Отговори
# 195
  • Мнения: 1 304
Мари-анка,ами куини има във Вис Виталис и Хиполенд .Аз искам новия модел на Freestyle,но засега има само старите тука .Най-вероятно мъжа ми ще ходи до София да ги види.
  bouquet

# 196
  • Мнения: 151
Мари-Анка, ужасна е историята, която разказваш с падането ти, а за отношението на хората в транспорта нямам думи. Добре, че не всички са така. Забелязала съм, че огромен процент от хората като видят бременна стават някак по-добри и човечни. Или поне при мен е така.
За замръзяването на кърма - може и на другите мами да е интересно. Не изхвърляйте тази безценна течност. Тя може да се съхрани в специални контейнерчета. Аз съм си взела от Нук. Държи се във фризер от 3 до 6 месеца. При вадене се оставя 4 часа да се размръзи на стайна температура. После може да стои в хлядилник 12 часа. Преди да се даде се затопля и изчиства от естествени бактерии, които се образуват ако кърмата е стояла 1/2 час извън гърдата. Това става с водна бяня 1 мин.

Иринии и аз съм на твоето мнение за смисъла на форумчето. За мен то е също дневник, но и начин да получа успокуение на страховете си или да помогна на септеврийка изпаднала в беда. Споделянето на проблемите между нас никак не ме товари, а напротив - учи ме. Всеки един наш проблем се превръща в казус с дадено решение и ако утре се случи на друга тя ще го приеме по-лесно. Бих искала по някъкав начин да запазим всичко, което сме изписали, но незнам как. След 20 години ако прочетем писаното ще ни е много весело и интересно. Освен това сме изписали толкова полезна информация и съвети, че е грехота да се затрие.

# 197
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 716
mari anka - не бива да се учудваш от държанието на хората, идиоти много и различни. Преди известно време бях писала една темичка - ето линка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107612.0 за това дали някой отстъпва място на бременни и мами с деца в автобусите. Няма да казвам какви бяха отговорите - по-голямата част от мамите казаха - не. Аз си ги дигам от местата обозначени със знак за майки с деца и до едно време ми беше неудобно, но няма смисъл от това /с нетактичните - нетактично/. Аз пуснах темичката в следствие на едно мое прибиране от ЖК в претъпкан автобус на тройната седалка седят трима мъже и като се зачели с едни академични погледи и тамън да ги питам дали някой няма да се прежали да ми направи място и един дядо ми направи място. Направо спирам да пиша, защото пак взех да се ядосвам.

Лек ден на всички мами!

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 22:20 от Picky

# 198
  • Мнения: 388
Привет и от мен!
Преди малко ходих на консултация,защото сега трябвало да се ходи през седмица,за да ми слушат тоновете и какво да ви кажа бебето е станало 2977 кг.отговаря за 36 седмица,върви едро и как ще го раждам акъла не ми го побира #Crazy,аз тежа 84 кг.,което много ме разстрои #Cussing out,не очаквах да са станали толкова,защото уж се ограничавам от предишната консултация(тогава бях 81) и не ям толкова!Вече главата на бебка е фиксирана долу и е готова за старт,от другата седмица спирам Магнето и спра ли го беба може да тръгне всеки момент.Това е от мен за сега,после може пак да се включа.
P.S.Irini и аз ти благодаря за комплимента относно дъщеря ми.Tова,което е писала Афродита важи и за мен,както предполагам и за всяка майка.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 16:30 от walentin

# 199
  • Мнения: 252
Здравейте  момичета  Hug
Най-после успях да  прочета всичко, което сте  писали Simple Smile
Аз се завърнах от почивката в неделя и вече ще съм си тука Wink
Прекархме много приятно. На  морето и стария Несебър е много красиво, дори успях да се  престраша два пъти да вляза във водата и поплувах  Grinning Установих, че е най-лесно по гръб Wink Всички ми се радваха много на корема и имаше  много  желаещи да го пипнат  Crazy
В първите 2-3 дни бях малко притеснена  от  факта, че съм далече  от  доки, но после се  успокоих, нямах никакви проблеми с контракции и болки   Simple Smile В общи линии беше  истинска  почивка, хотела  беше  спа и си правих арома терапия масаж на  краката - беше страхотно удоволствие  Joy

Виждам , че  има нови септемврийки  Grinning Добре дошли , мили момичета  Hug
На всички празнували междувременно - честито на  патерици от  нас с бебка и много пожелания за здраве , щастие и лека и успешна бременност.

А за моите бактерии в  урината, които ми откриха  преди да замина, така  и неразбрах какви са  точно , но уролога каза, че не е нищо обезпокоително и не  ми изписа нищо за  тях, само неоренал да  продължавам да  пия  и организма  щял да  ми се  изчисти сам. Скоро ще  ми взимат  и вагинален секрет и пак ще давам урина и ще видим дали са се  изчистили сами наистина  Sunglasses

Поздрави и целувки   Heart Eyes

# 200
  • Мнения: 526
Mari_anka много добре те разбирам какво точно ти се е случило. Аз непрекъснато се ядосвам като изляза и в транспорта всички те гледат, че си бременна и се обръщат на другата страна, само и само да не станат да ти направят място.
Досега единствено майки с деца са ми правили място, мъжете - въобще не се сещат, а за студентите в 280 - направо да не говоря... И аз като вас съм страшно възмутена и огорчена от този факт.

Нещо днес така съм спала на криво, че всичко ме боли и не мога да си намеря местенце. Това може обаче и да е от нередовното ми хранене - големи количества 2 - 3 пъти на ден.
Докато четях как на всички ви се гади междувременно и аз отидох до WC-to и свърших тази работа. Отдавна не ми се беше случвало. Напрво ..... незнам какво да кажа.

Изпращам на всички много положителни емоции, че май нищо положително не казах този път!

# 201
  • Мнения: 160
 здравейте  Hug
 и аз още в понеделник трябваше да отида да ми пуснат последните изследвания,но бяхме всички болни у дома (има ужасен вирус с разстройство и повръщане),та се надявам вече утре  да мога да   отида да ми ги направят....,че беба нещо много неспокойна и май скоро ще излиза...
   и да се похваля в петък заминаваме на почивка без детето  Laughing   

имали  мами-бъдещи  които се притесняват че корема им е мн. малък?качила съм само 3 кг ,беба е много активна казват че всичко е наред ,но аз като си сравнявам корема с миналогодишната бременност .... ми се вижда малък
     приятен и безпроблемен ден на всички   Heart Eyes

# 202
  • Мнения: 137
Здравейте момичета! Simple Smile
Разбира се, че сте прави за споделянето на тревогите, аз не това имах предвид, но явно съм се изразила много общо Hug Хубаво е, че го има този форум и че ви има всички вас, защото наистина ние най-добре бихме били съпричастни с това, което ни се случва. Просто не смятам, че трябва да се изразяват крайни мнения от сорта на - ами това не е нормално, може да навреди на бебето и т.н.... все пак ние не сме медицински лица, а едно такова "компетентно изказване" едва ли ще е от полза за някого, само ще му навлече (в повечето случаи) допълнителни и излишни тревоги... Както и да е... всички сте ми много симпатични и искам да пожелая на всички да нямат повече никакви проблеми до края на бременността, да дочакат с усмивка и да гушнат страхотните си бебчета, когато му дойде времето.
Хубав и успешен ден на всички Heart Eyes  bouquet
П.П. Това за Света Анна е интересно, не го знаех...но пък е хубаво и ние  preggo да си имаме ден и покровител!

