Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем и други исторически сериали №16

  • 22 376
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 246
Йълмаз не е антипод на Демир, просто са на различни страни. Никой човек не е 100% честен винаги. Който винаги е бил, нека хвърли камък, както се казва Simple Smile.
Йълмаз ще е грешен, ако зареже Мюжгян - законната му жена, бременна с детето им. Йълмаз ще е грешен и ако остане с Мюжгян и детето им и не следва любовта си. Всеки ще го критикува според убежденията си. За Йълмаз няма правилен път сега. Не мисля, че с това може да се измерва любовта му към Зюлейха.
Но сега и Фекели и Бехидже са прави и то много. Йълмаз е в голямо напрежение и не мисли трезво, оставя се на лоши емоции и се губи в гнева си. Не го одобрявам и аз. Мъчно ми е за Мюжгян. Но, тя трябва да "настъпи" Йълмаз, а тя се страхува.
Сание много нахална.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 22:27 от dana78

# 76
  • Мнения: 2 503
Много хубав епизод, много!
Развълнувах се и аз заедно с тях на последните сцени. Вълнението на Зюлейха започна да се смесва с притеснение. Какъв удар за Йлъмаз?! Хем да се радва, че ще става баща, хем трябва да направи избор между любовта на живота си и детето...
Ретроспекцията успоредно със сегашното им бягство беше много добро попадение! Преди избягаха, но бяха разделенк, а сега до бягство дали въобще ще се стигне...
Ох, нямам търпение за следващия епизод!!! 🥰🥰🥰

# 77
  • Мнения: 28 085
Не му дадоха шанс да е честен. Wink
Дана, мислиш ли, че Мюжган би отишла да говори с Демир - това, което Йълмаз заподозря и сподели със Зюлейха.

# 78
  • Мнения: 3 634
Най-важното е, че Демир се хвана на работа.
Останалото са нови събития, но хората са вече познати и не ме учудва това, което правят.
Йълмаз е неверен мъж, мъж, на когото не може да се разчита. Така постъпи със Зюлейха, така постъпва и с Мюжгян.
Фекели разреши „новия живот“ с жената на Демир и децата на Демир. Един ден, когато разбере какво е направила Хюнкяр, няма право да каже и една дума.
„Новият живот“ си го представят като стария, нищо, че са влезли в живота и душите на други хора. Това за голямата любов е без значение. За мен тази голяма любов е в кавички. 
Сега най-интересно ми Яман - те сега са разделени на двама Яман, дали ще забележат липсата на снахата и децата. Но никак не искам да се намесват. Искам изхода от ситуацията да е изцяло на Зюлейха и Йълмаз.
Гюлтен пропусна още един много важен момент да извади писмото. Не само заради бягството, но и заради решението, което би взел Йълмаз.
Момичета, май това беше краят.
Желая ви спокойна нощ! Hug

# 79
  • Мнения: 3 246
Йълмаз не иска да рискува. Да вярвам, че той е прав да мисли така и се обосновавам: Бехидже вече се намеси неколкократно. Тя е в къщата и ако Йълмаз каже на Мюжгян, тя ще се разстрои и лелята ще разбере на минутата, няма как да се скрие такова нещо. Мюжгян ще сподели с лелята и тя може й каже: "Иди при Демир и му кажи." Бехидже даде заявка за бърза мисъл и директен подход...това Йълмаз го видя. Точно за това отиде в болницата и в последния момент, защото тя там би споделила със Саббахатин, който би имал друг подход.
Сега, не оправдавам Йълмаз, но той би бил виновен при всяка една реакция, нека бъдем честни. Ако беше казал на Мюжгян, когато баща й почина - щеше да бъде критикуван, че е безсърдечен. Ако й беше казал по-късно, когато разбраха, че са фалирали и че бащата всичко е разпродал - пак щеше да бъде обвинен в безсърдечност. Ако сега си отиде от Мюжгян - пак, ако остави Зюлейха - отново. Simple Smile Няма правилен път за Йълмаз. Но, пак повтарям - Йълмаз не взе информирано решение. Зюлейха трябваше да му каже някои неща, преди да се съгласи на бягство, може би и Гюлтен трябваше да бъде по-честна.
Да, време беше Демир да помисли за Чукурова и той Simple Smile
Съгласна съм, че най-добре е Зюлейха и Йълмаз да вземат своите решения.
Лека нощ и от мен! Simple Smile

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 23:01 от dana78

# 80
  • Мнения: 28 085
Аз не вярвам, че Мюжган, когато вече е омъжена, ще си позволи да намеси Яман в отношенията си с Йълмаз. Какво ще каже на Демир - прибери си жената ли. Прекалено махленско и изобщо не се вплита в нейния образ.

