Как разбрахте и как и дали простихте изневяра?

  • 8 528
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 711
Инициирането на всекидневно общуване, па макар и само "здрасти" да си казват, е голяма червена лампа. Аз не се сещам даже всеки ден за приятелите си, та какво ли да ги поздравявам ежедневно.

# 61
  • Мнения: 11 337
the Дорис, темата не е за ревнивците, които си измислят, а за хората, които са намерили флирта черно на бяло. Разликата е огромна и не виждам причина да се обвинява жената, че е безпочвено ревнива.

Не, ти смяташ, че няма грам съмнение, че в намерените чатове има 100% доказателство за флирт. Което направо приемате за равнозначно на прага на изневяра.

Аз застъпвам тезата, че флирта е начин на поведение и комуникация на някой хора. В зависимост от пристрастността и ревността на четящия може да бъде приет за безобиден или за свалка. Флирта не е изневяра. И не съм убедена, че прочетеното от авторката е било даже флирт. Вярвам, че няма да е проблем да го попресъздаде ако ви се задълбава в това. Но лично не намирам смисъл. Смятам, че мъжа и се е освестил и дистанцирал от тези отношения в приемлив вариант, но тя продължава да дълбае.

Нормално е една съпруга да е нащрек, когато мъжа и много охотно чати с някоя жена. Даже не бих упрекнала някого ако попровери какво точно си пишат. Но момичето се вкарва в джаза - инсталации, четене, отчет какво са си писали ... според мен точно за ревнивците става дума.

# 62
  • Мнения: X
Е винаги се появяват жени, които обясняват на останалите, че са малоумни, защото мъжът има право да си чати с други жени, това си е даже супер Simple Smile А те да идат да вземат жълта книжка Simple Smile

Еми явно са от "другите жени, които обичат да си флиртуват", щом скачат като ужилени.
Аз имам такава приятелка. Семейна е, обаче обича флиртовете. Така се чувствала все още харесвана жена, зареждала се  положително, давало и самочуствие. Не стига до края(поне на мен така казва), но тежко й на жена му, ако им набара чатовете. А мъжете кълват кат гладни кокошки.

# 63
  • Мнения: 789
Ще кажа точно това,което мисля.Извинявам се на авторката.Флирта не е изневяра,а желание за такава да се случи.Ще пиша всеки ден на Пенчо ама нищо общо нямам! И дете няма да повярва.Според мен мъжа ти би ти изневерил и ако не го бе хванала,вече щеше да е.То не е гаранция и че сега няма да ти изневери де,но според мен има желание и му се кръшка.Чатове с колежки не бих приела никога,ако ще мъжът ми да е най-грозния.Такива свалки са най-сладки: само колеги сме,ама то по работа,докато не се напият или флирта не ескалира до чукане.Не намирам ситуацията за нормална и ако човека до мен ме постави в такава,да се чувствам по този начин...да си хваща чантичката и да изчезва.Телефон никога не проверявам,но усетя ли,че има нещо ще му проверя и портфейла току-виж намеря някой презерватив.Мразя да ме правят на глупава и не разбирам хората,които стоят нещастни във връзка и търпят такова нещо да си “отмине”.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 775
Как пък никоя нахалница, нарушаваща личното пространство на милото, не попадна само на "здрасти- здравей". Аз за такъв случай не съм чула- все лъсват флиртове, изневери, извънбрачни деца и т.н.
Така че хайде стига сте вменявали вина на жената. Имала е причина, ровила е. Личното пространство са майка ти, хобитата и детските приятели, а не фустите.
Ако бях в тази ситуация, и аз бих му отпуснала края, да не се задушавам и аз. Ако не видя взаимност (демек прощаваме си лесничко, хокам го да не ми нарушава личното пространство), значи.. ами значи няма взаимност. Не може само единия да го правят на маймуна.

# 65
  • Мнения: 336
Моят опит с чатовете е че само си развалих очите и нищо повече. От друга страна имаше и силни моменти, но на живо вече бяхме претръпнали и дотам. Все пак чатът си беше сериозен, а не само saluti e baci.

Старите хора са го казали: "да не се дебнем, че ще се хванем", особено ако се превърне в самоцел да се хване на всяка цена другия в крачка. Не коментирам така наречените психопати и ревнивци, тъй като в днешни дни е много трудно да се постави дефиниция за нормалност, а в доста случаи откачалките са повече хора от нормалниците.

Всеки средно интелигентен човек знае, че света се движи от причини и следствия. В РБ от минимум 30 г. се игнорира причината и вече почти и не се констатират последствията. Все друг ни е виновен и чакаме поредният парашутист да дойде да ни "оправи". Та вижте си там причината защо се е стигнало до изневяра, след което или си простете, или всеки с кръстта си ...

# 66
  • Мнения: 345
Много благодаря на всички писали, помогнахте ми много!
Сега нещата се успокоиха, в смисъл на твърдо обещание и заричане, че тази жена не го интересува и обича само мен и не имало нищо, освен писане между тях.
Но се налага 1 път в месеца контакт писмен само, такова е естеството на работата им, там няма какво да се направи. Това малко ме притеснява, защото тя използваше това досега да го пита "Как.." е и подобни, от което аз се дразня. Но дори и да няма този контакт служебен, ако искат ще си пишат. Жената живее в друг град, моят се налага да ходи там рядко, да кажем 1 път на два месеца, като аз почнах да го придружавам, когато мога, поради това, което се случва, даже той ми предлага да ходим заедно....Проблемът е , че не искам да си пишат извън служебното и това е основното, което ме гризе.
Но няма как да знам, махнах вайбъра му от лаптопа ми, твърдо си обещах никога да не поглеждам телефона му, защото се тормозех. Давам го игнор...тоест щрака си нещо по телефона, аз отминавам и заминавам. Не питам, преди все казвах какво четеш, гледаш.., сега не.
Опитвам се да не мисля какво прави, спокойно може да пише, но наистина не желая да ровя повече и без това ако иска ще намери начин.
Благодаря на всички!

# 67
  • Мнения: 18 530
Ако сте си ОК с мъжа ти, наистина вземи се успокой и това е.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 775
Всяка такава тема има един и също цикъл
Видях му флиртове в твлефона, дали има нещо. Единодушие. Авторката се хваща за спорадичните мнения на 2-3 подметки и си обещава, че няма нищо и няма никога да рови. След 2-3 месеца цъфва и се оплаква, че изневяра е имало действително и даже вече са пред раздяла.
Така че изводът за мен е има ли пушек, ина и огън. До скоро "виждане."

# 69
  • Мнения: 345
Не зная дали има или няма нищо, но си обещах да не ровя и да не се затормозявам, защото няма смисъл. Каквото има да става, ще става. Може пък да се видим някога с тебе на Хаваите , без да се разпознаем, вместо в  бракоразводни теми, а?

# 70
  • Мнения: 46 511
Смисълът е да не си губиш хубавите години.
А иначе да, обещанията му са класика.

И все пак, можеш ли да уточниш какво конкретно видя, което определи като флирт, за да бъдат адекватни съветите ни.

# 71
  • Мнения: X
"Тя не ме интересува, ти си луда, само теб обичам....!" - класика в жанра. Дано не съм права.

# 72
  • София
  • Мнения: 17 775
Смисълът е да не си губиш хубавите години.
Абсолютно. Peace

Така, някой като каже "то ще си излезне наяве". Да, ще си, ама ще си загубила ценно време, през което можеш да пътуваш сама, да се ожениш, да родиш и да не ти кръшкат

Какви бракоразводни дела предлагаш, не смятам да се развеждам : )

Редактирам си. Не съм искала да прозвучи зле постът ми, просто да не си зариваш главата в пясъка. Това е, защото ако има нещп ( не ти го пожелавам), после ще ти е двойно по- кофти.
И не се води по форумни мнения какъя грях си сторила. На мен лично не ми се е случвало да имам чак такива съмнения, но ако бях на твое място, щях да преровя всичко, за да съм сигурна. Времето е ценен ресурс, не го прахосвай във връзки или бракове, в които нямаш доверие на човека.
Ровенето ти е следствие на проблема, а не основният проблем. Някои хора са царе да изкарат реакцията като проблем, докато изместват фокуса от същинския проблем.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 19:44 от The Catcher in the Rye

# 73
  • Мнения: X
Оф, той ако иска да си флиртува с някоя без да му "нарушава личното пространство" законната му съпруга ( боже, колко нелепо звучи само. Сякаш тя самата не е  съществена част от личното му пространство.)...Та ако иска да си чеша клавиатурата с разни знайни и незнайни жени, винаги може да го направи и по далеч по-дискретен начин. Вайбър е за малоумни аматьори, които само си просят изхващането. То дори не е необходимо кой знае какво ровене, че да се натъкнеш на нещо. Ако има какво, де.
Ама хайде да не филмирам повече авторката. В конкретния случай на нейно място би ме притеснила не толкова възможността за изневяра, колкото причината да нямам доверие на този човек.
Ако си сигурна в един мъж, колкото ще колежки и приятелки да има, няма и да ти хрумне да му следиш чатовете.

# 74
  • Мнения: X
Най - много би ме притеснило защо изведнъж започва да изпитва необходимост от флиртове, закачки и подобни, особено ако до момента не е имало индикации, че си е флиртаджия.

Общи условия

Активация на акаунт