"Селски" номера и пинизи - тема 2

  • 408 132
  • 6 062
  •   1
Отговори
# 1 905
  • Мнения: 3 325
Изисква се човек, който е пълно перде да работи тази работа според мен (успешно). Аз издържах само 2-3 месеца на такава работа.
Отдавна съм на ваучер и съм приключила с тези истории, зареждам си, купувам си пакети минути и интернет и така.

# 1 906
  • Мнения: 4 808
Отдавна не ги изслушвам тези от мобилните оператори, дори и от учтивост. Директно заявявам, че съм на работа, не разполагам с време и не подписвам договори от разстояние. Вече много рядко ме притесняват.

# 1 907
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 222
По повод "мобилните" служители.
Детето искаше да подписва определен план, но телефона се води на мое име, та една "операторка" ми се обади, издекламира ми всичко, което вече знаех от възнамеряващия да ползва услугата, казах й че съм на работа и нямам време, и тя по този случай взе да ми чете целия договор. Imp

Познайте дали издържах и първата страница, и дали наследника си получи искания тарифен план.

Не знам кой им измисля политиката, но ако не е гъвкава, губят всички - и момичетата на телефона (защото тя спазва разпоредби, ясно ми е), и потребителите (аз се ядосах, детето се разстрои), и самия оператор (с наследника отидохме при друг, не че и те не са кожодери, ама айде)

Последна редакция: сб, 02 яну 2021, 23:12 от Радика

# 1 908
  • Мнения: 728
Пък на мен, представете си, една ми се разсърди. То верно, че няколко пъти говорихме, но беше за почти пълнолетния тийнейджър и не исках после да ми мрънка.
Е, тя като не се обади, отидохме в магазина, избра си телефон, подписахме новия договор и така.
Следващия път ще се справя сам.

# 1 909
  • Мнения: 3 022
Хора, бясна съм. Колко време според вас е нормално да тече шумен ремонт в новите съседи над нас? Знам как е да си новодомец, но всеки ден има невероятно тропане, коване. Тази сутрин в 8 сутринта разопаковаха найлони пред нас, събудиха ме. Ние работим от дома и понякога ни е трудно дори да си вземем обаждания от клиентите заради шума отгоре. Не знам вече какво да правим, с тях сме говорили вече 2 пъти, спокойно и възпитано, единственото, което постигнахме, е че спряха да заваряват преди 8 сутринта.

# 1 910
  • Мнения: 10 912
От колко време правят ремонт? Имахме съседи над нас, които тропаха и чукаха поне 6 месеца... Сменяха ВиК, ел.инсталация, правиха баня, наводниха ни. Имаше дни, в които мислех, че ще съборят плочата, дето ни дели. Черният ни котарак побеля от стрес, милия... Тъпото при нас беше, че собствениците никой не ги знаеше кои са, а работеха някакви работници, които не отваряха вратата сума време, нищо, че са вътре. Не питай като ни наводниха банята, с какъв зор се свързахме със собствениците, че да си оправят работниците течовете. Голяма мъка може да е с тези ремонти, ако хората са несъобразителни и непукисти.

# 1 911
  • Мнения: 235
Какво очаквате, като говорите с тях. Да престанат да ремонтират и да заживеят в някаква кочина ли. Ние когато си купихме апартамента, беше пълна скръб. Налагаше се смяна на ел. инсталация, тръби, къртене на плочки, дограми... Никой не го прави за собствено удоволствие,разберете.
Ние слагахме бележка във входа, седмица за седмица, когато предстоеше голям шум и пазехме тишина от 14.00 до 16.00. Но да не ремонтираш и заради това да не можеш да се нанесеш, няма как да стане.

# 1 912
  • Варна
  • Мнения: 36 751
Няма такова нещо като нормален срок за ремонт. Всеки го прави за различно време. Единственото, за което можете да имате претенции е да спазват часовете, указани в наредбата. Това е. Неприятно е, знам, но на всеки се налага в един момент.

