Отговори
# 225
  • Sofia
  • Мнения: 852
Каква сладурана е Александра!!!!!Пу-пу. Да е жива и здрава, както и всички други бебоци.
За софиянки - вчера бях на страхотен ресторант - турски и се казва "Софра". Намира се на Оборище, с/у Испанската гимназия. Готвят изключително вкусно. Направо едва се дотърколих до таксито на връщане. Ястията са им ВЕЛИКОЛЕПНИ, а пък и постоянно ти дават от техния хляб, който се топи в устата. Е, с една дума - Супер! Препоръчвам ви го горещо.
Днес и утре свекъра и свекърва ми са на гости, което означава, че продължавам да се "тъпча", но нищо, на тези килограми 1-2 отгоре не е фатално, най-много да ми се издуе корема Laughing Laughing Laughing

# 226
  • Мнения: 575
Здравейте колежки Simple Smile
Днес ми един мнооого странен ден... тръгнахме със свекитата да гледаме за креватчета и евентуално да купим или капарираме. Ама нейсе. Както си караме на свеки BMW-то и изведнъж--пушек от предния капак. Слизаме да видим какво става , а от под колата нещо зелено се стича (антифриз, уж Simple Smile ) С една дума - гръмнал му радиатора. А тъкмо се стигнахме до Люлин,съвсем близо до магазин "от А до Я за бебето" (там си бях харесала креватче). Ама близо близо... далече. Не е да се върви в най- големия пек. И решихме да да се върнем до вкъщи и с нашия тиранозавър (имаме Москвич ) да се замъкнем до Метро и да напазаруваме. Бе друго си е руската кола... бръмчи трещи, ама ни занесе до Метро. Общо взето нищо не купихме, а пак 200лв сметка. Имам чувството, че само като прекрача прага на магазина и портфейла ми олеква със 100кинта минимум. Мразя го този магазин Simple Smile) Както и да е... вече бебка си има първия пакет памперси, аз си купих килотки за болницата...аааа и свекикупи едно комплектче хавлийки , готино, жълтичко с далматинчета Simple Smile
Сега смятам да почина час два и да се замъкнем до "Софра", по съвет на Елиона. Аз живея малко по на горе, но не знаех, че са го отворили и че е толкова хубав Simple Smile
Сори че стана дълго , ама...
До скоро, и се пазетееее

# 227
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,

другата седмица май се очертават повечко бебоци. smile3504 Аз също не съм привърженик на секциото, но по лекарско предписание съм записана за идната седмица.Стискам палци всичко да е наред и с вас nana77, mmar !
Днес почти приключихме с покупките за бебчо.Остава само да изгладя дрешките и спалното бельо и сме готови.

Чао и леко на всички! Hug

# 228
  • Мнения: 4 970
Привет отново! HugТози следобед смао мързелувах пред компютъра.Изчаках мъжа ми да се върне от работа,4е да ми разнообрази малко деня( с 2 думи- да му подосаждам Wink).Отидохме до една наша любима пицария,където правят страхотни пици на пещ... Crazy,после решихме да отско4им до маг.Пакостник в Овча купел,с идеята да видим и евентуално купим кошница за кола.МИслях си за тези на Чиполино,4е не ми се дават 200лв за маркова Rolling EyesОба4е- имаше само 1 бр,и тя изглеждаше така,сякаш беше втора употреба- ожулена и надрана NaughtyТака и не си купихме.Но пък си взехме дигитално термометър4е на Чико GrinningПОсле купих и първите памперси на бебка.Сега остава да взема и някакъв "куче" пакет за болницата.Другата седмица като ходя отново до Шейново,ще взема от аптеката там.Казаха ми 4е имало евтини.Купих и крем Бочко LaughingНе знам д али ще го използвам,но... го взех.Не мога да намеря антибиоти4ната пудри4ка "Топоцин" newsm78На няколко аптеки питам и - все няма.Май са го спряли от производство.Взех 2  ампулки физиологи4ен разтвор.Искам да ви попитам- с колко процентов спирт се маже пъп4ето на беб4етата newsm78не зная какъв да взема, а не ми се иска да слушам безбройните съвети на аптекарите.Също така ,моля ви,ако някой знае къде има в нали4ност кошници за кола на ЧИполино( или сродния клас марки),нека сподели.Утре мисля и това да купя,докато таткото има по4ивен ден Laughing
Хайде- стига съм писала.После- пак!

