Слънчеви юнски късметчета 2020 ТЕМА 2

  • 17 856
  • 725
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
И аз си имам коремче. Не съм повече от 46 кг, но коремчето под пъпа е заоблено доста добре. Май и аз съм забелязала, че сутрин изглежда малко по-спаднало от вечер. Но, тъй като и аз приемам доста прогестерон, може и да е от него. Мимичета, лека вечер ви желая!

# 451
  • Мнения: 1 333
И аз вече от около две седмици насам имам коремче, сутрин не си личи, но вечер след като хапна се закръгля 😆 Вече съм 9г.с.+5 дни, с предишната бременност започна да ми личи по някое време в 4тия месец. Предишната я започнах от 50кг и качих точно 10кг, въпреки че последните три месеца лежах и не съм се ограничавала с храната. Сега започвам от 48кг и се надявам пак качените да са около 10.

Има ли нещо, което много ви се хапва?
На мен освен кисело (често хапвам краставички или туршия) и с предишната бременност, и сега много ми се яде таратор 😆 почти всеки ден си правя, ММ не може да ми смогне да купува кисели млека 😂

# 452
  • Мнения: 199
Добро утро. Вчера пусках Тсх ,тъй като в началото на бременността стойностите бяха 10.43. След 4-ри седмици прием на Еутирокс от 75м ,резултата измерен вчера 2.97м,което май пак е бая. Дозата сега ще е следната-делнични дни по 75м,събота и неделя по 100м😒😒😒.
Честно казано хем ми е терсене ,хем пък съм малко по-спокойна,защото се е повлияло от терапията...
Поздрави

# 453
  • Мнения: 32
Здравейте, дами. Чета ви от няколко седмици, но не се осмелявах да пиша. Първа бременност ми е, утре влизам в 8 г.с. и живея в София. Blush
Честно казано, една от причините да не пиша е, че се чувствам зле и не искам само да се оплаквам. Но пък понеже още е рано и не сме споделяли новината с никого, реших, че мога да споделя поне с вас. Аз имам постоянно гадене още от 5 г.с., с повръщане сутрин и вечер, някои дни и когато съм на работа през деня. Според гинеколог и личната ми лекарка трябва да търпя и да стискам зъби, ''те били така цялата бременност''... Виждам, че доста момичета тук имат подобни оплаквания и наистина не съм предполагала, че бременността при някои може да бъде съпроводена с такива неприятни усещания още от началото. Иска ми се да вярвам, че след като мине всичко ще си спомням само хубавите емоции!
Относно моето повръщане, в неделя вечер стигнах до спешния кабинет в Майчин дом, защото явно от напъване, повръщах и кръв. Там за моя изненада ми казаха, че всичко с ембриона е добре и ще ми изпишат терапия с Квамател и Деган (само при нужда) и че е несериозно да ми казват ''да стискам зъби'' щом повръщам всеки ден. Предупредиха ме и че ако продължи и през идните дни, ще трябва да ме приемат за вливания. Никак не ми се иска да стигам до там, но по това как се усещам и днес, предполагам, че ще се наложи. Притеснявам се да взимам Деган и днес, притеснявам се, че е рано и ако изляза в болничен на работа ще разберат... Въобще съм кълбо от емоции, но след като изписах всичко малко ми поолекна Grinning
Изпращам ви много позитивни емоции на всички Yellow Heart

# 454
  • Мнения: 298
Здравейте, момичета!

Няколко дена бях много притеснена от бодежите, които имах след напъните във  WC. Бодежите ми продължиха 2 дена и днес реших да ходя на лекар. Слава Богу всичко е наред с ембриончето - даже е порастнало 1.80см и чухме отново сърчицето му.
Лекаря каза, че е често срещано болки в корема, но е възможно и да съм предизвикала от напъните. Изписа ми разхлабващо лекарство при случай, че положението отново се усложни.

Резултатите ми от токсоплазмата излязоха хубави и лекаря каза, че няма опасност за бебето и нужда от лекарство.

Пусках изследване и за ТСХ. Преди месец се беше увеличило на 4.3, а след 1м. прием на Еутирокс 50мг сега е 1.4 и ще продължавам за сега същата доза.

Добро утро. Вчера пусках Тсх ,тъй като в началото на бременността стойностите бяха 10.43. След 4-ри седмици прием на Еутирокс от 75м ,резултата измерен вчера 2.97м,което май пак е бая. Дозата сега ще е следната-делнични дни по 75м,събота и неделя по 100м😒😒😒.
Честно казано хем ми е терсене ,хем пък съм малко по-спокойна,защото се е повлияло от терапията...
Поздрави

Не се тревожи. Малко ти е дошла дозата, а сега след корекцията ще се регулира бързо ТСХ-то ти. Поне в момента си близо до желаните 2.5. Страшно е, ако е постоянно прекалено високо.
Преди бременност приемаше ли пак от еутирокса?

Legilimens Добре дошла и леко бременеене. Имаме 3 дена разлика с теб и аз съм в 8с+2д.
Дано най-скоро ти отмине повръщането. Чувала съм, че сдъвкване на малко суров джинджифил или смучене на бонбони с джинджифил действало добре при гадене и повръщане. Аз се справям с гаденето със солети и с газирана вода.

# 455
  • Мнения: 36
Момичета, кажете ефикасно разхлабително средство. Пробвах с консумация на круши, не се получава, от 3 дни ме тормози запек, а се притеснявам да не навредя на ембриончето с напъните. В 7 г.с. + 3 дни съм.

# 456
  • Мнения: 695
Срещу запек помагат кафе с фреш и движение Simple Smile

# 457
  • Мнения: 298
Кафето доколкото знам не е много препоръчително при бременност.
Аз пробвах с турско кафе, но при мен нямаше ефект.
Тези дни смятам да пробвам лъжичка мед с чаша хладка вода сутрин на гладно.

# 458
  • Мнения: 5 234
Пиете ли кафе?
Аз не смея да близна нито кафе, нито алкохол.

# 459
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 635
 Аз пия чат пат по 1 на ден. Пия го пия с мляко или кондензирано такова( не подсладено), сметана, фрапе.. Чисто не мога. Знам, че по 1, че и 2 на ден няма проблем. И предният път съм си пила, когато ми се допие. Не е всеки ден, но аз не съм и голям фен на кафето като цяло.

# 460
  • Мнения: 727

Резултатите ми от токсоплазмата излязоха хубави и лекаря каза, че няма опасност за бебето и нужда от лекарство.

Кое изследване пуска за Токсоплазмоза ? Можеш ли да споделиш резултата?
Аз правих, но нещо не мога да се ориентирам, а ще коментирам с лекар чак след 2 седмици.

# 461
  • Мнения: 498
Аз си пия кафе. Само съм намалила бройката и силата му. То това е единственото, което ме държи будна, не мога да го оставя Laughing А и не пречи по 1-2 слаби кафета.

# 462
  • Мнения: 46
Аз до WC отивам веднага след като си направя горещо ама горещо кафе или чай.Първите 4-5 глътки са ми достатъчни.Пробвайте и с горещи мляко.Червата се раздвижват именно от топли напитки.

# 463
  • Мнения: 1 333
За запек освен кафе, топла вода с мед, мляко има чай на Блевит за бебета, бременни и кърмещи е ок, също може сиропи Фрутилакс и Лактулоза, глицеринови свещички и микроклизми Мелилакс.

# 464
  • Мнения: 367
Всяка сутрин първото, което правя, е чаша горещо кафе. След третата глътка тичам към тоалетната. Когато ми се е случвало да пропусна кафето/много рядко/ и аз имам проблем с изхождането. Но явно и при всеки е различно. При ММ кафето на гладно не му действа така, той пие повече чай/мащерка/ през деня, избягва хляба и това му действа. Една позната ми разказа как тя си е разрешила проблема със запека: чаена лъжица ленено брашно в чаша топла вода, нагладно.

Общи условия

Активация на акаунт