# 1 913
  • Мнения: 3 022
Трети месец е към момента. Абсолютно невъзможно е да се работи и живее :/ Ако ходехме на работа иди-дойди, но сега е ад.

# 1 914
  • Мнения: 3 325
Така е в блоковете, винаги може да си подложен на шумов терор, все пак притежаваш само една кутийка от цялата сграда. Ремонтите са нормално нещо, не са приятни за никой но в даден момент свършват.
Реално няма момент в който на някой да му е приятен шума. Вие работите, други комшии може да са с малко бебе, което се буди от къртенето... Наскоро и ние го преживяхме с нашите комшии, и просто спряхме да използваме спалнята в този период, защото там не се стоеше от шум. Единствено им направих забележка като оставяха навсякъде до вратите стари дъски с гвоздеи, защото моето дете беше много заинтересувано от тях. А те просто "забравиха" да ги изхвърлят 3 седмици.

# 1 915
  • Мнения: 859
Виц по повод на безкрайните ремонти (макар че често не е за смях):

Уникална бележка във вход в София обиколи преди години фейсбук пространството. В нея съседи се жалват от продължаващ изключително дълго ремонт в блока.

"Уважаеми съседи!!!
Вече шести месец във входа някой кърти, пробива, дълбае, дупчи, стърже, ръга, чука и прави ремонт на помещения от 100 кв.м.

138 стаи в Елисейския дворец бяха ремонтирани за три месеца, а тук вече половин година се ремонтират три стаи.

Ходихме на море, върнахме се, къртенето продължава. Падна сняг, къртенето продължава. Бебета плачат, кучета вият, къртенето продължава. Скоро ще открият метростанция "Красно село" - КЪРТЕНЕТО продължава. Сложете най-после динамит и да се приключва с този идиотски тормоз!!! Или наемете бригада от 3-4 човека, за да свършат работата за седмица.
Моля Ви, уважете спокойствието на околните!

С уважение: вашите раздрусани съседи"


И аз съм се чудила на някои съседи с вечни ремонти какво толкова се ремонтира всяка година. В сегашния ми блок винаги се оставя бележка поне няколко дни преди ремонта и нямам проблем с тропането.

Неприятно е, но все някога трябва да се направи и за ремонтиращите е най-неприятно. Достатъчно е, че коректно са предупредили и спазват определено време, другото е неизбежно в блок със 100 етажа и апартамента.

Винаги ще има шум, особено с работенето от вкъщи. Шумни деца, шумни разговори с клиенти, шумни ремонти, шумно изпускане на неща, шумно ходене на токчета, хъркане....

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 16:59 от desenchantee

# 1 916
  • Мнения: 5 101
Като си купувахте жилище в блок не знаехте ли,че един ще кърти, друг ще пуща музика,трети ще се карат,деца ще пищят и т.н.?Това не е имение с няколко декара двор,че да не чувате съседите.

# 1 917
  • Мнения: 3 640
В нашия вход на първия етаж един мъж си прави ремонт вече година и половина. Не го осъждам като селски номер, защото може да няма пари, че да ремонтира апартамент над 100кв.м в София за 1 месец.

# 1 918
  • Мнения: 3 325
Като си купувахте жилище в блок не знаехте ли,че един ще кърти, друг ще пуща музика,трети ще се карат,деца ще пищят и т.н.?Това не е имение с няколко декара двор,че да не чувате съседите.
За карането ме подсети за комшиите под нас. Почти всяка вечер има люти скандали (никога не съм се оплаквала), ние един път решихме да се скараме с ММ и те веднага почнаха да думкат, поне ни разсмяха и спряхме да се караме. Simple Smile

# 1 919
  • Варна
  • Мнения: 36 751
Над моята спалня е спалнята на възрастна баба с прогресираща деменция. Всяка нощ, по цяла нощ, мести мебели, чак се чудя откъде я вади тая сила. Но тя пък, за сметка на умственото изтощаване, е в забележителна физическа форма. Мълча и стискам зъби, какво да я правя жената. Ремонтите все някога свършват ама такива като нея откарват години и години. Така че има и по-зле.

Общи условия

Активация на акаунт