# 229
  • Мнения: 75
Velmar ето тук може да видиш, незнам обаче дали имат в наличност http://www.family-bg.com/catalog/catX_36_38_207.htm.
Относно пъпчето знам че 90 градуса са достатъчни.

# 230
  • Мнения: 4 970
Velmar ето тук може да видиш, незнам обаче дали имат в наличност http://www.family-bg.com/catalog/catX_36_38_207.htm.
Относно пъпчето знам че 90 градуса са достатъчни.
Благодаря ти за отговорите Симон!  bouquetОтносно спирта за пъп4е ,знам 4е навсякъде с разли4ен процент препоръ4ват.За шейново и аз бях 4увала 90 или 95% newsm78,но- в аптекат ами казаха-75% Crossing Arms
А що се отнася за кошниците- иска ми се да отида в някой магазин и да си я видя на живо .От онлайн магазини пазарувам книги или храна за вкъщи Laughing

# 231
  • Мнения: 75
на Оборище в магазин Малечко, мисля че и там има.Ще мина в понеделник и после ще ти пиша дали има.

# 232
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте мамчета
Благодаря ви за милото посрещане и пожеланията ви.Радвам се,че съм ви заредила с положителни мисли за раждането.Не се притеснявайте,всичко минава и се забравя.
Пожелавам леко раждане на мамите,които се готвят за тази седмица,а също така и на тези,за които то ще бъде изненада.
Velmar,спирта е 90%,а за пудричката мисля че е излишна.С каката ползвах тази антибиотична пудра,но само запечатваше пъпчето и почистването му се затрудняваше.Сега съм само със спирт и съм доволна.Всъщност нашето пъпче падна в деня преди изписването и сега трябва да решим къде да го хвърлим.За бебчетата,които ще се приберат с все още непаднали пъпчета е добре да се използват лепенки за пъпче по време на къпането вечер.Има ги по аптеките.
Това е от мен за сега,погалете тумбачетата и мислете позитивно за предстоящата ви радост.  bouquet

# 233
  • Мнения: 266
Здравейте на всички  Grinning
Днес съм мнооооого доволна от проведения преглед в "Майчин Дом" Варна !
Лекарката, която избрах е завеждащ отделение, жена свястна и с опит. Моят "малък" мъж е 3.200 кг и според размерите си отговаря на термин не 26.08, а 06.08  Crazy Док каза че ако тръгне сега ще си е едно хубаво, дебеличко, доносено бебе  Heart Eyes Диаметъра на главата му е 9.2 см и си имал бузки като хамстермче  Laughing ще е набитичко бебче  Mr. Green Преглежда ме за разкритие, но нямам никакво, само шийката се е скъсила на 50 %. Позна даже че не пуша цигари, гледайки размера и дебелината на плацентата - 4.5 см  #Crazy много добре кръвоснабдена и както се вижда по кг на бебо, хранеща го перфектно без никакво калциране  Whistling
Болницата също е абсолютно на ниво - ново, чисто, поддържано   bouquet
Ще изпълнят от всякъде изискванията ни:
1. Предизвикване на конкретна, избрана от нас дата (ако до 10-ти не се родим спонтанно Wink)
2. Епидурална анастезия
3. Тати да е с нас през цялото време  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Този преглед ми подейства доста успокояващо ! Напоследък бях под голямо напрежение именно поради неизвестността  Tired

Друго за фукане май не остана  Embarassed
Искренно желая успех на всички които скоро ще си гушнат бебоците!!!

# 234
  • Мнения: 44
Здравейте на всички!
Стискам палци на nana77, mmar и elen@ както и на всикчи които по случайност ще се запътят тия дни да раждат.

И аз видях малката Александара на снимките. Много е скадка с тези бузки, Да е жива и здрава.   Simple Smile
Ние днес купихме и сглобихме креватчето и сега му се радвам. През 5 мин хода до него и му се любювам. Освен това днес ни дадоха и количката на бебка, която ни бяха обещали. Никак не е лоша, само дето е малко тежичка, но на харизан кон.....Не знам точно какъв е моделът, но е германска на Hauck-поне със сигурност е здрава.

