки мнения, което по принцип би трябвало да ни радва, защото е по- различна гледна точка, а именно- мъжка, но понякога имам чувството, че чета едно и също от един и същи човек. Ако за нежната "половин(к)а" лайтмотивите са: пари, професионален успех, майка героиня, то за мъжката сякаш са: меркантилност, претенции, готованки, няма-да-се-мина. Май общото е, че всички много 'разбираме' от отношения- семейни, приятелски и общочовешки. Stuck Out Tongue
Е, Сърдитко Петковци ли са, или просто разтягат локуми, за да ни забавляват.
Вие сте )

Подозирам, че не всеки ще усети тона на темата, така че ще уточня, че е полушеговита с проблясъци на реални наблюдения, но няма за цел да бъде очерняща.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Мисля, че зад някои мъжки профили експерементират жени. Прекалено анализират детайлите или се обиждат като недоклатени моми. Има и мечтатели, които търсят самодиви, запазвайки независимост. Подобни в реала, смъкват рязко критериите и обикват домашната дейност. Тиганът им е пръв приятел, лоялност получават, само от домашния любимец. Има и една вариация на стари моми, тип Марта Вачкова, които виждат топмодел във фантазиите си. Ухилени и шеговити привидно, но захапват при леко опониране. Надявам се, чувството им за хумор да не спи. Познавайки мъжката психика, зная,  че принципно са непукисти. Само красиво, еротично, женско цунами може да обърка емоциите и плановете им.

# 2
  • Мнения: 18 315
Хубава тема, Кетчи. Ама ние ли ще ги обсъждаме или те ще се самообсъдят?! Joy

# 3
  • Мнения: X
Агенте, kind reminder... ☺️☺️☺️

# 4
  • Мнения: 139
Аз искам да кажа само, че има мъже които по някакъв начин се опитват да се възползват от жените като използват тяхната слабост с/у тях.
След като публикувах тема за отнушенията ми с моя приятел, някой жени ми писаха на лично за което благодаря,но също така се отзоваха и мъже: единия под предлог, че учи за сексолог и искаше да му разкажа повече за интимния си живот (аз естествено отказах). Другият ми каза, че е в същото полужение като мен и започна да ми задава лични въпроси от сорта на това какво бельо нося, как разнообразявам, дали ползвам секс играчки(естествено нямаше как да отговоря и на такъв човек). Може би не всички мъже тук са такива но, явно има такива които се правят че съчувстват или се опитват да помогнат по някакъв начин но са с ЗАДНИ мисли.

# 5
  • Мнения: X
На мен повечето мъже във форума ми идватцинични, насилници, инцели, пасивно-агресивни, страхуващи се да не ги наранят и за това да наранят първи, обезценяващи и като цялко тънкажно женомразци. Поне това са ми впечатленията от мъжете в този форум. Да не казвам всички, защото това е обобщение, но масово.
И уж искат да са полезни с мненията си, но всъщност прокарват някакви свои наративи. Не ме кефят.

# 6
  • BG
  • Мнения: 892
На мен повечето мъже във форума ми идват цинични, насилници, инцели, пасивно-агресивни, страхуващи се да не ги наранят и за това да наранят първи, обезценяващи и като цялко тънкажно женомразци. Поне това са ми впечатленията от мъжете в този форум. Да не казвам всички, защото това е обобщение, но масово.
И уж искат да са полезни с мненията си, но всъщност прокарват някакви свои наративи. Не ме кефят.
Абсолютно споделям това мнение! bouquet Нормалните и свестни мъже, които познавам не пишат в женски форуми, хеле пък в Семейни отношения и Клюкарника. Да, биха прочели информацията, която търсят ако я има в бг мамата, ама дотам.

# 7
  • Мнения: 6 622
Подкрепям горните две мнения 👍
Не мога да си представя някой нормален мъж да седне с жените да нищи клюки.
А повечето тук уж били много успели в личен и професионален план, а седят във женски форум да убиват време...Да не говорим, че наистина има някои индивиди, които възприемат форума, като сайт за запознанства и досаждат на ЛС.

# 8
  • Мнения: 215
Хубава тема. На мен от някои мъжки постове ми лъха много на нарцисизъм, суетност, самохвалство и си представям тип самовлюбено конте.
От други женамразство, тънки сметки и баналния страх да не дадат във връзката повече отколкото получават. И разбира се натякването колко са успели.
Не желая да обиждам никого, но това са общите ми впечатления.

# 9
  • Мнения: 22
Аз да попитам ако съм регистриран тук от 8 години и имам 20 мнения това прави или ме част от гореизброените мъже? Трява ли да ходя на психолог , да се разведа и да си закрия профила? 

# 10
  • Мнения: 11 505
Форумът е нарицателно за кухавелки, та защо пък да няма и ненормални мъже, които да пишат тук. Давате ли си сметка, че окачествявайки мъжете, които пишат в бгмама като ненормални, посочвате и себе си като такива Laughing

Пп Дайте да се понапънем и да не обръщаме и тази тема в анатема за мъжете, Кечър е загатнала идеята, но явно не можем да надскочим себе си Wink

# 11
  • Мнения: 19 969
Интересна тема, Кетчър.
Нямам наблюдения над целия форум и всички мъже, които пишат в него.
Но, моите лични впечатления са, че има разнообразие от потребители с мъжки пол. Разнолики като поведение, интереси, изказ, нагласи.
И приветствам мъже във форума. На мен лично винаги ми е интересна гледната точка и на другия пол. Смятам за резонно и полезно да се включват и мъже.

В темите за имоти, наеми, ремонти срещам мъже с чисто практична насоченост и има доста полезни включвания.
В темите за деца и бебета не чета, но разбирам, че и там се включват мъже. Защо не?
От другите раздели – има едни скици дето все на сексуалност го избиват и таванът им не е много висок.
Срещам в темите за козметика, красота, вино много издържани господа, което е приятно. Разбира се, намират се мрънкала, но и от тях можеш да научиш нещо. И мъже със здрав разум в някои от темите, което лично мен ме радва и обнадеждава.

Не считам, че мъж, който пише във форума на бг-мама е някакъв изобщо. Приемам го такъв, какъвто го прочета по различните казуси. Не съм предубедена. Има всякакви хора.
На лични никой мъж от пишещите тук не си е позволил да ме безпокои до нахалност. Имаше някакви включвания, които аз пресичам по принцип винаги в началото. Но не е било нещо крайно. Та, бива.
Аз съм "ЗА" да пишат повече мъже в този форум.

# 12
  • Мнения: 6 622
Не, че е форум за кухавелки. Тук често казано има много интелигентни жени, просто е женски форум, където пишем за репродуктивни проблеми, раждане, кърмене, готвене и между другото клюкарстваме.
Мъжете пишещи само по типично мъжки теми не ги броя.
Иначе ако трябва да съм в духа на темата и да обобщя образ на средно статистическия форумен мъж, то той би бил нацепена батка с поне два Жипа, минимум палат, кротка и задължително разкрепостена съпруга и обожателки, които се редят на опашка, но той благородно отрязват.

# 13
  • Мнения: 19 969
Цитат
женски форум, където пишем за репродуктивни проблеми, раждане, кърмене, готвене и между другото клюкарстваме
Е, да де, ама аз точно тези не следя. Това прави ли ме мъж. Simple Smile А тях женчовци?

# 14
  • Мнения: 11 505
Батките явно са в темите за репродуктивни проблеми, раждане и кърмене, които аз не следя, защото в останалите подфоруми (които далеч не се изчерпват с клюкарника) батки не съм срещала Simple Smile

# 15
  • Мнения: 19 082
Изключвам мъжете, които пишат само в тематичните подфоруми и теми за техника, имоти, обзавеждане, градинарство и пр, редовните типажи в СО и Клюкарник са горе-долу от типа:

1. Мастит бизнесмен, изискващ от служителите си да владеят програми като Лорд и Ескапел, с високи доходи, но неудовлетворен от сексуалния си семеен живот, и неуспяващ да се справи с елементарни битово-житейски ситуации.

2. Мастит бизнесмен, вече щастливо разведен, търсещ само сексуална връзка с до 25-годишни бездетни, с няколкохиляден самопридобит месечен доход, с малко дупе и големи цици, който в моменти на форумна интимност не отказва и на 40-годишни с по няколко деца.

3. Голобрадо момче, търсещо съвети от лелките какви евтини маркови дрешки втора употреба да си купи, че да впечатли някоя заможна лелка в реала, което през годините успешно еволюира до корпоративна клечка, купуваща с лека ръка апартаменти, в които да заведе възлюблените си.

4. Излъган от жените субект, работещ в силно феминизирана среда (всички знаем какво означава това), търсещ немеркантилна и осигурена млада дама, пускащ от време навреме намеци за бизнес-триповете си и екскурзиите си из Ривиерата и Малдивите, които се оказват пътуване на споделени разноски с втора класа във влака за Сунгурларе.

И още се сетих, може да допуша после.

# 16
  • Мнения: 18 315
Недейте с епитетите. Simple Smile
Phoenix Wright и Bratan са ми приятели, така че нема ги обиждате. Smiley
Повечето други мъже тук също звучат като културни и разбрани хора. Моят мъж  обича да чете статии от сорта „Какво трябва да може 4-годишното дете”, така че би чел нещо във форума, но не обича особено да пише по принцип (и смс-ите му са кратки). Абе, да не ги дискриминираме мъжете...

# 17
  • Мнения: 6 966
Мъжът в бг-мама е преди всичко изключително успешен в своя собствен бизнес, защото той не иска да има шефове само да му врякат - все пак на тъщата си не дава да му се качва на главата та камо ли на шеф. Затова виси в женски форум - да разбира по-добре женската психика и да знае как да си избира секретарки. Понякога прехвърля интервюто и на срещи, където първите му въпроси към дамата не са "Харесваш ли розе?", а "Имаш ли трудов стаж?" и "Колко обичаш да работиш по 9 часа в стресови условия в скалата от 1 до 10, където 1 е "Предпочитам да си лежа вкъщи с кроасан и списание", а 10 - "Аз съм корпоративна акула, която си е застлала кушетка в офиса и не ща някакъв си мъж да ме издържа".

куку, така се разхилих, че стреснах МП. Joy Joy

# 18
  • Мнения: X
Човек може да изкаже мнение, без непременно да обезценява другите, или да загатва ирония.

Бг-мама нарицателно за кухавелки? Доста зависи Simple Smile


За мен е по-важно усещането, което у мен оставят конкретни публикации. Това, което в този подфорум отчетливо забелязвам, е една ирония и обезценяване, предимно от мъжките профили. Но има неща, които с думи не могат да се опишат, могат само да се усетят Simple Smile И да се страни от контакт с хора, проявяващи токсично поведение.

Между другото, братан, да си публикуваш така личните съобщения не е ли в разрез  с правилата на форума?
И също, защо изпитваш необходимост да публикуаш съобщение, че някоя те е похвалила? Това говори за крехко самочувствие и комплекси, сори..

# 19
  • Мнения: 7 964
Мъжете от форума са като билетче от лотарията. Все някой ден на някоя ще ѝ се усмихне щастието да е с тях, ако все още са свободни, което е трудно да се улучи понеже до един са мачовци и много вървежни (според тях). И да не са свободни, кандидатки за любовници бол. Не се надявайте да сте сред избраниците им - те са недостъпни и много над нивото на дори идеалните форумки ,са техните изисквания за компания. Мисията им тук е да измъдрят отговор на фундаменталния въпрос "Какво искат жените?" и после да приложат наученото върху някоя богиня. Нещо като стрес-тест тренировка е форума за тях. Имат желязно чувство за хумор, което понякога само те си разбират. Не се обиждат и тренират устойчивост на нападки от жена, в случай, че се издънят на живо. Пробват се непрекъснато докъде могат да стигнат, за да си знаят после в реала какво да правят и какво не. Не искат жените да ги разчитат и разгадават (това ги ужасява), но те знаят всичко за жените и до една са им ясни.  Трябва да сме им благодарни за всяко мнение, че ни просветляват и споделят житейската си мъдрост от гледната точка на мъж (или каквото там се крие зад мъжкия профил).

# 20
  • Мнения: 5 252
Мацки влезте в Бг-татко и четете малко там. Тук бисерите им са нищо. Там има култови теми.

# 21
  • Мнения: 47 996
Аз съм с лошо мнение за мъжете във форума. Някои директно им познавам мненията и ги прескачам, без да ги чета, дотолкова ме дразнят. Не схващам какво би ги накарало да пишат в типично женски форум, особено такива, дето пишат на килограм.
Оставили са негативно впечатление у мен.

# 22
  • Мнения: 7 964
Ивинете за идиотския въпрос, ама какво е ССФ?  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: X
Бих добавила и още нещо: ако аз прочета тема за жените-златотърсачки,  манипулаторки, използвачки, к___и и т.н., не бих се чувствала лично засегната, защото няма да се припозная в този образ ... съответно няма и да се защитавам и да се оправдавам.. Grinning Да, има такива жени, не отричам, но не се припознавам в тях, и не намирам за нужно да подготвям защита или пък "офанзива"..

Само казвам!
Понеже, когато мъжете биват критикувани, веднага перверзно диалога се изкривява.. че става дума за мъжемразство, за анатемосване  и т.н. Не, това са просто наблюдения и усещания. Че пишат някакви незрелковци, на които целият свят им е длъжен. И които мразят жените и/или се страхуват от тях, защото не могат да ги разберат. И не могат да бъдат предпочитани от жените. Изобщо, женската енергия е трудна за овладяване, нали! Само дето някои мъже се справят, а други тънко-тънко хейтят по форумите!



Има прекрасни мъже по тоя свят, това задължително го пиша, защото ми писна от аргумента да не се обобщава. Хубавоооо, не обобщавам. Има страхотни мъже. Само дето не пишат в женските форуми, толкова е просто - с малки изключения Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 554
Бг-мама нарицателно за кухавелки? Доста зависи Simple Smile
Такива мнения се вихрят в предимно мъжките форуми и особено из новинарските сайтове. От друга страна, не съм прочел нито едно мнение от мъжки профил, което да си позволи да дава подобни квалификации тук. Някои вероятно си го мислят. Всеки може да си направи изводите.

# 25
  • Мнения: 6 966
Ивинете за идиотския въпрос, ама какво е ССФ?  Rolling Eyes
Средно статистическа форумка. Grinning

akoiskash-vqrvai, когато чета за "жените-златотърсачки,  манипулаторки, използвачки, к___и и т.н." не гледам с лошо око, защото се чувствам лично засегната, а защото бързо си вадя изводи за човека отсреща. Нормалните мъже с нормални животи, с нормални критерии и без тонове комплекси рядко засягат тези теми с леко внушение, че "те повечето са такива". Grinning Защото контактуват с жените без толкова много предразсъдъци и съответно си подбират нормална среда с нормални жени, т.е извън споменатите категории. Аз, например, не мога да седна да се оплаквам от "мъжете-льольовци, изневерители, насилници, манипулатори, използвачи и тн.", защото цялостно не срещам такива. Не, защото ги няма, а защото аз не вирея в среда с изобилие от такива.
Обикновено има 2 варианта: а) въпросният мрънкащ субект харесва, търси и се намира в среда от такъв тип жени, защото сам е решил да се забие в такава, търсейки някакви негови си критерии, непокривани от друг тип жени или б) въпросният мрънкащ субект има нереални критерии за жена и всеки път, когато тези около него направят/кажат нещо нормално, си го интерпретира с "абе всичките сте едни използвачки".

Абсолютно съм съгласна, че свестни мъже има и то много. Във форума също са малко, ама и тук има. Grinning

# 26
  • Мнения: 298
Само първата страница прочетох , след малко ще дочета ...

Какво излиза , само мъже които не са нормални пишат във форума . Следвайки тази логика и жени които не са майки също не са нормални , да пишат тук , щото BG-mamma нали . Ако кажете, че жените са потенциални майки , то да не забравяме, че комшиите действат и в тази насока  Laughing
Та ... мъжете са такива - онакива , да не се сърдим тогава,  когато същите казват , жените са такива - онакива Wink

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 506
Има свестни мъже във форума,но те се ограничават в специализираните подфоруми(готварски,цветарски,здравословен..) и си личат по написаното.За мен лично мъж списващ само в клюкарника или е жена или е с много свободно време.Но не мога да призная,че кавгите в семейни отношения са мижави в сравнение битките в някои кулинарни или читателски групи из фейсбук.

# 28
  • Мнения: 5 273
Според мен тези съобщения са пращани на който им падне,...
Във форума преди имаше и още двама, които обаче си подбираха умишлено "жертвата" - обичаха кърмещи майки (да, егати извратеняците) и обичащи чорапогащници.

Не вярвах преди години, че зад мъжките профили са и мъже, но с времето се оказа, че греша. Просто мъже, които обичат да комуникират с жени. По различни причини Wink, затова не мога да кажа какъв е еталонът във форума.

# 29
  • Мнения: X
Това, което ми прави впечатление у мъжете в майчинско-семеен форум, е липсата на опит в родителските работи и нежеланието за компромис в семейните работи.

Малко извън темата, четох за АР при необвързани жени във Франция и колко пречело това и как било противоестествено за мъжете сингълка да бременее и ражда асистирано. Чудя се дали някъде във форума се коментира, защото мнението на такива мъже ми е меко казано абсурдно.

