Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 47 005
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Записах малкия за коледното състезание в неделя и едва на картончето видях, че започва в 8:30. Той направо ще бъде потресен Crazy И на мен леко в повече ми дойде, Салабашев хубаво започваше от 10, ама в неделя в 8:30...

# 601
  • Мнения: X
Здравейте пак. Какво да си носим за КМС /1 клас/? Химикал, молив, линия, нещо друго? Как стои въпросът с триенето?
Може ли с триеща се химикалка?

И аз съм потресена. Току що четох поканата. От 3-ти до 12-клас от 10 ч., за малките - от 8:30. ... Затова се колебаех, тя обаче иска и така, ще се будим рано.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Несесера от училище ми казаха на мен. Там обаче има цветни моливи и флумастери, така, че не мисля, че ще трябва... линия също не виждам за какво би била нужна. 2-3 химикала и молив мисля да му връча и толкова. На Салабашев писа с триещ химикал, защото иначе не знам как би поправил, ако обърка. Предложих му първо да пише с молив и когато е сигурен да повтори с химикал, но той предпочете триещия химикал. И сега ще направя така.

# 603
  • Мнения: X
Линия - за целите на изграждането на навици поне Wink
Иначе - за симетриите например. Не, че ще дадат де, ама знае ли се.
Благодаря ти за бързия отговор.

# 604
  • Мнения: 333
Предложих му първо да пише с молив и когато е сигурен да повтори с химикал, но той предпочете триещия химикал.
С каква цел се повтаря с химикал за първи клас, има ли такова изискване? Аз си мисля, че е до квестор. Имах случай на едно състезание за 1 клас, където забраниха моливите и можеше само с химикал, забравих вече кое беше.
Относно чератенето с линия за симетричните бях чела в указанията за оценяване, че за крива, но правилна линия се дават същите точки.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Не, всъщност не знам да има такова изискване, това му беше първото състезание. Просто с химикал ми е по-прегледно и по-четимо, аз изобщо се чудя защо продължават в училище да се морят с моливи.
За симетриите не беше ми хрумвало, там е малко зле положението при нас, трябва да му предложа да опита с линия.

# 606
  • София
  • Мнения: 12 454
Преди няколко години, когато големия ми син беше първи клас, на състезанията пишеше с молив и не е имало проблем. Сега, като ви чета, си мисля да взема на малкия един изтриващ се химикал.

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 4 487
Големият ми син ходи на състезания от ПГ , сега е четвърти клас и никога не му е трябвало нещо повече от химикал. Включително и на олимпиадата онзи ден.
За молива - предполагам идеята е, че може да се изтрива написаното и после някой родител да отиде да спори, че детето е дало друг отговор, пък някой го е сменил.
За писане с молив и повтаряне с химикал е рисковано. Детето може да забрави да повтори, да изтрие нещо, после да се обърка какво е написало... За мен не е вариант това.

# 608
  • Мнения: 2 285
Сливен и Габрово са изнесли резултати в Данибон. Като копи-пейст са. Първото дете с 38 точки, третото с 20 и другите надолу. Явно задачите са били трудни. Не помня такива резултати от предходни състезания. Винаги има няколко деца с точки, близки до максимума.

Вчера прегледах четвъртокласните задачи от любопитство - действително,  много трудни и трудоемки, особено тези от 5-та до 10-та. Но все пак, ще има и по-високи резултати, още е твърде рано за прогнози.

# 609
  • Мнения: 992
Моето мнение е, че и за 3-ти клас задачите (в състезанието Иван Салабашев) са по-сложни в сравнение с предходните години. Дъщеря ми се е затруднила при решаването на две от тях, което разбира се не означава, че е решила вярно всички останали.

# 610
  • Мнения: 333
Сега гледам класирането на ИС за 1 клас в Сливен и Габрово и децата имат от 4 до 60 точки, т.е. по 4 точки на задача, а задачите са 10. Как са постигнали повече от 10 различни резултата?

# 611
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Задачите от 1 до 5 получават по 4 точки, а от 6 до 10 - по 8.

# 612
  • Мнения: 25
Сефте на детето тази година в Салабашев, второкласник е. 28 точки направи със малки очаквания за още 6 от едната от последните задачи/ не беше записал отговорите си от текстовите задачи/. Доволен съм, според резултатите на Сливен и Габрово- влиза в първите десет процента. Има и над какво да се работи, ще продължим да се занимаваме. Беше без часовник и изскочи на 45-тата минута. Успех на коледното състезание!

# 613
  • Мнения: 707
Здравейте, според вас задачата “Ирина купила 4 еднакви картички и й останали 70 ст. За да купи 6 картички от същия вид, не й достигнали 50 ст. Една картичка струва?” адекватно подбрана ли е от училището за общински кръг на НОМ?

Давана е на Великденско състезание през 2012 за 7 точки, но пое мнение (без да съм специалист) не позволява точкуване.

Знам, че намирането на “х” или съставянето на уравнение дават частично точки, но тук решението е straightaway - тоест няма средно положение - или 7 или 0.

Също, тези ситуации подлежат ли на проверка/сигнализиране/обжалване?

П.С. Никой от 4 клас в нашето училище не е съобразил уловката, съответно всички имат 0 точки на задачата, съответно никой не е класиран за областен кръг 🥴

# 614
  • Мнения: 359
Здравейте,

Не мога да намеря информация кога е зимния кръг на МБГ.
Имате ли информация?

Общи условия

Активация на акаунт