Майски бръмбарчета 2020 - Тема 2

  • 25 025
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 189
Norry, в Медицински център към АГ Варна съм, при д-р Анжел! Ти при кого си?


И аз съм там, само че при д-р Мирчева. Но доколкото разбрах това е политиката им на всички там, с което ми се издигнаха още повече в очите.

# 91
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Да и на мен ми хареса това! Аз лично бях много притеснена за тази цитонамазка, предварително знаех, че се прави на ЖК, но доколкото разбрах всяка жена има право да откаже този вид преглед.

# 92
  • Мнения: 151
А защо не искате да ви се прави цитонамазка? 🤔

# 93
  • Мнения: 1 189
Ами, защото е безсмислено според мен, а не е съвсем безобидна процедура.

# 94
  • Мнения: 151
Нещо не мога да разбера. Защо да е бесмислена? Надали щеше да се прави, ако беше лишена от смисъл... А какво й е небезобидното? От това, което чета, не виждам нищо притеснително...

# 95
  • Мнения: 1 189
Прави се, защото се отпуска по здравна каса , но реално според мен няма никакъв смисъл по време на бременност. А ако беше безобидна - нямаше да има 3 дневни кървения след нея.

# 96
  • Мнения: 151
Сериозни доводи 🤔

# 97
  • Мнения: 12
Кървене е силно казано, но се налага да се бърка и се използват гадните железа за разширяване. Иначе някоя от вас има ли инфо в коя седмица спират вагиналните прегледи? Само това ми е дерт. Иначе днес се чувствам по-добре, няма изцапано и за сега ги няма болките. ☺️

# 98
  • Мнения: 679
Боряна, май всеки лекар си преценява. Мен в 9 седмица ме гледаха с коремен. А на ФМ нали пак е коремен преглед? В четвъртък ме записват на ЖК, аз имам цитонамазка месеца преди да забременея и не мисля да се съгласявам на друга.
Днес малко като откачалките съм станала в 7, но съседите много хлопат и се надявам да си поспинкам още.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
От години си правя редовно цитонамазка, веднъж или два пъти годишно. Никога не ми се е случвало да прокървя или да ме боли след това. Може би зависи и колко опитен и внимателен е лекаря. Нямам представа наистина.

За ехографите - не помня преди кога започнаха коремните прегледи. Сега последно бях на ЖК в девета седмица и ме гледа с вагинален. Надявам се на следващата консултация вече да е през корема. Ще съм в 13 г.с. тогава.

# 100
  • Мнения: 1 189


Сериозни, несериозни - това е. Всеки има право на разум и избор. Доводи ЗА цитология по време на бременност , поне разумни НЯМА.

# 101
  • Мнения: 151


Сериозни, несериозни - това е. Всеки има право на разум и избор. Доводи ЗА цитология по време на бременност , поне разумни НЯМА.
Няма, да. Тя затова се назначава.

# 102
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 136
Според мен има смисъл от цитонамазката, но си има и рисковете в начална бременност, поради тази причина много АГ избягват този вид преглед. Всеки си преценява сам ползите и съответно рисковете. Щом е част от ЖК, значи не е безмислено изследване.

# 103
  • Мнения: 1 189


Сериозни, несериозни - това е. Всеки има право на разум и избор. Доводи ЗА цитология по време на бременност , поне разумни НЯМА.
Няма, да. Тя затова се назначава.


Много неща в здравеопазването ни са факт без да имат особен смисъл.
Всеки сам преценява в кое намира смисъл, ако изобщо търси смисъл де.

# 104
  • Мнения: 170
Мария, да в 13 седмица ще те прегледа с коремен ехограф. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт