Отговори
# 450
  • Мнения: 49
Ами на мен ми свърши на 5 май,а ние го правихме на 8-ми

# 451
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Можеш да си изчислиш дали си била в овулация,но наистина шансът е много малък.
Прави са съфорумките,не е лесна женската участ.
При положение,че е нямало изхвърляне на семенна течност е възможно малък брой сперматозоиди да са се отделили.И в такъв случай е много малко вероятно да настъпи бременност.И все пак има някакъв,макар и минимален шанс.Късат се презервативите понякога.Случвало ми се е,гадно е.

# 452
  • Мнения: 49
Ами днес си изтеглих менструален календар и пише че ще имам овулация на 11-ти май..Не знам просто излишно ли се притеснявам или не..имам доверие на приятеля си,все пак е доста опитен..

# 453
  • Мнения: 41 907
Здравословното притеснение никога не е излишно, защото иначе ставаш лекомислена. Но не може и да се побъркваш от притеснение, все пак станалото станало, шансът за фал е минимален, пък ако стане все пак (едва ли) ще му мислиш тогава.

# 454
  • Мнения: 49
Не знам и аз вече....измина един ден и не се чувствам някак странно или да получавам някой от симптомите..цикъла ми трябва да дойде някъде края на май месец (календара измислява на 26-ти),макар че началото на последния ми цикъл беше на 28-ми април и свърши на 5 май.

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Нормално е да се притесняваш,но шансът е много малък.
Все пак продължавайте да ползвате презервативи,не си правете експерименти без презерватив.Не бих те посъветвала да минеш на хапчета(противозачатъчни),била съм дълго време на такива поради здравословни причини и имах ужасен страничен ефект.
Симптоми на бременност точно на втория ден не може да имаш,макар че аз като забременях имах на няколко пъти световъртеж и ми ставаше лошо още преди тестът да покаже.И все пак беше на третата седмица,не на втория или третия ден.

# 456
  • Мнения: 49
Благодаря много за подкрепата..но гледам че има истории на хора,които са го правили даже 2-3 минути без презерватив,защото не са усетили че се е махнал и виждам,че доста хора им пишат,че няма шанс да са бременни,а при мен драмата е само,че чухме презерватива как се спука и той веднага си го извади..не знам щом при такива хора няма опасност от забременяване,при мен едва ли ще има от тази дреболия,за която умирам от притеснение..като ми дойде цикълът трябва ли да спра да се притеснявам относно това и да знам че съм се притеснявала излишно и че всичко е наред??

# 457
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Определено дойде ли менструацията,няма никаква възможност да си бременна.
По форумите може да се прочете какво ли не,тук също ти казваме,че вероятност има,но е много,много малка.Обаче със сигурност никой не може да знае,дори лекар в момента не може да ти каже дали си бременна или не.Най-вероятно е да не си,но...
От притеснение цикълът може да се забави.Към края на май можеш да си направиш тест.

# 458
  • Мнения: 49
Не знам,не съм запозната с тези неща тестове и т.н....определено ще изчакам да дойде деня в който попринцип трябва да ми дойде цикъла и аз мисля,че няма никакъв проблем и просто от притеснение търся да чуя мнението и на други хора..а и съм само на 14....моля ви не тръгвайте да ме нападате знам че сигурно някои ще кажат,че съм много малка,но се случи вече втори път да правя секс..аз силно се надявам и мисля,че не съм бременна.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Много си малка. Най-вероятно не си бременна, но струва ли си сексът на тази възраст, когато притесненията да не е станало нещо за в пъти повече от някакво евентуално удоволствие? Казвам ти го като човек, който също започна рано със секса, макар и не на 14.

# 460
  • Мнения: 49
Не знам как да постъпя..просто в момента не знам наистина как да се чувствам..и все още се чудя и не знам въобще струва ли си да се притеснявам...Всичко беше наред просто след като сменихме мястото за секс (бях се облегнала върху един шкаф и той беше прав) и буквално не бяха минали и 5 Мин просто чухме че се скъса и той веднага си го извади..при което се бях уплашила и го попитах дали се е скъсал и той каза да,но да съм спокойна и да не се притеснявам,защото не е свършвал.

# 461
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ох,моят син е на 14.И той много се вълнува от въпроса за секса и говорим като приятели.Но и според мен сте малки,организмите ви още не са напълно развити.
Тестът се ползва много лесно,но силно се надявам да ти дойде и да е всичко наред.
Аз също започнах рано със секса,бях на 16,но внимавах много.Няколко пъти ми се е налагало да пия хапчета за спешна контрацепция,но като студентка.
Можеш ли да разчиташ на майка/баща/баба да поговориш с някой?Обаче не с по-голяма сестра/братовчедка/приятелка,а с отговорен възрастен?С моя син си говорим за всичко и силно се надявам да послуша съветите ми.
Не се притеснявай толкова за сега,съвсем малка е вероятността.

# 462
  • Мнения: 49
Не знам не мога да им споделя такова нещо....майка ми е твърдо против,защото и тя казва че сме малки още за такива неща....но не знам според вас всичко наред ли ще е?Пак казвам не е свършвал в мен и аз не съм усетила..просто презерватива се скъса,но даже нямаше нищо в него..аз поне не видях и той явно не е забелязал...аз поне мисля,че нищо няма да стане и дай боже да е така..в момента се запритесних като прочетох че пишете че има много малка вероятност и не знам как да реагирам в ситуацията..дали не се притеснявам излишно и само се главоболя..все пак притесненията ми е ясно,че няма как да не присъстват в момента..според вас как да постъпя?Има ли нужда от притеснения?

# 463
  • Мнения: 41 907
Нали ти казаха - няма. Що се отнася до вероятността, по-вероятно е да те бутне кола като излезеш на улицата утре, или да ти падне саксия на главата, отколкото да си бременна сега. Стига паники.
И наистина на твоята възраст не си струва да поемате рискове. Пък ако толкова се искате има толкова други неща, които можете да правите, които са хем безопасни, хем ще ти помогнат да изградиш сексуалността си.

# 464
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
По принцип и аз съм против моят син да прави секс на 14,но съм му обяснила всичко за презервативите и предпочитам ако реши,да ми каже,да купя свестни презервативи,за да не навреди на някое момиче,тази възст не е подходяща ни за бременност,ни за аборт,за нищо.
Аз мисля,че ще ти дойде.
Обаче трябва да знаеш,че преди изхвърлянето на семенна течност,също се отделят по малко сперматозоиди.В много редки случаи може да се получи оплождане на яйцеклетката при тях.
Има хапчета за спешна контрацепция,но мисля,че трябва да говориш с майка си ако решиш да пиеш.Според мен не е и нужно,а и не е подходящо за тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт