ЮЛИ 2020

  • 23 530
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 312
Моят коса е също ужасна. Мазна все ми седи и малко пъпки имам. Много некомфортно се чувствам Sad Повръщането намаля, но продължава да ми е лошо постоянно Sad Готово и аз се пооплаках малко Blush  Утре следобед съм на преглед, ще се записвам за ЖК и вечерта ще споделя как какво е било Simple Smile

# 676
  • Мнения: 16
Скрит текст:

Как сте с килограмите? Аз май качих почти 1 кг. Супер много ми пада кръвното (80/50) и се налага да хапвам малко сладко... което хич не ми се яде.

Кайлин, за кетоните само знам, че може да са от леко обезводняване, ако не си пила достатъчно вода.
Моето кръвно също е (80/50) сестрата като ми го премери чак се развика Grinning
На мен сладкото не ми помага ако ще и една торта да изям все си е ниско. Confused .
Скрит текст:
И моето лице се изчисти,за сметка на косата... много започна да ми пада,то е чудо. Има ли някоя от вас този проблем? И от днес първото повръщане е на лице.. мислех че ще се размина,но уви.
Моята коса ако продължава да капе в същия дух ще си остана без нея накрая. Cry

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 12:27 от AnMary

# 677
  • Мнения: X
Лицето ми е бледо и прозрачно от тва ...... повръщане Joy приличам на умита чиния.
Довечера свекърите ни канят на вечеря,мислим да им кажем за бебето.... дано не п**** На масата Grinning

# 678
  • Мнения: 4 941
Някой разбира ли нещо от това? Чак на 20.12 ще ми разчете стойностите.

# 679
  • Мнения: X
Някой разбира ли нещо от това? Чак на 20.12 ще ми разчете стойностите.

Означава,че стойността на бета чхг отговаря към 6 седм. Страхотен си е резултата

# 680
  • Мнения: 211
Някой разбира ли нещо от това? Чак на 20.12 ще ми разчете стойностите.

Съвсем нормални са ти за този период. По-скоро се гледа дали се увеличава. На този етап вече не се удвоява на 48 часа. Просто е важно все още да расте. Пратила те е поради разминаване на седмици по цикъл и ехограф. Но ако ти е по-дълъг цикълът, следователно и овулацията може да е доста по-късно.

# 681
  • Мнения: 4 941
Явно е така, благодаря ви. В събота пак ще ходя.
А мога ли да взема направление за тези изследвания от личната, че едното само е 18 лв.?

# 682
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравейте пак от мен!

Тинити, не можеш да вземеш направление за изследване на бета ЧХГ.

Janetm, успех с казването, да споделиш после реакциите!

Моят преглед днес се отложи. Аз го бях съчетала с отворени врати във Вита на родилното отделение и като слезнах за прегледа се оказа, че мойто АГ не може да излезне от операции - сексио след секцио. Та си е отложила днешните прегледи за утре. Тъкмо го дочаках и аааайде пак наново - още 24 часа Simple Smile))
Да ви кажа, Вита оправда очакванията ми за болница за раждане и отговори на няколкото задължителни изисквания, които си бях намислила - при нормално раждане да ти дадат бебето веднага след раждането, за да го сложиш на гърда, както и да може да бъде при майката в стаята. Беше лекция, т.е. разказване кое как е и го водеше старшата акушерка на отделението, много симпатична и мила. После слезнахме в отделението, където чакаше някакъв пребледнял татко, горкия.. Казаха ни, че тече секцио в момента, после разбрах и кой го прави, като не успях да отида на преглед... Та таткото сигурно е чакал секциото. Безценно е да видиш мъж в такъв момент!
Та той си стои, а ние се изсипахме към 30 човека, най-вече бременни с големи кореми. Човека направо се ошашка още повече, доколкото му беше възможно, защото си беше достигнал може би предела на ошашкване хахаха.
Вие имате ли някаква настройка за раждането? Къде, как? С упойка, без? С екип или на случаен принцип?
То е малко рано, де, ама викам си, може да има и други като мене, дето планират всичко още от самото начало...

# 683
  • Мнения: X
Здравейте пак от мен!

Тинити, не можеш да вземеш направление за изследване на бета ЧХГ.

Janetm, успех с казването, да споделиш после реакциите!

Моят преглед днес се отложи. Аз го бях съчетала с отворени врати във Вита на родилното отделение и като слезнах за прегледа се оказа, че мойто АГ не може да излезне от операции - сексио след секцио. Та си е отложила днешните прегледи за утре. Тъкмо го дочаках и аааайде пак наново - още 24 часа Simple Smile))
Да ви кажа, Вита оправда очакванията ми за болница за раждане и отговори на няколкото задължителни изисквания, които си бях намислила - при нормално раждане да ти дадат бебето веднага след раждането, за да го сложиш на гърда, както и да може да бъде при майката в стаята. Беше лекция, т.е. разказване кое как е и го водеше старшата акушерка на отделението, много симпатична и мила. После слезнахме в отделението, където чакаше някакъв пребледнял татко, горкия.. Казаха ни, че тече секцио в момента, после разбрах и кой го прави, като не успях да отида на преглед... Та таткото сигурно е чакал секциото. Безценно е да видиш мъж в такъв момент!
Та той си стои, а ние се изсипахме към 30 човека, най-вече бременни с големи кореми. Човека направо се ошашка още повече, доколкото му беше възможно, защото си беше достигнал може би предела на ошашкване хахаха.
Вие имате ли някаква настройка за раждането? Къде, как? С упойка, без? С екип или на случаен принцип?
То е малко рано, де, ама викам си, може да има и други като мене, дето планират всичко още от самото начало...

Еее още малко..... в колко ти е часа утре? Тази Вита в кой град е? София?
За раждането искам да е като първия път. В същата болница при същия лекар. Grinning
Само да ми е здраво бебчето.

# 684
  • Мнения: 132
Манди Портокалова, мерси! За термина го дават 24.07, София, златна възраст - 35+ години Simple Smile

Аз също съм се насочила към Вита с д-р Богословова. Раждах при нея преди 8 години и всичко мина дори по-добре от очакванията - исках нормално, малкият се беше запънал със сгъната ръка, та тази жена ме чака 6 часа с апарата за тонове до мен да ми даде шанс и в крайна сметка се случи. Много внимателни сестри, добра храна, бебо беше в кувиоз първите дни, но ме пускаха да ходя да си го гледам и след като го извадиха 2 дни си беше в моята стая. Това беше в старата Вита, надявам се и в новата да са така нещата. Ще ходя на отворените врати, но по-натам.

Аз да ви кажа нещо - имам допълнително здравно осигуряване, което покрива и женска консултация, но до определена сума (по-малка от реалната цена). Та мисля да се следя на частно и да се възползвам. Та днес открих, че лимита за сумата е за година. Т.е. ако платя половината сума от консултацията сега, а другата половина - през 2020, то реално здравното ще ми покрие цялата сума Simple Smile

Иначе на никой почти не сме казали, дори на бъдещия батко. Хем ни се ще да го направим, хем искаме да минат на-несигурните 12 седмици. Но като искаме да зарадваме по Коледа родата, ще трябва и на него да кажем, няма как Wink

# 685
  • София
  • Мнения: 1 254
Janetm, Вита е в София и има огромна нова база на няколко години, примерно 2 и вътре всичко е чисто ново и това е голямо предимство.
Утре в 15:30 ми е прегледа, ще го бутам някак си до тогава Simple Smile)

Lena.f, Богословова ме е гледала за разкритие преди 15 години в Шейново, ама нещо хич не ми е симпатична, някак си като излъчване. Това си е мое усещане, де. Реални впечатления нямам от нея всъщност, а ти като имаш, това е важно!
В новата Вита трябва да е по-добре от старата. Сториха ми се много мили и толерантни, чистичко, новичко...

# 686
  • Мнения: 132
Хаха, като разказва за притеснения татко, та се сещам за моя случай - мъжът ми беше с мен в стаята, в която чакахме разкритие... има няма 6 часа. Та влизам аз вече да раждам, той остава в стаята, родих за 5 мин, приспаха ме да ме направят по-красива след лакътя на малкия и се събуждам след 1ч и ги питам: "Казахте ли на съпруга ми че съм родила?", те: "Ми не, къде е той" Simple Smile И така, час и половина беше тръпнал човекът...

# 687
  • София
  • Мнения: 382
Здравейте момичета Simple Smile Да ви попитам как сте с килограмите? Аз досега съм качила 3 кг, ама пък и не е като да се лишавам. От както спря да ми се гади имам чувството, че по-често огладнявам и то така огладнявам, че озверявам Grinning

По въпроса с ултразвука - не искам да твърдя, че е вреден или безвреден. Доста решарширах и не само в българските сайтове -  както има изследвания, че е безвреден, така и такива, в които се твърди, че има негативен ефект. Общо взето си имам едно наум и гледам да е толкова колкото е необходимо, и толкова малко колкото е възможно Simple Smile

Kaylinnn,  ох и аз онзи ден го забелязах и казвам на ММ "Явно нещо много ми бушуват хормоните, внимавай!" Grinning

Манди Портокалова, и за мен номер едно е бебето да е при мен постоянно, не мога да си го представя по друг начин. И аз много искам да отида на отворените врати в болницата, в която се следя, но май ще остане за момента, когато изляза в болничен. Мен сестра ми много ме убеждаваше ММ да присъства, но набързо отпадна това като вариант Grinning Може би сестра ми ще присъства - не знам още Ще избера екип само поради страх как биха се отнесли другояче, а и знам че няма да ме обезболят, ако не съм избрала екип Astonished  За упойката все още се колебая.
Ще споделиш ли кое е това беалкохолно вино и хубаво ли е? Аз съм на безалкохолна бира и ми харесва дори повече от истинската.

# 688
  • Мнения: 439
Azidaa, на мен ми е прясно още, преди 5 месеца родих, нормално. Исках да ти кажа само, че упойка не е необходима, ако раждаш нормално.. болезнени са контракциите, да, но не е болка за умиране. Аз се колебаех и изчетох доста по темата за упойките, и с трима лекари се консултирах, и в крайна сметка упойката влияе до някаква степен ( колкото и да е минимална) на плода, та реших да го спестя на малкото съкровище. Не съжалявам за избора си, и втория път искам така да родя. Дано съм била полезна... Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 382
Azidaa, на мен ми е прясно още, преди 5 месеца родих, нормално. Исках да ти кажа само, че упойка не е необходима, ако раждаш нормално.. болезнени са контракциите, да, но не е болка за умиране. Аз се колебаех и изчетох доста по темата за упойките, и с трима лекари се консултирах, и в крайна сметка упойката влияе до някаква степен ( колкото и да е минимална) на плода, та реших да го спестя на малкото съкровище. Не съжалявам за избора си, и втория път искам така да родя. Дано съм била полезна... Simple Smile
Именно за това и аз клоня към това да съм без упойка. Най-малкото с нея сигурно няма да си усещам напъните Neutral Face Мен най-големият ми ужас не е толкова болката, колкото това че няма да ми дадат вода - кошмари сънувам отсега Cold Sweat

Общи условия

Активация на акаунт