# 30
  • София
  • Мнения: 971
Мъжете във форума, които наблюдавам сякаш са се договорили да начукат канчетата на жените, ако са решили да се щастливи, свободни, успели.... Ако някоя жена се оплаче от мъжа си, то я заклеймяват като недостатъчно положила усилия за да го задържи. Simple Smile А, че мъжът е някаква утайка не е важно! Най-общо мъжете във форума вменяват вина в жените за всичко възможно.  И непрекъснато се изтъкват като по-добри във всичко. Изобщо дразнят много. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7 964
Относно АР на сингъл жени: познавам такива и приемам избора им, не знам дали пречи, но и на мен ми е противоестествено - то си е, няма какво да се спори по въпроса.

# 32
  • Мнения: X
Относно АР на сингъл жени: познавам такива и приемам избора им, не знам дали пречи, но и на мен ми е противоестествено - то си е, няма какво да се спори по въпроса.
То може да е противоестествено, но още по-противоестествено е по въпроса да отсъждат мъже, които нямат семейни ангажименти. Един вид - мъжът старателно гледа да не направи някое бебе, но е притеснен за морала на другия пол, щото последният все пак иска бебе и действа.

# 33
  • Мнения: X
4. Излъган от жените субект, работещ в силно феминизирана среда (всички знаем какво означава това), търсещ немеркантилна и осигурена млада дама, пускащ от време навреме намеци за бизнес-триповете си и екскурзиите си из Ривиерата и Малдивите, които се оказват пътуване на споделени разноски с втора класа във влака за Сунгурларе.

И още се сетих, може да допуша после.
Това би трябвало да съм аз 😁
Само че нямах пари за влак и пътувах на стоп с каруцата на едни цигани 😊

# 34
  • Down south
  • Мнения: 7 705
Забавна тема!
Сякаш говорите на друг език. Казвате, че тук имало и мъже?
Освен един, който караше жена си да "запише" фармация и един, който плащал наем на жилище, което пък било на жена му, други не съм "срещала"

# 35
  • Мнения: 6 966
Има свестни мъже. На прима виста се сещам за Лан_7, Онзи, Ronald, punchinello... все веселяци, на които им личи, че не ги тресaт комплекси. Рядко се срещат в СО, обаче. Grinning

# 36
  • Мнения: 18 315
И онзи веселяк Холдън-а... Да. Hands Plus1

# 37
  • Мнения: 19 082
Този с фармацията и наема са един и същ.

Бране, не ти покривам критериите, аз съм в майчинство все пак. Ама помня такива хвалби, та ровенето е лесно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Доста е крийпи да се рови в чужди мнения, животи, чаршафи и битие. Още по - вредно е да даваш характеристики на непознати, чрез ограничения си, нещастен мироглед. Това се дължи на отричането на всичко непознато или неприемливо от лична гледна точка. Хуморът е добра атестация, ако е разбран. В реала общуваме с мъже, забавляваме се и се интересуваме точно от различните им възгледи. Не е нужно форума да е фемини -клюкарник или кошче за жалби и истерии.  Непонятни са ми крайните изводи и емоции. Нима контактувате така с познати и приятели? Нормално е да опонираш, но без излишни квалификации и лични пристрастия. В някои теми съм била с противоположни мнения, но уважавам и ценя тезите  на Базила (примерно). Не е нужно да имаме еднакви съдби или еднотипни интереси  Различията са полезни и в комуникацията
Буквално, без мъжкия принос няма и да сме мами. Joy

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 16:28 от Viviana91

# 39
  • Мнения: 19 082
Ко каза, Ко?!

Трябва да ставам, но все пак се чувствайте свободни да обяснявате колко е крийпи да публикуваш пост от публична тема, в която някой за пореден път се хвали с личната си кореспонденция, публикува я даже... Очаквам следващия път съвсем некрийпи да пусне и снимка на потребителката.

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 16:24 от кукумицинка

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мога да дам общо мнение. Има мухльовци, но има и свестни. Интересно, че все мухльовците ме лазят на ЛС. Няма да публикувам обаче, това е мухльовско.

# 41
  • Мнения: 18 315
Чакай да видим рекапитулация.
Веднъж попитах за нещо в тема и един потребител ми прати линк на ЛС.
Друг път с друг потребител разменихме две изречения за една книга.
И с трима души, с които си бъбрим по темите, сме си бъбрили и на лични.
Кой ви „налазва” на лични, не знам...
Но доколкото знам, те могат и да се блокират, ако е толкова зле. Simple Smile

# 42
  • Мнения: X
Тези досадници въобще не са излишни, Лори, игнорирането им е важна и здравословна част от самочувствието на една жена.

# 43
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Има ли такъв събирателен образ на мъжете във форума според вас? Приличат ли си потребителите от мъжки пол? Доста често по темите вече се срещат и мъжки мнения, което по принцип би трябвало да ни радва, защото е по- различна гледна точка, а именно- мъжка, но понякога имам чувството, че чета едно и също от един и същи човек. Ако за нежната "половин(к)а" лайтмотивите са: пари, професионален успех, майка героиня, то за мъжката сякаш са: меркантилност, претенции, готованки, няма-да-се-мина. Май общото е, че всички много 'разбираме' от отношения- семейни, приятелски и общочовешки. Stuck Out Tongue
Е, Сърдитко Петковци ли са, или просто разтягат локуми, за да ни забавляват.
Вие сте )

Всякакви мъже и жени пишат тук, някои даже без деца. Този форум има подфоруми по интереси и ако човек си намери интересна тема може да си пише в нея. Много мои българоговорящи познати имат профили тук и са доволни от полезната информация, която намират.

На мене са ми интересни гледните точки на мъжете относно отношенията между половете, с майки, с родители. Нормално е мъжете да имат леко различна гледна точка от женската, особено израстналите в патриархални мачо култури като българската. По много въпроси мнението ми се припокриват с това на повечето мъже тук.

За мъжете, пишещи тук имам много добро мнение - отзивчиви, умерени, аналитични, обясняващи ясно и точно това, което мислят, вежливи без излишно мазнене, търпящи критика и различни гледни точки. Силно се впечатлих от търпението и прегледността на писанията на потребителите Дедо, Дядо Хаджия, Ердинч и много други, но те май отдавна не пишат тук или поне не ги засичам. В този подфорум са добре формулирани и вежливи мненията на бг-татко81, zemonti, bratan и други потребители. От FragranceFanatic научих за нов парфюм, който нямаше да ида да душа ако не ми го беше казал, а сега, с него синът ми обира овациите и момичета го гонят по улиците да го душат.

За 13-14 години писане тук само един мъж ми е писал с неприлично предложение и това беше наскоро. Отговорих ми спокойно и му пожелах щастие и радост в живота и бла бла и повече не ме по безпокои.

Не мисля, че мъжките мнения се различават коренно от моето. Не се намирам за по-вежлива и алтруистична от пишещите тук мъже. В днешно време нарцис и психопат е модерно да се лепват на всеки себичен и леко егоистичен човек.

кукумицинка, честито! Да сте живи, здрави, прави и много щастливи заедно! Леко и меко майчинство!

# 44
  • Мнения: 6 966
bgtatko81 ми беше симпатичен до едно време. У него има една пасивна агресийка и злобно захапване, придружено с подскачане като ощипан при несъгласие с неговото мнение, които не са на място. Хем мен лично никога не ме е нападал. Иначе пишеше интелигентно и понякога мнението му удряше право в десятката. Аз и имам слабост към философстване та трябваше да ми е любимец на теория. Grinning

# 45
  • Down south
  • Мнения: 7 705
Този с фармацията и наема са един и същ.
Shocked от двамата мъже, които си спомням да съм чела, остана един.

# 46
  • Мнения: 19 969
bgtatko81 ми беше симпатичен до едно време. У него има една пасивна агресийка и злобно захапване, придружено с подскачане като ощипан при несъгласие с неговото мнение, които не са на място. Хем мен лично никога не ме е нападал. Иначе пишеше интелигентно и понякога мнението му удряше право в десятката. Аз и имам слабост към философстване та трябваше да ми е любимец на теория. Grinning
Същото. Под напрежение и когато е притиснат изкарваше някаква "дамска злобливост" и подскокливост, емоционалност. Но също смятам, че е интелигентен събеседник при все странности, които показа (но всички ние си имаме по някоя изчанченост).

# 47
  • Мнения: 3 691
Този с фармацията и наема са един и същ.
Shocked от двамата мъже, които си спомням да съм чела, остана един.
Интересно ми е да разбера какво е мнението на БГмамите за мен.

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Наш семеен приятел редовно влиза тук,ама само чете.Няма много време ,трябва да работи.
Човекът е вдовец и сам си гледа детето,няма баби и дядовци ,които да му помагат.
Предполагам,че има и други като него.

Другият тип -мъже разполагащи с много свободно време.
Защото ,за да седиш денонощно тук ,значи нямаш какво друго да правиш.

Третият тип-нормални мъже,влизащи тук за разнообразие.

И тролове има,както навсякъде.

# 49
  • Мнения: 7 928
Едни от най-хубавите думи, които съм чула/прочела за себе си, бяха написани от татко Мецан тук, във форума. Не на лс, а в една тема - без задни мисли, просто думи на подкрепа, когато имах огромна нужда. Няма да ги забравя.
Заради един хахавел, който искаше да прави секс с мен и с дъщеря ми в коридора на апартамента ми, си закрих предишния профил. За един ден беше успял да ми прати около 30 съобщения, включително и как да съобщя на мъжа си, че трябва да се разкара и да освободи терена (коридора вероятно визираше).
Така че за мъжете тук мисля, че са като навсякъде - от свестни до пълни извратеняци.

# 50
  • Мнения: 6 966
A, да, Татко Мецан го бях забравила. Аз съм си писала с него. Доста трезво мислещ и земен човек.

# 51
  • Мнения: 19 082
bgtatko81 ми беше симпатичен до едно време. У него има една пасивна агресийка и злобно захапване, придружено с подскачане като ощипан при несъгласие с неговото мнение, които не са на място. Хем мен лично никога не ме е нападал. Иначе пишеше интелигентно и понякога мнението му удряше право в десятката. Аз и имам слабост към философстване та трябваше да ми е любимец на теория. Grinning

Да, имаше си ги тези особености, но пишеше аргументирано и прегледно, захапваше злобно на момента, ни бе беше злопаметен. Аз даже не можах да схвана защо бяха подмятанията за дължината на постовете му. Те бяха дълги, понеже се опитваше да каже много наведнъж, да изкоментира постовете от тема, в която вече са изписани поне 20 страници. На фона на претенциозни персони, пишещи, че са предубедени, когато очевадно искат да кажат, че са убедени, Бг-таткото ми беше лесен и приятен за четене, дори и в по-заядливите си коментари.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
БгТатко-то ми е от доста симпатичните мъже в този форум. Както и няколко, които пишат в хумористичните темички.

# 53
  • Мнения: 2 478
Този с фармацията и наема са един и същ.
Shocked от двамата мъже, които си спомням да съм чела, остана един.
Интересно ми е да разбера какво е мнението на БГмамите за мен.
Предполагам това с нотка бъзик си го написал.
На мен пък ми е все едно. Знам кой съм, какъв съм и къде се намирам. Данък обществено мнение не плащам. Е са ще седна да умувам или анализирам кой какво.
Споделяш, коментираш, помагаш, ако можеш с мнение, съвет, насоки. Когато има майтапи, чудесно, забавляваме се, ама чак пък да се вталяваме.
Замислих се за личните съобщения - интересно на потребителките, които най-харесвам никога не съм им писал, интересно защо. Сякаш всичко, каквото има да се казва, съм го казвал в темите, и сме се разбирали с две думи.
Иначе, както аз, така и на мен са ми писали с питания за съдействие с нещо, насоки, което е чудесно. Това е един от смисълът на тези платформи.
Иначе двама души, ако имат химия и им е готино заедно, не виждам причина да не се "кънектнат", или единия да инициира "размяна" на съобщения, а вече другият как ще реагира и/или дали е свободен(single), или не, след N на брой съобщения всеки си казва кое какво и всичко точно.
В допълнение, има си хора не търсят нищо и не искат, отново ок, всеки си живее живота.
Иначе съм сигурен, че ако нещо ме интересува и пиша на някой конкретно за нещо, смятам, че ще получа съдействие, насока, както правя аз.
Свалките и закачките са, както навсякъде. Дали онлайн или оффлайн, все тая.
И още нещо - каквото има да се случва, то се случва от само себе си, непринудено и без напрежение.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 11:26 от FragranceFanatic

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Сетих се - Куркума ми харесва като мъжко форумно присъствие.

# 55
  • Мнения: 15 619
Спокойно, деца! Каквито жените, такива и мъжете списващи тук.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Спокойно, деца! Каквито жените, такива и мъжете списващи тук.
Значи - всякакви.
Форумът отдавна не е само женски. Не е само за бебета и кърмене или за разни лакове и червила.

# 57
  • Мнения: 19 969
Цитат
Форумът отдавна не е само женски. Не е само за бебета и кърмене или за разни лакове и червила.
Абсолютно. Трябва да се преименува на бг-всичко. Smile

Цитат
Когато има майтапи, чудесно, забавляваме се, ама чак пък да се вталяваме.
А, аз нямам против нито да се вталявам, нито някой друг да се втелява. Simple Smile Извинявай, стана ми смешно, казано в този контекст, не целя да те поправям, FragranceFanatic. Smile

# 58
  • Мнения: 17
Е трябва и петел да има

# 59
  • Мнения: X
Изключая мъжете, които пишат САМО в профилирани теми, останалите или си търсят бройки, или начин да СИ докажат колко са вървежни. Щото в реала са незабележими най - вероятно....

# 60
  • Мнения: 3 691
Изключая мъжете, които пишат САМО в профилирани теми, останалите или си търсят бройки, или начин да СИ докажат колко са вървежни. Щото в реала са незабележими най - вероятно....
Защо си такава мъжемразка? Или просто си крива от малка?

# 61
  • Мнения: X
Като нямаш нищо конструктивно да кажеш, и се почва с ad hominem Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 11 478
Я, тема, посветена нас:) Благодарско!:)))
Черпим опит, като цяло, предполагам. А и както неведнъж съм казвал, бг мама е БГ вариант на британика, няма шанс да търсиш нещо (от двигател, през парфюм, до екскурзия или мнение за хотел в село Лещен) и в бг мама да го няма.

За пореден път ще си позволя да посоча, че толкова е променено всичко, и бг мама много отдавна не е "женски" форум....

Виждам обаче, че темата завива към мнението на бг мамите за мъжете Stuck Out Tongue .
Следя Grinning

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 18:30 от Ronald

# 63
  • Мнения: 10 716
Благодарности за темата !  Simple Smile
   В bg-mamma човек може да получи съвет, да обмени мнение по най-различни теми. Винаги се научава нещо ново и идват свежи идеи.
    Ще следя с интерес какъв е психопрофила на мъжа пишеш тук. Очертава се интересна дисекция на форумната мъжката душа .... и мераците му  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 478
Ха-ха, Базила, спокойно, не съм някакъв цербер.Stuck Out Tongue
Даже съм много добра душа. Wink
Всеки има право на всякакво мнение и т.н.  Simple Smile
Ти си от адекватните потребителки тук, оценил съм те отдавна.

Франсоаз, говоря само за себе си Arrow повече от 60-80% от форума, подфоруми, теми, не ги чета, камо ли следя, даже и не ги отварям. Първо, че не представляват интерес, второ, че нямам време.
Също, да, пиша в профилирани, теми от професионални ми такива, минавайки през хоби, житейски, и стигайки до забава и майтапи. Smirk
Kaкво означава "бройки"? Човек не се ограничава, общува навсякъде с най-различни хора, когато, както иска, според настроението, а вече това докъде ще доведе или не, никой не знае. Страхотни хора съм срещал онлайн, и продължавам да срещам. Реално всички сме онлайн под една или друга форма, като се замислим по-глобално.

# 65
  • На Марс
  • Мнения: 8 716
Къ вика един френд: чукам без да влизам Simple Smile

# 66
  • Мнения: X
Изключая мъжете, които пишат САМО в профилирани теми, останалите или си търсят бройки, или начин да СИ докажат колко са вървежни. Щото в реала са незабележими най - вероятно....
Защо си такава мъже мравка?
Обичам мъжете. Качествените.

# 67
  • На Марс
  • Мнения: 8 716
Повече юбоф и бъдете внимателни Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 716
Женски, женски, колко да е женски, при условие, че каквато и тема да потърсиш в Гугъл, форумът има отговор. Да, ако беше само за бременност, раждане, кърмене, да се приеме за неадекватно мъжкото включване, но тук съвсем не е така.
Вече кой, какво и как изразява, е въпрос на личностни качества, не на полова определеност. Хора всякакви и от двата пола.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 780
Ето я и авторката Bowtie Bowtie
Радвам се, че темата ви допада. Прочетох с интерес всички мнения и мисля, че е редно след като съм направила темата, и аз да се изкажа. Направо да направя разбивка. Нещо такова м беше идеята.
Много се чудех от къде да започна, дали да ги подредя в градация, дали да е възходяща или низходяща Laughing Реших да хвана поста на Гугъл и от там да започна. С вербалния скалпел съм, ще правя дисекция, гответе се Joy Joy

 Beers Beers Конкретно тези от поста ѝ, които е споменала, и на мен са ми направили добро впечатление. Те са представители на групичката, която е ясно, че е тук да се забавлява, да не се драка и май не съм ги срещала в СО често. Попадала съм на техни мнения и винаги са доста обрани, балансирани и си личи, че човекът е спокоен. Не невротичен. Държат се с жените горе- долу еднакво. Няма да ги видиш да се дърпат с някоя. Абе, май са готини хора. Ненатоварващи и съм се смяла на вицовете в темата за вицове.

