ЮЛИ 2020

  • 24 202
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 343
Аз искам да ви питам,с какво приложение следите бременността си ? Аз нещо немога да си избера.

# 376
  • Мнения: 193
Аз съм с "Моят календар" с който си отбелязвах менструацията.Отбелязах ,че съм бременна и си ми показва точно в коя седмица и кой ден съм.

# 377
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз искам да ви питам,с какво приложение следите бременността си ? Аз нещо немога да си избера.
Аз съм с Бременност и Pregnancy+, но повече ми допада второто, там има интересни статии всеки ден, обяснения, снимки на видеозони за седмицата и какви ли не други екстри. В Бременност има някои полезни неща, но там някак си информацията не е структурирана достатъчно добре и е по-трудна за откриване.

# 378
  • Мнения: 34
Здравейте. При мен не знам дали е мързел или просто нямам сила за нищо. В болнични съм и съм с бебе куче вкъщи, което ми изпива и малкото силички, то си е като човешко бебе, изисква си много грижи. Не беше сега момента, ама изобщо бяхме отписали, че ще станат нещата скоро. Ние на никой не сме казвали. Ще чакам ранния скрининг на 18.12 и живот и здраве по Коледа ще си кажем. Честно казано доста се притеснявам и гледам да не се навивам прекалено, защото тук във форума на толкова много момичета бременноста им приключи и си имам едно на ум, знам че не е най-правилната нагласа, но...
Със симптомите ми е въртележка. Няколко дни ми е зле, 1 2 дена живна и се зарадвам, после пак и настроенията ми са ужас. Изнервям се, плача. Веселба пълна. Хубав ден и си почивайте Hug

И при мен е голям цирк с настроенията... Видимо вкарвам ММ в пълен шок 😄
Аз мисля следващата седмица, живот и здраве като чуем сърчице, да казваме на родителите Simple Smile

# 379
  • Мнения: 17
Момичета, бях на преглед днес, като много се надявах да чуем сърчице, но не го чухме. Доста се разстроих, защото докторката ми каза, че се притеснява, че може и да не се развива плода. Това беше втория ми преглед, като трябва да съм 6 сед и 6 дни, но на документа  след прегледа е описано, че отговарям на 6та седмица. Видяха се пулсации на екрана, но без сърдечен ритъм, а Аг-то каза, че би трябвало вече да има. Disappointed разбрахме се, да отида след седмица пак.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 17:50 от Simonnaaa

# 380
  • София
  • Мнения: 1 254
Момичета, бях на преглед днес, като много се надявах да чуем сърчице, но не го чухме. Доста се разстроих, защото докторката ми каза, че се притеснява, че може и да не се развива плода. Това беше втория ми преглед, като трябва да съм 6 сед и 6 дни, но на документа е след прегледа е описано, че отговарям на 6та седмица. Видяха се пулсации на екрана, но без сърдечен ритъм, а Аг-то каза, че би трябвало вече да има. Disappointed разбрахме се, да отида след седмица пак.
Опитай да си спокойна и да изчакаш другата седмица, когато ще отидеш пак! Дано пулсациите, които са се видяли, да са ритъм! Стискам палци!

# 381
  • Мнения: 193
Simonnaaa дано другата седмица чуете пулса. Ще стискаме палци всичко да е наред.

# 382
  • София
  • Мнения: 382
Simonnaaa , е как така пулсации, ама без сърдечен ритъм? Просто не сте успели да го чуете ли? Иначе и аз бях на преглед вчера - за втори път видяхме сърчицето, но именно само като едно премигване на една малка точица. АГ то ми каза, че още няма да ми го пуска да го чуя, тъй като е мъничко и да не го облъчваме допълнително.

Моят преглед мина добре, бебето е с 1 ден назад от предполагаемото по приложение и термин ще е май 02 юли. Явно овулацията е била 1 ден по -късно от предполагаемото и това все ме води на мисълта, че е девойка Thinking
Какви са вашите предположения?

Иначе останах и малко разочарована, че за следене по ЗК искат да доплатя още 400 лв.(което излиза като на частно), за да може всеки път да ме гледат с ултразвук и да ми взимат кръв. Изненадата беше и в това, че не можело сега да ми даде болничен освен ако не ме хоспитализират, което е абсурд, а чак след като ме запише т.е. около 12-13г.с.. А това удоволствие болничен ще ми струва по 35лв. Triumph  Как пък все ги няма тия неща в ценоразписа.

# 383
  • Мнения: 101
Здравейте, мина прегледа чухме пулс и ме вика след 2 седмица отново на преглед. Тогава ще назначи изследвания. Според Вас късно ли е чак в 10 седмица за изследвания? Колко често може да се ходи на ехограф?

# 384
  • Мнения: 16
Здравейте. При мен не знам дали е мързел или просто нямам сила за нищо. В болнични съм и съм с бебе куче вкъщи, което ми изпива и малкото силички, то си е като човешко бебе, изисква си много грижи. Не беше сега момента, ама изобщо бяхме отписали, че ще станат нещата скоро. Ние на никой не сме казвали. Ще чакам ранния скрининг на 18.12 и живот и здраве по Коледа ще си кажем. Честно казано доста се притеснявам и гледам да не се навивам прекалено, защото тук във форума на толкова много момичета бременноста им приключи и си имам едно на ум, знам че не е най-правилната нагласа, но...
Със симптомите ми е въртележка. Няколко дни ми е зле, 1 2 дена живна и се зарадвам, после пак и настроенията ми са ужас. Изнервям се, плача. Веселба пълна. Хубав ден и си почивайте Hug

И при мен е голям цирк с настроенията... Видимо вкарвам ММ в пълен шок 😄
Аз мисля следващата седмица, живот и здраве като чуем сърчице, да казваме на родителите Simple Smile
На мен ММ ми каза, че съм като цяло стадо жени в цикъл. Joy (колко е мил нали?) Joy

# 385
  • Мнения: 211
Момичета, бях на преглед днес, като много се надявах да чуем сърчице, но не го чухме. Доста се разстроих, защото докторката ми каза, че се притеснява, че може и да не се развива плода. Това беше втория ми преглед, като трябва да съм 6 сед и 6 дни, но на документа  след прегледа е описано, че отговарям на 6та седмица. Видяха се пулсации на екрана, но без сърдечен ритъм, а Аг-то каза, че би трябвало вече да има. Disappointed разбрахме се, да отида след седмица пак.

