"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 432 862
  • 6 420
  •   2
Отговори
# 6 075
  • Glasgow
  • Мнения: 4 660
Това с набутването повече в стая при нас в хотела го има толкова често, че вече започнах да ги разпознавам кои се примъкват после в (става тайно). Колкото и да му обясняваш, че е заради тяхната сигурност, изискване за fire safety също- не вдява.  Предимно млади хора за уикенда го правят, но има и възрастни, много са изобретателни.

# 6 076
  • Мнения: 9 456
Въпреки че сигурно ходя в 2 пъти по-евтини хотели от повечето потребители тук, просто не мога да си представя да се набутаме 4 души (2 възрастни и 2 тийнейджъри) в стая дори за 3 души, какво остава в стая за двама. Дори, когато децата бяха малки в стаи 3+1 (разтегателен диван/фотьойл) ни беше тясно.

# 6 077
  • София
  • Мнения: 16 208
Като пишете за заведения, в една квартална пицария, ходим понякога, и си поръчваме голяма пица. носят ни я, мъжа ми я оглежда критично, пита сервитьорката дали не е станала грешка, поръчали сме голяма пица.
Тя, категорично - "Да, да това е голямата пица!"
Мъжа ми - " Ние преди две седмици бяхме тук, и съм сигурен, че "големите" бяха по големи, от това тук в чинията!"
Сервитьорката -  "Е да, но готвача ни е нов!"
Туше
   
Имахме подобен случай във вървежно китайско  заведение.
Китайката  се оказа с чувство за хумор и обясни, че чиниите са нови и по-големи и заради тях порциите  изглеждат маломерни.

# 6 078
  • Glasgow
  • Мнения: 4 660
Поне са били с чувство за хумор вашите, преди време в Несебър в популярно бюджетно заведение дето съм била много пъти поръчката дойде в някакъв размер като за гарнитура, при грамаж в меню 350 или 400. При въпрос към сервитьорката тя избухна "искате ли да донеса кухненската везна???". Реших, че ще има някаква уловка, щом е толкова смела, или ще е грамаж с чинията или подобно, не се разправях повече, но ми се стори, че в последващите поръчки сложиха някой бонус, малко в повече, да има баланс във Вселената 😅

# 6 079
  • Пловдив
  • Мнения: 14 903
Въпреки че сигурно ходя в 2 пъти по-евтини хотели от повечето потребители тук, просто не мога да си представя да се набутаме 4 души (2 възрастни и 2 тийнейджъри) в стая дори за 3 души, какво остава в стая за двама. Дори, когато децата бяха малки в стаи 3+1 (разтегателен диван/фотьойл) ни беше тясно.
Не е "въпреки", а "защото". Wink Евтиният хотел е като тичането след автобус, сравнено с тичането след такси.
Извън майтапа: в по-скъпия хотел може и стаите да са по-широки. Излагация си е във всички случаи, но може да не е чак толкова неудобно.

# 6 080
  • Мнения: 6 917
Аз може да съм селянка, но ми стана тъпо, когато софийски хотел настоя да настани мен, мъжа ми и двете деца на 1 г. и 9 месеца и на 25 дни в студио вместо в двойна стая. Не би хрумнало да се покрием и да се самонастаним в двойна стая щом политиката на хотела не позволява, но ме подразни тази политика.

# 6 081
  • Deutschland
  • Мнения: 5 566
А мен искаха да ме изгонят от заведение в Равда, понеже извадих пюре да нахраня 7 месечната си дъщеря. Не било разрешено да се внася каквато и да било храна от вън. Глобата била 20 лева 😂.
Заведението беше тип закусвалня. Може би трябваше да поръчам кебапчета на малката, за да мирясат.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 23:57 от Фрау С

# 6 082
  • Мнения: 3 788
Аз може да съм селянка, но ми стана тъпо, когато софийски хотел настоя да настани мен, мъжа ми и двете деца на 1 г. и 9 месеца и на 25 дни в студио вместо в двойна стая. Не би хрумнало да се покрием и да се самонастаним в двойна стая щом политиката на хотела не позволява, но ме подразни тази политика.
Това си е четирима в двойна стая. Дори и с кошара за бебето, пак сте трима на едно легло. Не става така.

# 6 083
  • Мнения: 3 275
Въпреки че сигурно ходя в 2 пъти по-евтини хотели от повечето потребители тук, просто не мога да си представя да се набутаме 4 души (2 възрастни и 2 тийнейджъри) в стая дори за 3 души, какво остава в стая за двама. Дори, когато децата бяха малки в стаи 3+1 (разтегателен диван/фотьойл) ни беше тясно.
Не е "въпреки", а "защото". Wink Евтиният хотел е като тичането след автобус, сравнено с тичането след такси.
Извън майтапа: в по-скъпия хотел може и стаите да са по-широки. Излагация си е във всички случаи, но може да не е чак толкова неудобно.

   Аз пък съм стигнала до извода, че разликата от една звезда между различните хотели не е толкова в стаите, а в големината и помпозността на фоайето, дали има басейни и СПА, фитнес, конферентни зали и такива неща. Като човек, пътуващ основно по работа, тези екстри не ме вълнуват особено и гледам предимно комфорта в самата стая. И цената. 
   Помня, веднъж сме в петзвезден хотел (не защото сме сноби, а защото имаше добра промоция в букинг). Прибираме се ние потни, мърляви, след цял ден на крак, с торбичка с два сандвича в ръка, а във фоайето свири струнен оркестър и се събрали хора във фракове и бални рокли. Не съм се почувствала неудобно - платила съм си, клиент съм, но ми стана малко смешно. Стаята не беше по-различна от четиризвездния съседен, на същата цена в този момент.

# 6 084
  • Мнения: 654
Аз пък си спомням в Слънчев бряг, като работех 1 месец преди 100 години, бяхме настанени 2 жени в едната спалня и 3ма мъже в другата. Кухнята е обща, а имаше и 2 бани също индивидуални за всяка спалня.
Та на единия мъж му дойдоха на гости от Хасково майка му и малката му сестра за няколко дни (6-7год). Къде се самонастаниха? При тях в мъжката спалня, разбира се. На земята ли спаха, не разбрах.

# 6 085
  • Мнения: 3 788
Има изисквания за минималния размер на стаята съобразно звездите на хотела, от тази гледна точка 4 и 5 звездните са с нормален размер. В такива хотели често се организират сватби, балове, юбилеи и прочие, не е странно. Като цяло народът е незапознат с правилната употреба на хотелите, ама нейсе.
 Имаше случай на дама с 2-3 годишно дете, която отказа да освободи стая в хотел в 12.00 часа с обяснението,  че детето току що е заспало и как така ще му разваля съня, доста ограничено мислене.

# 6 086
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 245
Е как... С някои деца не само цял хотел, но и целият курорт трябва да се съобразяват...

# 6 087
  • Glasgow
  • Мнения: 4 660
Същата дама съм убедена, че държи да се настани в 10 сутринта, нищо че настаняването започва следобед.

# 6 088
  • Наблизо
  • Мнения: 6 372
Хубаво малко дете,но това си е пълна липса на съобразяване.И аз съм с малко дете,винаги сме се съобразявали с всички срокове.Като заспива към 12,ще се напънем и ще освободим стаята в 11,за да може да заспи детето в колата..

# 6 089
  • Мнения: 6 733
Интересно става, ако заспалото дете откара до 15 часа, а следващите хора трябва да се настанят.

Общи условия

Активация на акаунт