Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 24 947
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 109
Здравейте мамчета, аз също съм в очакване на втората си рожба през май (термин 13.05.20г.). People Baby

# 76
  • Мнения: 170
Здравейте, момичета!
Дойде уреченият час на прегледа ни при д-р Чачева и със свити сърца влязохме вътре с мъжа ми. Проведохме кратка беседа за фамилни болести, разпитва ме за предишното раждане и се настаних удобно за преглед. За наша обща изненада д-р Чачева беше категорична, че не вижда абсолютно никаква течност в коремчето на бебето и според нея било псевдо сянка от апаратурата на Марков.
Прегледа обстойно всеки орган на бебчето и беше категорична, че това е едно напълно добре развито бебче.
Даде предположение и за пол: 80% момче. Не знам защо, но някак си вътрешната ми интуиция ми подсказва, че тази прогноза не е така, но може просто аз да нямам вече никакви предчувствия от толкова притеснения 😁
Не знам, успокоихме се уж, но ми изглежда супер странно преди два дни да сме видели с очите си това тъмно петно, което се виждаше и през корема и вагинално, а сега сякаш просто всичко е било лош сън. Колебая се дали да отида пак при Марков след този един месец, когато ни вика отново? Подигра ли се с нас?

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Чери, цял ден те чакам да пишеш! Много се радвам за хубавите новини! Може наистина някаква сянка да е било. Ти сама казваш, че Марков не е бил разговорлив - може да не е бил сигурен изобщо какво вижда. Пожелавам ти спокойна бременност от тук нататък! Hug


Аз днес казах на шефката и така ми олекна. Не че очаквах някакви проблеми, но ми беше дерт.
Една колежка дойде да черпи за внуче. Като се тръгна останахме сами с началството и си казах, сега е момента, докато сме на бебешка вълна. Simple Smile Помолих я да си остне между нас на този етап. На другите по-нататък ще съобщя.
Имам намерение да работя до последно, само се надявам да съм добре.

# 78
  • Мнения: 89
Здравейте момичета радвам се да ви чета и пожелавам на всички здрави рожби на финала. Моя термин е 12 май. Предишните ми бременности не протекоха добре затова сега лежа и стискам кълки. В 5та седмица имах еднократен кръвоизлив и от тогава имам съвсем леко зацапване. Обаче от 9та седмица почнаха и болки над матката и вече съм 11+ седмица и болките периодично си продължават. Имати ли и вие такива болки?

# 79
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
CherryCherry_Passion,  много се радвам за теб! Цял ден стисках палци и чаках да пишеш как е минал прегледа Simple Smile Чудеса има, само трябва да повярваме в тях!
Относно първият преглед при Марков, възможно е наистина да е било сянка, няма значение вече. Сега важното е, че бечето ти е добре! Докторката го е прегледала и ти е казала, че всичко е наред. Пожелавам ти спокойна бременност и от тук насетне само хубави новини да чувате със съпругът ти!
eferia, добре дошла при нас! Надявам се всичко да е наред, аз в края на 9-тата седмица имах на 2 пъти по-особени болки и отидох при АГ-то за преглед, бях се стерснала, всичко беше наред и ми каза, че около 9-10 г.с. матката нараства и често момичетата имат подобни болки. За по-сигурно си направи консулт със следящият те доктор! Стискам ти палци Simple Smile
Мария, радвам се, че е преминал леко разговорора ти с ръководството, напълно те разбирам и аз бях в същата ситуация, даже и по-сложна, тъй като още в началото ми бяха открили голяма киста + работя в терапевтичен център със специални дечица, АГ-то ме насочи към ЛКК болничен. Слава Богу, колегите ми и ръководството ме подкрепиха и това много ме успокои.
DesiStoyanova, честито! Добре дошла при нас, хубаво е когато имаме мамчета с опит, за да споделяте Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 18:36 от Бечинка

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
CherryCherry_Passion, и аз надничах да видя дали си писала. Радвам се че прегледа е минал добре, все така да е оттук нататък !  Hug

# 81
  • Мнения: 3
Аз съм в 9та седмица и вече няколко пъти ми е падала кръвната захар жестоко. Един път за малко не загубих съзнание. Пребледнявам, главата ми натежава и се чувствам в безтегловност. Почвам да говоря доста бавно и завлачено. Често ми става и в по-лек вариант, но вече си свикнах.... Сядам, пия айрян или ям шоколад и изчакам малко. Ако може да се вдигнат краката още по-добре. Също така повечето вода през деня също помага. Интересното, което забелязах е, че когато ми е ставало най-зле, винаги е след ядене и то когато съм била доста гладна и ям супер бързо... Абе направо си се натъпквам хахах.