MamaMargo, не се притеснявай, че не си с уговорка, то важното е господ да е с теб. Като имаш уговорка да не би на доктора да са му златни ръцете и да боли по-малко, освен това мисля, че в Св. София слагат епидурална без заплащане...Желая ти успех Peace

# 235
  • Мнения: 554
Добър вечер и от мен!   bouquet
Май ще си имаме много бебчета другата седмица!
nana77, mmar, elen@ стискам паци всичко да мине добре!  Peace Ще ви чакам с добри новини и снимки и разкази!  Laughing
Нашите бебета са си наши и всичките са най-хубави!  Hug
AndyB страхотна идея ми даде за йенската тенджера.  Hug Тъкмо се чудех какъв съд да използвам за стерилизация, че нямам голяма тенджера. Но с йенската ще мога да стерилизирам и в микровълновата. Златна си да знаеш!  Hug Аз иначе си купих и таблетки за студена стерилизация за всеки случай да ми се намират.
Сега да питам мамите с опит - като си стерилизирате помпите, шишетата и бибероните къде и как ги съхранявате? И аз мисла тези дни да стегна багажа за болництат, но като си стерилизирам помпата в какво да я сложа?
Eliona откъде ми вкара сега тази муха за ресторанта!  Laughing Май станах пощалива последния месец. Ще те "глобя" една вечеря да знаеш!  Laughing
tsveti_j радвам се че си уредила всичко! Като се сетя как се притесняваше.... Party
MamaMargo а лекаря от ЖК какво ти каза за раждането - секцио или нормално?! В твоя случай не трябва ли да знаеш предварително как ще раждаш?
Хайде момичета - от утре започват да излизат и лъвчетата ни - да видим кое ще е първото!  Heart Eyes
Целувки на всички!  Heart Eyes

# 236
  • София
  • Мнения: 96
Emelle,

независимо как ще стерилизираш помпата и вс. останало нещата ще са стерилни само в следващите няколко часа.  Аз поради това няма да ги взема веднага с мен в болницата, те ще са в багажа, който да ми донесат след раждането. Разбира се, ще поръчам на мъжа ми или на майка ми да ги стерилизират преди да ми ги донесат. Имам и няколко таблетки на Амукина за студена стерилизация за болницата.

# 237
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Здравейте момичета Simple Smile
нямам никакво време да чета, камо ли да пиша във форума. имам много неща за доклад, но ще останат за следващите дни  ooooh!

Стискам палци на elen@, nana77 и ммария, всичко да мине леко и безпроблемно  Praynig  Hug

целувки и погалете коремчетата  Heart Eyes  Hug

# 238
  • Мнения: 659
Здравейте момичета Grinning
Днес пак съм станала рано, но не ми тежи, направих баничка на моето слънчице Laughing, та нали днес ми е обещал да ме разходи до Ботаническата градина в Балчик.
tsveti_j много се радвам, че вече си спокойна и всичко в Майчин дом - Варна е минало добре, сега мисли само за бебчо и за радостта от срещата с него newsm32
velmar миличка и ние гледахме столчетата за кола за бебенца от 0 до 13 кг, тук във Варна ценити на тези на Бертони и Чиполино са около 60 лв, но тези на Бертони са по-добри, направени са от по-добра материя и изглеждат по-здрави ние мислим такова да си вземем.
За другата седмица стискам палци на elen@, nana77 и ммария всичко да мине добре и да скоро да гушнат малките ангелчета, и да разказват естествено Grinning.
Много са сладки Кари и Александра на снимките Grinning, иде ми да ги щипна и да ги нацелувам, да са ви живи и здравички и много да ви радват момичета, а как ми се иска скоро да гушна и нашето бебче, ама май ще почакам. Доки, при който ще раждам каза че плацентата ми е много добре и ще храни бебо още доста, нямам никакви признаци за скорошно раждане, то време има ама всичко е божа работа Grinning
Това е от мен момичета за сега, приятна неделя ви пожелавам изпълнена с много усмивки и весели преживания Grinning и да се пазите в това топлото време Heart Eyes!!!


# 239
  • Мнения: 4 970
Добро утро и от мен! HugДнес мислех да се поизлежавам,но...бебка имаше други планове за деня и ме разбуди .Е- няма на4ин- станах и сега с кафенце пред компютъра 4акам мъжо да се събуди !Днес мисля да пообиколя магазините и да купя прословутата кошница за кола и да се огледам за някои слу4айно забравени дреболийки.Сега съм изпаднала в друго питане Thinking- относно козметиката.МИслех да взема на Бюбхен,и дори по време на бременността си тествах върху себе си.Да- но в4ера ,влизайки в една аптека без да искам запо4нах да се "зарибявам" за Мустела newsm78Вие каква марка мислите да вземата или сте взели или какви продукти?И имате ли идея по колко време горе-долу се ползва една разфасовка?

Общи условия

Активация на акаунт