Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

"Селски" номера и пинизи - тема 2

• 140 942
  • 2 072
  •   3
Отговори
# 1 965
Ей това е супер селско - да обсъждаш, без да имаш достатъчно информация. Как пък веднага изкарахте, че кучетата ми са изоставени и нещастни? От почти месец даже не излизам, защото временно не съм в движение. Написах и при какви ситуации лаят. Не мога да имам претенции към движението по етажа, но за идиотите с пиратките сигурно има специално място в ада.

# 1 966
Ти сама каза, че са шумни кучетата ти. За пиратките съм съгласна.
Все пак е редно да се погрижиш да не са шумни и след този месец. И да, постоянният лай означава, че животното не е ок и не е щастливо, а и е дразнещ шум.

# 1 967
  • София
Хайде спрете, кучетата лаят.
Моята кучка лае много рядко, но в два от случаите бе усетила крадци. Единият бе с брадва в ръка, която си бе харесал в някое от мазетата. Другият бродеше през нощта по стълбите.

Малко са кучетата, които лаят с часове.

# 1 968

Малко са кучетата, които лаят с часове.

И все пак ги има и аз страдам от едно такова. Съседката вече не ме поздравява като ме види, защото няколко пъти съм се оплаквала. Ето това е селско - даже да не се чувстваш виновен.

# 1 969
  • Пловдив
Не знам точно като какъв номер да го определя, но се доближава до селянията. На колежка мъжът почина от корона, има две деца, едното е със заболяване, другото ученик. Решихме да я подпомогнем малко - с по 5-10 лева от човек. Две колежки отказаха да дадат, едната, защото миналата година, когато починала майка ѝ никой не я бил подпомогнал. Тя е 60 годишна (колежката). Другата - нямала възможност и не пожела да ѝ дам 5 лева назаем, не искала. От вчера не ми излиза от главата какво спечелиха те с тези спестени 5 лева и докъде е човечността ни.

# 1 970
  • Ямбол
Решението за подпомагане/благотворителност е лично, не може да се налага над всички. Който решил - дал, другите просто не са решили. Каузи има всякакви, хора - също. Не бих окачествила отказ на някого да дари, като селска постъпка. Не съм му в обувките, не е моя работа да му налагам.

# 1 971
За мен единственото в тон с тази тема, е разказването на този случай тук и представянето му като селска постъпка.
Дарението е доброволен акт и не трябва да се извършва под натиск. Под никакъв натиск, в това число психически или емоционален. Подобни неща се организират анонимно - една кутия, в рамките на деня, който желае, пуска пари и ги давате на колежката. А не от човек на човек и после коментираме негативно тези, които не са дали.

# 1 972
  • Варна
Втората няма да я коментирам, всеки си знае джоба. Но първата е постъпила глупаво не като е отказала да дари, това си е нейно право, а като е изтъкнала причината за това.

# 1 973
Двама мъже,една жена и едно куче средна порода.Сложиха кучето в пазарска количка на МЕТРО и се опитаха да влязат в магазина .След като ги спряха, единия мъж грабна кучето,тръгна да излиза и що псувни нареди Rage

# 1 974
Двама мъже,една жена и едно куче средна порода.Сложиха кучето в пазарска количка на МЕТРО и се опитаха да влязат в магазина .След като ги спряха, единия мъж грабна кучето,тръгна да излиза и що псувни нареди Rage

Е, това май ще е от бестселърите на годината по темата.
ПП. Обичам кучета и не ме е гнус от тях, но мястото им не е в количката за продукти.

# 1 975
  • Варна
Мястото им не е в хранителни магазини, независимо в количка или не.

# 1 976
  • София
Де да спираха така и малките деца, стъпали с мръсните си обувки с количките за пазаруване на хипермаркетите... мечти!

# 1 977
  • Пловдив
Втората няма да я коментирам, всеки си знае джоба. Но първата е постъпила глупаво не като е отказала да дари, това си е нейно право, а като е изтъкнала причината за това.
Съгласна съм с това. Изказването на колежката с починалата майка е наистина малоумно, но и никой не е длъжен да дарява, дори и в сърцераздирателни иначе случаи.
----
Подкрепям за децата с обувките, мен също ме дразнят както тези родители, така и хората, които си оставят боклуците в количките, което не значи, че за кучето не са постъпили 100% правилно тези от магадцина.

# 1 978
  • Кюстендил
По повод събирането на пари от колеги.
В последните 5 години(само да уточня, че става дума за три различни местоработи) събираме по 2-3 лева за рожден ден на колега около самата дата. Аз винаги съм давала. Не знам как така става винаги, че моят РД се пропуска. До тази година си мислех, както и да е, не съм за подаръка или за парите. Но този месец ми беше рождения ден. Стана ми обидно от отношението.

Просто исках да споделя.

# 1 979
  • Пловдив
И при нас е така, обаче събираме 5 или дори 10 лева - само за когото някой друг е поел инициативата да събира, обаче. Не се впечатлявам. То и не съм била тъпана кога е рожденият ми ден, а едва ли някой специално ще тръгне да проверява в документите. А и при нас съответният колега, почетен с подарък, обикновено черпи по-обилно. Аз не си правя труда, обикновено купувам по нещо, но го оставям в нашата стая, за да си вземе само който има път към нас. Иначе ако никой не черпи или черпите еднакво, а събират само за някои, е обидно, съгласна съм.

Общи условия

Активация на акаунт