Animal Unicorn Animal Unicorn Следват ферманаджиите. В началото четеш с интерес особено ако ти си склонен към вербално разточителство, но приключвайки поста, не знаеш за какво е бил. Не защото си се напил. В един момент времето спира, носят ти от 465 кладенеца вода, че не си точно прав. Което е окей. Но в един момент нещата отиват накъдето и бгтатко (той е виден представител на тази група, позволявам си да го посоча, тъй като вече сте го споменали). Една скокливост, невротизъм и неприятно чопкане. Ама не грубо, а тънко и интелигентно донякъде. Типични представители на перфекционистите, впрочем. Понякога са досадни, но са много старателни и наистина можеш да получиш полезна информация от тях, ако са в настроение да ти я предоставят въпреки твоята неукост. И ако ти си в настроение да си качваш диоптрите, четейки хиляда триста и осемдесет реда + библиография и няколко видеа, доказващи, че… не си прав, естествено.

Hands Plus1 Hands Plus1Редувам персонажите. Да кажа и за мъжете, пишещи в ‚жилища‘, ‚имотен пазар‘, ‚ремонтни дейности‘. Подфорум, в който не пиша активно, но ми е приятно да чета. Полезна, изключително стегната информация, без да си мерят способностите. Мъже, които умеят неща и са готови да ги споделят с жени, дори тези, които грам не се ориентират в дейностите. Изказват се без раздразнение, без да се изтъкват и да се чувстват като бялата лястовичка. Имат знание, споделят го. Чисто и просто, без драма. Отчасти мога да кажа същото за списващите в техниката и компютрите, макар че там чат- пат се среща някой, който ще се изсмее. Към тази подгрупа включвам и мъже, списващи в градинарство и кулинария, които не представляват подобен интерес за мен във вида на хоби, но там има такива, които могат да ти скрият шапката. Според мен това са изградени личности, които имат интереси, не са кухи отвътре и подозирам, че повечето имат щастливи семейства. Не защото готвят добре и гледат китки, а защото си личи, че са в хармония със себе си.

Scream Scream Преминаваме на класическия нарцис. Ауч. Все някой го е погледнал, харесал и пожелал, но той има душа и хич не обича такива несериозни работи. Наранен (изневяра/истеричка/потисница), но достолепен, още не е намерил своята перфектна любима (жокер: няма и да я намери, ама още не го знае). На думи не е простак, може да е леко вежлив и частично интелигентен. Ако му хванеш булшита, започва да ти пуска нападки, а теб те заболява главата, щото знаеш, че от сега нататък ще трябва да му четеш логореята всеки-божи-път. Обича да противопоставя жените в женски форум. На няколко самотни, не непременно сами, женички със заровени липси в самочувствието е казал, че те не са като другите кокошки тук и хоп- вече си има адвокатки, които се борят за честта му, която, както вече уточнихме, е извънмерна. Мъжете не му обръщат много внимание. Жените.. някои забелязват изпуснатите пасивно- агресивни коментари, други са прекалено заети с децата си. Като цяло сцената е голяма, но публиката не ръкопляска усилено. Сори

Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Най- милата групичка, която обаче е доста маломерна. Мъже, интересуващи се от състоянието на жените си. Срещала съм в подфорумите за раждане/бременности и подобни хора, питащи жените потребители за информация относно начина, по който се чувстват, за да могат да бъдат полезни на жените си в този тегав за някои период. Ами, много е сладко. Колкото и да са дезинформирани, желанието да бъдеш емоционално до обичния си, заслужава адмирации, не присмех, че някой си е женчо. Това е от мъжките поведения.

Dart Dart  И един често присъстващ образ. Не ти пише, не си говорите, не обсъждате теми, но сякаш го познаваш. Ей сега ще дойде да ти подари 2-3к, щото е ларж, да ти изпере и да ти поговори за квантова физика на свещи, които е подредил по цветове в концентрични окръжности и 3 тангенти. Мъжът на ССФ. 10/10 : ))

________________________________________
 Trollface  Trollface Под черта пиша този образ, тъй като е нереален. И нямам предвид нереален като много готин, а като измислен. Или поне силно се надявам. Тролоподобни човечета, бълващи нови и нови профили в пика на сексуалността си, на която никоя жена не може да насмогне. Застава и сякаш слушаш Шехерезада, която се преквалифицирала и карала курсове при Кобилкина. Ирл може и да са импотентни.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 13:58 от The Catcher in the Rye

# 70
  • Мнения: 18 315
Ох, самота, самота... Laughing
Кетчи, май горе-долу казваш, че ако един мъж не приказва много във форума, не те дразни. Е, в краен случай за ремонти и саксии може повече да се изкаже, дори да разкаже виц. Но в СО хич да не взема думата, камо ли да спори за нещо. Nerd

# 71
  • Мнения: 47 996
Да говори...само дето както казах, достатъчно много от малкото мъже съм запомнила не с нещо добро, полезно или интелигентно, а с това, че е най- добре да им избягвам мненията.
Като цяло за мен е странно мъж да се регистрира и напоително да пише в женски форум. Абсолютно комплексарщина. Някои си правят някаква реклама, други наистина вероятно участват в някакви цветарски теми, но отвъд това...не. Simple Smile Просто не. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 19 082
Има типично женски раздумки, където наистина е странно мъж да е редовен участник.

Друго, което ми прави впечатление е, че ако един мъж се е запознал с десетина жени - в бг-мама, на автобусната спирка, на опашката в пощата за плащане на сметки... и е пил кафе с тях, след което второ виждане и срещи не е имало, се има за много вървежен. Кое му е вървежното да пиеш кафе с толкова жени, които или не искат да те видят пак, или ти не искаш да ги видиш пак? Средностатистическата жена би се сдухала, ако излезе на толкова срещи, без никакво развитие. Ще се запита какво не ѝ е наред, ще се опита да ги изтрие от съзнанието си, а сред мъжете има екземпляри, които споменават с гордост, че преди месец-два са били на среща, от която явно нищо не е излязло, дори и "красиво приятелство".

# 73
  • Мнения: 2 478
Има типично женски раздумки, където наистина е странно мъж да е редовен участник.

Друго, което ми прави впечатление е, че ако един мъж се е запознал с десетина жени - в бг-мама, на автобусната спирка, на опашката в пощата за плащане на сметки... и е пил кафе с тях, след което второ виждане и срещи не е имало, се има за много вървежен. Кое му е вървежното да пиеш кафе с толкова жени, които или не искат да те видят пак, или ти не искаш да ги видиш пак? Средностатистическата жена би се сдухала, ако излезе на толкова срещи, без никакво развитие. Ще се запита какво не ѝ е наред, ще се опита да ги изтрие от съзнанието си, а сред мъжете има екземпляри, които споменават с гордост, че преди месец-два са били на среща, от която явно нищо не е излязло, дори и "красиво приятелство".
Въобще не обобщавам, а разсъждавам по друг начин, всеки с мисленето си, а именно аз гледам на такива случки, като напълно нормални, Arrow да, ти си харесал първоначално човека, и се уговаряте, виждате, излизате, но гаранции за развитие, и/или че ще си паснете и нещо ще излезе, няма. Всичко е късмет и обстоятелства. Бройкаджии мъже и жени ги оставяме на страна в уравнението.
Moже и два, три пъти да се видите неангажиращо, като ти да излизаш с цел да разнообразиш за себе си, а не че търсиш връзка непременно с човека.
Може, както казваш и с 10-на да излезеш и пак нищо да не излезе, а не че има проблем "в теб". Човек трябва да се наслаждава на живота, да е усмихнат, готин и позитивен, да се обича и уважава, за да го уважват и обичат и другите, а точният човек ще се появи, когато най-малко очакваш и го търсиш. SatisfiedBowtie

# 74
  • Мнения: 1 309
Като цяло за мен е странно мъж да се регистрира и напоително да пише в женски форум. Абсолютно комплексарщина.
Не знам какво ще рече "напоително", но твоите 29000 мнения май бият на тежка форумна психоза без значение дали си от правилния пол. Ако искам да проуча къде продават свестни тигани е близко до ума да го прочета в женски форум, а не в някой автомобилен.

# 75
  • Мнения: 19 082
Въобще не обобщавам, а разсъждавам по друг начин, всеки с мисленето си, а именно аз гледам на такива случки, като напълно нормални, Arrow да, ти си харесал първоначално човека, и се уговаряте, виждате, излизате, но гаранции за развитие, и/или че ще си паснете и нещо ще излезе, няма. Всичко е късмет и обстоятелства. Бройкаджии мъже и жени ги оставяме на страна в уравнението.
Moже и два, три пъти да се видите неангажиращо, като ти да излизаш с цел да разнообразиш за себе си, а не че търсиш връзка непременно с човека.
Може, както казваш и с 10-на да излезеш и пак нищо да не излезе, а не че има проблем "в теб". Човек трябва да се наслаждава на живота, да е усмихнат, готин и позитивен, да се обича и уважава, за да го уважват и обичат и другите, а точният човек ще се появи, когато най-малко очакваш и го търсиш. SatisfiedBowtie

О, хич нямам предвид непременно да намериш точния човек, с когото да създадеш семейство, сред тези десет души,с които си ходил на кафе, ама мисля, че е лош знак, ако нито един от тези десет не иска да се видите отново.

Апропо, тук често се коментират редовни първи срещи едва ли не в тризвездни ресторанти на Мишлен, а на практика се оказва виждане на кафе, където общата сметка трудно надвишава 10 лева.

# 76
  • Мнения: X
Аз понеже не се интересувам към момента от репродуктивни проблеми, а кибича из теми, нищещи човешката природа, имам поглед върху мъжките екземпляри, които влизат ТУК да обясняват на жените какъв е живота.

Условно ги деля на адекватни и на позиращи. Адекватните са като нас и им прозира нормалния живот и самочувствие, а позиращите вървят напред с образ, какъвто искат да имат, ма нямат и то личи. Братан с брадатия скандинавец е пример, за мен зад тоя образ седи един много маломерен чичо, който не се справя ни с жени, ни с живот (тъжното е, че не искам да засягам братан, а че реално някъде този мъж живее така дребнаво). ама турил мъжествен скандинавец Wink.

Позиращите имат една болка, че много искат жените да ги приемат в своята топла утроба е така, каквито са си, дребнички, паразитиращи, злобнички, дребнавоагресивни, несправящи се, неудачници.
Вместо да се заемат да възмъжеят, позиращите влагат много усилия да пренаредат света, белки наложат своя образ за истинска жена: да плаща, да се грижи за него, да му е съюзник в мирогледа, че светът е лош и всеки иска нещо.
И като жените кажат НЕ, и се почва с аргументите "ами ако един мъж няма пари, не ви ли е срам да му искате"
Ма това във всяка тема - влезе някоя да се оплаче от мъжа си и тези идват да и кажат, че трябва да жали мъжа.
Таз охлювщина в мъжа ми е жал, че се развява постоянно от мъжете, пишещи тука.

# 77
  • Мнения: X
Nesiha, точно в десятката Dart
В мислите ти съм досущ като бившия ти мъж, който си е бил камшика и ти е провалил живота Relaxed
Вземи се малко в ръце, намери си свястна работа да можеш да си плащаш сметките сама и ще изгрее слънцето и на твоята улица. Нямаш нужда от щедри мъже, голямо момиче си вече Simple Smile

Форумът навремето го намерих, когато ми трябваше информация за Рим и Будапеща. Дамите много ми помогнаха, а след като се върнах помагах и аз. Не знам само защо тук в СО хората са толкова овълчени.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 12:29 от Анонимен

# 78
  • Мнения: 8 937
Както навсякъде има различни хора, форумът не прави изключение.
Има много интересни мъжки коментари и понякога е любопитна мъжката гледна точка, НО аз лично останах потресена след заяждане на един джентълмен в тема за декоративна козметика. На всеки три поста въпросният се включваше с коментар колко ужасни са жените, използващи грим. Joy
Въпреки че от два дни съм свидетел на същата безпочвена заядливост от страна на жена в една от темите и явно е до човека.

# 79
  • София
  • Мнения: 11 478
Като цяло за мен е странно мъж да се регистрира и напоително да пише в женски форум. Абсолютно комплексарщина.
Не знам какво ще рече "напоително", но твоите 29000 мнения май бият на тежка форумна психоза без значение дали си от правилния пол. Ако искам да проуча къде продават свестни тигани е близко до ума да го прочета в женски форум, а не в някой автомобилен.
Остави, ами не спират и да го наричат "женски" форум, при все че отдавна не е такъв.
Не е само за тигани. Мнения ще видиш за хотели, екскурзии, цени на вентилатори, акумулатори, хладилници, мразилници, съвети за компютри и леки какво, какво ли още не.... ама женски бил форума, да Grinning

# 80
  • Мнения: 6 966
Я си признайте, че ви се клюкари и толкова. Grinning Хладилници, тигани. Да бе да. В СО не се продават хладилници и тигани. Grinning Няма нищо срамно в това човек (без значение мъж или жена) да го влекат психологически и социoлогически теми и да иска да види мисленето на различни хора, да усети настройките на обществото по разни теми извън климатиците и гумите на старо.
Кажете си като бели хора, че сте тук не, защото случайно сте цъкнали в страни, докато сте търсели най-ниския лихвен процент за ипотека с 10% самоучастие, а защото в женските форуми се приказва повече и повече се нищят житейски въпроси и ви е интересно. Няма нищо лошо в това.

# 81
  • Мнения: X
Ооох, още си спомням онзи мъжки екземпляр, дето разказваше тук как в Рим приближил група българи, защото му било скучно и искал да им разкаже защо Аврелий му бил любимия император, пък те отказали и той се погнусил...

Прости жени, проста работа - въздишаше човека

# 82
  • Мнения: 7 964
Мъжете във форума са свестни или не, според индивидуалните нагласи. Има и от двата вида достатъчно разнообразие. (и при жените е така, но темата е за мъжете) На мен лично фаворити са ми тези със страхотно чувство за хумор (което се различава от откровена простащина) Hands V

# 83
  • Мнения: X
Nesiha, точно в десятката Dart
В мислите ти съм досущ като бившия ти мъж, който си е бил камшика и ти е провалил живота Relaxed
Вземи се малко в ръце, намери си свястна работа да можеш да си плащаш сметките сама и ще изгрее слънцето и на твоята улица. Нямаш нужда от щедри мъже, голямо момиче си вече :
Воала!   Smiley
Ей ви нагледно, кВи "мъже" пишат у форОмо.....мъж, влизащ да кълве жените.
Е, как да повярваш, че това същество е добро, благородно, кавалер и е влязъл само и единствено да дири инфо?!
И какво доказва/показва с подобен пост?Комплексарщина пълна....
В реала, ако изтърси нещо подобно на жена, най-много да му извъртят шамар, затова си кюта и е по-нисък от тревата...А тук може да избива комплекси на воля.
Ако има кой да му се връзва, де.....   Laughing

# 84
  • Мнения: X
Аз съм си винаги директен и принципен. Възмущенията ти са като на соц лелка в градския транспорт.
За да не ми извъртиш един шамар, както мислиш, че е редно, ще ти направя джентълменска услуга и няма да списвам повече в раздела СО. Wink

# 85
  • Мнения: 19 082

Позиращите имат една болка, че много искат жените да ги приемат в своята топла утроба е така, каквито са си, дребнички, паразитиращи, злобнички, дребнавоагресивни, несправящи се, неудачници.
Това ми напомни за един филм на Алмодовар.

Но да, подходяща алегория

# 86
  • Мнения: 107
От написаното тук излиза, че за да си поне “нормален” мъж, то първата стъпка е да си изтриеш профила в БГмама Grinning А името на сайта не отговаря на информацията (полезна) в него, за което благодаря дами и.... не само Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 17 780
Като туриш хиленки, коментарът не става по- малко жлъчен. Забавното е, че Несиха очевидно има някаква представа за мненията на Братан, щото постът й беше горе- дплу конкретен, но Братан се изплю на автопилот, без да знае потребителката, щото е далеч от истината с това, което написа.

Лорелада, стига си изопачавала. Досадно е.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 13:38 от The Catcher in the Rye

# 88
  • Мнения: X
Я си признайте, че ви се клюкари и толкова. Grinning Хладилници, тигани. Да бе да. В СО не се продават хладилници и тигани. Grinning Няма нищо срамно в това човек (без значение мъж или жена) да го влекат психологически и социoлогически теми и да иска да види мисленето на различни хора, да усети настройките на обществото по разни теми извън климатиците и гумите на старо.
Кажете си като бели хора, че сте тук не, защото случайно сте цъкнали в страни, докато сте търсели най-ниския лихвен процент за ипотека с 10% самоучастие, а защото в женските форуми се приказва повече и повече се нищят житейски въпроси и ви е интересно. Няма нищо лошо в това.

Аз по принцип се регистрирах , понеже ми трябваше информация от подфорума за недвижими имоти, и между другото доста хора ми помогнаха. Една от потребителките ми даде информация от първа ръка за квартал , където впоследствие си купих жилище , и нямае къде от другаде толкова бързо да получа информация "от извора".За което съм изключително благодарен.

Отделно има някои интересни житейски теми, които е интересно да се дискутират, и в които има доста повече смисъл, отколкото ежедневния "смол толк".  Отделно като човек, на който му предстои живот и здраве  и създаванена семейство, може да се получат добри съвети от хора , минали по този път.