Е, то е ясно, ачик ачик, че сценаристите създадоха куп препятствия, за да не успее нищо да ѝ каже, докато Мюжган не разбере, че е бременна.

Ако беше поизчакал като Фекели с брака няколко години..., но историята не се повтаря.

# 81
  • Мнения: 3 246
Мюжгян не би намесила Яман, но Бехидже - да, защото тя не би искала да напуска дома на Фекели, а иначе няма да е уместно да остане там при развод. Мюжгян е свикнала да се издържа сама, но не и Бехидже.
Интересно ми е, как Мюжгян разбра за бременността същия ден в службата си, а нямаше и представа предишната вечер. Всички знаем, че при бременност има симптоми, за които една жена си дава сметка поне известно време...симптомите са комплексни и не от вчера за днес Simple Smile. Ако Мюжгян беше намекнала на Йълмаз предната вечер, че може би е бременна, нещата щяха да са други. Всички колеги явно знаеха, даже имаше и почерпка, но не и Йълмаз. Той научава пред всички сега, а иначе щеше да научи след всички - в къщи. Simple Smile
За голямата любов на Демир имаше ли значение това, че Зюлейха обича друг и че този друг е в затвора и беше честен както с извинението си, така и със страховете си за Зюлейха. За Демир имаше ли значение, че приема дете на друг мъж, който не е дал съгласието си за това. И сега...Демир пита ли се за чувствата на Зюлейха, дали е щастлива, какво е в сърцето й. Кавичките може и да са другаде. Simple Smile
 
Не знам, дали Йълмаз е мъж, на когото не може да се разчита...три жени са живи благодарение на него, а колко много би си спестил, ако не се беше намесвал или си беше гледал пътя. Но може би това е малко и други неща имат по-голямо значение. За мен, обаче - не. Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 02:07 от dana78

# 82
  • Мнения: 2 503
Привет! 🤗

Новият фрагман.
https://youtu.be/IwPS_-PWnok

Все пак Йълмаз отива на срещата, но с каква цел? Явно, за да каже на Зюлейха за случилото се.
 Нямам търпение за идния четвъртък!

# 83
  • Мнения: 3 246
Здравейте Simple Smile,
Ехеее, фрагман! Благодаря! Simple Smile
Честит празник на народните будители! Flowers Hibiscus
Да, Йълмаз отива на мястото, но явно е закъснял и Зюлейха си е тръгнала.
Хареса ми един момент - Йълмаз намери златната четирилистна детелина със синьо мънисто, което носеше Аднан, закачено на блузката (това Йълмаз не го знае, не го е виждал, но само може да предполага). Йълмаз не го е видял на Аднан, но го намери на мястото и го взе. После го виждаме на врата на Мюжгян и тя казва, че това е подарък за новината за бебето. В някои от нашите региони, а за Турция съм сигурна, защото го знам от приятели, намериш ли нещо подобно, трябва да го прибереш и да го подариш на близък човек или роднина, приятел и т.н. Ако не го прибереш - оставяш си късмета/захвърляш го, а ако го задържиш за себе си...задържаш циркулирането на късмета. Йълмаз явно е дал (може би без да го иска) на Мюжгян, която е бременна с тяхното дете нещо носено от Аднан - неговият син от Зюлейха, без да подозира това и без да го планира. Предполагам, че тя ще го намери в джоба му и той ще е принуден да й каже, че е за нея Simple Smile. Така двете деца се свързват някак си и сякаш ще имат някаква връзка и в бъдеще. Но именно това може би ще е удар за Зюлейха...та ще започнат едни неразбории между тях, но може би и така е по-добре. Simple Smile
В много трудни позиции са всички наши герои. Виждаме Хюнкяр пак заплашва. Мисля, че предстои борба за власт в конака. Видяхме, че Хюнкяр чака раждането на детето на Демир и планира да се отърве от Зюлейха не в буквалния смисъл Simple Smile. Хюнкяр иска децата, само тях. Не я интересува, че планира да ги отнеме от майка им, но това тя ясно заяви пред Сание и Гафур. За нея Зюлейха е само източник на наследници. Зюлейха ще иска да отдалечи Демир от Хюнкяр, а Хюнкяр ще иска да скара Демир със Зюлейха и да ги разведе, като децата останат при Яман. Демир го чака тежка битка в собствения му конак.
Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 19:11 от dana78