Успех на следващия преглед! Но тя обясни ли ти каква е разликата между пулсации и ритъм? Аз защо си мисля, че би трябвало да е еднакво. И на мен не ми го пусна чисто като звук да чуя ../май пусна леко, но нещо не внимавах/ Каза не искам още да го пускам...не питах защо. Но каза че всичко е ок. На екрана изкара едно такова като диаграма/кардиограма...Та си мисля, че пулсации си е ритъм? Някой ако запознат да обясни. Стискам палци всичко да е ок.

# 386
  • Мнения: 17
Благодаря ви! Ами иначе и аз на това малко се озадачих, как така има пулсация, но няма сърдечен ритъм. Иначе не знам, дали тя не успя или както се изказа “имам съмнение, че не се развива плода, но може и да си забременяла по-късно” не знам... но като че ли ме подготвяше за лошото, като ми каза накрая ако прокървиш или имаш зацапване идвай в спешното. Ако някой наистина има повече познания относно разликата между пулсации и сърдечен ритъм, ще се радвам да разбера. Също така да допълня, че по препоръки отидох при друг доктор в Токуда за този преглед с надеждата да си остана при нея, но май ще си се върна при моя и силно се надявам да е сгрешила в съмненията си.

# 387
  • Мнения: 29
Благодаря ви! Ами иначе и аз на това малко се озадачих, как така има пулсация, но няма сърдечен ритъм. Иначе не знам, дали тя не успя или както се изказа “имам съмнение, че не се развива плода, но може и да си забременяла по-късно” не знам... но като че ли ме подготвяше за лошото, като ми каза накрая ако прокървиш или имаш зацапване идвай в спешното. Ако някой наистина има повече познания относно разликата между пулсации и сърдечен ритъм, ще се радвам да разбера. Също така да допълня, че по препоръки отидох при друг доктор в Токуда за този преглед с надеждата да си остана при нея, но май ще си се върна при моя и силно се надявам да е сгрешила в съмненията си.
Здравей,надявам се при теб всичко да е наред! При моя 2ри преглед този понеделник трябваше да чуем сърчицето.. но сакчето беше празно.. АГ ми каза да не се притеснявам ,че може да съм имала късна овулация,и все пак се усъмни за "кухо яйце" сега чакам следващия понеделник и ще видим какво ще стане..

# 388
  • Мнения: 130
Благодаря ви! Ами иначе и аз на това малко се озадачих, как така има пулсация, но няма сърдечен ритъм. Иначе не знам, дали тя не успя или както се изказа “имам съмнение, че не се развива плода, но може и да си забременяла по-късно” не знам... но като че ли ме подготвяше за лошото, като ми каза накрая ако прокървиш или имаш зацапване идвай в спешното. Ако някой наистина има повече познания относно разликата между пулсации и сърдечен ритъм, ще се радвам да разбера. Също така да допълня, че по препоръки отидох при друг доктор в Токуда за този преглед с надеждата да си остана при нея, но май ще си се върна при моя и силно се надявам да е сгрешила в съмненията си.

Simonnaaa при първата ми бременност видяхме сърдечен ритъм чак към края на 8- ма г.с.
Седмица преди да го видим и чуем гинеколога ми каза, че сигурно е спряло да се развива и ми каза ,че най-вероятно ще ме кюретират.
Но имах постоянно кафеникаво зацапване и отлепване на плодния сак. След една седмица надежди и молитви чудото стана. Резултата е на 2 г. и е много палав. Така че моя съвет е изчакай и ако трябва второ мнение!

# 389
  • София
  • Мнения: 1 254
Simonnaaa, на моя преглед таози вторник АГ едвам хвана пулса, беше мнооого миниатюрен ембриона. Но беше спокойна, питахме не трябва ли да е по-голям ембриона, а тя каза, че в този ранен етап на бременността (аз бях 6 г.с. и 4 д.) размера на ембриона е все още не достатъчно показателен и има разлики в скоростта на развитие. Единственото, което ми каза е, че това можело да означава, например, че мога да родя след термин. Нали една нормална бременност е с продължителност между 38 и 42 седмици, та аз може и да са съм по-към слоновете и да си нося по-дълго. Преди 15 години родих 7 дни след термина...
АГ ме извика след 2 седмици и каза, че тогава ще определим размера, термина вече и ще пускаме изследвания. 

В тази връзка, fif92@abv.bg, на следващия преглед ще съм в 8 г.с. и 7 д., което се води 9та седмица, почти 10та. Не ми се струва късно за изследвания. Някои май ги правят чак при записване за ЖК, което е 12-13 седмица.

Azidaa, как така не искат да ти дадат болничен, освен ако не те хоспитализират... Sad Ти беше споменала, че работиш във вредна среда, това няма ли да повлияе? Другия вариант е да пробваш с друг АГ. За доплащането по ЗК нямам какво да кажа, освен да прецениш дали в месеците, в които не ти се полага ехограф по ЗК, няма да ти излезне по-изгодно да си правиш такъв на частно. Поне апаратурата ще е по-добра със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт