Образователен Говорилник v.1.0.1.

  • 13 161
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 942
Шарки, не съм съгласна. Светът става по -конкурентен и децата ни са с много по-малки възможности за реализация. На пазара излизат индийци, азиатци, и то при огромна конкуренция. Виждам тук тигер мамс какво правят. Виждам и какъв става основният контингент по офисите. Компаниите взимат само топ специалистите.
Да има много нови професии , но и много от класическите, които познаваме са на път да изчезнат.

# 646
  • София
  • Мнения: 16 219
С индийците се конкурираме от 17 години и уви, те от това не стават по-добри, все така мърляшки си работят.

# 647
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 942
Може да са мърляви, но офисите се пълнят с тях. Между индиец и българин ще изберат първият, по много причини: индийците са роболепни, индийците са с добро образование, за тях ние сме третият свят.

Последна редакция: ср, 06 ное 2019, 16:40 от Titina

# 648
  • София
  • Мнения: 17 414
В Щатите може, но от тук много добре си стоим спрямо индийците. От моята позиция наблюдавам същото като Шарки - всички пробват с индийци (филипинци, мексиканци) и после се връщат на нас. Вече в няколко големи фирми го наблюдавам този процес.

# 649
  • София
  • Мнения: 12 469
Боя се, че този път хептен не разбрахте за какво говори Нотарис. Joy Говори за многото възможности, които има пред можещите и предприемчивите, включително съвсем млади хора, в периоди на големи политически и/или икономически промени, възможности за развитие на собствен бизнес в неограничен кръг от сфери, влизане в политика, бързо професионално израстване и подобни, каквито възможности има само при първоначалното създаване на пазар и натрупване на капитали и които са значително по-малко в развитите пазари, където нишите са отдавна разпределени. Съвсем нямаше предвид кариерно развитие като служител във фирма.
Мисля да започна да таксувам Нотарис за преводачески услуги. Laughing

# 650
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 942
С малката подробност, че това време отмина и сега децата са поставени пред съвсем различна реалност,

# 651
  • София
  • Мнения: 16 219
Санака, точно така го разбрах и аз. И не съм съгласна, смятам, че децата ни са много по-образовани и по-предприемчиви от нас и имат много по-големи възможности за развитие, стига да не ги мързи. Професионалната реализация на дъщерята на Россс е един от многото  примери, че Sky is the limit.

# 652
  • софия
  • Мнения: 5 013
.

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 11:06 от Амели

# 653
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 942
Несъмнено децата ни са по-образовани, за придприемчивостта - зависи от съответния човек. Но и конкуренцията е по-голяма. Така, че са в по-лоша изходна позиция.
Амели, не беше задължително да започнеш с пари, или с много пари. Много труд и постоянство се изискваше.

# 654
  • софия
  • Мнения: 5 013

Амели, не беше задължително да започнеш с пари, или с много пари. Много труд и постоянство се изискваше.
Така ли? За кои години говориш? Изобщо, разкажи малко повече...интересно ми е!

# 655
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 942
1988-1998
Тогава стартирахме ( поне аз и хората, които познавам).

# 656
  • софия
  • Мнения: 5 013
1988-1998
Тогава стартирахме ( поне аз и хората, които познавам).
Благодаря! Може ли малко повече да разкажеш! 10 години е голям отрязък от време...особено за онова време. И 88-ма с нищо не приличаше на 98-ма...

# 657
  • Мнения: 5 658
Sanaka, дълбок поклон за “превода”, обикалях за гърлото на девойката по доктори и аптеки, но и да не бях, не бих могъл да го кажа така.
Точно това имах предвид, признавам, специфично е, но “първият милион” се случи и на случайни хора, не говоря за онези, другите.
Какво ви обяснявам, разбирате ме.

1991-1998 и още малко. Това са годините, съгласен съм напълно с Titina. Общо казано, иначе различни примери бол.

Шарки, да, и ти си права - можеш нещо да откриеш, да основеш стартъп или да правиш супер кариера (предполагам, извинявам се, пропуснал съм) като дъщерята на Ross.
Може ......

През това време пари при пари отиват - с горчивина го казвам.

# 658
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук съм съгласна с Титина. На световния пазар децата с ширпотреба професии ще намерят по-трудна реализация заради по-евтината работна ръка със същата ширпотреба професии като индийци и т.н. Само че сега няма да става въпрос за изнасяне на физическо произвоство, а на един офис индийци, един офис пакистанци и т.н., които дори няма да се познават помежду си, а извършват умствен труд. Нашите по-образовани деца ще са твърде скъпи за разлика от индийците, а накрая каквото и да си говорим в икономиката, винаги става въпрос за пари. За да успеят нашите деца за хубави пари, трябва да имат професии или да работят с тези професии нещо, което да си заслужава цената, а тук вече има значение личността, примерно си готов да дадеш Х пари само и само да те прегледа определен лекар и да чакаш сума време, защото именно това, което е той го прави уникален.

# 659
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Шарки и Титина, кои професии според вас? Или бизнеси, или работи? Трудно се формулирах Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт