Лежащи мами - 45

  • 32 557
  • 758
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, много съм объркана и изплашена Sad миналата седмица ходих на преглед и установиха 4сед. +6 дни, много се зарадвах, но за кратко, снощи още докато бях на работа почнаха болки в матката и ту от ляво, ту от дясно, а час по - късно и розово течение. Веднага отидохме в спешен, погледнаха ме и изписаха дуфастон по 3 пъти на ден плюс но шпа. До тук добре,успокоих се малко, но тази сутрин цвета е червен, още повече се уплашиха, звънях на док. тя ми каза да лежа и да си пия дуфастон, най - рано утре мога да отида на преглед, направо ще се побъркам.. Cry

Разбирам как се чувстваш. Преживях същото през декември, за съжаление изгубих бебето точно в същата седмица. При мен нещата обаче приключиха за няколко часа, така че може би има шанс бебчо да се захване здраво. Бъди спокойна и се опитай да не мислиш за това!

За жалост... Няма бебче вече Disappointed

# 391
  • Мнения: 49
Н. М.М. 611149, много, много съжалявам. 😥 Пожелавам ти възможно най-скоро да видите пак двете чертички и всичко да бъде наред.

# 392
  • Мнения: 16
Момичета още нещо, забелязах днес в 2 последно си изпих дуфастона след това док. Каза че вече няма смисъл след като съм направила аборт, обаче е вече не ми тече толкова и не ме боли зверски, Това последното се дължи на нурофена, който изпих, но за кървенето.. Е може ли дуфастона да е объркал нещата или съм в голяма грешка!?!

# 393
  • Мнения: 47
Имам въпрос до жените със скъсени шийки .

Успявате ли само да лежите ?
Аз ставам буквално само до баня и тоалетна .  Последните дни имам чувството че от лежането ми става много лошо . Позволявате ли си някакво раздвижване или стриктно лежите ?
На моменти имам чувството че ако се разходя малко до другата стая за 10 мин да се раздвижа няма да е зле ,но ме е страх Sad
Как се справяте вие ?

# 394
  • Мнения: 92
Имам въпрос до жените със скъсени шийки .

Успявате ли само да лежите ?
Аз ставам буквално само до баня и тоалетна .  Последните дни имам чувството че от лежането ми става много лошо . Позволявате ли си някакво раздвижване или стриктно лежите ?
На моменти имам чувството че ако се разходя малко до другата стая за 10 мин да се раздвижа няма да е зле ,но ме е страх Sad
Как се справяте вие ?
Аз лежах стриктно до 28 г. с. След това почнах да си позволявам да поседя малко на терасата, за да подишам, понякога и седнала ядях, по-често ставах до другата стая. Общо взето, на човек каквото му е писано, аз бях с 1.5 см мека шийка от 24 г.с.,лекарите ми казваха: "Давай да добуташ поне до 28 г. с. " ,а според моя позната не трябваше и до тоалетна да ходя, ами с подлога, което беше твърде крайно според мен, тъй като аз се чувствах добре и позитивно настроена. Родих в 36 г.с.,като седмица преди това започнах и да се разхождам  по магазините и не лежах толкова, може би ако бях изчакала малко с разходките, можех да стигна и 37 г. с.

# 395
  • Мнения: 47
Аз съм в 31 г.с навършена  (почти 32 г.с вече) .
17 мм ми измериха шийката последно ( мека). Не знам сега колко е . Другата седмица ми е прегледа.
Едва смея да стоя права за 3 мин. И лягам обратно . Само по прегледи ставам . Знам че си е божа работа ,но много ме наплашиха и сега съм в някакъв страх постоянно. 

Психически не се чувствам добре от притеснения.
Не знам къде другаде да ги споделя тези неща освен тук.  Знам че само една жена в подобно положение би ме разбрала .

# 396
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз съм в 31г.с. Преди две седмици се бях поуспокоила и взех да ставам по-често. Обаче миналата седмица бях на преглед. Измериха ми шийката 2.5см, но като получих контракции (аз всъщност не усещам да имам контракции) между главата на бебето и шийката навлезе околоплодни вода и шийката се скъси до 2см, дори и по-малко. И двамата ми лекари са категорични, че това никак не е ОК. Аз се уплаших и сега пак лежа. И на мен ми е лошо, гади ми се от лежане. Да не говорим, че естествено пълнея повече, както и перисталтиката ми се влошава. Всичко ме боли от лежане. Но в името на щастливия финал, ще изтърпя всичко.

Между другото аз съм и със серклаж.

# 397
  • Мнения: 49
Н. М.М. 611149 , според мен няма как да е заради дуфастона, говори с твоята лекарка ако искаш да пуснеш някакви изследвания, например генетични.

Mechence94 , днес влизам в 28ма, със серклаж съм, лежа стриктно от 14г.с. като и аз ставам само до тоалетна/баня. И за мен това беше първа цел, но понеже другата седмица ще слагаме инжекции за дробчетата, сега пък чакам тях, после най-вероятно ще си сложа друга цел и не съм сигурна ще успея ли да се отпусна малко. Ако АГ разреши ще се опитам да преодолея страха и да се разхождам по малко, но на своя глава не мога. Кокалите ме болят и мен, по-точно таза и през нощта от това се будя, въртя се.

Рисковата бременност е трудна физически, но и психически, нормално е да се чувстваш така, слава Богу живеем във времена, в които е много лесно да споделяш с хора минаващи през същото. А и мамите с успешен финал каква надежда и сила вдъхват. 🍀
И при теб повечето вече е минало, не остава много, така че кураж. ❤

# 398
  • Мнения: 47
Благодаря ви, момичета.  Аз слабея в леглото ... което ме притеснява.  Не качвам килограми изобщо . Така и за всеки преглед съм доста напрегната дали бебчо поне се храни добре .

Нямам серклаж .
Вдъхвате ми кураж и вие... Психически нещо паднах много . Не знам какво ми става .

Сякаш в някаква депресия изпаднах .
Извинете че ви товаря 🙁❤

# 399
  • Мнения: X
На мен ми казаха да не се залежавам ,че мога да ида да пия кафе но без дълги тигели и да ходя да пазарувам.
Във 19 седмица съм. През седмицата основно си лежа , мм е на работа , дъщеря ми на ясла и няма какво да правя, обаче дойде ли уикенда направо умирам от срам и ми е гузно. Обаче вече се усещям ,че ми натежава упъва и ще залягам поне до 30 седмица. Страх лозе пази.

Моята шийка е скъсена защото имам конизация. Това ми е втора бременност. Първата бепе успешна до 38 седмица . Също не съм лежала нон стоп, излизах за прегледи , ходих на лекции за бременни и понякога на кафе.

Когато лежа така яко почва да ме боли тялото и ида да се разходя до магазина и веднага ми минават болките.

Знам,че всеки случай е индивидуален. Много ми е трудно сега с малко дете така да лежа , тя си иска своето. Тази вечер отидохме за малко до парка до нас , тя искаше да я вдигна на л
лката а аз ми се къса сърцето и обяснявам ,че мама я боли коремчето и не мога да я вдигна и да идем на пързалките.  :/
Няма кой да ми помага , ММ се скапва от работа и до колкото може понякога ми помага с домакинската работа. Просто и аз започнах яко да се депресирам..

# 400
  • Мнения: 92
Благодаря ви, момичета.  Аз слабея в леглото ... което ме притеснява.  Не качвам килограми изобщо . Така и за всеки преглед съм доста напрегната дали бебчо поне се храни добре .

Нямам серклаж .
Вдъхвате ми кураж и вие... Психически нещо паднах много . Не знам какво ми става .

Сякаш в някаква депресия изпаднах .
Извинете че ви товаря 🙁❤
Спокойно, аз също слабеех, все пак ни се отпускат мускулите, бях станала кожа и кокали и с един корем, слава Богу, бебето си наддаваше, а аз грам не качвах, доста странно като цяло,но аз и не ядях особено де, колкото да съм яла нещо.

