Лежащи мами - 45

  • 30 811
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 92
Благодаря ви, момичета.  Аз слабея в леглото ... което ме притеснява.  Не качвам килограми изобщо . Така и за всеки преглед съм доста напрегната дали бебчо поне се храни добре .

Нямам серклаж .
Вдъхвате ми кураж и вие... Психически нещо паднах много . Не знам какво ми става .

Сякаш в някаква депресия изпаднах .
Извинете че ви товаря 🙁❤
Спокойно, аз също слабеех, все пак ни се отпускат мускулите, бях станала кожа и кокали и с един корем, слава Богу, бебето си наддаваше, а аз грам не качвах, доста странно като цяло,но аз и не ядях особено де, колкото да съм яла нещо.

Да и аз гледам на моменти да ям колкото да съм яла . Ама направо подминавам огледалата за да не ми става кофти като се видя . И това че стоя затворена сама почти през цялото време не ми се отразява добре . 

А да ви попитам ...може би това е коментирано вече в темата ,но честно  казано ме е страх да се ровя за да не попадам на неща които ще ме стреснат повече .

В коя седмица нещата са мааалко  по -спокойни ? Знам че влезеш ли в 9 месец вече е нормално ,но ме интересува преди 9 месец в коя седмица може да се каже ,че поне мога да си отдъхна леко ...
Знам че е индивидуално за всяко бебче . И все пак предполагам след определена седмица бебчето има добри шансове ?
И аз знам, че след 34 г. с вече бебето е с развити дробчета и дори и да се роди по-рано, шансовете му са големи. Бих те посъветвала да си намериш някоя много интересна книга, която да ти отвлича вниманието, гледай ТВ, аз редовно следях предавания и сериали 😁 и това явно ме е изморявало, защото нощем си спях като пън по 10-11 часа. Настрой се психически, че всичко това си струва и ще има щастлив край. Вечерта, когато родих, изпитах такава лекота и облекчение, просто велико чувство, знаеш, че си издържала и си се борила докрай, дори болка не усещах, толкова бях щастлива, че кошмарът с лежането свърши, а резултатът е по-хубав от всякога!  Кураж, момиче, най-важното е да не падаш духом, всеки страх, ядосване и уплаха водят до контракции, аз бях убедена, че ще издържа и издържах, така че и ти можеш! 🙂

# 406
  • Мнения: 49
И аз съм така с килограмите и яденето, а очаквах да качвам много с това обездвижване, но връзката с мускулите има логика, не се бях сетила. Иначе бебето си расте, корема също, но кг не особено.

# 407
  • Мнения: 247
Момичета, на 24.02. се роди моето дългоочаквано бебче в първи ден от 39гс с планово секцио. Благодаря на всички минали през това за подкрепата, в тази тема наистина срещнах много разбиране. Пожелавам успех на всички ви Heart Hands Pray Flowers Four Leaf Clover

# 408
  • София
  • Мнения: 543
Честито. Бъдете живи и здрави, и много щастливи.

# 409
  • Мнения: 3
Благодаря ви, момичета.  Аз слабея в леглото ... което ме притеснява.  Не качвам килограми изобщо . Така и за всеки преглед съм доста напрегната дали бебчо поне се храни добре .

Нямам серклаж .
Вдъхвате ми кураж и вие... Психически нещо паднах много . Не знам какво ми става .

Сякаш в някаква депресия изпаднах .
Извинете че ви товаря 🙁❤
Аз също нищо не качвах в двата месеца, когато лежах. На последния преглед лекарката каза да хапвам по 2 сварени яйца на ден и повече месо да качва бебето. И за 1 седмица качих малко и бебето се роди голямо за 36 седмица.

# 410
  • Мнения: 92
Zuzi_to, честита радост, бъдете здрави и щастливи!

За яденето на месо и яйца и аз ядях последните 2-3 седмици, бяха ми изписали и протеин да пия, но от него успях да пия само 2 пъти и родих. Бебенцетосе се роди  2800 грама, точно като влязох в 36 г.с. За справка, моя позната също роди 2800 гр. бебе, но в 39 г. с. 🙂 Всичко е доста индивидуално.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 16:27 от Flower_94

# 411
  • Мнения: 47
Да , лекарят ми каза да ям яйца и месо . Опитвам да наблягам  на това за да знам че поне давам на бебето нужното .