Не виждам нищо странно в това мъже да пишат в някои от темите тук , които изобщо не са строго профилирани. Едва ли някой от мъжете тръгва да пише в теми за кърмене и грим примерно, но има някои житейски казуси, които са доста интересни.

Изказвания , които обобщават всички мъже, пишещи на дадено място, за мен са доста плоски и повече говорят за автора им, отколкото за обекта на коментар. Все едно да кажа, че всички жени, ходещи на мачове, са ненормални с дълбоки психични проблеми примерно.

# 89
  • Мнения: X
Нормално и смислено мнение никой няма да оплюе, независимо от кой пол е списващия

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 13:49 от Анонимен

# 90
  • Мнения: 18 315
Кетчи, не водя под отчет всички мъже или групи мъже във форума. Казах кои са ми симпатични, никой не ме дразни особено с нищо. Честно да ти кажа, и от двата пола потребители на сайта, никой не ме дразни особено с нищо. Нямам вражда с никого (поне аз не знам да имам Smiley).

# 91
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз съм си винаги директен и принципен. Възмущенията ти са като на соц лелка в градския транспорт.
За да не ми извъртиш един шамар, както мислиш, че е редно, ще ти направя джентълменска услуга
и няма да списвам повече в раздела СО. Wink
А дано!Ама надали!

# 92
  • София
  • Мнения: 17 780
Ами, и мен не ме дразни. Казах с каква цел е темата и съм се опитала леко хумористично да ги напиша. То наистина си е смешно понякога.
"Дразня" е силна дума за хора, на които можеш да цъкнеш хикса, като нещо чак толкова нен ти изнася. : )

# 93
  • Мнения: 19 969
Това с картинката от аватара не винаги е показателно. За да се проследи образа и характера на даден потребител, най-добре е да се четат мненията му по различни теми.
По същата логика, аз може да съм дребна кривокрака лелка, защото харесвам цветни или пък хумористични, забавни аватари.
Ама защо очаквате да обиждате мъжете-потребители и те да отговарят с джентълменски поклон, че и да слушат даже.  Laughing

Аз не съм предубедена към общуването във форуми. Още повече, че с моя любим, с когото съм вече над 10 години, се запознахме чрез форум. Innocent Просто човек си изгражда критерий и цедка, както в реала, така и тук.

# 94
  • Мнения: X
Това с картинката от аватара не винаги е показателно. За да се проследи образа и характера на даден потребител, най-добре е да се четат мненията му по различни теми.
По същата логика, аз може да съм дребна кривокрака лелка, защото харесвам цветни или пък хумористични, забавни аватари.
Ама защо очаквате да обиждате мъжете-потребители и те да отговарят с джентълменски поклон, че и да слушат даже.  Laughing

Аз не съм предубедена към общуването във форуми. Още повече, че с моя любим, с когото съм вече над 10 години, се запознахме чрез форум. Innocent Просто човек си изгражда критерий и цедка, както в реала, така и тук.

Доста резонно мнение, както и на google76.

# 95
  • Мнения: 47 996
Да драсна още нещо, че някак си днес изоставам с мненията Joy
Да кажем- досега не се е случвало да ми направи впечатления мъж тук със супер полезните си мнения.
Има много дами, които са технически факири, или експерти в други области, но от мъжете- не се е случвало някой да ми направи изключително приятно и добро впечатление, или мнението му да е много полезно
Тоест форумът и да е полезен за мъжете, с многото информация, то мъжете не са ми били полезни във форума.

# 96
  • София
  • Мнения: 17 780
Дай още малко де, до 30000 Flowers Hibiscus

Наистина не е целта да се дракаме, но ми прави впечатление, че няколко потребителки, които изконно защитават определени потребители, никога не са казали "ей, не се заяждайте така с еди- коя си жена". Защото е имало доста груби влитания доста преди някоя да спомене нещо за някого. Не знам на какво се дължи.

Аз затова съм писала, че това е един от критериите, по които отсявам приятните потребители от мъжки пол. Рядко ще ги завариш да се дърпат с някоя по този начин. Няма общо с разточителността, както Лорелада се опита да го представи, а с подхода. Ако ти редят аргументи, дори да са смешни, странни или неадекватни за теб, е окей. Просто друга гледна точка. Ама да влезнеш в някоя тема, в която се обсъждат принципни положения, с "вие сте много капризни/меркантилни/не завиждам на мъжете ви/всякакви подобни" е ниска летва. И откровено заяждане.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Най - дразнещото на мъжете е, че не вникват в отделните тези. Обобщават като програмирани, а жените не са уравнение, с едно решение. Често се налага да разяснявам какво реално съм имала предвид. Нелепо е да разубеждавам вменени мнения и дори, противоположни на мислите си. " Ти си такава, ти мислиш така" - изключително грешен подход , предпоставка за конфликти. Не е нужно да сме на една вълна, с еднакви възгледи и вкусове. Полезно е да сме по - толерантни и широкоскроени , особено към непознати.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 16:17 от Viviana91

# 98
  • Мнения: 1 309
Да драсна още нещо, че някак си днес изоставам с мненията Joy
Да кажем- досега не се е случвало да ми направи впечатления мъж тук със супер полезните си мнения.
Има много дами, които са технически факири, или експерти в други области, но от мъжете- не се е случвало някой да ми направи изключително приятно и добро впечатление, или мнението му да е много полезно
Тоест форумът и да е полезен за мъжете, с многото информация, то мъжете не са ми били полезни във форума.
И кой те пита дали са ти били полезни? Значи ти искаш всички пишещи във форума да ти дават информация и да те впечатляват с нещо, което не знаеш. Но не допускаш, че може и други да са влезли за да научат нещо, а не да дават съвети.

# 99
  • София
  • Мнения: 17 780
Има много дами, които са технически факири, или експерти в други области, но от мъжете- не се е случвало някой да ми направи изключително приятно и добро впечатление, или мнението му да е много полезно
И кой те пита дали са ти били полезни? Значи ти искаш...
Аз.


Много е правилно мнението на Вивиана. Често св случва някоя потребителка да се обяснява или да развенчава нещо си. Това не е готина динамика на равнопоставен диспут.

# 100
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мъжете във форума са като тези в реала - все пак каквито са в реала, такива идват и тук. Има ги всякакви. Към типовете, които Кетчи е изброила, ще добавя още един: Възпитателят.
Намъква се с тук мисълта, че призванието му като мъж е да поучава и назидава жените, изказва се тежко, със самочувствието, че само и единствено той знае какви са жените и какви трябва да бъдат, като му опонират, се опитва да се изказва със снизхождението на мъдрец, разбрал и побрал в себе си цялата горчилка и мъдрост на вселената и живота. И същевременно промрънква по един или друг повод и начин колко гадни били жените, защото е заклещил сам себе си и съзнанието си в своите рамки и не приема друг поглед върху нещата.

# 101
  • Мнения: 1 309
но от мъжете- не се е случвало някой да ми направи изключително приятно и добро впечатление, или мнението му да е много полезно. Тоест форумът и да е полезен за мъжете, с многото информация, то мъжете не са ми били полезни във форума.
Тя (HAPPY) е най-важна. Мъжете или трябва да са ѝ полезни с нещо или са нежелани. Даже като четящи сигурно са на неподходящо място. Добре е да уточним женски форум целият bg-mamma ли е или разделите, където се обсъждат женски теми? Защото смисълът на темата е за всичко в bg-mamma, а доводите са като за определени теми.

# 102
  • Мнения: 47 996
Ми нали мъжете влизали тук за информацията? Която е написана главно от жени, като мен Simple Smile

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Ето един супер готин потребител от мъжки пол – martibb.

Пфу, да кажа и аз веднъж добра дума за някой господин в тоя форум. Laughing

# 104
  • Мнения: 1 309
Ми нали мъжете влизали тук за информацията? Която е написана главно от жени, като мен Simple Smile
Информацията може да е написана от жени, но не точно като теб. Тия с по 29000 мнения освен да се заяждат и да се правят на интересни друго не правят по форумите. Така че задръж си ценната информация и малко се приземи.

# 105
  • София
  • Мнения: 17 780
Ми да, питам какъв е образът на мъжката част във форума. За нея е "неполезен".
Какво ми оцветяваш коментара като детска книжка.

Последно пиша в тази насока, щото не желая да става разправия на половете. Но когато една жена пише, че не харесва стисняци, егоисти, локуморазтягащи, сръдливи или че не намира нещо полезно и каквото се сетите, не се чувствайте длъжни да й кажете, че не е в ред, женомразка, капризна и т.н., защото тя не се обръща към вас, следователно не е редно вие да се обръщате към нея с квалификации. И се избавете от първичната хрумка, че ако не харесва еди- какви си, то е нещастница. Повечето, които коментират определен тип хора, го правят, защото познават и имат свестни хора и им се вижда отвратително другото. Подозирам, че всъщност се прави с цел уязвяване и инвалидиране, а не че някой е  толкова залупен.
Не харесваш сръдливи мъжленца- я да ти кажа, че си еди- каква си. Последното включване е добра илюстрация. Тя просто каза, че не намира полезни мнения, защо се чувстваш длъжен да й казваш, че е еди- каква си.

Блек, не го знам този. Още ли пише във форума.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Блек, не го знам този. Още ли пише във форума.
Да, ама той май взема участие предимно в темите за пазаруване. Simple Smile Просто е супер услужлив, изразява се много премерено и винаги дава точна информация. Струва ми се свежарка.

За друг трябва да се напъна, че да се сетя, ама, ако го измисля, ще препоръчам и друг младеж. Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 17 780
Може и старец. Joy Да уточня, да не залитне надругаде темата, че в първите страници са се размятали хвалби за срещи и намеци.
И май е трито. Може ли някой да ме светне какво е било изтрито?

# 108
  • Мнения: 47 996
Всъщност от телефона май не виждам пола, възможно е някой  ник да ме изненада и да е мъж...
Но то не е и нужно да виждам пола, те самички си се показват, последният е показателен пример де Simple Smile

# 109
  • Мнения: 677
Форумът е донякъде информативен и много забавен.
Има комедия, има драма, има за всеки по нещо.
Дойдох заради жилищни теми: покупки на имоти, ремонти, обзавеждане. СО ми е интересно и забавно. Рядко приемам нещо сериозно. Нямам много приятели и ми е приятно понякога да си клюкаря анонимно с вас 😊

# 110
  • Мнения: 7 006
Мъж в женски форум,ми е малко като "стара мома в панталони"..
Не мога да възприема подобен индивид на сериозно,ако ще камъни да завалят от небето.
Приемливо ми е участието им в теми касаещи здравеопазването,възпитанието и образованието на децата,но толкоз..
Абе общо взето,положението е "барабар Петко с жените"..

П.п.Недоклатените недоносчета с разпитванията им за интимни подробности,са друга бира.
Извикват у мен смесени чувства.
Отвращение и съжаление.
Отвращава ме поведението им,но пък ми става жал,за това,че природата ги е осакатила толкова много,че единственото което им остава са чикийте и списването на простотии в нета.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 308
Я, не съм видял тази тема. Simple Smile
Редно е да се отговори и на автора, та, Сърдитко-Петко не съм. Simple Smile Локуми...може и да разтягам понякога, не знам, предполагам отстрани по-добре се вижда.


Абе общо взето,положението е "барабар Петко с жените"..

Готово, на линия. Laughing Влязох тук, точно по повод здравеопазване. Към тогавашният момент търсех мнения и инфо, което вече не е на дневен ред. В темите за образование и възпитание надничам, но не се обаждам. Полезните ми мнения там, в общият случай, са твърде малко.

Но Хепи и Кукумицинка ме развеселиха. И още една дама, но не запомних. Че ако участието не е в тематичен подфорум е за бройкане. Ако/като имам време, бройкам. Полезни мнения. Но безполезните, също не са пренебрежимо малко. Simple Smile Също така има и забавни неща - писани, рисувани или снимани. Simple Smile

едит: Лане, това всъщност е добре. И удобно оправдание. Значи почти "легално" спираме да готвим, дори и да можем. Бачкането в градини и други, също. Е, книжки може да четем, Тайно. Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:34 от Онзи

# 112
  • Мнения: 10 716
   Започна да става интересно !
   Значи, мъжете не може да се интересуваме от кулинарство, работа в градината и отглеждане на цветя, изкуство, литература,пътешествия и др. Мъжките функции се ограничават до интереси за възпитание, образование на деца и тяхното здраве и всяко отиване в страни от тях, съответно споделяне на мнение във форум се възприема като неприемливо.
Ами щом така мислят жените, че трябвало да бъде  ....  Simple Smile

# 113
  • София
  • Мнения: 17 780
Защо да не може?
Според мен всеки, който се интересува от цветя, готвене, образование, фотография, компютри, наука за цветовете, ако щеш и гоблени (че вчера ме поправиха Blush) и т.н., е поне на йота нагоре от този, който умее само да нищи хората и да философства.

# 114
  • Мнения: 2 478
Въобще не обобщавам, а разсъждавам по друг начин, всеки с мисленето си, а именно аз гледам на такива случки, като напълно нормални, Arrow да, ти си харесал първоначално човека, и се уговаряте, виждате, излизате, но гаранции за развитие, и/или че ще си паснете и нещо ще излезе, няма. Всичко е късмет и обстоятелства. Бройкаджии мъже и жени ги оставяме на страна в уравнението.
Moже и два, три пъти да се видите неангажиращо, като ти да излизаш с цел да разнообразиш за себе си, а не че търсиш връзка непременно с човека.
Може, както казваш и с 10-на да излезеш и пак нищо да не излезе, а не че има проблем "в теб". Човек трябва да се наслаждава на живота, да е усмихнат, готин и позитивен, да се обича и уважава, за да го уважват и обичат и другите, а точният човек ще се появи, когато най-малко очакваш и го търсиш. SatisfiedBowtie

О, хич нямам предвид непременно да намериш точния човек, с когото да създадеш семейство, сред тези десет души,с които си ходил на кафе, ама мисля, че е лош знак, ако нито един от тези десет не иска да се видите отново.

Апропо, тук често се коментират редовни първи срещи едва ли не в тризвездни ресторанти на Мишлен, а на практика се оказва виждане на кафе, където общата сметка трудно надвишава 10 лева.
Това се случва с времето, седмиците, месеци общуване, и от самото начало няма как да знаеш ще се получи ли.

Забравяш, че както теб, така и ти "режеш", респективно не "припознаваш" човек в другия, с който искаш да прекарваш време още, и още, да се опознавате и т.н.

При мен никога не е "само" кафе, просто ми е скучно и тъпо. Винаги има хапвания, вечери, обяди, разходки с колата на хубав въздух и природа. Просто обичам и искам да си прекарвам добре. Кафета, център, молове и т.н., са ми втръснали толкова години, и гледам по друг начин да разнообразявам, ако щеш да запаля красавицата си и да отида до друг град "на кафе", за мен е ок, разнообразие и разходка. Ако нещо друго се получи, чудесно, ако ли не - прекарал съм си пак добре. Един контакт и/или познаство не наврежда на никой.

И стига с тези сметки, банално е вече. Много са ми интересни момиченцата и жените, като почнат да ме разпитват на първа, втора среща. Знам, че съм интересен, но е нахално и незряло. Всеки зрял индивид работи, издържа се, оправя се в живота, както може и разбира. Естествено, остават си с питането или получават "базова" информация. Реално, друга и не ги интересува.

Относно "впечатлението" кой какво оставя, и кой е "харесван" или не, както е в реала, така и тук. А за писането във форума, активността и дали някой ме взима или не насериозно, въобще съм се научил с вятърни мелници да не споря и ми е много леко и спокойно.
Вкратце, хората се усещат и без много приказки.
В "реала" получавам и имам уважението на безброй хора, и на тези, от които трябва да го имам, както и те моето, оттук насетне животът си върви.
Всеки търси някаква "стойност" в другия, за да иска да поддържа отношения и познанство, като цяло. В днешния свят тази стойност често е обвързана и с интерес, в което няма лошо, стига да си човек и да си адекватен.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:52 от FragranceFanatic

# 115
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
  Започна да става интересно !
   Значи, мъжете не може да се интересуваме от кулинарство, работа в градината и отглеждане на цветя, изкуство, литература,пътешествия и др. Мъжките функции се ограничават до интереси за възпитание, образование на деца и тяхното здраве и всяко отиване в страни от тях, съответно споделяне на мнение във форум се възприема като неприемливо.
Ами щом така мислят жените, че трябвало да бъде  ....  Simple Smile

Че най-добрите готвачи са мъже. Най-добрите обяснения за хляб със закваска на български са от Ердинч в този форум, а Ердинч е мъж и даже не е българин. Градинарство и цветя също не са само женска работа.

Някои хора вземат себе си и форума твърде насериозно. Не обръщайте внимание и се забавлявайте!

Ако форумът не е за мъже, защото е за майки не би трябвало жени без деца да пишат тук, а има и такива.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:53 от Nevena Virolan

# 116
  • Мнения: 7 006
   Започна да става интересно !
   Значи, мъжете не може да се интересуваме от кулинарство, работа в градината и отглеждане на цветя, изкуство, литература,пътешествия и др. Мъжките функции се ограничават до интереси за възпитание, образование на деца и тяхното здраве и всяко отиване в страни от тях, съответно споделяне на мнение във форум се възприема като неприемливо.
Ами щом така мислят жените, че трябвало да бъде  ....  Simple Smile
Никой не е казал подобно нещо,но ти,си изсмукваш някакви неща от пръстите.Нещо,което също ми е по-приемливо за жена,отколкото за мъж.
Тема на друг разговор е нуждата да се забодеш баш в кокошкарника,че да блеснеш с интересите си в културата,изкуството и т.н.

# 117
  • Мнения: 19 082
но от мъжете- не се е случвало някой да ми направи изключително приятно и добро впечатление, или мнението му да е много полезно. Тоест форумът и да е полезен за мъжете, с многото информация, то мъжете не са ми били полезни във форума.
Тя (HAPPY) е най-важна. Мъжете или трябва да са ѝ полезни с нещо или са нежелани. Даже като четящи сигурно са на неподходящо място. Добре е да уточним женски форум целият bg-mamma ли е или разделите, където се обсъждат женски теми? Защото смисълът на темата е за всичко в bg-mamma, а доводите са като за определени теми.

Естествено, че ще напише за себе си, тя как ги вижда нещата. Доста себично и самодоволно ще е да обобщи мнението на всички жени, да говори от името на всички.

За мен е проблем всъщност, когато се препълни с екземпляри, които прокарват някакви нездрави идеи, говорейки с апломб уж от името на цели групи хора. Десет такива, ако напишат самоуверено, че слънцето изгрява от север, а някой, който не става по изгрев, може да се разколебае в собствените си знания по въпроса. Разбира се, това е много краен пример, но тук има хиляди реални за взаимоотношенията между хората, за здравни въпроси и пр., които могат да разколебаят човек, ако няма жизнен опит, не е информиран, липсват му по някаква причина социални контакти извън виртуалните, където изведнъж попада не на един, а на няколко човека, прокарващи определена идея, повтаряйки и потретвайки. Примерно за аспирина като противозачатъчни - неприятно впечатление ми направи мъж, явно на години, който упорито и уверено твърдеше, че всичките му познати жени са го ползвали като вагинална контрацепция. Ще го прочетат пуберите и ще решат, че е ок, което бе е много ок. Или друг, който, пак по противозачатъчен въпрос, разправяше, че всички жени взимали противозачатъчни, какво да се прави, нямало друг начин за предпазване от нежелана бременност. А има други начини. Мъжът ми ни издържа всички, аз моите пари не си ги харча за издръжка, и така си беше доста преди детето. Дали, ако нямах мъж и някакъв житейски опит, нямаше да ме почовърка дали пък не са прави групичката, която твърди, че мъжът не трябва да демонстрира финанси с плащането на сметката от 2.5 лева за сок, дали нямаше да възприема за нормално, ако ме заюркат да се връщам на работа с едногодишно, защото парите не стигат...

# 118
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Въобще не обобщавам, а разсъждавам по друг начин, всеки с мисленето си, а именно аз гледам на такива случки, като напълно нормални, Arrow да, ти си харесал първоначално човека, и се уговаряте, виждате, излизате, но гаранции за развитие, и/или че ще си паснете и нещо ще излезе, няма. Всичко е късмет и обстоятелства. Бройкаджии мъже и жени ги оставяме на страна в уравнението.
Moже и два, три пъти да се видите неангажиращо, като ти да излизаш с цел да разнообразиш за себе си, а не че търсиш връзка непременно с човека.
Може, както казваш и с 10-на да излезеш и пак нищо да не излезе, а не че има проблем "в теб". Човек трябва да се наслаждава на живота, да е усмихнат, готин и позитивен, да се обича и уважава, за да го уважват и обичат и другите, а точният човек ще се появи, когато най-малко очакваш и го търсиш. SatisfiedBowtie

О, хич нямам предвид непременно да намериш точния човек, с когото да създадеш семейство, сред тези десет души,с които си ходил на кафе, ама мисля, че е лош знак, ако нито един от тези десет не иска да се видите отново.

Апропо, тук често се коментират редовни първи срещи едва ли не в тризвездни ресторанти на Мишлен, а на практика се оказва виждане на кафе, където общата сметка трудно надвишава 10 лева.

Общата сметка може да не надвишава 10 лева, но ако трябва да се плати паркинг, скъп транспорт до мястото, далече е става скъпо.

Редовно пия кафета с непознати, мъже и жени, знаейки, че едва ли някога ще се срещнем в реала отново. Така съм пила кафета с майки, с които съм се запознала от бг-мамма. Не, че не сме се харесали, а просто живеем далече едни от други, единият няма време, после другият. Пиенето на кафета с непознати е един от начините да си поддържам редките езици, които иначе няма къде да говоря, да се разтуша.

# 119
  • Мнения: 10 716
Забелязва се нещо много интересно.
    Написал някой нещо и получава коментар по поста си от няколко човека, мненията на които се припокриват. И се почва една епопея, как не се е разбрало какво иска да каже автора, как грешно се тълкуват думите му, какъв бил дълбокия замисъл и какво е искал да изрази с мнението си, с цитати и референции към предишни постове и такива от други теми. Няма да споменавам как самоотвержено го защитава - като Матросов на амбразурата, подкрепян в тил от дузина подобни автори, за които има специфична дума. Едва ли не, да се прави литературен разбор на мнение от 5 реда, защото написалият го "гений" е останал неразбран от масите, които трябва да "осветли " със своята мисъл и вездесъщо мнение. 
     Това явление се среща в над 75% от темите и вместо полза единствено увеличава ентропията  Simple Smile

# 120
  • София
  • Мнения: 6 308


При мен никога не е "само" кафе, просто ми е скучно и тъпо. Винаги има хапвания, вечери, обяди, разходки с колата на хубав въздух и природа. Просто обичам и искам да си прекарвам добре. Кафета, център, молове и т.н., са ми втръснали толкова години, и гледам по друг начин да разнообразявам, ако щеш да запаля красавицата си и да отида до друг град "на кафе", за мен е ок, разнообразие и разходка. Ако нещо друго се получи, чудесно, ако ли не - прекарал съм си пак добре. Един контакт и/или познаство не наврежда на никой.

И стига с тези сметки, банално е вече. Много са ми интересни момиченцата и жените, като почнат да ме разпитват на първа, втора среща. Знам, че съм интересен, но е нахално и незряло. Всеки зрял индивид работи, издържа се, оправя се в живота, както може и разбира. Естествено, остават си с питането или получават "базова" информация. Реално, друга и не ги интересува.


Недей, бе. Joy
Е са завоюва титлата Бройкач Нр. 1. Laughing

Лане, прав си донякъде, ама не бъди сърдитко, дай да поработим за създаване на енталпия. Simple Smile

# 121
  • Мнения: 47 996
Брррр аспирина го бях забравила

# 122
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 851
Цитат
Мъжете в женски форум
... понякога не са мъже Wink.

Следя една тема от известно време. Потребител/ка понякога се идентифицира като мъж, друг път като жена. Ами да се посочва като "то", обърквам се всеки път да гадая. Grinning

# 123
  • Мнения: 18 315
Видях и аз. Семейство? Thinking

# 124
  • Мнения: 19 969
И аз съм засичала такива, със смесен пол пишат сякаш.
Тайчо ли?

# 125
  • Мнения: 71
Ей, направо да го е страх мъж да пише тука...Simple SmileМъжете влизат по 3 причини.
1.Да си "хванат" нещо... като го играят наранени и тъжни.
2.Да дават съвети от сърце,без задни мисли, просто защото са добри хора.
3.Защото се опитват да разберат половинката  или нейни действия чрез мнения  или отговори на други жени...чрез женския  Ви начин на мислене.
Аз влизах за да разбера дали мисля грешно или влизам във "филм" или нещата са такива ,каквото са...Независимо от резултата.......вече съм окей.. благодарение на мнения или вмъкнати реплики или изпуснати думи...Така че,Благодарско на дамите.

# 126
  • Мнения: 19 969
Спокойно, просто преобладават пишещите жени във форума и е нормално да има повечко "параноя". Има и много четящи и пишещи, които не експонират и влагат чак толкова конспиративност.
Мен лично ме натоварват подобни конспирации да се анализира и пресмята, рови, дебне кой какво бил писал, казал, защо влизал. В някои теми се изумих някои потребителки какви неща дебнат. Но все тая, всеки си шета по акъла.

# 127
  • Мнения: 8 937
И аз съм засичала такива, със смесен пол пишат сякаш.
Тайчо ли?

Тайчо е галеното име на кучето ми. Joy Никъде не се идентифицирам нито като мъж, нито като семейство. От близо 30 години все съм жена. Grinning
Вече в една тема се извиних за подвеждането.

# 128
  • Мнения: 19 969
Извинете, ако съм ви наклеветила, но четох няколко ваши мнения с мъжки род и се обърках. Имаше нещо в парфюмните теми и нещо за сватба как сте се гласил или нещо подобно. Може редактора на телефона да ви играе шега. Smile

# 129
  • Мнения: 8 937
Извинете, ако съм ви наклеветила, но четох няколко ваши мнения с мъжки род и се обърках. Имаше нещо в парфюмните теми и нещо за сватба как сте се гласил или нещо подобно. Може редактора на телефона да ви играе шега. Smile

Аз моля да ме извините, ако съм допуснала техническа грешка. Обичайно проверявам всеки пост, но май ме бъркате с някого. Не планирам сватба, а относно мъжките парфюми - изразих мнение, защото избирах парфюм за половинката си и харесах Mont Blanc Legend Night. Joy

# 130
  • Мнения: X
Я си признайте, че ви се клюкари и толкова. Grinning Хладилници, тигани. Да бе да. В СО не се продават хладилници и тигани. Grinning Няма нищо срамно в това човек (без значение мъж или жена) да го влекат психологически и социoлогически теми и да иска да види мисленето на различни хора, да усети настройките на обществото по разни теми извън климатиците и гумите на старо.
Кажете си като бели хора, че сте тук не, защото случайно сте цъкнали в страни, докато сте търсели най-ниския лихвен процент за ипотека с 10% самоучастие, а защото в женските форуми се приказва повече и повече се нищят житейски въпроси и ви е интересно. Няма нищо лошо в това.

От всичките коментари в темата, този единствен е право в десятката, интелигентен и много точно написан. Досега нито едно такова мнение не съм прочел, много добре си разгадала профила на голяма част от пишещите тук мъже.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 14 547
В интерес на истината, мъжки форум ме насочи към този сайт. Коментираха фрапантни вулгаризми и фантазии,плод на женски изводи. Нямаше крайни квалификации или цинизми, а сърдечно удивление и ирония. Grinning

# 132
  • София
  • Мнения: 17 780
Е да, квалификациите тука си ги изсипват. Joy
Не всички, разбира се.

Мисля, че по- нагоре се визираше Какво-то, която/който преди говореше в мъжки род с циничен изказ, сега говори в женски род с пиперлив изказ.

# 133
  • Мнения: 25 662
Мъж в женски форум,ми е малко като "стара мома в панталони"..
Не мога да възприема подобен индивид на сериозно,ако ще камъни да завалят от небето.
нета.

Защо не? Ако се държи адекватно, мога само да го приветствам.  Simple Smile

# 134
  • България
  • Мнения: 6 217
Не деля съфорумците на мъже и жени.
Но и не участвам в теми за раждане, бременност, менопауза и т. н., за да ми се струва странно присъствието на мъже във форума, който отдавна не е само за майки.
Книги се четат, а филми и сериали се гледат и от двата пола, предполагам и от останалите няколко десетки.
Така че какво значение има кой за какъв се определя.
Леко се обърквам само ако се пише в женски род, а картинката на аватара е на мъж, но живеем в интересни времена, свикнах и с това 🙂.

# 135
  • Мнения: 2 478
Не знам Capi какъв пол е, но се асоциирам с точка 2 от разсъжденията.

Мисля, че написаното от Google76 e ясно за всеки над средно интелигентен. Естествено, че психологията, социологията, нагласите и тенденциите в обществото и света, са интересни за всеки.
Другото за клюкарстване и т.н., не, не ме влече. Плюс това няма и какво, и за какво. Така че, няма какво да "признавам".

МоaрейнД ме подсети за филмите и киното, като цяло, енциклопедия съм. Последните 10-15 години съм изгледал всичко, каквото трябва да се гледа, естествено имам си любими актьори, актриси, филми и т.н., но не съм влизал и писал в темите за кино и филми, както и хардуер, компютри, телефони, защото в друг форум има повече информация и хора по тези теми, или просто така се е случило, не го мисля.Simple Smile

Това за "забиването", нищо не е целево, особено тук във форум, а както дойде. Прави ми впечатление нещо, реагирам и отбелязвам, както и към мен, съвсем нормални неща.
Да не забравяме, че хората тук, са и като хората в реала - някои по притеснителни, други затворени, трети одухотворени, четвърти супер ухилени и майтапчии, пети сдуханяци с проблеми от всякакъв характер, шести не толкова интелигентни, други сравнително неграмотни и/или пишещи с краката си, нищо че форумът е "кежуъл", неформално общуване.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 20:50 от FragranceFanatic

# 136
  • Мнения: 71
Не знам Capi какъв пол е, но се асоциирам с точка 2 от разсъжденията.

Мисля, че написаното от Google76 e ясно за всеки над средно интелигентен. Естествено, че психологията, социологията, нагласите и тенденциите са интересни за всеки.
Другото за клюкарстване и т.н., не, не ме влече. Плюс това няма и какво и за какво. Така че няма какво да "признавам".

МоaрейнДме подсети за филмите и киното, като цяло, енциклопедия съм. Последните 10-15 години съм изгледал всичко, каквото трябва да се гледа, естествено имам си любими актьори, актриси, филми и т.н., но не съм влизал и писал в темите за кино и филми, както и хардуер, компютри, телефони, защото в друг форум има повече информация и хора по тези теми, или просто така се е случило, не го мисля.Simple Smile
Това за "забиването", нищо не е целево, особено тук във форум, а както дойде. Прави ми впечатление нещо, реагирам и отбелязвам, както и към мен, съвсем нормални неща.

Мъж съм....Simple Smile

# 137
  • Мнения: 120
Ехааа колко много мъже имало във форума Sweat Smile
На мен до тук са ми били интересни постовете на един единствен мъж, но или си е сменил ника и снимката или вече не пише в него. Казваше се Labrador или нещо такова не поня вече, Четях му постовете преди години....Grin

# 138
  • Мнения: X
Аз съм си винаги директен и принципен. Възмущенията ти са като на соц лелка в градския транспорт.
За да не ми извъртиш един шамар, както мислиш, че е редно, ще ти направя джентълменска услуга и няма да списвам повече в раздела СО. Wink


Ама да не те видим след една-две седмици пак тука? Grin Joy

# 139
  • Мнения: 2 353
Братане, ти си викинг, който го е страх от косми, не обиждай на лелка да не ти заплющи.

Редактирам. Докато отговоря сте изписали 5 страници, бляхти бързите сте.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 23:26 от Хапка

# 140
  • Мнения: 1 309
В интерес на истината, мъжки форум ме насочи към този сайт. Коментираха фрапантни вулгаризми и фантазии,плод на женски изводи. Нямаше крайни квалификации или цинизми, а сърдечно удивление и ирония. Grinning
А ти как посмя да надничаш в мъжките форуми? Като чета тая тема, явно всяка жаба трябва да си знае гьола. Иначе пак тук можем да прочетем доста мърморене как мъжете не искали да споделят задълженията на жените си. Странна избирателност. Всъщност не е странна де - знаем кое как е.

# 141
  • София
  • Мнения: 17 780
Значи не можеш да четеш. Целта на темата не е да пита дали е окей мъжете да пишат тук, макар че доста хора отговориха на този въпрос (и то ппложително), а да се посмеем с мъжкия образ така, както се смеем за ССФ.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 14 547
В интерес на истината, мъжки форум ме насочи към този сайт. Коментираха фрапантни вулгаризми и фантазии,плод на женски изводи. Нямаше крайни квалификации или цинизми, а сърдечно удивление и ирония. Grinning
А ти как посмя да надничаш в мъжките форуми? Като чета тая тема, явно всяка жаба трябва да си знае гьола. Иначе пак тук можем да прочетем доста мърморене как мъжете не искали да споделят задълженията на жените си. Странна избирателност. Всъщност не е странна де - знаем кое как е.
Причините са комични. Исках да направя подарък на роднина, фен на риболова.Други форуми, са ми препоръчани от мъже, за забавление. Нормално е да се интересувам от теми, в които съм лаик. Аз и от психопати и серийни убийци се интересувам, без да се асоциирам с тях. По тази логика и трезвеничка надниква в ракия ком.JoyJoyJoy

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 01:07 от Viviana91

# 143
  • Мнения: 22
От няколко дни търся тема "Жените в мъжки форум" и не намирам. Въпроса ми е: Вие жените пишете ли по мъжките форуми или само тук?

# 144
  • Мнения: 336
Аз освен бг-мама не знам друг женски форум. Предполагам в началото е бил форум за взаимопомощ от първа необходимост на майките при полагането на елементарни грижи за отглеждането на децата им. С времето обаче мирогледът се е разширил и са започнати да се коментират и други неща. Така търсейки други неща научих за сайта, тъй като има теми за почти всичко от заобикалящия ни живот.

Аз лично следя темите за филми и сериали, тъй като нямат аналог в интернет пространството и отскоро списвам за бг сапунките. Е чат пат се пускам по пързалката и по други теми, но рядко.

