Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем и други исторически сериали №16

  • 22 326
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28 049
Дана, в Чукурова всяка серия е Хелоуин Laughing









Ще има онлайн превод с озвучаване, в 19:45 наше време ще публикуват линк.

Хилал на корицата на сп. "BAZAAR"



Tigasa, досега са ни показала две или малко повече от две години, като нищо ще направят и трети сезон hahaha

# 61
  • Мнения: 3 634
Хаштаг на 42 еп.

#BelkiBirGün возможно однажды

Лучия, добре, че подсети за времето.
За мен два сезона е максимум за който и да е сериал.
Приятно гледане!



     

# 62
  • Мнения: 3 246
Здравейте Simple Smile,
Изгледах серията и имам само някои неща да допълня: за Зюлейха е ясно, че не само Фадик излъга за бутането по стълбите, но и самата Сание. Фадик пусна клеветата и тя се превърна в истина. За съжаление, тази Фадик не осъзнава колко страшно е това, което предизвикват необмислените й думи... и дано сега, чрез наказанието над Сание и Гафур, да си даде поне малко сметка. Всяко "изтърсено" нещо от устата й е имало сериозни последици, тя беше наказана, извини се, но още не си е взела поука. Много неприятен персонаж, лично за мен. Много отблъскващ ми е и Гафур. Прекалено фалшив, не знам, кога осъзна, че със Сание всичко е наред, но продължи да плещи и да досажда на непознати хора в коридора, после шокира и Хюнкяр с приказките си. Гюлтен беше в стаята при Сание...явно не беше починала, така че не знам, защо Гафур твърдеше нещо такова...после по погледа му стана ясно, че пак е искал да спечели нещо от ситуацията. Много увреден човек по отношение на принципи и начин на мислене. Чудно ми е Сание какво вижда в него, но и двамата са завършени егоисти. Даже ми е чудно, как Гюлтен не е с по-объркан мироглед от този, който притежава сега, имайки предвид семейството й. Даже си обяснявам и фалшивото й приятелство със Зюлейха, обърканите й реакции...та тя какво положително е видяла?! Нищо. След като брат й е такъв, какъв ли е бил бащата?! По информация от Хюнкяр, той също е крадял...но явно е бил по-лоялен от глупака Гафур, който мисли със стомаха си и е прекалено елементарен.
Бехзад - явно не само изнудването със снимките е било проблем за него. Дълги години болницата не е носила печалба, а по-скоро дългове. Хотел в Шиле, затворен със загуби, аптеки и партньори, които са го измамили и са му оставили дългове и явно и са го снимали с момичето. Нещата са били комплексни, но изнудването е било вече прекалено и е преобърнало чашата, както се казва. Лелята е вече без пари, без имоти, както и Мюжгян. Това ще е нещото, което ще ги задържи впоследствие при Фекели, дори и при осъзнаване на ситуацията с Йълмаз. Лелята ще бъде съветничка и ще агитира Мюжгян да се бори, предполагам. Сега и с бременността...ще видим тази вечер.
Не ми хареса разговорът между Йълмаз и Хюнкяр. И двамата си позволиха повече. Йълмаз искрено вярва, че Демир е убил Дженго, но подсъзнателно отказва да послуша вътрешния си глас, който би му подсказал, че нещата са други. Хюнкяр прекали наричайки Йълмаз професионален убиец, защото тя много добре знае истината - има разлика между убийство при самозащита и защита на живота и честта и на друг и преднамерено желание да убиеш някого. Но и тя, както Бехзад изпитва удоволствие да нарича хората с имена, въпреки истината и така прикрива собствената си гнилост. Защо ли не нарече Фекели убиец?! Все пак той застреля нейния Аднан. Думите й: "Ако не беше амнистията, щеше да си мъртъв" ясно сочат целите, които имаше - Хюнкяр имаше за цел или смъртта на Йълмаз или доживотния му престой в затвора. Дело по истинкото обвинение - самозащита и защита на честта и живота на Зюлейха щеше да му коства малко години, което не устройваше Хюнкяр. Нея не я интересуваше истината, нито справедливостта. Тя искаше Йълмаз да изгние в затвора или да бъде убит по грешни обвинения и го постигна, като Зюлейха не беше извикана за свидетелка. Сега виждаме важността от свидетелските показания. Хюнкяр иска справедливост за сина си, но злонамерено и преднамерено "спъна" справедливостта за нечий друг син. И сега има наглостта да го нарича професионален убиец.
Странно ми е, че Демир не поиска дори да поговори със Зюлейха. Това говори много...и то в негативен план.
До после Simple Smile

# 63
  • Мнения: 28 049
Онлайн превод с озвучаване, озетът е свършил

https://vk.com/turkiee?z=video-180995311_456239029%2Fb20b8b61096 … pl_wall_-46308288