# 84
  • Мнения: 3 634
Ира,благодаря за фрагмана.
И с рус. суб.

https://vk.com/birzamanlarcukur?w=wall-82230597_134077

За голямата любов трябват големи хора.
Достатъчно е да се види какво рискува и какво губи всеки от тях при бягството,
съответно какво Зюлейха и какво Йълмаз.
И въпреки, че нейните загуби са несравнимо по-големи,
с любовта си тя извървя пътя от отказ до съгласие за бягство.
Йълмаз я омагьоса и я накара да измине този път.
И – я остави в нищото.
Той избра кръвното си дете пред любовта.
И дори сега са ни подчертали това, ако случайно не се сетим:
медальонът от Аднан сега е върху Мюжгян послучай детето.
За Йълмаз сега "Аднан" ще е детето от Мюжгян.
Но избирайки кръвното си дете, Йълмаз се раздели със сина си от Зюлейха.
Само любовта към майката е пътят към детето.
Йълмаз избра сигурност пред любовта.

„По-добре не взимай ръката, която ще пуснеш.
И не пускай ръката, която си взел.“
                                       Мевляна
 




 

# 85
  • Мнения: 28 085
Привет! Hug
Ира, Ваня, благодаря за фрагмана bouquet

Дана, Зюлейха позна детелинката Joy Казал на Мюжган, че я купил за бебето Shocked
Зюлейха как ли се е прибрала с детето и багажа ooooh!

Още един фрагман, но на филм - "Джобният Херкулес: Наим Сюлейманолу", гледайте внимателно накрая. Wink Премиерата по кината в Турция е на 22 ноември.


# 86
  • Мнения: 3 246
Благодаря за превода Simple Smile
Каква сигурност избира Йълмаз?
Йълмаз избира отговорността пред любовта. Това е.
Йълмаз няма как да остави своето дете без баща! Самият той е израснал без баща. Какъв ще е този мъж, който изоставя детето си да расте без семейство, подкрепата и бащината закрила?! Йълмаз щеше да изпълни своето обещание - искаше да говори с Мюжгян и да й обясни, но новината промени всичко. И все пак отиде на срещата, но закъсня. Аз не си представям какъв мъж трябва да си, за да чуеш новината, че ще ставаш баща и да изхвърчиш, за да не закъснееш за срещата и да избягаш безследно, оставяйки бременната си жена. Да, Йълмаз направи грешка и ще си плаща, но това не го прави лош или малък човек. Зюлейха се съгласи на бягство, но криейки тайни, които можеха да му променят изцяло поведението и отношението.
Ще се радвам Зюлейха да се влюби в Демир, а Мюжгян да си остане с Йълмаз. И без това не разбирам добре Зюлейха и ми е трудно да я приема някак си, не знам. Но съм споделяла това. Така че, за мен - нека големите хора с големите любови да са заедно, а тези с по-обикновените също Simple Smile.

Допълвам се:
За детелинката...да, много неприятно. Предполагам, че Мюжгян я е намерила и той я е излъгал, а не е трябвало да го прави. Можеше да я даде на някой или да я върне на Зюлейха, но явно е искал да я запази...не му се отдаде Simple Smile. Все пак стечението на обстоятелствата е интересно и се прави някаква връзка между Аднан и детето на Мюжгян. А, тези детелинки са масови...можеха нещо по-специфично да измислят. Simple Smile

Благодаря за фрагмана на филма за Наим С! Simple Smile Така ли ми се струва или във филма ще ни изкарат много, много  лоши Rolling Eyes Наистина Възродителният процес е позор, но народът няма вина, а това все се пропуска някак си. Угур Г. играе една от глявните роли, май.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 20:20 от dana78

# 87
  • Мнения: 3 634
Началото на агитацията за бягство.
В съня. Йълмаз знае много добре важните неща за Зюлейха.
Когато я нави да бягат, защото всичко е уредил, той не се интересува какво ще стане с нейните деца.
Те са деца на Демир. В един момент тя може заради бягството с Йълмаз да остане без децата си.
Йълмаз не се интересува, когато се отказа от бягството, как ще я приеме обратно Демир.
Какво стана с това, че прие нея, децата и?
Адът, в който Зюлейха живее заради самия Йълмаз сега, може след бягството да се превърне в още по-голям ад.
Ето защо нито големия, нито малкия човек, се връща при жена си и детето си, когато е оставил по средата на пътя друга жена с проблеми, които е създал за нея самият той.
Важното е на него да му е добре, неговото дете да е осигурено, а какво ще стане със Зюлейха, когато се върне при Демир - няма значение.