Кой, какво и как си мисли си е негова работа. Понякога клавиатурата казва повече отколкото на живо, друг път е обратното. Навремето следях активно форума на един спортен сайт, в който след 5 коментара за мача започваха да се дискутират интересни теми извън спорта. Потребителите, въпреки фенските си пристрастия, си организираха сбирки на живо, но след няколко изцепки на отделни индивиди, срещите секнаха и половината участници напуснаха форума

# 145
  • София
  • Мнения: 971
От няколко дни търся тема "Жените в мъжки форум" и не намирам. Въпроса ми е: Вие жените пишете ли по мъжките форуми или само тук?

Да, пиша. Но то с мъже кво да си говориш?! Коли, футбол, залози, компаньонки, колко са меркантилни жените, политика.... Забавно е с мъжете, но странно защо се усеща завист към жените?! Ей това не ми е приятно! Че също като тук се правят опити за обвиняване на жените във всичко и се търсят отговори защо подягодите не можем да сме безплатни, глупави, мили, с перфектни тела, добри домакини и да прощаваме кофти чертите им без да мрънкаме и да ги приемаме такива несъвършени, но да им повтаряме, колко са страхотни, единствени и неповторими и да не им изневеряваме.... Скука...

# 146
  • Мнения: 18 315
А ние искаме само да ни издържат финансово, домакинската работа 50 на 50, да няма проблем да качим 30 кг. (това винаги е от хормоните) и да са ок секс по веднъж годишно след раждането. Винаги сме били по-скромни, да...
Впрочем, ако някой мъж потвърди, че тези изисквания трябва да се спазват, ще го направим почетен член на форума със сигурност. Wink
Господа, вие сте, кой ще каже, че сме прави и ще грабне титлата? Ама не поотделно изискванията, а само заедно, приемането на 1-2 (което обикновено е налице в двойките) не е достатъчно за жените. Relieved

# 147
  • Мнения: 6 622
Винаги са ми били интересни подбудите на  жените адвокати на мъжете. Не съм виждала мъж никога така яростно и упорито да плюе по собствения си пол. Лорелада, не е конкретно към теб, и в реала съм виждала подобни жени. Обикновено това поведение цели да привлича мъжко внимание, защото те видиш ли не са като другите кокошки..

# 148
  • Мнения: 18 315
Лимонче, вредно е за продължителността на брака да имаме нереални възгледи. А описаните по-горе от мен са такива, нали? Или?

# 149
  • Мнения: 17 407
Обикновено нямат никаква нужда нито от мъжко, нито от женско внимание, въпреки че непрекъснато им се оказва такова.
Искрено съжалявам за лимончето и неговите неоправдани очаквания относно оплюването на човешки същества от противоположния пол. Жени сме, трябва да се държим, пък иначе всяка си знае работата.

# 150
  • Мнения: 6 622
Лимонче, вредно е за продължителността на брака да имаме нереални възгледи. А описаните по-горе от мен са такива, нали? Или?
Разбира се, че са такива. По горе бяха описани и нереалните мъжки възгледи, но все пак не съм срещала мъж, които да обяснява на останалите мъже, колко много грешат с това си мислене.
Дренке , няма нужда да ме съжаляваш и да преиначаваш думите ми. Никъде не съм писала, че задължително трябва да се плюе по противоположния пол, а само, че плюейки по жените не трябва да забравяме, че и ние сме жени.

# 151
  • Мнения: 18 315
Въобще може да не се плюем, а да водим нормална, културна дискусия. Просто обсъждаме, а не се квалифицираме.

# 152
  • Мнения: 17 407
Може да си изведеш глагола оплювам от речника, може и да разбереш, че съществуват жени с преценка за хора, ситуации и отношения, без да им се налага да заемат страна и да защитават своя пол.
Ама не държа, де.

# 153
  • Мнения: 6 622
Това
Въобще може да не се плюем, а да водим нормална, културна дискусия. Просто обсъждаме, а не се квалифицираме.
Противоречи на това :
А ние искаме само да ни издържат финансово, домакинската работа 50 на 50, да няма проблем да качим 30 кг. (това винаги е от хормоните) и да са ок секс по веднъж годишно след раждането. Винаги сме били по-скромни, да...
Впрочем, ако някой мъж потвърди, че тези изисквания трябва да се спазват, ще го направим почетен член на форума със сигурност. Wink
Господа, вие сте, кой ще каже, че сме прави и ще грабне титлата? Ама не поотделно изискванията, а само заедно, приемането на 1-2 (което обикновено е налице в двойките) не е достатъчно за жените. Relieved
И по-горният цитат не е заемане на страна ли? 🤔

# 154
  • Мнения: 17 407
Не, не е.
Не се искат специални умения да си получиш подкрепата и разбирането от другия пол.

# 155
  • Мнения: 18 315
Да заемеш страна в някой спор едва ли изключва културната дискусия. Simple Smile Извинете, оставям ви, пък и няма смисъл някой участник да обсебва темата, нека да се чуят повече мнения и нямам нищо против да противоречат на моето. Simple Smile

# 156
  • На Марс
  • Мнения: 8 716
Доста мнения от мъже прочетох, но нито едно не отговаря на истината а тя е - тука сме единствено да се поклоним на нейно величество ваджайната Simple Smile

# 157
  • Мнения: X
Въобще може да не се плюем, а да водим нормална, културна дискусия. Просто обсъждаме, а не се квалифицираме.

Да, само дето ти си пасивно-агресивна и иронична, иначе уж адвокат на логиката.

И по другите теми се забелязва ехидното ти отношение, обвиняване на жертви на насилие и призиви все жената да се старае, да е секси, да не прави скандали, че мъжът да не изневерява и нещо от сорта. Все в такъв уклон са ти мненията.


Да, това печели точки сред мъжете, безспорно.


пс. И не, не съм мъжемразка, нека не ми се изкривяват думите, защото това мноооого го обичам. Тук нон-стоп думи се преиначават, тези се изкривяват и иронизират, само и само да може опонента да оклепа другия.. Еми, не.
Аз не винаги да заставам на страната на моя си пол, ей така само на групов принцип. И все пак, ВСЕ ПАК!, моето мнение е, че е изключително трудно да си жена, живеем в мъжки свят. Всичките тези изисквания, някои от които стигат до степен, че нещо  на някого си длъжна.  Напр. всички тия неудачници, които мислят, че ако са "добри", разбирай мазни, с жените (nice guy) непременно им се полага секс. Или, че жената съществува, за да изпълнява сексуални желания от всякакъв порядък, иначе да се готви да я предават.. Изобщо, в мислите на хората (от всеки пол) битуват доста странни и различни представи и очаквания за това какво трябва да бъде жената, какво да прави и как да се държи.. Дори тези представи да накърняват достойнството на личността или да я ограничават!
Да, ти имаш избор да отхвърлиш обществените изисквания, въпросът е каква съпротива ще срещнеш от обществото. Трудно е да си жена!

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 08:45 от Анонимен

# 158
  • Мнения: 18 315
Олеле, обвинила съм жертви на насилие? Кога това? Сигурна ли си, че не ме бъркаш с някого? Thinking

# 159
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А ние искаме само да ни издържат финансово, домакинската работа 50 на 50, да няма проблем да качим 30 кг. (това винаги е от хормоните) и да са ок секс по веднъж годишно след раждането.
Къде ги тия жени, които цял живот лежат на гърба на някой горканчо? Според това, което виждам, в почти всяко семейство жената работи, освен ако не е в майчинство. След като и тя работи, е нормално домакинската работа да се разпределя. Жените обикновено качват кила по време на бременност, след което повечето ги свалят. А мъжете не бременеят и въпреки това сред тях има бая дебели. Също така съм забелязала, че много от тях са на мнение, че както и да изглеждат, то имат право на претенции към външния вид на жените. Един вид той може да е с шкембе като в 10 месец, ама жената трябва да е манекенка и с плосък корем.
Права е Лимончето - сред мъжете рядко ще се намери или изобщо няма да се намери такъв, който с наслада да плюе срещу пола си.

# 160
  • София
  • Мнения: 6 308
И все пак, ВСЕ ПАК!, моето мнение е, че е изключително трудно да си жена, живеем в мъжки свят. Всичките тези изисквания, някои от които стигат до степен, че нещо  на някого си длъжна. 
Стига де. Тва сериозно ли? Simple Smile
В 2020 година сме. Жените имат роля навсякъде, на всички нива и по всички параграфи. Айде, да не е 50/50 с мъжете, но процента не е нищожен. И се увеличава. Simple Smile Много мъже го осъзнават, макар и на някои да не им харесва.

# 161
  • Мнения: 18 315
Точно така, Ла Сомбра, и аз се чудя къде са. Не мисля, че в реала жените процедират така. Но във форума се обяснява на другите жени, че това е нормалното положение и ако те не изискват подобни неща от мъжа си, значи са се прецакали. Според мен това е лоша услуга. Ако някоя млада и неопитна жена слуша форума и изисква чудеса от мъжа си, а той не ги извърши, ще си развалят отношенията за нищо. Аз винаги съм казвала да се гледа реално на нещата.

# 162
  • Мнения: X
Скрит текст:
От няколко дни търся тема "Жените в мъжки форум" и не намирам. Въпроса ми е: Вие жените пишете ли по мъжките форуми или само тук?

Да, пиша.
Но то с мъже кво да си говориш?! Коли, футбол, залози, компаньонки, колко са меркантилни жените, политика.... Забавно е с мъжете, но странно защо се усеща завист към жените?! Ей това не ми е приятно! Че също като тук се правят опити за обвиняване на жените във всичко и се търсят отговори защо подягодите не можем да сме безплатни, глупави, мили, с перфектни тела, добри домакини и да прощаваме кофти чертите им без да мрънкаме и да ги приемаме такива несъвършени, но да им повтаряме, колко са страхотни, единствени и неповторими и да не им изневеряваме....
Не, не влизам, Вече, в мъжки форуми.Заради гореизброеното....
Очи в очи никога не съм чула нищо такова.
Обикновено простака си личи, без значение дали пише в женски или мъжки форум.От себе си не може да избяга...

# 163
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Точно така, Ла Сомбра, и аз се чудя къде са. Не мисля, че в реала жените процедират така. Но във форума се обяснява на другите жени, че това е нормалното положение и ако те не изискват подобни неща от мъжа си, значи са се прецакали. Според мен това е лоша услуга. Ако някоя млада и неопитна жена слуша форума и изисква чудеса от мъжа си, а той не ги извърши, ще си развалят отношенията за нищо. Аз винаги съм казвала да се гледа реално на нещата.
Във форума се обяснява най-вече, че поради евентуална бременност, раждане и отглеждане на деца, у нас предимно от майката (за което са обсъждали и са се съгласили двамата), мъжът трябва да е в състояние да осигурява семейството. И това му е работата, след като го е създал. Отглеждането на дете в продължение на 2 или три години също е работа, и то нелека, макар у нас да се подценява и да не се приема като такава. Неслучайно детегледачките взимат доста пари, ама ако е собствената жена - нищо не прави. Изключая известните бръмчалки, аз не знам да има жени, които дори да имат финансова възможност да не работят поради една или друга причина, ще предпочетат да седят за украса и да затъпяват постоянно, докато годините си минават.
От друга страна, защо пропускаш претенциите на голяма част от мъжете към жените? Хем да работят наравно с тях, хем да поемат домакинството и децата напълно, хем да изглеждат еди-как си. Гледай реално.
Стига де. Тва сериозно ли? Simple Smile
В 2020 година сме. Жените имат роля навсякъде, на всички нива и по всички параграфи. Айде, да не е 50/50 с мъжете, но процента не е нищожен. И се увеличава. Simple Smile Много мъже го осъзнават, макар и на някои да не им харесва.
Тя говори по-скоро за неписаните очаквания към жените, наложени преди векове от стереотипи и налични и днес въпреки значителните промени, които са настъпили в живота на хората в сравнение с преди.

# 164
  • София
  • Мнения: 6 308

Тя говори по-скоро за неписаните очаквания към жените, наложени преди векове от стереотипи и налични и днес въпреки значителните промени, които са настъпили в живота на хората в сравнение с преди.
Е...нормално, донякъде. Simple Smile
Мога да си сготвя и да си направя салатата не по-зле от коя да е жена, даже може и по-добре. Но е по-гот жена да ти го направи. Laughing
Но за стереотипа съм съгласен. По същата логика, той сочи, че мъжа е смотан бастун, който има единствената цел да дерибейства и да тормози жените. Което не пречи, от доста време нещата да се променят и по този параграф. Simple Smile
Има много какво да се желае и в двете посоки. Laughing

# 165
  • Мнения: 2 478
Доста мнения от мъже прочетох, но нито едно не отговаря на истината а тя е - тука сме единствено да се поклоним на нейно величество ваджайната Simple Smile
Не се "кланям" на никой.
"Ваджайната" е спътник, дясна ръка на "колеца", "жезъла", нищо повече. С нея, без нея, все тая. Или стига да си стигнал до това умствено, психическо и житейско мислене, и развитие. Да, по-е добре с нея, но няма да ми се свърши светът без нея, сещаш ли се, щото повечето само главоболия биха ти носили, особено в съвременния свят и сегашното поколение 24-36-38 годишни. Smirk

# 166
  • Мнения: 30 802
Точно така, Ла Сомбра, и аз се чудя къде са. Не мисля, че в реала жените процедират така. Но във форума се обяснява на другите жени, че това е нормалното положение и ако те не изискват подобни неща от мъжа си, значи са се прецакали. Според мен това е лоша услуга. Ако някоя млада и неопитна жена слуша форума и изисква чудеса от мъжа си, а той не ги извърши, ще си развалят отношенията за нищо. Аз винаги съм казвала да се гледа реално на нещата.

По-скоро обясняваме на младите жени, че ако изискват и очакват едни неща в брака, то нещата ще са по-леки и гладки. Но! номерът е да ги изискват от мъж, който може да ги даде с лекота. А не да хванат някой, дето едвам душа носи или е лекомислен, а после да се опитват да правят от него способен мъж.

А иначе моята позиция е - защо аз да се мъча и тичам за неща, които мъжът може да свърши с лекота? И особено е неприятно, ако мъжът отстрани тъничко натиска на жената копчетата, а тя ходи да се доказва.

Аз лично съм безразлична към смислените, но си признавам, че се забавлявам с инсели, спиндермаани и чичаци-мизогини.

# 167
  • Мнения: X
Точно така, Ла Сомбра, и аз се чудя къде са. Не мисля, че в реала жените процедират така. Но във форума се обяснява на другите жени, че това е нормалното положение и ако те не изискват подобни неща от мъжа си, значи са се прецакали. Според мен това е лоша услуга. Ако някоя млада и неопитна жена слуша форума и изисква чудеса от мъжа си, а той не ги извърши, ще си развалят отношенията за нищо. Аз винаги съм казвала да се гледа реално на нещата.

Аз като мъж адмирирам мненията на Lorelada.Изключително разумни и балансирани. С мантри от сорта- мъжа е длъжен да .... или жената е длъжна да.... не се поддържат хармонични отношения. Трябва компромиси и баланс. На всеки може да се случи да изпадне в някаква ситуация, да загуби временно доход  , семейството е , за да си партнират двамата и когато единият даде назад,другия да го подкрепи. А не да му опява какво бил длъжен.

Ако някое младо момиче наистина гледа оттук, сигурно никога няма да се ожени, или ще чака Григор Димитров да и предложи.

Семейство се прави от двама души и двамата са еднакво длъжни да го обезпечат - финансово и емоционално.

# 168
  • Мнения: 30 802
Имам дежа вю относно репликата за Григор Димитров. Някои мъже-потребители не са мръднали на йота от мнението си с години.

Иначе последните проучвания твърдят, че човек живеел по-щастливо като сингъл, отколкото в недостатъчно добра или неутрална връзка. Тоест ако някое момиче вземе "реален" мъж, то си е направо сдухващо и камък на шията.

Имам две дъщери и смятам да ги науча въобще да не влизат в руслото "от кал да е- мъж да е", а ако не могат да намерят топ екземпляр, да си стоят щастливо сингъл.

А и е много важно мъжът да даде назад само като изключение, а не като правило. По принцип трябва да има сили да върви напред, поне едно 20 години. Обаче ако е мъжленце, фантазьор-депресар, то с искането си за "подкрепа" може да изсмуче жената като вампир.

# 169
  • Мнения: 6 966
Според мен все пак (оле, сега ще ме изядете) балансът е леко изместен в посока мъжа, защото като цяло в повечето случаи той си е силната половинка и това не е само на приказки, и не става дума само за смяна на бушони и мъкнене на дивани, а като цяло. Просто вие се изморявате по-бавно от нас, имате повече енергия и държите повече на голямо напрежение. Затова са ми странни разни семейни модели (мисля, че това вече изчезва в интерес на истината), в които и двамата работят, но после всичко останало се поема от жената, а мъжът си "почива" все едно от двамата само той е изморен. Някъде из някаква друга тема бях писала полу-хумористично как с МП ремонтираме хола и аз "помагам" - хем моето е по-лесно, хем аз се изморих и отседнах с бг-мама към 2 часа преди той да започне да дава признаци на умора и докато аз каталясала наливам кафе, той си припява "Сега ще те залепя" на тапетите. И не е да съм дроб сърма - имаме сходна физическа подготовка даже моята е малко по-усилена. Мъжът си е мъж. Затова ми е нормално, логично и тн, в крайна сметка той да поема малко повечко от натоварването и да улесни, където може, девойката си. Не задължително финансово, а попринцип - ежедневно в натоварването.