# 64
  • Мнения: 2 503
Здравейте, момичета! 🤗

С удоволствие прочетох споделеното от Вас. 🥰

Дана 🤗 ,
Съгласна съм с написаното от теб! Единственото, което се различава е, че аз разбирам постъпката на Демир и не виждам в нея нещо негативно. Зюлейха даде дума на Демир, така е, но лично Демир прекъсна тайната й среща с Йълмаз, докато тя мислеше, че той е в затвора. Пак след тази среща, Зюлейха отказа да го последва и настояваше да остане в Чукурова, всички знаем поради какви причини. Именно заради това Демир много лесно повярва на казаното от Хюнкяр. Демир беше съкрушен и реакцията му си я обяснявам по този начин. Трябваше да й даде шанс да обясни, но мога да разбера болката му и нараненото му достойнство. Simple Smile)

Приятно гледане, момичета и много ви благодаря, че предупредихте за часа, че аз не се бях сетила. 😀💐

И сега Зюлейха ще почне да се възползва от обичта на Демир с една едничка цел - бягството с Йълмаз...😈

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 19:50 от Irinak

# 65
  • Мнения: 28 049
Ира wavey

Всеки на всекиго първо вярва, а после, като се разбере истината, иска прошка. Кога ще излезе истината за Хатип не зная, но ще бъде интересно да видим какво ще каже Йълмаз.

Зюлейха ще се възползва, да, но Бехидже вече изговори това, за което Мюжган предпочита да мълчи, да не вижда, да игнорира - дочутия разговор в магазина за платове.

Гюлтен каза на Йълмаз за писмо или писма, не разбрах, уж истината, но не съвсем.

# 66
  • Мнения: 3 634
Хубава ситуация: единият и каза: „Ти само пожелай!“ и другият и каза, че ще стане „както ти искаш“.
Ще видим кой ще изпълни обащанието си.
Лелята бързо схваща. Добре обърна внимание на Мюжгян. И това съвпада с усещанията, които Мюжгян вече има. Не трябва да се вярва на мъжете. Също и на жените. Grinning
Демир премина за любовта си още една граница – Хюнкяр. Сега Зюлейха има пълна свобода. Тя си спази обещанието, дадено преди затвора. Но това се отнася само до изпълнението. Иначе подготовката стана именно в това време. Така, че ние всичко наблюдаваме и знаем, че не си е спазила думата. Но както и да, видимо няма нищо. Аз подкрепям Демир за смелостта му, от това или ще загуби, или ще спечели. Но който не рискува, е с празни ръце. И винаги гледа да зарадва жена си.
Йълмаз умира от злоба и завист. Правилно му каза Демир: „Да ти беше проблемът Дженгавер.“

# 67
  • Мнения: 3 246
Разбирам съмненията на Демир, но той обеща на Зюлейха свобода и получи обещание за лоялност вече след срещата между Зюлейха и Йълмаз. Така че, най-малкото, той трябваше първо да говори със Зюлейха и тогава да реши за себе си на кого да вярва. Той отказа дори и разговор да проведе. Това не ми говори добро за вбъдеще. Подобна ситуация имаше и с бременността на Зюлейха и мнението му, че Йълмаз е бащата на второто бебе и че Зюлейха е прелюбодейка. Въпреки всичко, оказа се, че греши...въпреки малката възможност бебето да е негово, оказа се точно така. Именно това трябваше да му подскаже, че винаги човек може да сгреши, да се обърка и един разговор е изключително важен. Последващите действия си отсават такива. Ето и Йълмаз се извинява, но грешката си е грешка и коства нещо.
Много неприятни Сание и Гафур. Нарочно лъжат и искат всички да поддържат лъжите им. Зюлейха си дръпна ръката и Сание падна, защото се беше приближила прекалено много до края на стъпалото. Толкова ли е трудно да си признае, че е злополука...но не - искат непременно да натопят Зюлейха. Даже и не вярват на жената от селото, която твърди, че е намерила Хамине...толкова искат Зюлейха да е виновна във всичко. Наслаждаваха се...но Сание забрави, кой сложи змия в стаята на Зюлейха, за да убие и нея и бебето й. Изведнъж стана много невинна, а Гафур какви ги натвори и въпреки всичко - нахални. Даже  и Гюлтен тормозят  тя да лъже заради тях.
Разбира се, че Йълмаз умира от злоба и завист - той разбра, че Зюлейха го обича и мисли за него, а Демир я държи с брака си. До онзи момент, когато се видяха в малкия конак, Йълмаз знаеше, че тя е жертвала живота си, но после разбра със сигурност, че тя все още го обича, дори я попита, дали наистина и тя мисли за него, след като тя каза, че и с нея е същото, каквото чувства той.
Бих казала, че и двамата умират от злоба и завист. Единият е любимият, а другият е законният съпруг и баща на децата. Но Демир има цялата информация, а Йълмаз много малко и частична. Пак казвам, Йълмаз не знае, че Зюлейха не е казала на Демир за връзката им. Йълмаз си мисли, че въпреки казаното от нея, Демир я е заставил насила да се омъжи за него, като я е изнудил с живота му. Емоциите му са нормални. На Демир също.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 21:08 от dana78