сцената:

https://twitter.com/i/status/1179856276488151040

„Зюлейха.
Йълмаз?
Какво правиш тук? Защо дойде?
Дойдох да говоря с теб?
Остана ли нещо, за което да говорим.
Не е ли останало?
Моля те, не извръщай лице от мен.
Ти много отдавна извърна лице.
Сега аз се отвръщам, много ли е лошо.
Аз не съм се отвръщал от теб. Никога не съм се отказвал от теб. Но когато се омъжи за Демир...
Аз се омъжих за Демир, за да спася живота ти. Унищожих собствения си живот, за да живееш, Йълмаз.
Наложи ми се да търпя този ад.
Не знаех, Зюлейха.
Никак ли не ме познаваш? Тази, която отиде на всичко заради теб, която отиде на смърт. Никак ли не познаваше Зюлейха, която просто искаше да бъде до теб.
Зюлейха, аз...
Вече свърши, Йълмаз. Отсега нататък за мен има само децата и семейството.
Не искам нито лицето ти да виждам, нито гласа ти да чувам.

# 88
  • Мнения: 3 246
Здравейте Simple Smile,
Не мисля, че Йълмаз се е върнал при жена си, видяхме, че е отишъл на мястото на срещата, но Зюлейха вече я намаше. Но, съгласна съм, че Йълмаз трябваше много по-добре да организира нещата - да говори с Мюжгян много по-рано, дори и с риск тя да сподели с Бехидже и тя да измисли нещо, с което да им попречи. Той реши да играе на сигурно, но беше изненадан от непредвидено обстоятелство. Това прави ли намеренията му грешни или порочни?! "Пътят към Ада е постлан от добри намерения"Simple Smile , такива ситуации видяхме при повечето герои.
И къде видяхме, че Йълмаз не се интересува, какво ще стане със Зюлейха?! Къде видяхме, че той не се притеснява, как би я приел Демир и какво би станало с нея?! Мисля, че се правят много прибързани и сериозни изводи.
Не оправдавам Йълмаз, в никакъв случай, но и не мисля, че той трябва да бъде сатанизиран толкова категорично и крайно.
А, това, че Зюлейха живеела в ад заради Йълмаз си е нейно решение, Йълмаз нито я е молил, нито е искал това от нея. Зюлейха можеше сама да бъде активната в спасението на Йълмаз, а не да се довери на жена, която открито я готвеше за снаха в семейството поради причини, за които Зюлейха се досещаше.
Иронията е там, че Зюлейха не осъзна, нито в момента осъзнава, че жертвата й не само не спаси живота на Йълмаз, но точно обратното -  активира желанието на Хюнкяр за неговата смърт или доживотен затвор, защото това единствено устройваше плана й за наследник и би било условие за успех, а не една краткосрочна присъда за Йълмаз на база на реалните събития.
Зюлейха имаше хиляди възможности да каже истината на Йълмаз, но тя го лъга и това е факт. Сега се съгласи на бягство с куп тайни. Йълмаз предложи бягство без да знае всичко и това Зюлейха ясно го осъзнава. Защо не му каза истината или защо се съгласи на бягство с тайни?!
Адът, в който живее сега, си го създаде тя самата, съжалявам, но за мен е така. Имаше куп възможности за друго развитие на ситуацията до този момент, но тя ги пропусна, въпреки цялата си информираност.
Йълмаз е виновен, спор няма...но и той, освен в затвора, в който лежа, доплати за жертвата на Зюлейха с нещо негово - детето му, което в момента е законен син на друг мъж. Никой не го пита Йълмаз за нищо, никой нищо не му каза, а Зюлейха реши вместо него, като изпусна момента да говори с него, да го защити като свидетел и да му каже, че ще става баща.
Да, сега тя е разочарована и има защо..., но след време разочарованият ще бъде Йълмаз и пак ще има защо.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 23:05 от dana78

# 89
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  Hug
За добро настроение в мрачната събота и приятна почивка

"Имало едно време в Чукурова", 42 еп. рус. суб.

https://vk.com/cukurova_mavi?w=wall-135783830_34127

Общи условия

Активация на акаунт