Утре официално ще съм в навършена 32 г.с и започвам да карам 33 г.с .
Всеки ден е дар и благодаря преди да заспя .

# 412
  • Мнения: 17
Здравейте, мами! И аз да се запиша в групата на лежащите.
 Бременна съм в 17г.с.
В 14 и 16г.с имах леко прокървяване с по една седмица престой в болница на системи за задържане. Проблема при мен е леко отлепяне на плацентата, доктора ми обясни че при растежа на матката плацентат се придърпва и това е причината, да се получи отлепването. На въпроса, дали ще зарастне плацентата, получавах различни отговори. Някои казват до месец зараства, други, че не зараства та съвсем се обърках. Казаха че, следващият месец, месец и половина е критичен докато плацентата се вдигне.
С ужас ставам от леглото и ходя до тоалетна, да не би пак да има нещо. Много ме е страх Sad 
Вчера ме изписаха от болницата.Изписаха ми  да пия магнерот и но шпа 3х1, утрогестан 2х2.
Не съм качила и килограм до тук, което също започва да ме притеснява.
Имам предишна бременност, която беше много лека, но приключи в 33г.с с преждевременно раждане от спукан мехур, последвали контракции и разкритие. Слава Богу, детенцето ми е живо и здраво на 4г6м.
Това лежане започва да ме плаши, че няма да мога да се грижа за него, да си играем, да го взимам от градина и да слизам с него пред блока да си играе с приятелчетата.

# 413
  • Мнения: 4 660
Постарай се да се лежиш поне месец.
Ако е писано да се роди ще се роди.
Не се филмирай всичко ще се нареди.

# 414
  • Мнения: 906
Няма ли кой да помага за детенцето ти, за да можеш да си почиваш повече? Успех ти пожелавам!

# 415
  • Мнения: 17
Благодаря,момичета!
Тази седмица майка ми беше в отпуска и го гледа, но от другата сме двамата с баща му, който ходи на работа. Малкия трябва да ходи на градина, но ще се налага аз да го взимам. Нашите живеят в друг град и няма как Sad с домакинската работа и готвенето също не знам какво ще правя...

# 416
  • Мнения: X
И аз съм в същото положение. Моите родители живеят в чужбина ,а неговите работят и взимат дъщеря ми понякога някоя събота или неделя за няколко часа ама само толкова и то не всяка седмица.
Пращам си я на ясла защото цял ден полудява вкъщи а аз не мога да я вдигам и си иска яко грижите по цял ден.
Понякога ходя и аз да я взимам но цял ден лежа. С готвенето си позволявам само леки неща и ако има 2-3чинии да измия. Мм много ми помага ама не може да огрее навсякъде. Имам още 18 седмици.
Всичко ще е наред ще видиш

# 417
  • Мнения: 17
Janetm, благодаря много за подкрепата 😊 дано всички си имаме по едно живо и здраво бебече.

# 418
  • Мнения: X
Момичета имам въпрос. Изписаха ми гиназол за тъпите гъби. Само,че слагам и утрогестан и се чудя как да ги направя нещата без да спирам утрогестана. Някой да го е взимал?

# 419
  • Мнения: 47
Момичета имам въпрос. Изписаха ми гиназол за тъпите гъби. Само,че слагам и утрогестан и се чудя как да ги направя нещата без да спирам утрогестана. Някой да го е взимал?

Ко говорите за гиназол спринцовката която се слага еднократно във влагалището Гиназол действа около седмица в самото влагалище . През това време ще трябва да приемате Утрогестана през устата . След седмица може да започнете отново да го поставяте във влагалището .  
Това ми беше обяснил моя лекар ,но преди да направите каквото и да е попитайте АГ какво мисли .

Общи условия

Активация на акаунт