# 68
  • Мнения: 2 503
Честно казано тези задкулисни игри на Зюлейха и Йълмаз грам не ми допадат( казвам го с риск да ме линчувате 😀, това в кръга на шегата, разбира се!)... И двамата се възползват от доверието на хората до тях. Особено Мюжгян ми е много жална, защото тя наистина не заслужава това и е най- чиста от всички...

# 69
  • Мнения: 3 246
Да, но Зюлейха и Йълмаз бяха разделени с измама и насила...за това казва ли някой нещо?! Лъгаха и Зюлейха и Йълмаз за своя угода. Нима Яман са невинни?! Всеки гледа себе си, в крайна сметка. Демир иска любов и се бори за това с всички средства, Хюнкяр иска наследници...защо и Йълмаз и Зюлейха да не се борят?! Да, и на мен не ми допада, но това е единствения шанс, може би, който те виждат сега.

# 70
  • Мнения: 2 503
Да, но Йълмаз не на сила се ожени за Мюжгян. Зюлейха много изтърпя и за нея такова поведение е по- допустимо, но лично аз не го харесвам. Simple Smile Но за Йълмаз е крайно недопустомо - обеща на Мюжгян любовта си и още на първия ден след брака започна да действа към събирането със Зюлейха, но въпреки това лягаше до нея... това не ми харесва и няма как да ми хареса.
Обеща на Зюлейха нов живот, да избягат, но още не разрешил въпроса с Мюжгян. Преди смъртта на баща й го спря, след това вместо да отиват на вечеря и да се прави на истински съпруг можеше вече да й каже истината, а той ще чака до последния момент, в който пак ще се объркат нещата...

# 71
  • Мнения: 3 246
Никой не е Светец. Не знам, защо от Йълмаз се очаква някакво безупречно поведение Simple Smile.
Йълмаз се ожени за Мюжгян от мъка и несподелена любов. После нещата се промениха - разбра, че любовта не е несподелена и се опитва да реагира според обърканите си емоции. Не е прав, но кой е...през цялото време в живота си?! Няма такъв човек.
От стари времена до ден днешен се случват такива неща. Аз не съм такава моралистка, честно казано в това отношение, защото това е класическо поведение. За мен много по-лошо е домашният тормоз - психологически и физически, там вече има патология.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 21:41 от dana78

# 72
  • Мнения: 2 503
Дана, така е - всички сме грешни!
И аз като такава свободно споделям мнението си, било то в “правилната” посока или не. 🤗

Сание и Гафур наистина са супер нагли и егоистични хора.
Сега да видим кой е този човек с чантичката на Шермин, че аз не можах да разбера. 🧐

# 73
  • Мнения: 28 049
От Йълмаз като антипод на Демир се очаква поне едно - честност. Супер гадно е, че Мюжган е запълнила празното място до него, все едно е предмет и дотолкова я забрави, че я гледа като натрапница. Хайде, Зюлейха се страхува, че Демир може да направи нещо крайно, но Мюжган нищо не би могла да направи освен да рони сълзи. И какво - ако Зюлейха не се съгласи да избягат, той ще си остане "примерния" съпруг ли.

# 74
  • Мнения: 3 634
Най-сетне Зюлейха каза „да“. Ще бягат.
Тя започна от твърдо „не“ и беше уговорена.
Много интересна ситуация създават. Кой с какво тръгва да бяга. Йълмаз каза на Фекели, че е готов да понесе мъката на съвстта си за Мюжгян. Значи той прежалва Мюжгян, все му е тая за нея, и сега ще видим дали детето ще го спре. Ще го спре ли неговото кръвно дете да следва любовта? Ако стане така и заради своето кръвно дете Йълмаз се откаже от любовта, ще пропусне да се срещне със своето кръвно дете от голямата си любов. И значи любовта му...не е толкова голяма. Много ми е интересно развитието на тази история.
Демир е трогателен на гроба на Дженго. 
Гюлтен стана фактор, сега са важни и решават проблеми нейното щастие и нейното спокойствие. Зюлейха победоносно върти Демир на пръста си, а ако може да си представи колко ще съжалява.
Хитро с чантата на Шермин, сега като прочете Демир чека, ще настъпи краят на света.

Общи условия

Активация на акаунт