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
Като гледам всички ни тресат вълнения, мен също Mr. Green Постоянно ми е нервно и притеснено, снощи не спах от топлина и постоянно ми се струваше, че всеки момент ще започна да раждам - болеше ме корема ниско долу, но сега като се замисля е от неудобната поза на спане и от това, че тежи вече. Но чак се замислих да стана и да си приготвя багажа. И между другото смятам все пак да го направя днес, сакчето няма да навреди да е готово.
А такива сънища сънувам, че направо ужас - постоянно някой гони или мен или детето, снощи плаках на сън, но не си спомням за какво, кървища и побой, страх от нещо...ей такива подобни. Не мога да се наспивам. И съм се вторачила в детето и си мисля, че все нещо му има, побърквам околните, но се надявам скоро да отмине...
За гащите - наистина има такъв момент, че не дават с гащи, но само на теория. На практика сутрин малко преди визитация и по време на визитация си без бельо, а след това си го слагаш. Така, че си вземете удобно и стегнато бельо, защото кървенете е доста обилно и трябва да ви е комфортно.
А за тези които ще раждат секцио е хубаво да предвидят да си вземат лепенки за след операцията, които да са водоустойчими (или както там се казват), т.е. да можете да се къпете с тях. Много е практично...

# 204
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Здравейте и от мен. Аз ви чета, чета- нищо, че пиша по-рядко. И искам да ви кажа, това че си споделяме трудностите в бременността много ми помага, защото тази ми бременност няма нищо общо с предишната. Какво ли не ми беше - първо повръщах  всичко до средата на пети месец, едновремнно с това дигах кръвно и ме болеше непрекъснато главата, като спрях да повръщам напълнях много рязко и почнаха да ми се подуват ръцете и краката, така че едвам можех да ходя, после ме хванаха едни непрекъснати контракции и болки в корема и пак не можех да вървя, не мога и да спя нощем, сега пак ме почнаха едни гадни киселини от около седмица и т. н. и т. н. И като вляза във форума и като попрочета ,че и някое друго майче се оплаква от същото и почвам да си викам , че ми се случва нещо нормално и се успокоявам и си изтърпявам болежките. А сега вече след прегледа при Балев и след поредната консултация, като ми казаха че всичко е наред с бебата много се успокоих и се отдадох и аз на пазаруване. Май само сгреших, че взех и мъжа ми с мен, накрая взе да мрънка  Wink. Иначе си понапазарувах доста дрешки за бебето + две пеленки , едната по- плътна и естествено повечето неща са в розово и жълто  Laughing. Сега търся, кошара / легълце / , на която и се сваля предната решетка , че повечето които видяхме по магазините не са такива. Някоя от мамчетата от Варна, да е виждало някъде такава? Търся нещо подобно на кошарката, която е показала Валентин във фото албума. Разни аксесоарки и козметика за бебето още не съм купувала, но надявам се да имам достатъчно време. Количка смятам да купят татито  и бате , след като се роди бебето. Сега поне навсякъде има голям избор. Когато родих сина ми имаше само едни турски и бяха голям хит  hahaha.
Кураж мамчета , още малко остана докато си гушнем мъничетата. И само положителни емоции  Hug.

# 205
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте! Искам и аз да се включа в огромния списък от септемврийски мамчета. Казвам се Дими и това ще е моето второ раждане. Термина ми е на 15.09 и всички казват, че ще е момче. Реших да раждам в МД, защото според мен там са най-добрите специалисти.  Засега при мен всичко върви в рамките на нормата. Е, имах малко проблеми в края на юни, но сега всичко е ок.
Много се радвам на всички ви, страхотни сте!

