ЮЛИ 2020

  • 24 209
  • 740
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 136
С предната ми бременност плащах по 25лв за ехограф извън тези по ЗК. Сега ако преценя пак ще плащам 🤔 Момичета, и аз съм постоянно подута, чувствам се като слон, а не ям кой знае какво...
Вие кога смятате да кажете на близки, приятели и най-вече в работата, че сте бременни?

# 541
  • Мнения: 235
И моят корем се много подува. Аз по принцип съм слабичка ама напоследък си забелязвам, че е подут още през деня. Даже се чудех дали няма да забележат някои от колегите и си мислех, че трябва да си взема по- широки дрехи да не личи. 😃 Не искам да им казвам по-рано от третия месец, но не знам дали няма да стане и съмнително носенето на широки дрехи. 😃 И при нас скоро ще има коледно парти и трябва да се подготвя.
Иначе ние още не сме казали на никой, но скоро ми се иска да съобщим поне  на най - близките.

# 542
  • Мнения: 367
Аз на близките си хора казах още на двете чертички. Независимо какво ще стане, това са хората, които са до мен във всичко и искам да знаят какво се случва. Дори и да се случи нещо неприятно пак искам да знаят и да са до мен. А в работата ще почакам след Нова година. Аз сега съм в майчинство, та нямат поглед над нещата, но все пак смятам за колегиално да кажа на шефа "бъдещите си творчески планове" Grinning

# 543
  • София
  • Мнения: 382
Да , то е ясно ,че ги гледат всеки месец, но въпроса ми е дали се заплаща всеки месец при положение ,че е ЖК по каса.

Знам, че някои лекари го правят на добра воля без да плащаш, но иначе никой не е длъжен. В моят случай също ми искат 50лв. (за ултразвук, кръв и секрет) , но в някои болници е по-малко. То общо взето ЖК по каса почти нищо не включва.


Здравейте. Подуват ли ви се коремите? Аз вечер като ям ставам като в 6ти месец.
Ох, на мен ужасно много, сутрин е добре, но хапна ли ... Мен почнаха и някакви газове да ме мъчат и това допринася Confounded


Вие проучвате ли за бъдещи покупки за бебето? Аз тук се двоумя между две помпи за кърма, възглавници за кърмене и разглеждам количките като се убеждавам, че наистина си е "цяла наука за второ висше"

# 544
  • Мнения: 2 026
Казали сме на най-близките, а за не толкова близките малката се е погрижила да ги информира 😁 Наложи ми се и на шефката ми да съобщя, защото искаха да ме включват в един проект, та нямаше как да лъжа защо ще ми се налага дълъг болничен.

# 545
  • Мнения: 955
Ние не сме казали на никой. Само моята майка знае, но аз имам нужда да се съветвам с нея и да е в течение на нещата. Мисля да изчакам скрининга, и ако всичко е ОК на Коледа да си кажем. От приятели тотално сме се покрили, нямам сили да се социализирам напоследък. За покупки и през ум не ми минава, дори не гледам нищо. Не ми се иска да съм песимист, но всичко се случва, имам си едно на ум. Живот и здраве да добутам до 8ми месец, пък ще купя каквото трябва.

# 546
  • Мнения: 193
Ние казахме на родителите ми преди да чуем сърчицето.След като го чухме казахме и на приятелите с който сме ден през ден заедно.А за тези който искат да крият от колеги и шефове според мен една рокля която се разкроява от бюста надолу ще е добре и едва ли някой ще се досети.Чаша вино си е позволено.

# 547
  • Мнения: 4 943
Аз също казах само на майка ми още на двете чертички. Понеже не съм минала преглед се притеснявам да кажа на когото и да е било, понеже бързо се разчува. Много се тревожа да не изпусна някое изследване. Другата седмица вече трябва да мина преглед някъде на частно. Много е трудно със запазването на час...

# 548
  • Мнения: X
Ясно ще я сменям. Просто ме е яд не ,че нямам възможност да ги плащам. Вместо да си купя нещо на детето ще и плащам. По принцип АГ то при който си ходя и родих предния път взима по 25лв, ама нали трябва да има и някой по каса. ..
 Аз казах на майка ми  мм и  на една колежка от работа. Исках някой да знае що се държа неадекватно Grinning . Дъщеря ми въобще не разбра като и казах ха ха, но е готова за кака. Много обича да играе с бебета.
На мен по голямото ми притеснение кога да кажа на директорката.
Честно да си призная вече като знам какво е хич не ми се преминава през това физически имам предвид.Ако можех да проспа цялата бременност и раждането ще е супер. Накрая едно готово бебе. Grinning  Ужасна съм. Ама явно сега е било писано. Grinning

# 549
  • Мнения: 252
Какво направление трябва да си взема от личен лекар? За женска консултация ли да му кажа или нормално направление за АГ? Досега си плащах, но искам вече с направление, а не знам каква е разликата.
Иначе за моето състояние... Денем на работа се чувствам добре, а вечер хем нямам апетит, хем повръщам всичко.. дори сок и вода не мога да пия. Ужасно е и се притеснявам за бебчо, защото нищо не остава като храна.. дори съм отслабнала.

# 550
  • Мнения: X
Какво направление трябва да си взема от личен лекар? За женска консултация ли да му кажа или нормално направление за АГ? Досега си плащах, но искам вече с направление, а не знам каква е разликата.
Иначе за моето състояние... Денем на работа се чувствам добре, а вечер хем нямам апетит, хем повръщам всичко.. дори сок и вода не мога да пия. Ужасно е и се притеснявам за бебчо, защото нищо не остава като храна.. дори съм отслабнала.

Да има значение. Направление N9 за ЖК "Майчино здравеопазване" се води.
Не се притеснявай за повр. Организма си знае работата..просто е доста неприятно...гледай да пиеш достатъчно течности

# 551
  • Мнения: 47
Като видях положителния тест казах на мъжа ми и на майка ми... имам нужда от подкрепа определено. Иначе в работата казах на колежките, защото ми е адски лошо и се държа неадекватно... на останалите от семейството след прегледа и като видим сърчице дай боже, а на всички останали когато проличи 😄 аз съм слаба и с предната бременност имаше хора които разбраха към 8 месец, нямах голям корем като цяло Simple Smile
Ох, много ми е лошо направо не съм на себе си, постоянно ми се повдига, тресе ме, чувствам се ужасно... с предната бременност не бях чак така... работя като маникюристка в салон с три фризьорки, представете си какви миризми и каква отровна обстановка... едва издържам не знам как ще я карам направо, още повече ми става лошо като съм на работа ... утре съм на преглед първи, ще обсъдя с лекарката и този въпрос ....

# 552
  • Мнения: 4 943
Вечер ставам по два пъти до тоалетна, направо е ужасно, корема така ми се надува... При вас така ли е? Нали по принцип това с пишкането е в по-напреднала бременност, когато се притискат повече органите?

# 553
  • Мнения: 2 026
Вечер ставам по два пъти до тоалетна, направо е ужасно, корема така ми се надува... При вас така ли е? Нали по принцип това с пишкането е в по-напреднала бременност, когато се притискат повече органите?
През нощта рядко ставам, но през деня съм на всеки кръгъл час максимум. 😁

# 554
  • Мнения: 193
Аз ставам веднъж вечерно време, но има моменти когато сънят надделява и заспивам.Повръщам всеки ден поне по веднъж, но цял ден ми се гади.Когато пия вода става още по-зле.За това от няколко дни пия кола без захар знам ,че не е полезна ,но това ми помага да не се обезводнявам.За хапване ям много малко 1 филийка на ден и един кроасан.Гледам да хапвам банани ,мандарини,круши общо взето плодове.

Общи условия

Активация на акаунт