СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 240
  • 792
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 230
Първите кръгове са на различни дати в различните общини и е хубаво да се пита в училище или да се следи в съответното РИО. Миналата година при нас все бяха в четвъртък следобед. Точно тогава бяха и частните уроци по БЕЛ. Пропусна част от тях заради олимпиадите. Ако и тази година е така, ще се наложи да правим някакви размествания в графика. И уроци не трябва да изпуска, и на олимпиади да ходи. По БЕЛ и математика задължително, за другите по желание.

# 256
  • София
  • Мнения: 7 190
Хм.
Нещо ми става озадачаващо с тези олимпиади.
В нашето училище първи срок имат 1 час химия и 2 часа физика.
Втори срок ще бъде обратното.
Във всички училища ли е така, понеже ако навсякъде е различно, до датите за олимпиадите ще е взето различно количество материал.

# 257
  • Мнения: 6 587
При нас е 2 пъти седмично химия първи срок и един път физика.

# 258
  • София
  • Мнения: 7 190
Точно от това се опасявах.
И тогава?
Учиш си сам, за да си довземеш материала, ако си имал 1 час първи срок по въпросния предмет?

# 259
  • Мнения: 6 926
И при нас е 1 час химията този срок. Предполагам ще е съобразено и материалът ще е като за деца, учили 1 срок. Подобно е положението с много предмети, особено фрапиращо е с математиката: ние сме с 9 часа седмично, а други с по 4.

# 260
  • Мнения: 6 587
Допускам и такъв вариант.

# 261
  • София
  • Мнения: 7 190
Ами дано да е така.

# 262
  • Мнения: 6 926
То тестовете за първите кръгове (може би без мат и инф) ще ги правят учителите от училището. Но нека излезнат регламентите и да видим как ще е.

# 263
  • Мнения: 1 053
В нашето училище  са обявили присъствен ден,викат ги в 9.00ч. и в 10.00ч. щели да ги пускат и се чудя дали изобщо да я пращам да ходи и ако не отиде, дали ще и напишат отсъствия?!

# 264
  • Мнения: 8 230
Не мога да се начудя защо имат толкова часове химия, физика колкото музика и рисуване.
Преди няколко дни си разглеждах моите бележници. От пети клас - биология, история, география, по два часа седмично всеки. В шести клас химия и физика. Отново по два часа седмично.
Мисля, че сега много се претупват такива важни предмети.

# 265
  • Мнения: 6 926
Божееее, те две години за една предават вече, ти за претупването в седми клас Simple Smile

# 266
  • София
  • Мнения: 1 570
И нашите са с един час химия. Взели са два - три урока само. Тази година е много зле откъм обратна връзка. В ЕД има само 4 оценки нанесени. Контролни по мат не съм виждала с очите си още.

# 267
  • Мнения: 6 926
При нас тази година е разкош! Няма ненанесена оценка, а те са бол (само по мат+фвс са 7+5=12). По всички други предмети без АЕ имат оценки. По АЕ била казала, че всички са за 2 и затова няма да им ги върне. Много искам да видя контролното за 2 по ае на Ния на училищния материал, но няма да ме огрее.
Странно ми е как вчера като събирала контролните по биология казвала кое дете е видяла да преписва (не са били 1-2, а масово) и защо като ги види ги оставя, та даже и ще ги оценява.
Дано на нво има строг контрол! Бих се писала доброволец на камерите, но съм "с конфликт на интереси" и няма да ме допуснат. Иначе каквато съм зла, горките деца Simple Smile))

# 268
  • Мнения: 6 587
Нали уж ще има камери...
Мария, можем да поискаме разрешение да си инсталираме наши камери С дистанционно управление   Laughing
 И после може да продуцираме един сериал по НВО  Simple Smile

# 269
  • Мнения: 3 049
При нас тази година е разкош! Няма ненанесена оценка, а те са бол (само по мат+фвс са 7+5=12). По всички други предмети без АЕ имат оценки. По АЕ била казала, че всички са за 2 и затова няма да им ги върне. Много искам да видя контролното за 2 по ае на Ния на училищния материал, но няма да ме огрее.
Странно ми е как вчера като събирала контролните по биология казвала кое дете е видяла да преписва (не са били 1-2, а масово) и защо като ги види ги оставя, та даже и ще ги оценява.
Дано на нво има строг контрол! Бих се писала доброволец на камерите, но съм "с конфликт на интереси" и няма да ме допуснат. Иначе каквато съм зла, горките деца Simple Smile))
За жалост няма как да понесат последствия квесторите. Или пък има, но няма желание за това.
Чувала съм за криворазбрана "доброта" на   квестори.

Общи условия

Активация на акаунт