# 170
  • Мнения: X
Имам дежа вю относно репликата за Григор Димитров. Някои мъже-потребители не са мръднали на йота от мнението си с години.

Иначе последните проучвания твърдят, че човек живеел по-щастливо като сингъл, отколкото в недостатъчно добра или неутрална връзка. Тоест ако някое момиче вземе "реален" мъж, то си е направо сдухващо и камък на шията.

Имам две дъщери и смятам да ги науча въобще да не влизат в руслото "от кал да е- мъж да е", а ако не могат да намерят топ екземпляр, да си стоят щастливо сингъл.

А и е много важно мъжът да даде назад само като изключение, а не като правило. По принцип трябва да има сили да върви напред, поне едно 20 години. Обаче ако е мъжленце, фантазьор-депресар, то с искането си за "подкрепа" може да изсмуче жената като вампир.

Щастливото сингъл и то е до време. В 20те и 30те, може и така да е. Оттам нататък не мисля, но то си е до характер и не може да се генерализира за всички. Самотата обаче ще започне да взема своето в един момент от възрастта, и човек би се замислил дали не е било по-добре да направи компромис с нещо,отколкото да чака мъжа Супермен или Суперуоман.

И аз така си мислех като бях на 20 , но сега на 28 си промених мисленето за някои неща - едно от които е , че човек не бива да взема житейски решения с представата, че винаги ще е на възрастта ,на която е в момента.

# 171
  • Мнения: 30 802
Ma каква самота в ерата на социални медии, всякакви клубове? Щастливо сингъл може да си и до 60+. Една раница, планината, туристическа група и пей сърце. В добра форма, свобода и малко ангажименти. А не да си влачила 30 години нещо инертно и неставащо до себе си и да си амортизирана и заразена от депресия.

И с какво ще ти помогне тоя полвинчат мъж, като стане трудно? Че той на младини е мрънкал за "подкрепа", какво остава като стане пенсионер. Още по-голям камък на шията. В смисъл, по-яко е женска туристическа група от стари моми, отколкото депресар на дивана у дома за "компания", да не си сама.

Впрочем мъжете, ставащи за брак, не са супермени, просто са нормални. Другите са суб-нормални. И пак лъжем младите момичета, че са нормални, и опъването е нормално и това е животът. Някоя ще се излъже да вземе муньо и да си го влачи, да не била сама.

# 172
  • Мнения: 19 082
Въобще може да не се плюем, а да водим нормална, културна дискусия. Просто обсъждаме, а не се квалифицираме.

Да, само дето ти си пасивно-агресивна и иронична, иначе уж адвокат на логиката.

И по другите теми се забелязва ехидното ти отношение, обвиняване на жертви на насилие и призиви все жената да се старае, да е секси, да не прави скандали, че мъжът да не изневерява и нещо от сорта. Все в такъв уклон са ти мненията.


Да, това печели точки сред мъжете, безспорно.


пс. И не, не съм мъжемразка, нека не ми се изкривяват думите, защото това мноооого го обичам. Тук нон-стоп думи се преиначават, тези се изкривяват и иронизират, само и само да може опонента да оклепа другия.. Еми, не.
Аз не винаги да заставам на страната на моя си пол, ей така само на групов принцип. И все пак, ВСЕ ПАК!, моето мнение е, че е изключително трудно да си жена, живеем в мъжки свят. Всичките тези изисквания, някои от които стигат до степен, че нещо  на някого си длъжна.  Напр. всички тия неудачници, които мислят, че ако са "добри", разбирай мазни, с жените (nice guy) непременно им се полага секс. Или, че жената съществува, за да изпълнява сексуални желания от всякакъв порядък, иначе да се готви да я предават.. Изобщо, в мислите на хората (от всеки пол) битуват доста странни и различни представи и очаквания за това какво трябва да бъде жената, какво да прави и как да се държи.. Дори тези представи да накърняват достойнството на личността или да я ограничават!
Да, ти имаш избор да отхвърлиш обществените изисквания, въпросът е каква съпротива ще срещнеш от обществото. Трудно е да си жена!

На мен са ми много странни такива адвокатки, защото изглежда крайната цел е да получат някакво липсващо им мъжко внимание, одобрение, ако щеш, да покомуникират с мъже.

Естествено, изхождам от собствения си опит. Аз като получавам от мъжа ми внимание, макар и не винаги одобрително, във виртуала въобще не ми се занимава да търся мъжко такова. Липсва ми по-скоро женска комуникация, тип кокошарник, и затова търся такава. Може и в реала да я получавам, но трябва да се ангажирам и да отделя твърде много време за целта, живеем сравнително далеч от по-социалните средища, където може да срещна лесно хора с близък до моя манталитет и пр.
 А пък жена, която така адвокатства на мъжете, сигурно си има и комшии, колеги, клиенти в магазина, случайни минувачи дори (освен личния мъж, който, подразбира се, я обожава и обсипва с внимание), на които може да адвокатства, да ги разбира, да им съчувства, да получи вниманието и одобрението им... Обаче, абсолютно алтруистично, тези неизтощими радетелки на мъжкото добруване се раздават и във виртуала.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 10:14 от bubanka

# 173
  • Мнения: 17 407
Претенциите на мъжете към жените и обратно идват от нереални и разминаващи се разбирания за съвместен живот, отнесено един към друг, така че няма смисъл да го обръщате пак на война между половете.

# 174
  • Мнения: X
Ma каква самота в ерата на социални медии, всякакви клубове? Щастливо сингъл може да си и до 60+. Една раница, планината, туристическа група и пей сърце. В добра форма, свобода и малко ангажименти. А не да си влачила 30 години нещо инертно и неставащо до себе си и да си амортизирана и заразена от депресия.

И с какво ще ти помогне тоя полвинчат мъж, като стане трудно? Че той на младини е мрънкал за "подкрепа", какво остава като стане пенсионер. Още по-голям камък на шията. В смисъл, по-яко е женска туристическа група от стари моми, отколкото депресар на дивана у дома за "компания", да не си сама.

Впрочем мъжете, ставащи за брак, не са супермени, просто са нормални. Другите са суб-нормални. И пак лъжем младите момичета, че са нормални, и опъването е нормално и това е животът. Някоя ще се излъже да вземе муньо и да си го влачи, да не била сама.

Въпрос на гледна точка - няма универсално вярно и грешно. Всеки си решава според характера - затова е  интересно да видят различни гледни точки.

# 175
  • Мнения: 30 802
O, има - повечето жени искат повече почивка, не да им се измислят абсурдни задачи и те да търчат запръхтени като коне. Има си и един базов минимум на спокойствие и предсказуемост.

Сещам се за ония мачовци от Размяна на съпруги, дето все едно нарочно си държаха жената да е на пета, да не се отпуска. Това е тиранично и токсично поведение.

# 176
  • Мнения: 677
Жените са по-нисши от мъжете. Длъжни са да слугуват и угаждат. И да си мълчат.
Научно доказани са тези неща, не знам какво ми спорите тук.

...

И малко по-сериозно: има толкова големи разминавания в моделите сред различните култури, общества, семейства и т.н , че не може да се обобщава. Има както много разглезени мъже, така и много разглезени жени. Хора, които са свикнали да получават и го изискват от другите. Колкото и да са много, все пак са малцинство... все още.

А относно баланса: според мен се движи в полза на жените. В по-развитите общества вече е в полза на жените, в по-неразвитите - не съвсем

# 177
  • Мнения: 30 802
Баланса на кое?

Аз съм съгласна, че мъжете са по-висши. И затова от тях трябва да се очаква повече.

# 178
  • Мнения: X
Може би разнообразието на типажи е  голямо. Но поне от прочетеното дотук, имат една свързваща черта - това, че почти без изключения се изживяват като типичен представител на мъжкото съсловие изобщо. И ако тука пишеха благородни девици, непомирисвали мъж през живота си, можеше и някоя да вземе та повярва, че след като Х твърди нещо, значи всички мъже мислят или правят така. Но все пак форумът е за майки, някои от които с по 3 и повече деца вече,  и някак не минава номерът, че въпросният Х е официален представител и говорител на целия мъжки род.

# 179
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Жените са по-нисши от мъжете. Длъжни са да слугуват и угаждат. И да си мълчат.
Научно доказани са тези неща, не знам какво ми спорите тук.

...

И малко по-сериозно: има толкова големи разминавания в моделите сред различните култури, общества, семейства и т.н , че не може да се обобщава. Има както много разглезени мъже, така и много разглезени жени. Хора, които са свикнали да получават и го изискват от другите. Колкото и да са много, все пак са малцинство... все още.
Горното сега може да мине за шега, а изреклият го сериозно дори да бъде съден в някои страни.
Обаче, случайно или не, същото е важало до неотдавна в почти всички общества - знаеш, че е трябвало жените да се борят за елементарни права. Не знам поради религиозни глупости или други идиотски причини.
Сирен, колко да са висши арабите примерно, на които предимството и имането е основно късмет? И друго се наблюдава - мнозина искат да ги приемат за по-висши, ама и бягат от отговорностите, които вървят с това, което не им пречи да се държат със самочувствието, че са по-висши.

# 180
  • Мнения: 30 802
Абе общо взето борбата е на кой от двата пола да му е "широко около врата". Кой да си гони мечтите и по-големи и впечатляващи резултати и кой да се задоволи да е поддържащ персонал. В повечето случаи мъжът получава тази привилегия. И е много гадно ако мрънка, че това било натиск и изискване.

# 181
  • Мнения: X

Тя говори по-скоро за неписаните очаквания към жените, наложени преди векове от стереотипи и налични и днес въпреки значителните промени, които са настъпили в живота на хората в сравнение с преди.
Е...нормално, донякъде. Simple Smile
Мога да си сготвя и да си направя салатата не по-зле от коя да е жена, даже може и по-добре. Но е по-гот жена да ти го направи. Laughing
Мога да се издържам и да печеля не по-зле от кой да е мъж, дори може би по-добре.Но е гот мъжа да го прави!  Smiley

Жените са по-нисши от мъжете. Длъжни са да слугуват и угаждат. И да си мълчат.
Научно доказани са тези неща, не знам какво ми спорите тук.
Мъжете са по-висши от жените.Длъжни са да печелят и издържат семейството.И да мълчат, ако искат мир и любов.
Научно доказани са тези неща....

------------------------------------------------------------------------------
Ами, на мен супер ми звучат аналогичните реплики.
Та, да влизат мъжовете в час....Smiley

# 182
  • София
  • Мнения: 17 780
А защо темата се е превърнала в изисквания на жените към мъжете? Което е нещото, което пали потребителите и винаги се стига до припирни и лични нападки.
Лорелада не я сдържа. Иронично, все натам бие.  На жената й изневерили- подиграва се. Жените кажат, че не искат мухльо- тирада за неоправданите женски изисквания. Мъжете кажат, че жените са по- нисши- мълчи като пукал.
Някакъв комплекс ли е, или се крие мъж зад профила, не знам, но изказванията са не просто необективни, а пропити с неприязън към женския пол.

Защо завъртя натам темата с поста си? За да стане джангър ли, а ти да стоиш на сянка. Подличко.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 16:07 от The Catcher in the Rye

# 183
  • Мнения: 30 802
Е как - ако няма с какво друго да се състезава с другите жени, се състезава с ниски изисквания. И така привлича мъжко внимание, или поне се надява.

# 184
  • Мнения: 17 407
Или просто не изпитва нужда да се състезава, хехе. Възгледи, присъщи по-скоро за предучилищната възраст за съжаление оформят мирогледа на маса жени с претенции да са високооценявани.

# 185
  • Мнения: 30 802
Ами аз не разбирам къде е логиката жена да има ниски изисквания към мъжете. Нали тогава има опасност да се събере с некачествен мъж, а това е ужас...или по-скоро на хартия се прави, че има ниски изисквания и че е "пич", но реално не допуска отрепки или некачествени до себе си (а там не може да се докаже защо го е отхвърлила).

Както и в тоя форум - всички се кълнат, че не са гледали състоянието на мъжете си, ама и никоя не се е взела с бохема-уличен музикант.

# 186
  • София
  • Мнения: 6 308

Мога да се издържам и да печеля не по-зле от кой да е мъж, дори може би по-добре.Но е гот мъжа да го прави!  Smiley

Ок, де. Редно е да има реципрочност. Едното, не изключва другото. Simple Smile

А защо темата се е превърнала в изисквания на жените към мъжете?

Мъжете кажат, че жените са по- низши-

Защо завъртя натам темата с поста си? За да стане джангър ли, а ти да стоиш на сянка. Подличко.
Обикновено е така, не само тук и сега, Simple Smile

Къде, това? Само един го каза и то определено не беше сериозно.

Надали.

Е как - ако няма с какво друго да се състезава с другите жени, се състезава с ниски изисквания. И така привлича мъжко внимание, или поне се надява.
Глупости. Laughing
Както и в тоя форум - всички се кълнат, че не са гледали състоянието на мъжете си, ама и никоя не се е взела с бохема-уличен музикант.
Не се мери само със собствен аршин. Свят, голям и шарен, хора всякакви. В т.ч. и жени и мъже. Simple Smile

# 187
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Аз не деля хората по пол, а на личности. За мен е непонятно как титуловаш мъжа си Мунчо и очакваш с изявена неприязън той да се държи като Дон Жуан? С антипатия ли създавате деца и живеете с омразния пол? Ще допълня Siren, очакват ангажименти от мъж, без прецизен и логичен избор. Шушумига няма да се трансформира в Superman. Отново ще отворя кутията на Пандора, с твърдението, че по - заблудени и глупави същества от НЯКОИ жени, няма.В някои теми срещнах изумително невежество и непознаване на елементарна психология. В реала виждам тенденция за упорито преследване на спонсори. След несполучлива консумация, "жертвата" оплюва мъжкия пол.  Защитавам мъже, с качества, защото познавам такива. Общуването е леко и приятно. А жените, "адвокатсващи" на мъжете не търсят, а получават кавалерско, мъжко отношение. Не ми се е налагало да налагам ултиматуми, да театралнича или да кроя интригантски планове, за постигане на меркантилни цели. Мисля, че не познавате мъжете, а изводите от лични трагедии са подвеждащи. Неуместо е и да се идеализират. Естествено, че има и опасни и вредни. Но те не са обобщаващи за пола.  Типичното, женско изобилие  от емоции често е пречка за обективни преценки.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 15:29 от Viviana91

# 188
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не би трябвало да се налага да адвокатстват, за да получават такова отношение. Както сама каза, има мъже и мъже. Точно като тях жените виждат техни недостатъци и съответно ги казват. Защо те да могат да твърдят, както напоследък срещам тук, та даже и от един 22-годишен недорасляк, че жените били коври и мързеливи златотърсачки, а жените да си траят, като виждат, че някой е мухъл или златотърсачка в мъжки род? Като нещо ми се вижда нередно и несправедливо, го казвам, хич не ми дреме за това, дали от въпросния, на когото съм опонирала, ще получа някакво си отношение.

# 189
  • На Марс
  • Мнения: 8 716
Мога да се издържам и да печеля не по-зле от кой да е мъж, дори може би по-добре.Но е гот мъжа да го прави!  Smiley

Усещам, че искаш да ме почерпиш Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 6 308
Скрит текст:
Аз не деля хората по пол, а по личности. За мен е непонятно как титуловаш мъжа си Мунчо и очакваш с изявена неприязън той да се държи като Дон Жуан?Ще допълня Siren, очакват ангажименти от мъж, без прецизен и логичен избор. Шушумига няма да се трансформира в Superman. Отново ще отворя кутията на Пандора, с твърдението, че по - заблудено и глупаво същество от НЯКОИ жени, няма.В някои теми срещнах изумително невежество и непознаване на елементарна психология. В реала виждам тенденция за упорито преследване на спонсори. След несполучлива консумация, "жертвата" оплюва мъжкия пол.  Защитавам мъже, с качества, защото познавам такива. Общуването е леко и приятно. А жените, адвокатсващи на мъжете не търсят, а получават кавалерско, мъжко отношение. Не ми се е налагало да налагам ултиматуми, да театралнича или да кроя интригантски планове, за постигане на меркантилни цели. Мисля, че не познавате мъжете, а изводите от лични трагедии са подвеждащи.Типичнито женско изобилие  от емоции често е пречка за обективни преценки.
Леееле. Що сама викаш, ела кривак по гърба ми? Joy

# 191
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Защото, врага не е в моето легло. Grinning

# 192
  • София
  • Мнения: 17 780
Впрочем, много е тъжно за жена, качила 30кг, да не ти идва първо наум "егати, тази си е прецакала тялото, тежко й, може и да не ги свали" (ако са хормони), а първото, което ти хрумва да е, че няма да може да задоволява визуалните претенции на мъжа си. Никой никому не е придатък и кофти последиците са си на първо място за човека, не в услуга на другите.

И аз получавам кавалерско отношение и съм получавала от- до и от мъже, които са ми дружки само за карти. Затова НЕ защитавам кофти мъже. Видяла съм нормални, следователно другите са ми неприятни. Така логично ли е? Защото за мен е напълно логично. Що си пишете сценарии самички и ги прокарвате като факти, никога няма да разбера.

Апелирам темата да си влезне в рамките и около тях, ако не в коловоза, в който е зададена. Тя е за мъжете във форума, не за това колко са лоши, меркантилни и изтормозени жените. Лорелада, ако желае да си направи тема в стил "моята борба с малоумното женско съсловие", нека си направи, вместо тънко тънко да подклажда спорове тук.