# 401
  • Мнения: 47
Благодаря ви, момичета.  Аз слабея в леглото ... което ме притеснява.  Не качвам килограми изобщо . Така и за всеки преглед съм доста напрегната дали бебчо поне се храни добре .

Нямам серклаж .
Вдъхвате ми кураж и вие... Психически нещо паднах много . Не знам какво ми става .

Сякаш в някаква депресия изпаднах .
Извинете че ви товаря 🙁❤
Спокойно, аз също слабеех, все пак ни се отпускат мускулите, бях станала кожа и кокали и с един корем, слава Богу, бебето си наддаваше, а аз грам не качвах, доста странно като цяло,но аз и не ядях особено де, колкото да съм яла нещо.

Да и аз гледам на моменти да ям колкото да съм яла . Ама направо подминавам огледалата за да не ми става кофти като се видя . И това че стоя затворена сама почти през цялото време не ми се отразява добре . 

А да ви попитам ...може би това е коментирано вече в темата ,но честно  казано ме е страх да се ровя за да не попадам на неща които ще ме стреснат повече .

В коя седмица нещата са мааалко  по -спокойни ? Знам че влезеш ли в 9 месец вече е нормално ,но ме интересува преди 9 месец в коя седмица може да се каже ,че поне мога да си отдъхна леко ...
Знам че е индивидуално за всяко бебче . И все пак предполагам след определена седмица бебчето има добри шансове ?

# 402
  • Мнения: 1 025
Когато аз лежах, въпреки че работех от вкъщи, такова безсъние ме гонеше. Бях будна по 18-19ч. на ден. Нямаше заспиване, докато не влязох в 36г.с .. През ноща дори работех, за да запълвам времето. Аз разбрах в 7ми месец, че съм с 1с.м шийка, тогава бях +13кг, въпреки лежането и храната.. от тези тревоги, отидох да раждам +13кг, изобщо нищо не качих. Не знам дали е споменавано, но тези, които сега лежат, нека знаят , че само на ляво или дясно е хубаво да се лежи. По гръб се предизвикват контракции..

# 403
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
А да ви попитам ...може би това е коментирано вече в темата ,но честно  казано ме е страх да се ровя за да не попадам на неща които ще ме стреснат повече .

В коя седмица нещата са мааалко  по -спокойни ? Знам че влезеш ли в 9 месец вече е нормално ,но ме интересува преди 9 месец в коя седмица може да се каже ,че поне мога да си отдъхна леко ...
Знам че е индивидуално за всяко бебче . И все пак предполагам след определена седмица бебчето има добри шансове ?
Ами след 34г.с. се смята за ОК.
Макар, че първото ми дете се роди в 27г.с., вече е на 11 години и е добре. Съвсем нормално дете. Докато тогава в реанимация имаше деца родени и след 38г.с. със сериозни проблеми.
Ако детето вътреутробно се развива нормално и при раждането си не изпита сериозна липса на кислород, то 99% ще се развие безпроблемно. Поне до този извод стигнах аз, след като прекарах над три месеца ежедневно в свиждания в неонатологиите.

# 404
  • Мнения: 3 794
Аз също лежах от ранни седмици. Имах много контракции. Изпитвах някакъв ужас като дойде време за сън, а аз до 2-3 през нощта не можех да мигна от контракции. Спях сутрин като изпратя мъжа ми и голямата щерка. Понякога дремвах и следобед.
Влязох за задържане първия път в 31г.с.+4 в Токуда - супер стресирана, беше късно вечерта, бях с много силни и чести контракции (имам голяма дъщеря и знаех точно как протича раждането), направо мислех, че ще родя в таксито (ММ беше толкова стресиран и каза, че не може да шофира, затова викна такси)...Та, приеха ме и дежурния АГ ми каза - "Спокойно, в добра седмица си, тук от 27-ма ги спасяваме". Въобще не си позволих да мисля, че ще родя по-рано.
Спомням си първата нощ в родилното, след като родих дребосъчка - за първи път след месеци тревоги и безсъние спах!

Кураж на всички лежащи мами! Бързо и леко да минават дните, нощите и седмиците! Чакането е голямо, но си заслужава Heart

Общи условия

Активация на акаунт