# 206
  • Мнения: 2 123
Привет милички!
Днес съм безкрайно щастлива, защото бях на преглед и познайте какво - нашият дребчо за 4 седмици е качил1 килограм Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Така вече тежим 2, 400кг Боже колко се зардвах. Мария х. - аз бях подула главите на момичетата тук с тревогата си, че ми е малък корема и затова сега съм много радостна, че в действителност това не оказва влияние на бебочко. Той от сутринта не спря да рита ипо време на прегледа направо подлуди доктора  Heart Eyes Главичката мус истои надолу. пъпната връв пак е около вратлето, но не сме сигурни дали е на примка или просто минава така...
Поговорихме с док за раждането - за сега на 100% ще е нормално. Мнението му за епидоралната упойка е неутрално: "на мен нито ми помага, нито ми пречи, на бебето - също" Разбрахме се да имаме готовност за слагането й, пък ако до 5см разкритие установим, че прагът ми на издръжливост е достатъчно висок - може  и да я пропуснем... От 10.08 ще започна да ходя всяка седмица за мерене на тоновете... Друг какво... newsm78 , а да решихме с мъжа ми да съхраним стволови клетки на малчугана. И тази седмица трябва да издиря лекаря, който се занимава с това, за да се уговорим с него. После само ще предопредя моя док и оттам той ще има грижата да осигури екипа по време на раждане...
В петък съм на ЖК - ще ми вземат пак влаг.секрет и кръв за рх-. Доника, не се тревожи 34 г.с. си е седмицата, в коят опо принцип се прави това изследване. /аз нали преди 2  седмици дадох в частна лаборатория кръв и между другото си пуснах и това, но това/

# 207
Здравейте момичета!
Малко късно се включвам днес, но не ми остана време.

Днес имам рожден ден и черпя всички ви с по едно голямо парче торта и едно джинче с тоник за разхлаждане newsm38  party002.
Бързам да се подготвя за довечера. Отивам да празнувам.
 
Прегръщам всички мами и пожелавам прохладна нощ!
Иринии, може да отбележиш, че остарях с още една година, когато имаш време, разбира се!
Цели 28 годинки станаха! Лелеееее!

# 208
  • Мнения: 151
здравейте,
включвам се само да споделя мнението на доц. Томова за моя дребак Grinning
Гледа го невероятно подробно, чак не е за вярване. При много специалисти съм била, но тази жена ми направи най-голямо впечатление с професионализма си и старанието си, хем ме бе взела извънредно. Проследи подробности, за които Мазнейкова и д-р Марков не бяха и споменали. Невероятно мила бе. Гледа ни близо час, като проблемните участъци ги измери 5 пъти  #Crazy , за да е напълно сигурна и да вземе осреднената стойност. Заключението бе, че бебока ми е напълно здрав  Praynig . Действително главичката е напред, но каза че я е взел от таткото. Да не очакваме да прилича на съседа  Laughing . Също каза, че няма да е от гиганските бебета, а от по-дребните, но това можело само да ни радва. Помолих я да му сметне килцата, а тя каза, че това било невероятна глупост и отказа и че не може да се вярва на тези мерки.
толкова от мен.

Мертци, много си права, че по-крайно негативно мнение не може да свърши никаква друга работа освен да не стресира допълнително.

Ирини, поздравявам те за страхотните новини, Само така мила  Hug

svetlodara , ЧРД! Желая ти здраве, щастие, любов и най-сладкото и здраво бебче на света

# 209
  • София
  • Мнения: 17
Забравих да ви кажа, че имам една красавица на 10 години на име Ивана. Тя много се радва на бебо и обещава да помага, но да видим, аз много не вярвам. С нея бременността ми беше доста по-различна. Е, сигурно и възрастта си оказва влияние - вече станах на 37 Blush.
 И аз вчера бях на УЗ. Бебо бил си застанал както трябва засега (ако пак не се врътне на някъде). За влагалищен секрет ми казаха, че е още много рано. Днес ми взеха кръв и урина - всичко е ок, само хемоглобина е 118, но това е в рамките на нормалното.
Днес направих някои покупки, ама нашия татко ми се кара. Той май е по-суеверен от мен  Laughing
Хайде още малко останаааааааааа

Общи условия

Активация на акаунт