# 82
  • Мнения: 36
Добре дошла,  kicilllove. Simple Smile
И при мен доста от симптомите отшумяха вече 10+1. Остана гадене, но по-леко освен вечер и сутрин, гърдите ми вече почти не ме болят и горе долу се изчерпвам. Въпреки, че за мой късмет вчера прещипах нерв в тазобедрената става, та едва мърдах.
Чери, чакам с нетърпение да се отчетеш и стискам палци само за хубави новини. Simple Smile

И аз имам същото оплакване. Започна слабо преди няколко дни, но вчера вече беше непоносимо. Чак на плач ме изби по едно време.
И днес отидох на невролог. Казаха ми, че е нормално при бременност и се случва, когато тазът започва да се разширява.
Изписала ми един растителен охлаждащ гел Ice Power. Днес вече два пъти се мажа и май има ефект, но ще видим.
Пожелавам ти бързо оправяне!

# 83
  • Мнения: 12
Здравейте, бъдещи мами! На 26г.съм от Поморие и се записвам в темата с термин 05.05., а до момента съм в 12 седмица и 4 дена-първа бременност. ☺️ Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички❣️
 При мен всичко е нормално или поне беше до момента... и така намерих и двете темички във форума. Нямала съм гадене и повръщане досега, а само силна умора и болезнени гърди. Преди 2 дена, на 24ти бях на контролен преглед и записване за женска консултация. Лекаря, който ме следи, провежда и фетална морфология и направихме БХС, но все още няма резултати. Направихме един куп измервания, изследвания и ми направи цитонамазка и взехме секрет... та бях предупредена, че може да имам зацапване. Вече трети ден след цитонамазка имам слабо розово зацапване(не е постоянно) и болки... Виждам, че вече сте минали половината през цитонамазка, моля споделете нормално ли е 3 дена след манипулацията, все още да продължава? Наистина взех да се тревожа и то заради болките основно. Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 26 окт 2019, 19:19 от Боряна Джунджурова 623920

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Боряна, добре дошла!
Аз нямах никакво кървене след взимането на цитонамазката. Нито пък болки. Най-добре се обади на лекаря си и му обясни. Може и да няма нищо протеснително, но поне ще се успокоиш.

# 85
  • Мнения: 12
И аз това си мислех да направя, но изчаквах защото уж бях предупредена. Ще видя днес как се чувствам и утре ще  се консултирам задължително.  Радвам се, че ще има общност, с която ще можем да си обменяме инфо. 😍 Приятна вечер на всички и ще следя дискусията с интерес! П. С. Има ли група във фейсбук?

# 86
  • Мнения: 151
И аз това си мислех да направя, но изчаквах защото уж бях предупредена. Ще видя днес как се чувствам и утре ще  се консултирам задължително.  Радвам се, че ще има общност, с която ще можем да си обменяме инфо. 😍 Приятна вечер на всички и ще следя дискусията с интерес! П. С. Има ли група във фейсбук?
Да, пиши на Елиза Николаева (на профилната е седнала на стълби), за да те добави в скритата ни група Майски бръмбарчета 2020 Simple Smile

# 87
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Боряна Джунджурова 623920, добре дошла!

Аз съм 12г.с. и 2 дена и в началото на седмицата бях за пръв път на ЖК, моята докторка ми каза, че избягва да взима цитонамазка и ми взеха само вагинален секрет за изследване. Ако имаш болки и зацапване, според мен най-добре се обади на АГ-то си и му сподели.

# 88
  • Мнения: 1 189
Бечинка, къде си на ЖК ? Аз също бях против да ми вземат цитонамазка и щях да откажа, за щастие лекарката ми е на същото мнение Simple Smile  Да не сме при една и съща Wink

# 89
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Norry, в Медицински център към АГ Варна съм, при д-р Анжел! Ти при кого си?

Общи условия

Активация на акаунт