Нека темата си остане в друго настроение Simple Smile

Пропуснала съм един образ. Що не свиркате.
Селското момче vs Повелителят на жълтите павета с баба реститутка или проститутка, както дойде. Общото между тях е, че познават София по- добре от всьо и вся и само могат да съжаляват всичко живо отвъд МанЛи и Парламента, чак до Младост и Люлин. И двамата търсят непременно софиянка, с която да си подхранят чувството за престиж. Но да гребе наравно с тях.

Нещо не ми се получи редакцията на предния пост.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 15:09 от The Catcher in the Rye

# 193
  • Мнения: 30 802
Аз примерно не знам какво изобщо правят жълтопаветниците във форума. Не е ли там много хай левълът, изобщо имат ли драма в живота, или минават да наплюят селяните...

# 194
  • Down south
  • Мнения: 7 705
Лак вървят бойните действия между двата лагера? Надмощие?

Ще се върна да чета. Темата е забавна.

# 195
  • София
  • Мнения: 17 780
Жълтопаветниците всъщност са жълтосъветници. Споделят проникновените си тайни с простолюдието. Нещо като про боно кейсове. Laughing

Защо ми изтрихте цитата за двамата потребители. Беше много показателен според мен Stuck Out Tongue Единият се бъзика, другият скача да му обяснява, че той на никого не се кланя в тоя живот. : )

# 196
  • София
  • Мнения: 6 308


Апелирам темата да си влезне в рамките и около тях, ако не в коловоза, в който е зададена. Тя е за мъжете във форума, не за това колко са лоши, меркантилни и изтормозени жените.

Нека темата си остане в друго настроение Simple Smile

Скрит текст:
Пропуснала съм един образ. Що не свиркате.
Селското момче vs Повелителят на жълтите павета с баба реститутка или проститутка, както дойде. Общото между тях е, че познават София по- добре от всьо и вся и само могат да съжаляват всичко живо отвъд МанЛи и Парламента, чак до Младост и Люлин. И двамата търсят непременно софиянка, с която да си подхранят чувството за престиж. Но да гребе наравно с тях.



Хубу де, кой я извади? Simple Smile
Ако не ства иначе, очертай ги и придържане само към тях. А и мъжете не са безкрайно много, та може и един списък и почвате:
- тоя е селски бек
- тоя е мижитурка
- тоя е муньо
- тоя е бройкаджия
- тоя за нищо не става.......и т.н. и т.н. Laughing

Скрит текст:
Това пък защо. Подобни мераци има и при двата пола. Simple Smile

# 197
  • София
  • Мнения: 17 780
И около тях, Онзи. Не държа да има някаква специална цензура, ама не и да става битка бой.

Не, това със списъка е обидно. Теб пък са те споменали от положителните образи, какво се палиш Laughing
Абе, пишете каквото щете, само да не е мъже срещу жени, че вече се начетох/ме на такива теми.

Скрит текст:
Според мен (и ако не е трито междувременно, тъй като не бях влизала), Лорелада я извади с твърдението, че жените имат много претенции към мъжете и искат да ги издържат. Беше си офф топик и от там тръгнаха няколко страници изтъкване, затапване и спорове.

# 198
  • Мнения: 18 315
Отговорих на пост, в който се твърдеше противоположното на скрития ти текст, Кетчи. Хайде остави Лорелада. Млъквам.... Joy

# 199
  • Мнения: 6 622
Да, де да. Ама противоположното си беше по темата, а твоя пост не.

# 200
  • София
  • Мнения: 17 780
Оставила съм я. Нещо може да си се объркала.

# 201
  • Мнения: 6 966
Покрай този форум седя и се чудя какво ще правя, ако някой ден се наложи да тръгна по срещи. Как само ще я оплескам... още на въпроса с трудовия стаж ще изпадна, защото докторантурата не се води трудов стаж. Ми, ако реши, че съм твърде учена за него? Ама същевременно твърде глупава, че изобщо съм се хванала да правя докторантура. Обмислям да кажа, че съм живяла досега в... в... Перу. И затова не ми признават тук трудовия стаж, а там съм била... wellness administrative office manager with CEO, сиреч нещо, за което никой няма да пита какво е, а и да пита, все ще скалъпя. Grinning Ох, чакай малко. То това не било интервю за работа, а романтична среща, пардон, че забравих.

# 202
  • Мнения: 19 082
Аз примерно не знам какво изобщо правят жълтопаветниците във форума. Не е ли там много хай левълът, изобщо имат ли драма в живота, или минават да наплюят селяните...

То тъкмо човек да си помисли, че някой, обиждащ го на провинция, е жълтопаветник, и се оказва, че е с доста селски бекграунд - баби, доящи кози и "пастьоризиращи" мляко на огнището, и хората в обкръжението му масово са като извадени от вестник "Лична драма" и предаванията на Карбовски.

# 203
  • Мнения: 5 273
Жените са по-нисши от мъжете
Нисши, нисши, пък само с една пола и висок ток могат да изкарат мнозинството от тях извън релси. Не се оплакваме, де, да не ме разбере някой неправилно. Relaxed

# 204
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
То тъкмо човек да си помисли, че някой, обиждащ го на провинция, е жълтопаветник, и се оказва, че е с доста селски бекграунд - баби, доящи кози и "пастьоризиращи" мляко на огнището......

А, нашите баби са модерни и веган, суровоядки. Как ми се иска да имам баба на село да ми праща козя пастърма и сурово мляко, ама няма! А за огнище си мечтая отдавна. Усещането за суха горещина е неописуемо и никой климатик не може да го пресъздаде  Сега е модерно да се живее в провинцията и особено на село.

А жълтите павета. Ах, как сладко се пързаляхме на тях. Поне 5-10 пъти така съм се хлъзгала, че щях да падна.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Nevena, столицата нали обединява няколко села? При нас има "екзотични" квартали (бивши села).Вместо схлупени колиби имат цели кооперации, с цел туризъм. Grinning

# 206
  • София
  • Мнения: 6 308
И около тях, Онзи. Не държа да има някаква специална цензура, ама не и да става битка бой.

Не, това със списъка е обидно. Теб пък са те споменали от положителните образи, какво се палиш Laughing
Абе, пишете каквото щете, само да не е мъже срещу жени, че вече се начетох/ме на такива теми.

Скрит текст:
Според мен (и ако не е трито междувременно, тъй като не бях влизала), Лорелада я извади с твърдението, че жените имат много претенции към мъжете и искат да ги издържат. Беше си офф топик и от там тръгнаха няколко страници изтъкване, затапване и спорове.
Няма начин, война винаги ще има. Мъже - жени, гражданин = селянин, добър - лош, умен = глупав, харесващ едно = харесващ друго и пр. Сценариите, всеки ги пише в главата си, но при режисирането нещо се губи. Laughing         
 И нерядко филма е или тъп или смешен.

Не се паля, не търся и одобрение, не ми е важно. И се стремя да съм максимално обективен, независимо, че вдигам дъската на тоалетната чиния. Laughing Но ми стана любопитно, та затва надничам. Още повече днес бях офис-мен, та и време имах да бльонея в междучасията. Simple Smile

# 207
  • Мнения: 6 966
То вдигането ясно, ама после пускаш ли я обратно? Grinning

# 208
  • София
  • Мнения: 17 780
Нека филмът е само смешен тогава без hard feelings Simple Smile

Как минахте на млякото? Надявам се да не е от моя пост, щото беше за конкретни персонажи, които си мислят, че са преминали Рубикон и оттук насетне ще завладяват столицата, докато "падне". Иначе, и аз бих искала да имам роднини, които са баш на село, рядко ми се отдава възможност да ям "домашна" храна.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Онзи, не е война, спор да има. За някои са жизненоважни, с клюките и сериалите. Ориента е в офанзива на съзнанието. Joy

# 210
  • София
  • Мнения: 6 308
То вдигането ясно, ама после пускаш ли я обратно? Grinning
Бе, имам желание, но забравям понякога. Признавам си без бой и порицаване. Simple Smile
С дребосъка се подсещаме взаимно. Simple Smile

То тъкмо човек да си помисли, че някой, обиждащ го на провинция, е жълтопаветник, и се оказва, че е с доста селски бекграунд - баби, доящи кози и "пастьоризиращи" мляко на огнището,
Мче кво лошо има? Simple Smile Ако докопам подобна храна, се тая как.

# 211
  • Мнения: 7 964
Така и така темата се обърна на публичен линч..Да гласуват с лайк (опс, тук беше с "полезно") всички, които гледат турски сериали, биг брадъри или ходят да разпускат на чалга Joy

# 212
  • Мнения: X
Темата си беше за мъжете в женски форуми - общ типаж или пък не? Такъв тип теми предполагат към широки обобщения, по същия начин, по който както може да се говори за хората от гетата, процент престъпления, извършени от мигранти сравнено с местни, или нещо в този дух. Като статистики.

Да, никога не можем да говорим за 100%. Но тенденции има. И това че за някого не са приятни не ги прави по-малко истина. Нали, говорим за наблюдаеми явления.. Joy

Аз лично дотам съм стигала, че като видя мнение на конкретен потребител от мъжки пол, директно да го прескачам, толкова са били тенденциозни и инцелски нещата, че "не ми се е вЕрвало" . Ама както и да е. Simple Smile
А и по принцип мъже-философи аз не харесвам особено, да развиват дълги, досадни теории, все да се обясняват нещо и да пресмятат... но това си е личен вкус.

# 213
  • Мнения: 19 082

А, нашите баби са модерни и веган, суровоядки. Как ми се иска да имам баба на село да ми праща козя пастърма и сурово мляко, ама няма! А за огнище си мечтая отдавна. Усещането за суха горещина е неописуемо и никой климатик не може да го пресъздаде  Сега е модерно да се живее в провинцията и особено на село.

А жълтите павета. Ах, как сладко се пързаляхме на тях. Поне 5-10 пъти така съм се хлъзгала, че щях да падна.

Какъв лош късмет имаш. От толкова баби и дядовци ни един да не е със селски произход.

Иначе аз проблем с провинцията и доящите кози нямам. Да му мислят хората, измъчвани от антагонизма в душата им между аграрното им наследство и стремежът към градския имидж

# 214
  • София
  • Мнения: 17 780
Някой назад питаше- аз списвам в един мъжки, ама рядко. Като ми трябва някаква информация общо взето. Е, помагала съм три+ четири пъти.

Куку, точно за такива от последния ти ред ставаше дума.
Скрит текст:
Чух, че си родила. Честито!

# 215
  • Мнения: 19 082
Благодаря за поздравите, преди 6 месеца родих Simple Smile))

# 216
  • София
  • Мнения: 17 780
О, отдавна, не съм разбрала. Чудех се защо липсваш.

# 217
  • Мнения: X
Мъжете във форума са като жените.
Шарени и с различни мотиви са тук.

# 218
  • Мнения: 2 478
Мъжете във форума са като жените.
Шарени и с различни мотиви са тук.
Мотив/и нямам, влизам в част от свободното време да разнообразя, да хвърля поглед на това-онова, да разменя дума с този-онзи, да се позабавлявам, да видя това-онова, и кой откъде е.

# 219
  • Мнения: 22
И аз нямам мотиви да пиша тук. Писал съм в 2-3 теми, но съм изчел доста.

Навремето имах нужда от жена която да се грижи за чистотата на едно жилище и я открих тук. Това беше причината да си направя акаунт.

Добавих и този форум към софтуера които ползвам за да следя новините и когато нещо ми хване окото го чета. Рядко пиша.

Има потребители на които ми е интересно да чета мненията, защото имат различен поглед върху нещата, има и такива които просто ги подминавам. И в двата случая не ме интересува дали са жени или мъже.
Не се старая да запомням имената им, просто някой ги различавам по аватарите им. 
Но в никакъв случай не бих си позволил да кажа че всички жени са еднакви, просто защото не са.
Също така не смятам и че всички мъже са еднакви, но това не пречи на никой да мисли точно по този начин.

# 220
  • Мнения: X
Нали това, което изброявате са мотиви?

# 221
  • Мнения: 2 478
И аз нямам мотиви да пиша тук. Писал съм в 2-3 теми, но съм изчел доста.

Навремето имах нужда от жена която да се грижи за чистотата на едно жилище и я открих тук. Това беше причината да си направя акаунт.

Добавих и този форум към софтуера които ползвам за да следя новините и когато нещо ми хване окото го чета. Рядко пиша.

Има потребители на които ми е интересно да чета мненията, защото имат различен поглед върху нещата, има и такива които просто ги подминавам. И в двата случая не ме интересува дали са жени или мъже.
Не се старая да запомням имената им, просто някой ги различавам по аватарите им.  
Но в никакъв случай не бих си позволил да кажа че всички жени са еднакви, просто защото не са
.
Също така не смятам и че всички мъже са еднакви, но това не пречи на никой да мисли точно по този начин.
Същото е и при мен. Hands Thumbsup
С тази разлика, че има хора си менят аватарите.

Нали това, което изброявате са мотиви?
Ммм, не съвсем. Мотивът за мен е мисловният процес, вътрешното желание за нещо преди целта, след което имаш ясна цел, и докато не я постигнеш, предприемаш едни и същи действия таргетирано и целево. Примерно, както Iann търсел чистачка, но това е минало. Също казва, че автоматично форумът му е в браузъра, но това не значи, че чете постоянно и следи. Същото е и при мен. Това, че може да излиза, че съм "активен", или не, еди си кога, не значи, че чета. Някои хора това забравят.

# 222
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Форума се оказа, че не е само клюкарник, а
има достатъчно много хора, с които, можеш
да се поговориш за смислени неща. А може
и да откриеш дори това което не си търсил.
Изненада си беше.

# 223
  • София
  • Мнения: 17 780
Така и така темата се обърна на публичен линч..Да гласуват с лайк (опс, тук беше с "полезно") всички, които гледат турски сериали, биг брадъри или ходят да разпускат на чалга Joy
Да, нещо такова. Всъщност, в една друга тема (май заключената за свестния Човек) Гугъл беше пуснала тема за ССФ, на която се смяхме доста, от там изплагиатствах лекинко. Жалко, че не се получи. Самоиронията куца.

Но има и silver lining, никой не ти е лайкнал, значи всички са/сме интелигентни, не разпускат на чалга и не гледат турски сериалки. Joy

# 224
  • Мнения: 19 082
Ох, аз Бих Брадър го гледах някои сезони. Пропуснала съм да лайкна.

# 225
  • Русе
  • Мнения: 293
Кой взима насериозно писането във форумите ? Това е място за бъзици и майтапи и разтоварване от ежедневието. С повечето събеседници едва ли някога ще се видите наживо дори и години да сте си писали тук. Във фейсбук е нещо подобно. Един познат нацвъкал близо 4 000хил. приятели там без дори бегло да ги познава и ако се засече с някой от тях на улицата може би няма и да се поздравят. Според мен трябва да има ясно разграничение между реалния и виртуалния живот, но други хора ги смесват тези неща.Rolling Eyes

# 226
  • Мнения: 30 802
Ти мислиш така, алгоритмите на Гугъл мислят друго. Да мислиш, че виртуалният живот е "несериозен" е като оная девойка в Дяволът Носи Прада, дето мислеше, че синият пуловер е несериозен.

2019 е. Виртуалното е реално. Свиквайте с мисълта.

Догодина по това време смартфонът ще те извести кого си срещнал в реала и ще му каже здрасти вместо теб:)

# 227
  • Русе
  • Мнения: 293
Е, знам че технологиите се развиват, но не бива да допускаме това да ни разруши истинския живот. Иначе скоро и в самолетите стюардесите ще бъдат заменени от виртуални каки, които освен обслужването ще могат да ти изиграят (след доплащане) някой еротичен танц. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 228
  • Мнения: 30 802
Да не те плаша, но чекиращите каки вече са заменени от виртуални каки. Искаш да кажеш, че сега кодошчето и лафчето не са ти "реални"? А кое е реално? И що не си на симфоничен концерт или гурме вечеря, а висиш в нереалното?

# 229
  • Русе
  • Мнения: 293
Да, не е реално. Пиша ти двойка и следващия път да се подготвиш по-добре. Толкова по въпроса.Sunglasses

# 230
  • Мнения: 2 478
Айде да го кажем така - виртуалното може да е реално, стига човек какво избере. Има хора са в някакви стереотипи вкарани, страхливи, несигурни в себе си, мислейки си, че само откачалки има "в нета", и твърдо отричат. Реално е дотолкова, доколкото, каквото кажеш остава, след което, ако се видиш с човека Х и след това се окаже, че си "сглупил", излъгал, представил си се за този, за който не си, ще си сърбаш попарата. И в този ред на мисли, виртуалното дали за мен е реално? Да. Дали се виждам с всеки? Не. Дали имам профили с N на брой фалшиви "приятели"? Не. Дали срещам и съм срещал готини хора и след това "в реала" са си били същите и себе си? Да.

Какво означава да не те взимат насериозно? Всичко е до това как се "позиционираш". Ти си си това, разсъждаваш, коментираш, шегуваш се, бъзикаш се, сериозен си, спориш, заговаряш, обменяш информация и т.н. В реала е същото, с тази разлика, че онлайн е просто писане, няма го осезаемото - не се виждате, не знаеш интонацията на другия, мимиките, жестовете, усмивката в реално време и т.н. Но това лесно се "преодолява", разменяте телефони и почвате да си лафите и/или направо си "чуквате" среща.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 02:46 от FragranceFanatic

Общи условия

Активация на акаунт