Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 958
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Здравейте!
Записвам се и аз към очакващите през май месец. Живот и здраве, ще имаме младеж с термин 30.05.2020. Аз съм на 35 от София. Имам тромбофилия и няколко други мутации, и за сега съм на АП. Пия и еутирокс заради високо тсх.

Много трудно беше забременяването и ни се получи след втора инсеминация. Следя се в Щерев и при д-р Йорданова на ЖК. Днес бях на скрининг при Янкова и всичко изглежда в норма. Резултати от бсх не мисля да чакам, защото пуснахме пренатест още в 9та седмица. (забравих да добавя, че имам и мозаицизъм и трябваше да се презастраховаме за половите хромозоми Rolling Eyes)

Незнайно защо винаги съм си мислила, че ще имам момиче и сега съм в лека паника, че ще трябва да отглеждам МЪЖ! В голяма чуденка съм и с имената! Вие имате ли идеи вече?

Желая леко бременеене на всички майски мами! Flowers Four Leaf Clover

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
goodly_nan, AristoCat, радвам се за добрите новини от прегледите. Simple Smile
lennie, добре дошла! Още една мъжка майка. Simple Smile

За името сме в изходна позиция. Още преди да забременея бяхме решили с мъжа ми, че бъдещото бебе ще се казва Александър/Александра.
Но като настъпи момента се разколебахме. Сега обсъждаме всякакви имена, но не можем единодушно да решим. На мен много ми харесват Биляна, Лора, София, Рая. Мъжа ми иска да е Виктория. Големия ми син, без да знае за предложението на баща си, също предложи Виктория или Ема. В интерес на истината и аз взех да се замислям за това име, защото ми изпратиха резултатите от Пренатеста точно на 11.11., денят на св.Мина, когато празнуват и Виктор/ия. Изобщо не очкавах да ми се обадят тогава, понеже беше три дни по-рано от крайния срок.
Крайното решение ще е мое и може да го взема чак в болницата, като я видя.

За момче си бях набелязала имената Александър, Борис, Мартин.

# 437
  • Мнения: 109
Минах и аз на преглед днес. Всичко е наред с бебока. 80:20 остава, че ще е момиче, но минаваше точно там пъпната връв и не се потвърди напълно. Simple Smile Дайте моля мнение за втората ФМ. АГ ми препоръча да я направя при Марков от Марковс или Врагалева във Фемина. Моля за мнение ако някой е ходил.

С първото ни бебче ходих в Марковс при д-р Диляна Атанасова и съм изключително доволна! Прегледа беше почти час, като ни показа и обясни всичко изключително подробно като от филмче по National Geographic. Живот и здраве и следващия месец сме при нея на ФМ.

# 438
  • Мнения: 45
Iennie 13132 - добре дошла и леко бременеене.
Мария - и аз много харесвам Борис като име, но с мъжа ми не сме на едно мнение
За момиче имам любими и няма да ми е трудно но ако е момче не знам как ще го измисля.
Харесвам Антон, Борис, Кристиян,... Ама все нещо не им достига че да ме грабна. Така де като стане ясно какво чакаме ще го мисля.
 Момичета аз така и не разбрах имаме ли си вече фейсбук група?

# 439
  • Мнения: 679
Ние също обсъждаме вече женски имена, като фаворити за момента са: Александра, Аделина, Славена, Йоана.
Харесвам също много, но не за моето бебе София и Катрин.
За момчета: Даниел, Никола, Християн

# 440
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Таня, имаме група, но е тайна. Пиши на Елиза Николаева във фейсбук да те добави.

О, за Йоан и Деан бях забравила. Те също много ми харесват. Както и Йоана, но няма шанс за това име при нас, тъй като сестра ми се казва така.

# 441
  • Мнения: 920
goodly_nan, честито за добрите новини. Simple Smile На мен една колежка ми препоръча Марковс пред Фемина. Тя е ходила и във двете със своите бременности.
AristoCat, честито и ще чакам с нетърпение да се похвалиш другата седмица. Simple Smile
lennie13132, добре дошла. Simple Smile И аз исках повече момиче.  Въпреки, че още отначало знаех, че ще е момче, защото само това сънувах и на ММ му казвах синът ти това, синът ти онова. Даже ми се скара, че не знаем още. Simple Smile Никаква идея нямам как се гледат момчета, но ще се научим, не е като да можем да ги върнем. Simple Smile За имена на мен май любими са ми Захари, Димитър, Петър, Никола, малко по традиционни. За момиче не съм мислила имена.
Има, да, фейсбук група, даже мисля е сега да добавя информацията на първа страница.
За фб групата трябва да поискаш приятелство на Елиза Николаева, на профилната снимка е седнала на стълби. Името на групата доколкото знам е същото - Майски бръмбърчета 2020.
Някой беше писал, че вече има и публична група, но не се сещам.
Момичета този уикенд има и 20% намаление във Вис Виталис.

# 442
  • Мнения: 126
Сигурно пак ще се насоча към Марков, тъй като с предишната бременност ходих при него и да не рискувам с друг. Simple Smile За име и ние обсъждахме. Мъжа ми иска Рая, а аз съм за Ема. Само чакаме да се потвърди напълно пола и ще го решим. Simple Smile
В комсед има 30 % намаление.
Спряли ли сте се на помпа за кърма и каква, че ми се иска да купя от намаленията някоя?

# 443
  • Мнения: 109
Първото си детенце кърмих доста дълго (1година и 6 месеца) първоначално бях взела ръчна помпа за кърма, но с не не можех да изцедя и капка. В последствие си взех електрическа на Лорели, която е на прилична цена и ми свърши страхотна работа.

# 444
  • Мнения: 229
Здравейте и добре дошли на новите мами! Аз вчера имах 100 задачи и не успях да пиша. Прегледа мина, бебчо е супер и си отговаря точно на седмиците и дните, и е 80% момче. Дъщеря ми е много щастлива, че е познала
Бях на ФМ в Селена в Пловдив, при др Кръшков. От предната бременност имах впечатление за леко намръщен и дръпнат, а сега съм направо очарована!
Иначе се следя пак там, само че при Даниел Ставрев, за него наистина нямам думи, това е най-сърцатият и добър лекар, който съм срещала!

# 445
  • Мнения: 170
Ние за име нямаме никаква представа Grinning Искахме първо да разберем пола. Дори не знаем сега от къде да започнем, тъй като не искаме да е кръстено на баби и дядовци. Какъвто и да се беше оказал полът, все ми се струва много сложно. За момче много малко имена харесвам, за момиче пък ще харесам много.
Ани, честити сини гащички! Simple Smile

# 446
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ани, честито момченце! Simple Smile
goodly_nan, аз си поръчах ръчната помпа на Авент. Малкия го кърмих 1 год. и 3 месеца и ползвах същата. Тогава бях много доволна, надявам се и сега. Знам, че електрическите са по-добри, особено ако се цеди и дава от шише. Но моето момче биберони не признаваше и дори изцедената кърма не можех да му дам. Само цица. Grin
Помпата я ползвах в началото докато се регулира лактацията и после не ми беше нужна.
Сега реших да взема същата на първо време, а ако се наложи винаги можем да купим електрическа.

# 447
  • Мнения: 679
И аз взех ръчната на Авент и 2 шишенца, надявам се да кърмя и помпата само в началото да ми трябва.

# 448
  • Мнения: 126
Аз с първото ми дете се цедих 6 месеца с ръчна помпа и беше някакъв ужас. Сега се надявам да имам по голям успех с кърменето и да не се налага изобщо да ползвам помпа, но все пак ще си взема, но този път ще е електрическа. Simple Smile

# 449
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Ани, честито момченце!
goodly_nan и AristoCat, радвам се за добрите новини от прегледите!

Ние още не знаем пола на нашето бебче, дано на 27-ми да се покаже и да започнем обмислянето на име. Ние сме от Варна и тук традицията повелява първото дете да е кръстено са свекър/ свекърва, ММ иска първото ни дете да бъде с буквата на майка му - Я. Ако е момиченце нямам нищо против, но ако е момче направо не знам Sad не ми харесва нищо с Я.

Общи условия

Активация на акаунт